Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (32)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (134)Література з книгознавства (2)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (30)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (4)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (9)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ПІДВИЩЕННЯ$<.>+<.>K=КВАЛІФІКАЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 218
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Бібліотека. Інформація. Суспільство : Зб. наук. пр. за матеріалами Всеукр. наук.-практ. конф., 20-22 жовт. 1998 р. / ред.: В. Бабич; Укр. бібл. асоц. - К., 1998. - 283 c. - укp.

Розкриваються історичні аспекти розвитку книжкової та бібліотечної справи в Україні. Висвітлюються питання підготовки, підвищення кваліфікації, безперервної освіти працівників бібліотечно-інформаційної сфери. Наведені результати наукових досліджень (зарубіжних та вітчизняних) у галузі бібліотекознавства, проаналізована їх роль у поліпшенні діяльності бібліотек. Розглянута законодавча база бібліотечно-інформаційної діяльності України, роль бібліотек у соціально-комунікативній структурі та інформатизації суспільства. Окреслено перспективи реалізації принципу загальнодоступності інформаційних ресурсів держави, інтелектуальної свободи, а також міжнародної інтеграції як засобу підвищення якості інформаційно-бібліотечного обслуговування громадян України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР) + Ч75 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589441 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Культура України: стан, проблеми, тенденції розвитку : Зб. наук. ст. / ред.: В. Г. Чернець; Ін-т підвищ. кваліфікації працівників культури. - К., 1997. - 268 c. - укp.

Висвітлюються стан та проблеми розвитку культури і суспільства України на порозі третього тисячоліття, співвідношення теорії та практики в художній культурі України. Розглядаються шляхи поліпшення роботи закладів культури в сучасних умовах, використання народної педагогіки у системі підвищення кваліфікації працівників культури, проблеми культури і духовності в сучасній сім'ї. Характеризується стан і тенденції розвитку бібліотечної справи в Україні, бібліографічно-видавнича діяльність в інформаційному забезпеченні розвитку української культури, українське законодавство і соціально-культурний розвиток меншин. Аналізується культура в ринкових умовах, у контексті виробництва суспільних благ; економічні аспекти приватизації закладів культури, суть та шляхи її проведення тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч114(4УКР) я43 + Ч71 я43 + Т3(4УКР)64-7 я43 + Ч73 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588027 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Ляшенко Л.  
Матеріали на допомогу підвищенню фахового рівня бібліотекарів через Інтернет / Л. Ляшенко; Нац. парлам. б-ка України. Інформ. центр з питань культури та мистец. - К., 2000. - 38 c. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Розглянуто можливості використання Інтернету з метою задоволення інформаційних потреб, підвищення фахового рівня бібліотекарів та поліпшення їх орієнтації у світовому мережевому просторі інформаційних ресурсів з бібліотечної справи. Висвітлено спеціалізовані інформаційні бази для бібліотечних працівників, можливості довідкових служб. Наведено колекції електронних ресурсів з бібліотечної та інформаційної науки на сайтах професійних об'єднань. Досліджено інформаційні ресурси вищих навчальних бібліотечних закладів, он-лайнові навчальні ресурси для бібліотекарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 р7 + Ч730.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89689 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Національна парламентська бібліотека України (1866-1996) : Наук.-допом. бібліогр. посіб. / уклад.: Н. В. Казакова; Нац. парлам. б-ка України. - К., 1997. - 241 c. - укp.

Містяться матеріали про заснування та діяльність Національної парламентської бібліотеки, її видання та публікації співробітників з бібліотечно-бібліографічної тематики. До посібника включено збірники, брошури, бібліографічні посібники, публікації з газет та журналів. Представлено оглядові матеріали про наукові заходи республіканського рівня, в яких Бібліотека брала участь; відомості про конференції, семінари та семінари-практикуми як складову частину системи підвищення кваліфікації. Відображена діяльність такої спеціалізованої структури Бібліотеки, як Інформаційний центр з питань культури і мистецтва; особливості роботи Бібліотеки з питань координації бібліотечно-бібліографічної діяльності бібліотек різних систем та відомств України та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)756.1 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Педагогічні пошуки в галузі мистецької освіти в Україні на межі третього тисячоліття: традиції, сучасність, перспективи : Зб. тезів за матеріалами Всеукр. наук.-практ. конф. (Луганськ, 4 - 6 квіт. 2001р.) / ред.: О. М. Мамченко; Держ. метод. центр навч. закл. культури і мистец. - Луганськ, 2001. - 226 c. - (Мистец. освіта). - укp.

Висвітлено проблеми розробки та використання нових педагогічних технологій і методик у мистецьких навчальних закладах України. Розглянуто загальні питання мистецької освіти. Викладено деякі аспекти та особливості адаптації юнаків і дівчат до навчання у вищих навчальних закладах культури та мистецтв І - ІІ рівнів акредитації. Розкрито психологічні засади розвитку музичної обдарованості. Проаналізовано взаємозв'язок загальної психології, музичної психології та методики навчання в процесі підготовки до державного испиту. Використано "педагогіку співробітництва" в процесі формування фахівців культури. Застосовано модульну систему організації навчання та рейтингового контролю знань студентів з дисципліни "Методика викладання гри на фортепіано". Висвітлено напрямки роботи центру підвищення кваліфікації у системі інформаційного забезпечення мистецької освіти. Удосконалено зміст і технологію підготовки кадрів для документально-інформаційної сфери. Наведено новий підхід до краєзнавчої підготовки бібліотечних фахіців. Розглянуто деякі питання інформаційного забезпечення бібліотечної освіти. Досліджено деякі проблеми реалізації нових шляхів формування спеціаліста бібліотечної справи за сучасних умов. Описано сучасні напрямки хореографії ХХ ст. та їх походження. Викладено концепцію становлення та розвитку духовної особистості художника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31р(4УКР)3я431 + Щ32р(4УКР)3я431 + Щ10р(4УКР)3я431 + Ч73р я431(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА606573 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Психологічні фактори підвищення професійної активності бібліотечних працівників у нових суспільних умовах : Метод. рек. / уклад.: О. Ловка; Нац. парлам. б-ка України. - К., 1998. - 23 c. - Бібліогр.: 12 назв. - укp. - рус.

Наведені деякі ефективні методи підвищення професійної активності працівників з практики вітчизняної та зарубіжної психології управління. Обгрунтовується доцільність створення в бібліотеці соціально-психологічної служби для бібліотекарів та користувачів, визначаються її завдання і напрями роботи. Пропонуються зразкова програма психологічних занять та проект соціально-психологічної служби бібліотеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.04 + Ю944.2 + Ю959.41/49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85806 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Імідж сучасної бібліотеки : Зб. ст. / ред.: С. О. Басенко; уклад.: Л. І. Бейліс; Нац. парлам. б-ка. - К., 2001. - 190 c. - Бібліогр.: с. 175-188. - укp.

Висвітлено проблему підвищення уваги суспільства до бібліотеки як до інституції та до бібліотекаря як до фахівця та громадянина. Розглянуто бібліотечний імідж у контексті державотворення та наведено його складові. Визначено особистісний підхід до читача як засіб створення бібліотеки сучасного типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я43(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Наукові сільськогосподарські бібліотеки у XXI столітті : Тез. доп. наук.-практ. конф. (Київ, 26 - 27 берез. 2002 р.) / ред.: В. А. Вергунов; УААН. Центр. наук. с.-г. б-ка. - К., 2002. - 96 c. - укp.

Визначено шляхи вдосконалення інформаційно-бібліографічного супроводу основних напрямів розвитку аграрної науки та сільськогосподарського виробництва на початку третього тисячоліття. Розглянуто вплив сучасних інформаційних технологій і ресурсів на підвищення якості наукових досліджень і рівня агропромислового виробництва, а також стан та перспективи підготовки кадрів для сільськогосподарських бібліотек України. Відзначено особливості роботи даних бібліотек за умов сьогодення, зокрема, проведення наукових досліджень з історії вітчизняної аграрної науки. Висвітлено питання щодо інформаційно-консультаційного обслуговування сільськогосподарських товаровиробників з використанням потенціалу бібліотечно-інформаційних, науково-дослідних та навчальних закладів.

Определены пути усовершенствования информационно-библиографического сопровождения основных направлений развития аграрной науки и сельскохозяйственного производства в начале третьего тысячелетия. Изучено влияние современных информационных технологий и ресурсов на повышение качества научных исследований и уровня агропромышленного производства. Выяснены состояние и перспективы подготовки кадров для сельскохозяйственных библиотек Украины. Определены особенности работы данных библиотек в современных условиях, в частности, проведение научных исследований по истории отечественной аграрной науки, поиск других новейших подходов. Рассмотрена проблема информационно-консультационного обслуживания сельскохозяйственных товаропроизводителей с ипользованием потенциала библиотечно-информационных, научно-исследовательских и учебных заведений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР) + Ч734(4УКР)758.9:П я431(4УКР) + П.ф(4УКР)27 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА624754 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Інформаційні потреби населення України в умовах трансформації суспільства : Матеріали Соціол. читань'98 (20 - 21 трав. 1998 р.) / уклад.: В. Студенкова; Нац. парламент. б-ка України. - К., 1999. - 128 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми культури, визначено місце та роль книги, інформації, бібліотеки у задоволенні інформаційних потреб різних верств населення. Розглянуто соціально-психологічний тренінг як ефективний метод підвищення професійної активності бібліотекарів. Зазначено, що інформаційна підтримка громадських організацій бібліотеками є важливою умовою активізації процесу побудови громадянського суспільства.

Освещены актуальные проблемы культуры, определено место и роль книги, информации, библиотеки в удовлетворении информационных потребностей разных слоев населения. Рассмотрен социально-психологический тренинг как эффективный метод повышения профессиональной активности библиотекарей. Отмечено, что информационная поддержка общественных организаций библиотеками являются важным условием активизации процесса построения гражданского общества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР) + С5*676*332.1-723.2 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА643432 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Трансформація ролі бібліотек в інформаційному суспільстві : Матеріали наук.-практ. конф., присвяч. 40-річчю б-ки Технол. ун-ту Поділля, 15 - 16 жовт. 2002 р. / ред.: В. М. Петрицька; Технол. ун-т Поділля. - Хмельниц. : ТУП, 2003. - 113 c. - укp.

Проаналізовано формування інформаційних ресурсів бібліотеки на сучасному етапі. Описано технологічні особливості процесу обробки документів під час переходу від ручної до автоматизованої технології. Висвітлено проблеми багаторівневого вивчення, навчання та обслуговування користувачів бібліотеки, роль інноваційних підходів у підвищенні кваліфікації бібліотечного персоналу.

Проанализировано формирование информационных ресурсов библиотеки на современном этапе. Описаны технологические особенности процесса обработки документов при переходе от ручной к автоматизированной технологии. Освещены проблемы многоуровневого изучения, обучения и обслуживания пользователей библиотеки, роль инновационных подходов в повышении кваллификации библиотечного персонала.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73я431

Шифр НБУВ: ВА643634 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Семененко Л. П. 
До Європи знань - через підвищення якості освіти / Л. П. Семененко // Культура народов Причерноморья. - 2005. - № 60, т. 1. - С. 60-66. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Визначено завдання бібліотек вищих навчальних закладів як головної ланки забезпечення безперервної освіти, самостійної роботи студентів і організації медіа-освіти викладачів. Досліджено питання щодо формування інтегрованого загальнодержавного освітянського інформаційного ресурсу, проаналізовано проблеми взаємодії бібліотек і професійної підготовки бібліотекарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73р + Ч734(4УКР)757.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Самохіна Н. Ф. 
Документні ресурси наукової бібліотеки: модель обігу, рівнева організація : монографія / Н. Ф. Самохіна; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. - К., 2008. - 167 c. - Бібліогр.: с. 143-163. - укp.

Наведено результати дослідження організації розміщення традиційних документних ресурсів наукової бібліотеки за рівнями (оперативний, депозитарний) відповідно до інтенсивності їх використання для підвищення ефективності бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів. Основні аспекти рівневої диференціації документів розглянуто на прикладі фонду основного зберігання та газетного фонду Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського. Висвітлено розвиток системи комплектування даної бібліотеки газетною періодикою. Акцентовано увагу на перспективах впровадження інформаційних технологій у бібліотечну сферу.

Приведены результаты исследования организации размещения традиционных документных ресурсов научной библиотеки по уровням (оперативный, депозитарный) в соответствии с интенсивностью их использования для повышения эффективности библиотечно-информационного обслуживания пользователей. Основные аспекты уровневой дифференциации документов рассмотрены на примере фонда основного хранения и газетного фонда Национальной библиотеки Украины им. В.И.Вернадского. Освещено развитие системы комплектования данной библиотеки газетной периодикой. Акцентировано внимание на перспективах внедрения информационных технологий в библиотечную сферу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.4 + Ч736.831.21(4УКР)511

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА700870 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Документознавство. Бібліотекознавство. Інформаційна діяльність: проблеми науки, освіти, практики : матеріали V Міжнар. наук.-практ. конф., 20 - 22 трав. 2008 р., Київ / ред.: М. С. Слободяник; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. Ін-т держ. упр. та інформ. діяльн. - К., 2008. - 254 c. - укp.

Висвітлено теоретичні аспекти розвитку соціально-комунікаційних структур в сучасному інформаційному просторі. Визначено стратегічні пріоритети розвитку бібліотекознавства в Україні, його інституціональну та комунікативну складові. Розглянуто етапи становлення та розвитку інноваційної політики бібліотек. Проаналізовано інтелектуалізацію суспільної сфери як визначальний чинник розвитку сучасної інформаційно-аналітичної діяльності бібліотек в системі їх управління. Описано моделі побудови комунікаційно-інформаційного середовища бібліотек для використання електронних ресурсів, методи їх популяризації у наукових бібліотеках. Визначено завдання комп'ютеризації Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського на 2008 - 2010 рр. Викладено методологічні підходи щодо організації внутрішньої бібліотечної системи підвищення кваліфікації кадрів бібліотек ВНЗ.

Освещены теоретические аспекты развития социально-коммуникационных структур в современном информационном пространстве. Определены стратегические приоритеты развития библиотековедения в Украине, его институциональная и коммуникативная составные. Рассмотрены этапы становления и развития инновационной политики библиотек. Проанализирована интеллектуализация общественной сферы как определяющий фактор развития современной информационно-аналитической деятельности библиотек в системе их управления. Описаны модели построения коммуникационно-информационной среды библиотек для использования электронных ресурсов, методы их популяризации в научных библиотеках. Определены задачи компьютеризации Национальной библиотеки Украины им. В.И.Вернадского на 2008 - 2010 гг. Изложены методологические подходы к организации внутренней библиотечной системы повышения квалификации кадров библиотек ВУЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч24я431(4УКР) + Ч23я431(4УКР) + Ч73я431

Шифр НБУВ: ВА697609 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Цаберябова І. М. 
Концепція підвищення кваліфікації бібліотечних працівників мережі медичних бібліотек Дніпропетровського регіону / І. М. Цаберябова // Наукові медичні бібліотеки - пріоритети розвитку і перспективи: Матеріали наук.-практ. конф. - К., 2006. - С. 129-131. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)758.9:Р р7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА682099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Розвиток бібліотечної науки, освіти, професії в умовах інформатизації суспільства : тези міжнар. наук.-практ. конф., 16 - 17 трав., 2007 р., Київ / ред.: К. І. Тишкевич; Київ. нац. ун-т культури і мистец., Ін-т культури, "Розвиток бібліотечної науки, освіти, професії в умовах інформатизації суспільства", міжнародна науково-практична конференція (2007+ Київ). - К., 2007. - 138 c. - укp.

Висвітлено історичні аспекти розвитку книго-, бібліотеко- та бібліографознавства, а також проблеми підготовки та підвищення кваліфікації бібліотечно-інформаційних кадрів. Визначено перспективні напрями наукових досліджень у галузі бібліопсихології та рекреації. Розкрито особливості становлення української бібліотекознавчої біографістики, теоретико-методологічні засади вивчення давньоруських бібліотек, історичні аспекти формування рукописних фондів з монастирських збірок, концепції становлення біблітечної реклами як комунікативної системи в мережі Інтернет. Охарактеризовано сучасні моделі інформаційного сервісу. Розглянуто проблеми управління формуванням електронних ресурсів бібліотек, можливості використання інноваційної технології "ICQ-консультант".

Освещены исторические аспекты развития книго-, библиотеко- и библиографоведения, а также проблемы подготовки и повышения квалификации библиотечно-информационных кадров. Определены перспективные направления научных исследований в области библиопсихологии и рекреации. Раскрыты особенности становления украинской библиотекознавческой биографистики, теоретико-методологические основых изучения древнерусских библиотек, исторические аспекты формирования рукописных фондов из монастырских собраний, концепции становления библиотечной рекламы как коммуникативной системы в сети Интернет. Охарактеризованы современные модели информационного сервиса. Рассмотрены проблемы управления формированием электронных ресурсов библиотек, возможности использования инновационной технологии "ICQ-консультант".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73я431

Шифр НБУВ: ВА695316 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Сліпченко В. В. 
Система підвищення кваліфікації бібліотечних працівників в Полтавській ОНМБ / В. В. Сліпченко // Наукові медичні бібліотеки - пріоритети розвитку і перспективи: Матеріали наук.-практ. конф. - К., 2006. - С. 131-132. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)758.9:Р р7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА682099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Гутброд Г.  
Успішна комунікація в бізнесі та освіті = Successful communication in business and education : Навч. посіб. / Г. Гутброд, О. Бєляков; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 207 c. - англ.

Висвітлено теоретичні та практичні аспекти комунікації в діловій і академічній сферах. Розглянуто принципи ефективного письма з залученням міжнародних стандартів. Наведено методики та приклади підготовки документів, зокрема, резюме, доповідної записки, звіту, протоколу, прес-релізу. Викладено пропозиції щодо підвищення ефективності текстів і їх логічного сприйняття читачем.

Освещены теоретические и практические аспекты коммуникаций в деловой и академических сферах. Рассмотрены принципы эффективного составления текста с учетом международных стандартов. Приведены методики и примеры подготовки документов, в частности, резюме, докладной записки, отчета, протокола, пресс-релиза. Изложены предложения, касающиеся повышения эффективности текстов и их логического восприятия читателем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч24 + Ш143.21-926 + Ш141.4-926

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА677592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Діяльність бібліотек вищих навчальних закладів у світлі модернізації вищої освіти : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 19 - 21 трав. 2009 р., Севастополь / ред.: В. А. Крамарь; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Севастоп. нац. техн. ун-т. - Севастополь, 2009. - 192 c. - укp. - рус.

Висвітлено сучасний стан і перспективи розвитку інформаційних технологій у бібліотеках ВНЗ України. Розкрито особливості використання інформаційних ресурсів бібліотеки ВНЗ в обслуговуванні іноземних студенів. Проаналізовано специфіку електронної документації університету за умов Інтернет-середовища. Охарактеризовано нові інформаційні технології університетських бібліотек для людей з вадами зору. Увагу приділено організації міжвідомчої системи підвищення кваліфікації співробітників бібліотек вищої школи.

Освещены современное состояние и перспективы развития информационных технологий в библиотеках ВУЗ Украины. Раскрыты особенности использования информационных ресурсов библиотеки ВУЗ в обслуживании иностранных студентов. Проанализирована специфика электронной документации университета в условиях Интернет-среды. Охарактеризованы новые информационные технологии университетских библиотек для людей с недостатками зрения. Уделено внимание организации межведомственной системы повышения квалификации сотрудников библиотек высшей школы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431 + Ч734(4УКР)757.10/12 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА714291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Самохіна Н. Ф. 
Аналіз ефективності бібліотечно-інформаційного сервісу з використанням новітніх технологій / Н. Ф. Самохіна // НТІ. - 2005. - № 1. - С. 44-47. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Подано аналіз деяких нетрадиційних критеріїв оцінки функціональної ефективності бібліотечного обслуговування та обгрунтовано, що суттєвим чинником її підвищення є використання телекомунікаційної технології замовлення першоджерел. Визначено кількісні оцінки економічної ефективності та терміну окупності впровадження в практику роботи Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського режиму приймання замовлень на документи від віддалених абонентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738с6

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Матвійчук О. Є. 
Діяльність шкільних бібліотек по забезпеченню інформаційних потреб старшокласників : Автореф. дис... канд. пед. наук : 07.00.08 / О. Є. Матвійчук; Київ. нац. ун-т культури і мистец. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено процес забезпечення інформаційних потреб учнів старших класів засобами шкільної бібліотеки. Висвітлено погляди вчених на роль бібліотеки навчального закладу як центру задоволення потреб в інформації. Проаналізовано теоретичні праці з питань функціонування бібліотеки загальноосвітнього навчального закладу (шкільний бібліотечно-інформаційний центр, бібліотека-медіатека). Розглянуто теоретико-методологічні засади вивчення та задоволення інформаційних потреб, досліджено їх зміст і структуру, а також інформаційно-комунікативну діяльність учнів старших класів. Визначено специфіку діяльності бібліотекарів шкільних бібліотек, запропоновано модель підвищення їх кваліфікації за умов післядипломної освіти, розкрито складові їх професійної компетентності. Розроблено модель діяльності даної бібліотеки з ефективного забезпечення інформаційних потреб старшокласників, структурними елементами якої є дослідження потреб учнів в інформації, комплектування фонду, підвищення професійної компетентності шкільного бібліотекаря, формування бібліотечно-інформаційних умінь старшокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч739.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330799 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського