Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (52)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (148)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (160)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (7)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (24)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (20)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ВЗАЄМОВІДНОСИНИ$<.>+<.>K=КОРИСТУВАЧ$<.>+<.>K=БІБЛІОТЕКАРЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 569
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Бібліотека і читач на порозі XXI сторіччя : Зб. наук. пр. / ред.: З. І. Савіна; Нац. парлам. б-ка України. - К., 1998. - 71 c. - укp.

Розглядаються проблеми розкриття та збереження бібліотечного фонду, його перерозподілу між провідними бібліотеками системи Міністерства культури і мистецтв України. Висвітлюються питання вивчення і задоволення сучасних інформаційних запитів користувачів НПБ України, етичних відносин у професійній діяльності бібліотекаря, впровадження у книгозбірнях нових технологій тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589457 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Бібліотечна Україна в цифрах : Стат. зб. (1997 - 1998 рр.) / уклад.: Н. Б. Грищенко; Нац. парлам. б-ка України. - К., 1999. - 37 c. - укp.

Наведено повну інформацію про державні бібліотеки усіх 27 регіонів України за період 1997-1998 рр. Запропоновано широкий спектр статистичних показників за всіма основними напрямками роботи державних бібліотек (кількістю одиниць бібліотечного фонду, користувачів, книговидачі, бібліотечних працівників тощо) у порівнянні. Вперше виділено інформацію про державні, наукові бібліотеки України, подано показники щодо бібліотечного абонемента.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)к95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87381 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Арчакова С. О. 
Значення індивідуально-особистісних рис студента у формуванні бібліотекаря-професіонала / С. О. Арчакова // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 2000. - Вип. 3. - С. 107-119. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Надано рекомендації для визначення характерологічних показників фахової придатності студентів факультету бібліотекознавства та інформатики на основі психологічної моделі типів характеру студентів Харківської державної академії культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73р3 + Ч734(4Укр)п

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Кроуфорд Д.  
Оцінка бібліотечних й інформаційних послуг / Д. Кроуфорд; ред.: С. П. Уебб. - Б.м. : Асліб, Б.г. - 68 c. - (Сер. путівників "Асліб" із ноу-хау). - Бібліогр.: с. 63-66. - укp.

У центрі уваги роботи - оцінка бібліотечних послуг, що надаються користувачеві: як їх можна ідентифікувати, створити передумови їхнього розуміння, оцінити і використати. Висвітлено кількісні та якісні методи збору інформації, а також подано приклади застосування згаданої практики у публічних, наукових і спеціальних бібліотеках, зокрема, розглянуто дослідницьку роботу, статути та угоди на рівні обслуговування, а також зразки відповідних дослідницьких проектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч231.32 + Ч734(0/8) к94

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Удіна-Некрасова Г. О. 
Патентний фонд ДНТБ України в системі забезпечення користувачів патентно-інформаційними ресурсами / Г. О. Удіна-Некрасова, С. А. Артемова, В. П. Здановська // Науково-технічні бібліотеки в єдиному інформаційному просторі України. - К., 2000. - С. 96-98. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.835.662(4Укр)581.1

Видання зберігається у :


6.
Психологічні фактори підвищення професійної активності бібліотечних працівників у нових суспільних умовах : Метод. рек. / уклад.: О. Ловка; Нац. парлам. б-ка України. - К., 1998. - 23 c. - Бібліогр.: 12 назв. - укp. - рус.

Наведені деякі ефективні методи підвищення професійної активності працівників з практики вітчизняної та зарубіжної психології управління. Обгрунтовується доцільність створення в бібліотеці соціально-психологічної служби для бібліотекарів та користувачів, визначаються її завдання і напрями роботи. Пропонуються зразкова програма психологічних занять та проект соціально-психологічної служби бібліотеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.04 + Ю944.2 + Ю959.41/49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85806 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Уебб С. П. 
Стягнення плати за бібліотечні та інформаційні послуги / С. П. Уебб. - Б.м. : Асоц. інформ. менеджменту "Асліб", Б.р. - 67 c. - (Сер. путівників "Асліб" із ноу-хау). - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Визначено ключові фактори для відповідальних за введення платного сервісу як частини забезпечення загального бібліотечного та інформаційного сервісу, зокрема, визначення ринку (аналіз внутрішніх та зовнішніх користувачів), початкове планування, процедури, документація і контроль, маркетинг і промоушн. Розглянуто чотири конкретні приклади, що описують практичні підходи до різних аспектів розвитку та дії платного сервісу, а також ілюструють шляхи, якими організація, що працює за системою членства, національна бібліотека, установа ділової інформації при місцевій владі та адвокатська фірма вводили та розвивали платний бібліотечний та інформаційний сервіс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч234(4ВЕЛ) к94 + Ч734(4ВЕЛ) к94 + У9(4ВЕЛ)49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592432 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Українознавчий фонд ХДНБ ім. В.Г.Короленка: склад та використання : За результатами наук. дослідж. / ред.: Н. М. Кушнаренко; уклад.: І. В. Ганзя; Харк. держ. наук. б-ка ім. В.Г.Короленка. - Х., 1999. - 60 c. - укp.

Надано узагальнюючу оцінку книжкового українознавчого фонду Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка. Вперше здійснено кількісно-якісний аналіз книжкового українознавчого фонду, відомостей про його зміст, видовий, типологічний, мовний і хронологічний склад. Подано стислий виклад змісту окремих українознавчих документів, що мають велику наукову та інформаційну цінність. Розкрито організаційну структуру українознавчого фонду Бібліотеки. Проаналізовано документно-інформаційні потреби користувачів і рівень їх задоволеності фондом. Наведено пропозиції стосовно складу та структури українознавчого фонду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.831.1(4УКР)540

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601975 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Імідж сучасної бібліотеки : Зб. ст. / ред.: С. О. Басенко; уклад.: Л. І. Бейліс; Нац. парлам. б-ка. - К., 2001. - 190 c. - Бібліогр.: с. 175-188. - укp.

Висвітлено проблему підвищення уваги суспільства до бібліотеки як до інституції та до бібліотекаря як до фахівця та громадянина. Розглянуто бібліотечний імідж у контексті державотворення та наведено його складові. Визначено особистісний підхід до читача як засіб створення бібліотеки сучасного типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я43(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Пашкова В. С. 
Інтелектуальна свобода та доступ до інформації в бібліотеках: зарубіжний досвід / В. С. Пашкова; Укр. бібл. асоц. - 2-е вид., доп. - К., 1998. - 70 c. - укp.

На основі вивчення й узагальнення зарубіжного досвіду та відповідно до потреб удосконалення інформаційно-бібліотечної практики в Україні розглядається концепція інтелектуальної свободи як підгрунтя бібліотечно-інформаційної діяльності й етики бібліотекаря в демократичному суспільстві. Висвітлюються соціально-політичні, економічні та технологічні аспекти доступності інформації в бібліотеках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(0/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589355 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Інформаційна та культурологічна освіта на зламі тисячоліть : Матеріали міжнар. конф. до 70-річчя ХДАК. Ч. 2 / ред.: В. М. Шейко; Харк. держ. акад. культури. - Х., 1999. - 262 c. - укp.

Викладено проблеми розвитку хореографії, сучасного кіно- та телемистецтва, інтернаціоналізації підготовки інформаційних фахівців, стан та перспективи підготовки фахівців для театральної сфери, документно-інформаційних систем, особливості мовної підготовки телефахівців. Розглянуто перспективи підготовки менеджерів видавничої справи в Україні, актуальні проблеми розвитку національної бібліографії України, оптимізації структури документообігу організацій. Проаналізовано проблеми навчання комп'ютерним технологіям користувачів електронних бібліотек, нові можливості використання галузевих баз даних у навчальному процесі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11 я431(4УКР) + Ч23 я431(4УКР) + Щ33 р(4УКР)3 я431 + Ч73 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


12.
Дубровіна Л. А. 
Історія Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського. 1918-1941 / Л. А. Дубровіна, О. С. Онищенко; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К. : НБУВ, 1998. - 337 c. - укp.

Розкривається історія заснування і перших двох десятиліть функціонування Національної бібліотеки України, які є найбільш складним та малознаним періодом її історії. Цей час пов'язаний з розробкою актуальної за сучасних умов незалежності концепції Національної бібліотеки та її функцій, формування поняття національного бібліотечного фонду України, що розроблялися видатними ученими і діячами культури, фахівцями бібліотечної та книжкової справи. Національна бібліотека розглядалася як головна державна бібліотека УРСР. Тісна співпраця з Академією наук України дозволила зберегти Бібліотеку як національну не за назвою, а за змістом її фондів, функціями та роллю у суспільному і культурному житті України. Бібліотека нагромаджувала, зберігала, опрацьовувала величезну книжкову та рукописну спадщину України, розвивала ідеї національного книжного фонду та національної бібліографії. Це дозволило підтримувати ідейну традицію фундаторів Бібліотеки, пронести її упродовж десятиліть та відродити вже за сприятливих умов сучасного життя. Відсутність на сьогодні грунтовного та об'єктивного дослідження історії Бібліотеки як національної і головної державної бібліотеки України в 20-30-х рр. змусила авторів звернутися до тієї доби і встановити історичну справедливість, повертаючи нашій країні правдиву історію заснування та діяльності Бібліотеки; віддати належне вченим, культурним діячам і бібліотекарям, які створили, зберегли і примножили гордість держави - Національну бібліотеку України імені В.І.Вернадського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)754.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586032 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Бібліографічні студії пам'яті українського бібліографа Ігоря Корнєйчика / ред.: В. О. Ярошик; Харк. держ. наук. б-ка ім. В.Г.Короленка. - Х., 2004. - 107 c. - укp.

Проаналізовано внесок видатного українського бібліографознавця І.І.Корнєйчика до українського бібліографознавства. Розглянуто сучасні проблеми теорії і практики бібліографії у бібліотеках Харківщини, зокрема використання ресурсів Інтернет у бібліотечній роботі. Описано традиційні і нетрадиційні форми індивідуальної роботи з користувачами юнацьких бібліотек як засоби формування світогляду особистості.

Проанализирован вклад видного украинского библиографоведа И.И.Корнейчика в украинское библиографоведение. Рассмотрены современные проблемы теории и практики библиографии в библиотеках Харьковского региона, в частности использование ресурсов Интернет в библиотечной работе. Описаны традиционные и нетрадиционные формы индивидуальной работы с пользователями юношеских библиотек как средства формирования мировоззрения личности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73я431 + Ч753(4УКР)6-8 Корнєйчик,І.І.я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660806 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Бібліотечно-інформаційний сервіс : Матеріали міжнар. наук. конф., Київ, 2001 р. / Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського, "Бібліотечно-інформаційний сервіс", міжнародна наукова конференція (2001; Київ). - К., 2001. - 84 c. - укp.

Розглянуто процес удосконалення бібліотечного обслуговування користувачів в контексті впровадження електронних технологій. Проаналізовано стан і тенденції розвитку впровадження інформаційних технологій у публічних бібліотеках України в 1990-х рр., перспективи моніторингу ефективності використання електронного каталогу Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського. Описано систему комплексного галузевого обслуговування користувачів документами природничого і технічного профілю. Висвітлено питання інформаційно-бібліотечного забезпечення фахівців медичної галузі країни.

Рассмотрен процесс усовершенствования библиотечного обслуживания пользователей в контексте внедрения электронных технологий. Проанализированы состояние и тенденции развития внедрения информационных технологий в публичных библиотеках Украины в 1990-х гг., перспективы мониторинга эффективности использования электронного каталога Национальной библиотеки Украины им. В.И.Вернадского. Описана система комплексного отраслевого обслуживания пользователей документами природоведческого и технического профиля. Освещены вопросы информационно-библиотечного обеспечения специалистов медицинской отрасли страны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч238я431 + Ч738я431

Шифр НБУВ: ВА657145 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Короленківські читання - 2004 : Матеріали наук.-практ. конф. ХДНБ, 8 жовт. 2004 р. / уклад.: Л. М. Багрянцева; Харк. держ. наук. б-ка ім. В.Г.Короленка. - Х., 2004. - 76 c. - укp.

Проаналізовано діяльність народних бібліотек України на зламі ХІХ - ХХ ст., а також досвід створення авторитетного файла заголовків колективного автора в ХДНБ ім. В.Г.Короленка на базі АІБС ІРБІС. Розглянуто особливості вивчення інформаційного середовища вузівської бібліотеки для задоволення запитів сучасного користувача.

Проанализированы деятельность народных библиотек Украины на рубеже ХІХ - ХХ вв., а также опыт создания авторитетного файла заголовков коллективного автора в ХДНБ им. В.Г.Короленка на базе АИБС ИРБИС. Рассмотрены особенности изучения информационной среды вузовской библиотеки для удовлетворения запросов современного пользователя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73я431

Шифр НБУВ: ВА660807 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Харчук Н. В. 
Разработка информационно-справочной системы "Библиотека" / Н. В. Харчук // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2005. - № 3. - С. 171-179. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розглянуто застосування сучасних технологій для створення бази даних бібліотеки, яка дозволяє зберігати всю необхідну інформацію, а також створення простого у використанні програмного забезпечення, що може бути задіяне в бібліотеках для обліку книжкового фонду, а також здійснення обороту книг. Розглянуто опис роботи програмного забезпечення. Розробка дозволяє полегшити роботу бібліотекаря, а також зменшити час на пошук необхідної інформації про книги, видавництва та читачів бібліотеки. У програмі реалізована процедура пошуку необхідної книги, газети або журналу як за повною, так і за частковою інформацією.

Рассмотрено применение современных технологий для создания базы данных библиотеки, позволяющей сохранять всю необходимую информацию, а также создание простого в использовании программного обеспечения, которое может быть задействовано в библиотеках для учета книжного фонда, а также оборота книг. Рассмотрено описание работы программного обеспечения. Разработка позволяет облегчить работу библиотекаря, а также уменьшить время на поиск необходимой информации о книгах, издательстве и читателях библиотеки. В программе реализована процедура поиска необходимой книги, газеты или журнала, как по полной, так и по частичной информации.

In the article the application of modern technologies for creation of data-base library is considered, allowing keeping all necessary information, and also creation of simple in the use software which can be used in libraries for consideration of bookfund, and also turn of books. Besides, in clause the description of software is considered. My development will allow facilitating work of librarian, and also decreasing time on the search of necessary information about books, publishing houses and readers of library. In the program the procedure of search of the required book, newspaper or magazine both on complete is realized, and on partial information.


Ключ. слова: библиотека, информационно-справочная система
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Денисенко С. О. 
Ділові потреби користувачів бібліотек з краєзнавства / С. О. Денисенко // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 2001. - Вип. 6. - С. 201-209. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Денисенко С. О. 
Концептуальні засади формування єдиного розподіленого краєзнавчого фонду бібліотек регіону / С. О. Денисенко // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 2001. - Вип. 7. - С. 46-51. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні аспекти формування єдиного розподіленого краєзнавчого фонду бібліотек регіону як засобу гарантованого доступу користувачів до краєзнавчих і місцевих документів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.85(4Укр)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Короленківські читання : Матеріали наук.-практ. конф. ХДНБ, 30 листоп. 2001 р. / ред.: С. М. Миценко, Л. К. Суржан; уклад.: Л. М. Багрянцева; Харк. держ. наук. б-ка ім. В.Г.Короленка. - Х., 2001. - 92 c. - укp.

Визначено потреби та запити користувачів щодо документально-інформаційних ресурсів з техніки. Наведено інформацію стосовно стану та перспектив розвитку фонду екстеріорики, надано його визначення. Охарактеризовано склад та фізичний стан українських газет за період 1918 - 1930 рр. Запропоновано результат дослідження документного фонду Харківської державної наукової бібліотеки (ХДНБ) ім. В.Г.Короленка з бібліотекознавства, бібліографознавства та книгознавства. Висвітлено творчі зв'язки ХДНБ ім. В.Г.Короленка з богословським світом. Розглянуто діяльність Б.О.Боровича як засновника Харківської культурно-просвітницької організації "Труд". Проаналізовано доробок М.С.Грушевського у галузі бібліотечної справи, а також бібліографічну спадщину Т.Г.Шерстюка та значення діяльності В.К.Короленка для української літератури та культури.

Определены потребности и запросы пользователей документально-информационными ресурсами на Украине. Приведена информация относительно состояния и перспектив развития фонда экстериорики, дано его определение. Охарактеризирован состав и физическое состояние украинских газет за период 1918 - 1930 гг. Представлены данные исследования документного фонда Харьковской государственной научной библиотеки (ХГНБ) им. В.Г.Короленка по библиотековедению, библиографоведению и книговедению. Освещены творческие связи ХГНБ им. В.Г.Короленка с богословским миром. Рассмотрена деятельность Б.О.Боровича как основателя Харьковской культурно-просветительской организации "Труд". Проанализировано наследие М.С.Грушевского в отрасли библиотечного дела, а также библиографическое наследие Т.Г.Шерстюка и значение деятельности В.К.Короленко для украинской литературы и культуры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР)9 + Ч734(4УКР)751.1 я431(4УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА624010 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Бурдо Н. Б. 
Мультимедійні додатки до монографічних досліджень / Н. Б. Бурдо // Електронні зображення та візуальні мистецтва. - К., 2002. - С. 221-222. - укp.

Запропоновано результати роботи зі створення електронного каталогу артефактів, проведеної в Інституті археології НАН України. Каталог має розділи, де вміщено ілюстрації статуеток, кераміки, інших виробів. Зазначено, що перенесення каталогу на CD-ROM дозволило створити 148 таблиць, завдяки чому користувачі забезпечуються максимально можливою інформацією.

Working on publishing scientific papers in the field of archaeology we came to the decision that it is necessary to use electronic media for storing illustrations to the main texts. During 1997 - 2002 successful, in the whole, experience was accumulated in working with electronic annexes to monographic editions that contain digital images and texts. Some such annexes were created. It is possible to transfer the whole edition to the CD.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737.05-568(4Укр)542 + Т4я26

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО24829 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського