Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (12)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (576)Дослідження рукописних та архівних фондів (1)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (26)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (3)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (23)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ОБЛІК$<.>+<.>K=КАДРІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 183
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Матяш І. Б. 
Архівна наука і освіта в Україні 1920 - 1930-х років / І. Б. Матяш; Держ. ком. архівів України. - К., 2000. - 591 c. - укp.

Наведено результати комплексного дослідження історії становлення та розвитку архівознавства й архівної освіти в Україні 1920 - 30-х рр. Висвітлено основні тенденції та напрями наукової роботи у галузі архівної справи, форми та зміст підготовки кадрів для архівних установ. Проаналізовано науково-організаційну діяльність державних органів управління архівною справою, роботу Київського та Одеського археологічних інститутів, Кабінету архівознавства при ЦАУ УСРР, архівної аспірантури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601155 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Архівна та бібліотечна справа в Україні доби визвольних змагань (1917-1921 рр.) : Зб. наук. пр. / ред.: В. С. Лозицький; Укр. держ. НДІ арх. справи та документознавства. - К., 1998. - 275 c. - укp.

Розглядаються основні проблеми архівного будівництва доби визвольних змагань. Висвітлюється діяльність органів влади щодо охорони, обліку і концентрації архівних матеріалів, головні напрямки бібліотечної політики, особливості організації бібліотечного обслуговування дітей, бібліотечної справи на селі в умовах більшовизації культурно-освітнього процесу. Повідомляється про діячів архівної та бібліотечної справи: П.Скоропадського, М.П.Василенка, В.І.Вернадського, І.І.Огієнка, В.Модзалевського, К.Ляховича та ін. Аналізується діяльність київської школи документалістів, роль видатних мовознавців у формуванні архівних та бібліотечних колекцій тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)6 я43 + Ч813(4УКР)6 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589429 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Електронні журнали. - К. : Британ. Рада в Україні, 1999. - 140 c. - (The British CouncilБ-ки в інформ. сусп-ві). - укp.

Висвітлюється сучасна ситуація у виданні електронних журналів (ЕЖ) у Сполученому Королівстві, розглядаються формати, що застосовуються для видання ЕЖ, у т.ч. провідних наукових і незалежних. Окреслюються проекти створення інтегрованих служб у рамках Програми електронних бібліотек (eLib). Показано традиційний шлях опрацювання журналів у академічній бібліотеці, який включає відбір, реєстрацію, облік, забезпечення використання, каталогізацію, видрук та збереження. Обговорюються деякі головні проблеми авторського права, які виникають під час реалізації eLib. Аналізуються проблеми ставлення до електронних видань у британських університетах, формування фонду ЕЖ у бібліотеках. Розглядаються питання доступу, змісту, розміщення та навігації матеріалів у ЕЖ, подаються судження щодо переваг і недоліків цих електронних ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.1 + Ч734(4ВЕЛ)841

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593866 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Сищенко С. В. 
Книгознавча підготовка бібліотекарів-бібліографів в Україні: реалії та перспективи / С. В. Сищенко // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 2000. - Вип. 3. - С. 201-213. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано сучасний стан змісту та структури книгознавчої освіти бібліотечно-бібліографічних кадрів. Висвітлено перспективи її оновлення за умов інформатизації України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73р + Ч75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Педагогічні пошуки в галузі мистецької освіти в Україні на межі третього тисячоліття: традиції, сучасність, перспективи : Зб. тезів за матеріалами Всеукр. наук.-практ. конф. (Луганськ, 4 - 6 квіт. 2001р.) / ред.: О. М. Мамченко; Держ. метод. центр навч. закл. культури і мистец. - Луганськ, 2001. - 226 c. - (Мистец. освіта). - укp.

Висвітлено проблеми розробки та використання нових педагогічних технологій і методик у мистецьких навчальних закладах України. Розглянуто загальні питання мистецької освіти. Викладено деякі аспекти та особливості адаптації юнаків і дівчат до навчання у вищих навчальних закладах культури та мистецтв І - ІІ рівнів акредитації. Розкрито психологічні засади розвитку музичної обдарованості. Проаналізовано взаємозв'язок загальної психології, музичної психології та методики навчання в процесі підготовки до державного испиту. Використано "педагогіку співробітництва" в процесі формування фахівців культури. Застосовано модульну систему організації навчання та рейтингового контролю знань студентів з дисципліни "Методика викладання гри на фортепіано". Висвітлено напрямки роботи центру підвищення кваліфікації у системі інформаційного забезпечення мистецької освіти. Удосконалено зміст і технологію підготовки кадрів для документально-інформаційної сфери. Наведено новий підхід до краєзнавчої підготовки бібліотечних фахіців. Розглянуто деякі питання інформаційного забезпечення бібліотечної освіти. Досліджено деякі проблеми реалізації нових шляхів формування спеціаліста бібліотечної справи за сучасних умов. Описано сучасні напрямки хореографії ХХ ст. та їх походження. Викладено концепцію становлення та розвитку духовної особистості художника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31р(4УКР)3я431 + Щ32р(4УКР)3я431 + Щ10р(4УКР)3я431 + Ч73р я431(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА606573 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Український бібліотекар: минуле, сучасне, майбутнє. Постановка та дослідження проблеми : Матеріали наук. конф. / уклад.: С. Навродська; Нац. парлам. б-ка України. - К., 2000. - 88 c. - укp.

Розглянуто проблему бібліотечних кадрів в історичному і сучасному аспектах. Подано цікаві характеристики професійних та особистісних якостей працівника бібліотеки з погляду читача та спеціаліста, а також думку мешканців Києва про майбутнє бібліотечної професії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР) п я431(4УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600348 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Ільганаєва В. О. 
Формування професійного світогляду фахівців у галузі культури / В. О. Ільганаєва // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 48-53. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто проблеми формування світоглядних орієнтацій фахівців культурного та документно-інформаційного напрямів у процесі соціально-комунікативної діяльності. Створено нові інформаційні технології, які в своїй гіпертекстовій, гіпермедіа формі завершують певний цикл розвитку соціальних комунікацій. Нову еру комунікативних відносин у суспільстві пов'язано з системами передачі знань, прикладами яких є системи штучного інтелекту й експертні системи. Формування системи соціальних комунікацій (СК) сприяє вирішенню багатьох завдань: підготовки кадрів, створення умови для нової класифікації спеціальностей у традиційних підсистемах СК (бібіліотечній, архівній) та інформаційній; визначення рівнів і змісту підготовки фахівців, шляхів професійної кар'єри спеціалістів документально-інформаційного профілю; формування нових робочих місць, перспектив розвитку кадрового складу галузей, що належать до системи СК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)п + У814(4Укр)п

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Харчук Н. В. 
Разработка информационно-справочной системы "Библиотека" / Н. В. Харчук // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2005. - № 3. - С. 171-179. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розглянуто застосування сучасних технологій для створення бази даних бібліотеки, яка дозволяє зберігати всю необхідну інформацію, а також створення простого у використанні програмного забезпечення, що може бути задіяне в бібліотеках для обліку книжкового фонду, а також здійснення обороту книг. Розглянуто опис роботи програмного забезпечення. Розробка дозволяє полегшити роботу бібліотекаря, а також зменшити час на пошук необхідної інформації про книги, видавництва та читачів бібліотеки. У програмі реалізована процедура пошуку необхідної книги, газети або журналу як за повною, так і за частковою інформацією.

Рассмотрено применение современных технологий для создания базы данных библиотеки, позволяющей сохранять всю необходимую информацию, а также создание простого в использовании программного обеспечения, которое может быть задействовано в библиотеках для учета книжного фонда, а также оборота книг. Рассмотрено описание работы программного обеспечения. Разработка позволяет облегчить работу библиотекаря, а также уменьшить время на поиск необходимой информации о книгах, издательстве и читателях библиотеки. В программе реализована процедура поиска необходимой книги, газеты или журнала, как по полной, так и по частичной информации.

In the article the application of modern technologies for creation of data-base library is considered, allowing keeping all necessary information, and also creation of simple in the use software which can be used in libraries for consideration of bookfund, and also turn of books. Besides, in clause the description of software is considered. My development will allow facilitating work of librarian, and also decreasing time on the search of necessary information about books, publishing houses and readers of library. In the program the procedure of search of the required book, newspaper or magazine both on complete is realized, and on partial information.


Ключ. слова: библиотека, информационно-справочная система
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Наукові сільськогосподарські бібліотеки у XXI столітті : Тез. доп. наук.-практ. конф. (Київ, 26 - 27 берез. 2002 р.) / ред.: В. А. Вергунов; УААН. Центр. наук. с.-г. б-ка. - К., 2002. - 96 c. - укp.

Визначено шляхи вдосконалення інформаційно-бібліографічного супроводу основних напрямів розвитку аграрної науки та сільськогосподарського виробництва на початку третього тисячоліття. Розглянуто вплив сучасних інформаційних технологій і ресурсів на підвищення якості наукових досліджень і рівня агропромислового виробництва, а також стан та перспективи підготовки кадрів для сільськогосподарських бібліотек України. Відзначено особливості роботи даних бібліотек за умов сьогодення, зокрема, проведення наукових досліджень з історії вітчизняної аграрної науки. Висвітлено питання щодо інформаційно-консультаційного обслуговування сільськогосподарських товаровиробників з використанням потенціалу бібліотечно-інформаційних, науково-дослідних та навчальних закладів.

Определены пути усовершенствования информационно-библиографического сопровождения основных направлений развития аграрной науки и сельскохозяйственного производства в начале третьего тысячелетия. Изучено влияние современных информационных технологий и ресурсов на повышение качества научных исследований и уровня агропромышленного производства. Выяснены состояние и перспективы подготовки кадров для сельскохозяйственных библиотек Украины. Определены особенности работы данных библиотек в современных условиях, в частности, проведение научных исследований по истории отечественной аграрной науки, поиск других новейших подходов. Рассмотрена проблема информационно-консультационного обслуживания сельскохозяйственных товаропроизводителей с ипользованием потенциала библиотечно-информационных, научно-исследовательских и учебных заведений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР) + Ч734(4УКР)758.9:П я431(4УКР) + П.ф(4УКР)27 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА624754 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Шевченко І. О. 
Перспективи розвитку післядипломної інформаційно-бібліотечної освіти в Україні / І. О. Шевченко // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 2001. - Вип. 6. - С. 225-231. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Визначено основні напрями роботи та досвід Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти при Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч234(4Укр)п/р + Ч73р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Ермаков С. С. 
Теория композиции и цвета в структуре электронной библиотеки дизайнера / С. С. Ермаков, И. В. Зборовец // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - Х., 2002. - № 7. - С. 79-86. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Наведено результати пошуку в мережі Інтернет електронних версій наукових статей з теорії композиції та кольору в дизайні. Запропоновано рекомендації щодо використання одержаної інформації в підготовці науково-педагогічних кадрів для вищих навчальних закладів.

Представлены результаты поиска в сети интернет электронных версий научных статей по теории композиции и цвета в дизайне. Приведены рекомендации по использованию полученной информации в подготовке научно-педагогических кадров для высших учебных заведений.

Presents outcomes of net search internet of the electron versions of scientific papers under the theory of a composition and colour in design. The references on usage of the obtained information in preparing scientific pedagogical staff for higher educational institutions are reduced.


Ключ. слова: дизайн, электронная публикация, интернет, теория, композиция, цвет
Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182с116 + Ч734(4УКР)759.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Освіта, наука і культура на Поділлі : Зб. наук. пр. Т. 2 / ред.: П. Т. Тронько; Кам'янець-Поділ. держ. пед. ун-т. - Кам'янець-Поділ., 2002. - 271 с. - укp.

Описано революційні мотиви у творчості представників "української школи" в польській літературі 1820 - 1840-х рр. Висвітлено історію національних початкових шкіл Поділля у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст., діяльність сподвижників освіти, науки та культури. Розглянуто подільські бібліотеки наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Проаналізовано стан освіти в містечках Подільської губернії у період Української революції (1917 - 1920 рр.). Розглянуто питання професійної підготовки та загальної освіти галицьких стрільців на теренах Поділля, підготовки учительських кадрів в 1920-х рр. Викладено новітні методики освіти та виховання.

Описаны революционные мотивы в творчестве представителей "украинской школы" в польской литературе 1820 - 1840-х гг. Освещены история национальных начальных школ Подолья во второй половине ХІХ - в начале ХХ ст., деятельность сподвижников образования, науки и культуры. Рассмотрены подольские библиотеки в конце ХІХ - в начале ХХ вв. Проанализировано состояние образования в городках Подольской губернии в период Украинской революции (1917 - 1920 гг). Рассмотрены вопросы профессиональной подготовки и общего образования галицких стрельцов на территории Подолья, подготовки учительских кадров в 1920-х гг. Изложены новейшие методики образования и воспитания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ)-308 + Ч33(4УКР)52 + Ч733(4УКР)53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71236 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


13.
Колекції пам'яток писемності та друку у бібліотечних фондах України: проблеми формування, збереження, розкриття : Матеріали наук.-практ. конф., присвяч. 100-річчю від. рідкіс. вид. і рукописів ХДНБ ім. В.Г.Короленка / ред.: І. Я. Лосієвський; Харк. держ. наук. б-ка ім. В.Г.Короленка. - Х., 2003. - 148 c. - укp.

Розглянуто актуальні питання щодо роботи з пам'ятками писемності та друку, а також історію та особливості формування вітчизняних фондів і колекцій - універсальних, тематичних, за видами та типами документів, місцем їх створення (колекція української екстеріорики). Висвітлено проблеми обліку й опису окремих пам'яток та їх примірників, а також паспортизації книжкових колекційних фондів, захисту та забезпечення їх збереження, інформаційно-наукового розкриття зібрань.

Рассмотрены актуальные вопросы о работе с памятками письменности и печати, а также история и особенности формирования отечественных фондов и коллекций - универсальных, тематических, по видам и типам документов, месту их создания (коллекция украинской экстериорики). Освещены проблемы учета и описания отдельных памяток и их экземпляров, а также паспортизации книжных коллекционных фондов, защиты и обеспечения их сохранности, информационно-научного раскрытия содержания собраний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431 + Ч736 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА646895 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Дениско Л. М. 
Бібліотека Київської духовної академії (1819 - 1919) : Моногр. / Л. М. Дениско; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 2006. - 223 c. - Бібліогр.: с. 125-203. - укp.

Висвітлено історію бібліотеки Київської духовної академії за 1819 - 1919 рр., питання формування та класифікацію книжкового фонду, персональний склад бібліотекарів, їх внесок у розвиток бібліотеки академії. Наведено бібліографії до біографій найвидатніших бібліотекарів Київської духовної академії та список облікових документів.

Освещены история библиотеки Киевской духовной академии за 1819 - 1919 гг., вопросы формирования и классификация книжного фонда, персональный состав библиотекарей, их вклад в развитие библиотеки академии. Приведены библиографии к биографиям известнейших библиотекарей Киевской духовной академии и список учётных документов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА673658 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Документознавство. Бібліотекознавство. Інформаційна діяльність: проблеми науки, освіти, практики : матеріали V Міжнар. наук.-практ. конф., 20 - 22 трав. 2008 р., Київ / ред.: М. С. Слободяник; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. Ін-т держ. упр. та інформ. діяльн. - К., 2008. - 254 c. - укp.

Висвітлено теоретичні аспекти розвитку соціально-комунікаційних структур в сучасному інформаційному просторі. Визначено стратегічні пріоритети розвитку бібліотекознавства в Україні, його інституціональну та комунікативну складові. Розглянуто етапи становлення та розвитку інноваційної політики бібліотек. Проаналізовано інтелектуалізацію суспільної сфери як визначальний чинник розвитку сучасної інформаційно-аналітичної діяльності бібліотек в системі їх управління. Описано моделі побудови комунікаційно-інформаційного середовища бібліотек для використання електронних ресурсів, методи їх популяризації у наукових бібліотеках. Визначено завдання комп'ютеризації Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського на 2008 - 2010 рр. Викладено методологічні підходи щодо організації внутрішньої бібліотечної системи підвищення кваліфікації кадрів бібліотек ВНЗ.

Освещены теоретические аспекты развития социально-коммуникационных структур в современном информационном пространстве. Определены стратегические приоритеты развития библиотековедения в Украине, его институциональная и коммуникативная составные. Рассмотрены этапы становления и развития инновационной политики библиотек. Проанализирована интеллектуализация общественной сферы как определяющий фактор развития современной информационно-аналитической деятельности библиотек в системе их управления. Описаны модели построения коммуникационно-информационной среды библиотек для использования электронных ресурсов, методы их популяризации в научных библиотеках. Определены задачи компьютеризации Национальной библиотеки Украины им. В.И.Вернадского на 2008 - 2010 гг. Изложены методологические подходы к организации внутренней библиотечной системы повышения квалификации кадров библиотек ВУЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч24я431(4УКР) + Ч23я431(4УКР) + Ч73я431

Шифр НБУВ: ВА697609 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Електронні ресурси для науки, освіти, виховання : Матеріали міжвуз. наук.-практ. конф., 19 - 20 жовт., 2006 р., м. Донецьк / ред.: А. А. Садєков; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. - Донецьк, 2006. - 208 c. - укp.

Наведено матеріали доповідей бібліотечних працівників вузів України та провідних фахівців з розробки автоматизованих інформаційно-бібліотечних систем, що відображають результаты запровадження в бібліотеках новітніх електронних інформаційних технологій. Висвітлено проблеми щодо проектування та викладу навчального матеріалу в електронних підручниках, взаємодії бібліотеки та кафедр університету в організації інформаційної освіти, доступу користувачів до електронних ресурсів бібліотеки, обліку бібліотечного фонду періодичних документів, каталогізації електронних ресурсів. Розглянуто можливості та перспективи використання інформаційно-пошукової системи "Леонорм - фонд-"Стандарт".

Приведены материалы докладов библиотечных работников вузов Украины и ведущих специалистов по разработке автоматизированных информационно-библиотечных систем, отражающие результаты внедрения в библиотеках новейших электронных информационных технологий. Освещены проблемы, касающиеся проектирования и изложения учебного материала в электронных учебниках, взаимодействия библиотеки с кафедрами университета в организации информационного образования, доступа пользователей к электронным ресурсам библиотеки, учета библиотечного фонда периодических документов, каталогизации электронных ресурсов. Рассмотрены возможности и перспективы использования информационно-поисковой системы "Леонорм - фонд-"Стандарт".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73я431 + Ч481.253я431

Шифр НБУВ: ВА678626 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Демчина Л. І. 
Конкретно-дисциплінарна структура документологічної підготовки бібліотечно-інформаційних кадрів / Л. І. Демчина // Вісн. Харк. держ. акад. культури: Зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 20. - С. 85-92. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

З урахуванням документологічної парадигми обгрунтовано номенклатуру навчальних дисциплін документально-комунікаційного циклу в підготовці бібліотечно-інформаційних кадрів.

Исходя из документологической парадигмы обоснована номенклатура дисциплин документально-коммуникационного цикла в подготовке библиотечно-информационных кадров.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч24р

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Методична діяльність бібліотек: традиції, інновації, перспективи : Матеріали регіон. наук.-практ. конф., 2 листоп. 2004 р. / уклад.: О. П. Кунич; Харк. держ. наук. б-ка ім. В.Г.Короленка. - Х., 2005. - 145 c. - укp.

Висвітлено основні напрями методичної роботи бібліотек різних регіонів України. Досліджено стан і перспективи безперервної освіти бібліотечних кадрів. Розкрито зміст та методи післядипломної інформаційно-бібліотечної освіти. Розглянуто питання щодо інформаційного забезпечення професійних потреб фахівців бібліотечної галузі.

Освещены основные направления методической работы библиотек разных регионов Украины. Изучены состояние и перспективы непрерывного образования библиотечных кадров. Раскрыты содержание и методы последимломного информационно-библиотечного образования. Рассмотрены вопросы информационного обеспечения профессиональных потребностей специалистов библиотечной отрасли.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч732.2я431

Шифр НБУВ: ВА674419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Демчина Л. І. 
Моделювання документознавчої складової вищої бібліотечно-інформаційної освіти: педагогічні засади / Л. І. Демчина // Вісн. Харк. держ. акад. культури: Зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 18. - С. 141-153. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Обгрунтовано методологічні підходи до моделювання документознавчої складової вищої бібліотечно-інформаційної освіти. Під час створення моделі документознавчої підготовки нової генерації бібліотечно-інформаційних кадрів на базі ступеневої освіти оптимальним варіантом є гармонійне поєднання у даній підготовці професіографічного, фахового й особистісно орієнтованого підходів.

Обоснованы методологические подходы к моделированию документоведческой составляющей высшего библиотечно-информационного образования. Во время создания модели документоведческой подготовки новой генерации библиотечно-информационных кадров в условиях степененного образования оптимальным вариантом является гармоническое единство в данной подготовке професиографического, специальностного и личностно ориентированного подходов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73р30 + Ч24(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Наука і вища освіта : Тези доп. учасн. ХІV-ої міжвуз. студ. наук. конф., Запоріжжя, 11 - 18 трав. 2006 р. Ч. 1 / ред.: В. М. Огаренко; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". Студ. наук. т-во. - Запоріжжя, 2006. - 444 c. - рус.

Проаналізовано особливості модифікації сучасного управління як основи потенціалу розвитку України, механізми державного управління та місцевого самоврядування. Розкрито законодавчі основи системи державного земельного кадастру, описано функції управління земельними ресурсами. Розглянуто питання державного регулювання ринку цінних паперів, формування місцевих бюджетів та врегулювання міжбюджетних відносин. Визначено пріоритетні напрями державної політики розвитку малого підприємництва. Висвітлено проблеми менеджменту підприємств за сучасних умов господарювання, управління їх зовнішньоекономічною та інвестиційною діяльністю, економічні аспекти розвитку підприємств, бухгалтерський облік і аудит як складові їх ефективного функціонування. Викладено концепцію менеджменту управління персоналом підприємств, наведено оцінку їх конкурентоспроможності. Вивчено вплив земельного ринку на інвестиційний клімат в Україні. Розкрито значення бухгалтерської звітності в залученні іноземних інвесторів. Описано технологію автоматизації кредитних операцій та викладено методику проведення їх аналізу.

Проанализированы особенности модификации современного управления как основы потенциала развития Украины, механизмы государственного управления и местного самоуправления. Раскрыты законодательные основы системы государственного земельного кадастра, функции управления земельными ресурсами. Рассмотрены вопросы государственного регулирования рынка ценных бумаг, формирования местных бюджетов и урегулирования межбюджетных отношений. Определены приоритетные направления государственной политики развития малого предпринимательства. Освещены проблемы менеджмента предприятий в современных условиях хозяйствования, управления их внешнеэкономической и инвестиционной деятельностью, экономические аспекты развития предприятий, бухгалтерский учёт и аудит как составные их эффективного функционирования. Изложена концепция менеджмента управления персоналом предприятий, приведена оценка их конкурентоспособности. Изучено влияние земельного рынка на инвестиционный климат в Украине. Раскрыто значение бухгалтерской отчётности в привлечении иностранных инвесторов. Представлена технология автоматизации кредитных операций и изложена методика проведения их анализа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21я431(4УКР)3 + Ч81я431(4УКР)3

Шифр НБУВ: С10608 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :

...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського