Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (47)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (155)Література з книгознавства (11)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (42)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (12)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (12)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (10)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=СОЦІАЛІЗАЦІЯ$<.>+<.>K=ЧИТАЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 262
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Яременко М.  
Бібліотека Київського Пустинно-Миколаївського монастиря XVIII ст.: "життя" книг / М. Яременко // Медієвістика. Історія Церкви, науки і культури: Просемінарій. - К., 2000. - Вип. 4. - С. 119-142. - Бібліогр.: 113 назв. - укp.

Наведено відомості про бібліотеку обителі, книжковий фонд, шляхи поповнення книгозбірні. Зроблено спробу простежити читаність книг чернецтвом монастиря, яка базується на дослідженні маргіналій і фізичного стану книг. Встановлено, що відсоток читачів монастирської книгозбірні був відносно низьким, хоча 2/3 братії були грамотними.


Ключ. слова: книгозбірня, маргіналії, книжний репертуар.
Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-647.2 + Ч734(4Укр)759.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70192 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Бібліотека і читач на порозі XXI сторіччя : Зб. наук. пр. / ред.: З. І. Савіна; Нац. парлам. б-ка України. - К., 1998. - 71 c. - укp.

Розглядаються проблеми розкриття та збереження бібліотечного фонду, його перерозподілу між провідними бібліотеками системи Міністерства культури і мистецтв України. Висвітлюються питання вивчення і задоволення сучасних інформаційних запитів користувачів НПБ України, етичних відносин у професійній діяльності бібліотекаря, впровадження у книгозбірнях нових технологій тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589457 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Каталог стародрукованих книг, що зберігаються у Центральному державному історичному архіві України у м. Києві (ЦДІАК України) 1494-1764 рр. / упоряд.: О. Г. Полегайлов; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського, Центральний держ. історичний архів України (Київ). - К., 1999. - 266 c. - укp.

Каталог репрезентує найбільш давню частину збірки ЦДІАК України - стародруковані книги 1494-1764 рр. У запропонованому виданні подаються описи 414 стародруків; відповідно до набору певним друкарським шрифтом - латинським (антиквою і готичним), грецьким, кириличним (старослов'янським) та різновидом кириличного шрифту - гражданським (світським), книги поділено на 3 самостійні розділи: І розділ - книги, друковані латинським і грецьким шрифтами (235 одиниць); ІІ розділ - книги, друковані кириличним шрифтом (125 одиниць); ІІІ розділ - книги, друковані гражданським шрифтом (54 одиниці). Каталог нараховує порівняно велику кількість латиношрифтних видань вітчизняного друку (книги видані польською, латинською, німецькою і французькою мовами), котрі були випущені в світ в друкарнях Львова, Києва, Чернігова, Бердичева, Почаєва, Вільнюса, Несвіжа, Москви і Петербурга. Велику історичну цінність становлять також додані до стародруків і описані у каталозі різноманітні рукописні додатки: статути, декрети, хронікальні записи подій ХVІ-ХVІІІ ст., рукописні книги. В описових позиціях каталогу наводяться численні власницькі записи і поміти, які дозволяють простежити шляхи міграції стародруків, з'ясувати рівень писемності та культури населення нашої Вітчизни у ХVІІ-ХVІІІ ст., а також соціальний стан власників стародруків - читачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.483 + Т223 я18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589999 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Огляд науково-дослідної роботи наукових бібліотек та інститутів культури України у галузі бібліотекознавства, бібліографознавства і основ книгознавства за 1991-1995 рр. / ред.: А. П. Корнієнко; Нац. парлам. б-ка України. - К., 1998. - 135 c. - укp.

Огляд складено на основі матеріалів соціологічних бібліотекознавчих досліджень, публікацій інститутів культури, великих наукових та обласних бібліотек, а також звітів про науково-дослідну роботу за період 1991-1995 рр., що були надіслані до НПБ України провідними державними бібліотеками м.Києва, Харківською державною науковою бібліотекою, Київським державним університетом культури та мистецтв, Харківським та Рівненським інститутами культури. Показано розвиток бібліотечної науки у цей період, тенденції, які намітились у бібліотекознавстві, а також найбільш актуальні питання в тематиці досліджень: бібліотеки в нових соціальних умовах; читач як основний об'єкт соціологічних досліджень; бібліотечні ресурси (фонди і каталоги, національна бібліографія, документознавство, краєзнавство); історія бібліотечної справи і бібліотек України; автоматизація бібліотечних процесів та удосконалення бібліотечних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 е/н

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586560 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Корнелюк І. В. 
Оптимізація системи обслуговування читачів в НБУ / І. В. Корнелюк // Науково-технічні бібліотеки в єдиному інформаційному просторі України. - К., 2000. - С. 95. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.7(4Укр)581.1

Видання зберігається у :


6.
Ільганаєва В. О. 
Організація діяльності бібліотек : Навч. посіб. для студ. / В. О. Ільганаєва, М. С. Слободяник; Харк. держ. акад. культури. - Х. : Діскус, 1998. - 84 c. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Висвітлено стратегічні напрями управління бібліотекою, основні орієнтири стратегічного розвитку бібліотек, програмно-цільовий підхід до планування бібліотечної діяльності. Розглянуто питання розвитку кадрового потенціалу бібліотек, основні типи організаційної структури бібліотек, проблеми організації праці бібліотекарів і читачів за умов впровадження інформаційних технологій. Особливу увагу приділено визначенню ролі маркетингу у бібліотеці як елемента організації та управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(0/8)7 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599412 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Галамага Т. Ю. 
Проблеми вивчення читацького попиту підлітків / Т. Ю. Галамага // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 2000. - Вип. 3. - С. 83-89. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто результати вивчення попиту на художню літературу читачів підліткового віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч739.03 + Ч739.819:Ш6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Гордієнко Г. Л. 
Підприємництво в інформаційно-бібліографічній діяльності / Г. Л. Гордієнко. - К. : Знання, 1999. - 22 c. - укp. - рус.

Засобами більш повного задоволення попиту населення на інформаційно-бібліотечні послуги є удосконалення традиційних форм обслуговування читачів, а також впровадження в практику бібліотек нових, більш якісних платних послуг. Бібліотека не розглядає платні послуги як додаткове джерело фінансування, не ставить завдання одержувати великі прибутки, головне полягає у найповнішому, оперативному і якісному задоволенні запитів читачів певних категорій. Тому підприємництво прокладає шляхи в бібліотечній сфері. Саме завдяки підприємництву бібліотеки в такій складній економічній ситуації мають змогу вдосконалювати форми і методи своєї роботи, а платні послуги спрямовувати на реалізацію різноманітних запитів читачів, серед яких найбільш розповсюдженими стали такі як: ксерокопіювання, звукозаписування, підготовка інформаційно-бібліографічних списків, передача в оренду приміщень, організація відеосалонів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)к94 + Ч75 я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87075 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Ашаренкова Н. Г. 
Робота з читачами дитячих бібліотек України у повоєнні роки / Н. Г. Ашаренкова, Л. В. Гільманова; Держ. б-ка України для дітей. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. - К., 1998. - 83 c. - Бібліогр.: с. 75-78. - укp.

Досліджуються напрямки, зміст, форми та організаційні основи керівництва читанням і пропаганди книги серед дітей і підлітків в контексті завдань періоду відбудови народного господарства і культури (1945-1955 рр.), тієї суспільно-політичної ситуації, яка склалась в Україні у післявоєнні роки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч739.3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591506 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Українська книга в іменних фондах Наукової бібліотеки Одеського державного університету ім. І.І.Мечникова : Бібліогр. покажч. / ред.: М. Подрєзова, В. Самодурова; упоряд.: Є. Савельєва,; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. Наук. б-ка. - О. : АстроПринт, 1999. - 281 c. - укp.

Представлено тематичний бібліографічний покажчик, який укладено з метою інформування читачів про наявність книг про Україну в іменних фондах. Принципами відбору книг були: видання українською мовою, незалежно від місця друку; видання про Україну, всіма мовами, видані в усьому світі; видання всіма мовами на будь-яку тему, видані на території сучасної України та видання українських авторів. Описи фондів подано за алфавітом колишніх власників цих фондів: Воронцових, Готалова-Готліба, Григоровича, Лупанова, Петруня, Строганова, Терещенка, Шильдера. У межах кожного розділу матеріал систематизовано за схемою, де послідовність розділів є такою, як у третьому виданні міжнародної Універсальної десятичної класифікації (УДК). Всі описання наведено в сучасній орфографії. Покажчик має в своєму складі допоміжні покажчики: іменний (містить прізвища авторів, перекладачів, редакторів, упорядників, а також осіб, яким присвячено публікації - персоналії), географічний (включає назви фізико-географічних, історико-географічних та економіко-географічних об'єктів).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)571.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592242 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Український бібліотекар: минуле, сучасне, майбутнє. Постановка та дослідження проблеми : Матеріали наук. конф. / уклад.: С. Навродська; Нац. парлам. б-ка України. - К., 2000. - 88 c. - укp.

Розглянуто проблему бібліотечних кадрів в історичному і сучасному аспектах. Подано цікаві характеристики професійних та особистісних якостей працівника бібліотеки з погляду читача та спеціаліста, а також думку мешканців Києва про майбутнє бібліотечної професії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР) п я431(4УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600348 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Імідж сучасної бібліотеки : Зб. ст. / ред.: С. О. Басенко; уклад.: Л. І. Бейліс; Нац. парлам. б-ка. - К., 2001. - 190 c. - Бібліогр.: с. 175-188. - укp.

Висвітлено проблему підвищення уваги суспільства до бібліотеки як до інституції та до бібліотекаря як до фахівця та громадянина. Розглянуто бібліотечний імідж у контексті державотворення та наведено його складові. Визначено особистісний підхід до читача як засіб створення бібліотеки сучасного типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я43(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Методичні видання обласних бібліотек для дітей (1945 - 2000 рр.) : Ретроспект. наук.-допом. бібліогр. покажч. / ред.: Н. С. Дяченко; Нац. б-ка України для дітей. - К., 2004. - 120 c. - укp.

На підставі узагальнення картотек-видань обласних бібліотек України для дітей, даних з оглядових довідок Державної бібліотеки України для дітей про їх видавничу діяльність, а також матеріалів з фонду кабінету бібліотекознавства Національної бібліотеки України для дітей наведено покажчик методичних видань обласних бібліотек для дітей та Центральної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка ЦБС м.Києва за період 1945 - 2000 рр. з питань популяризації літератури з різних галузей знань, форм і методів роботи з читачами та пропаганди літератури.

На основе обобщения картотек-изданий областных библиотек Украины для детей, данных из обзорных справок Государственной библиотеки Украины для детей об их издательской деятельности, а также материалов из фонда кабинета библиотековедения Национальной библиотеки Украины для детей предложен указатель методических изданий областных библиотек для детей и Центральной библиотеки им. Т.Г.Шевченко ЦБС г.Киева за период 1945 - 2000 гг. по вопросам популяризации литературы из различных областей знаний, форм и методов работы с читателями, пропаганды литературы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч739 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО26019 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Харчук Н. В. 
Разработка информационно-справочной системы "Библиотека" / Н. В. Харчук // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2005. - № 3. - С. 171-179. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Розглянуто застосування сучасних технологій для створення бази даних бібліотеки, яка дозволяє зберігати всю необхідну інформацію, а також створення простого у використанні програмного забезпечення, що може бути задіяне в бібліотеках для обліку книжкового фонду, а також здійснення обороту книг. Розглянуто опис роботи програмного забезпечення. Розробка дозволяє полегшити роботу бібліотекаря, а також зменшити час на пошук необхідної інформації про книги, видавництва та читачів бібліотеки. У програмі реалізована процедура пошуку необхідної книги, газети або журналу як за повною, так і за частковою інформацією.

Рассмотрено применение современных технологий для создания базы данных библиотеки, позволяющей сохранять всю необходимую информацию, а также создание простого в использовании программного обеспечения, которое может быть задействовано в библиотеках для учета книжного фонда, а также оборота книг. Рассмотрено описание работы программного обеспечения. Разработка позволяет облегчить работу библиотекаря, а также уменьшить время на поиск необходимой информации о книгах, издательстве и читателях библиотеки. В программе реализована процедура поиска необходимой книги, газеты или журнала, как по полной, так и по частичной информации.

In the article the application of modern technologies for creation of data-base library is considered, allowing keeping all necessary information, and also creation of simple in the use software which can be used in libraries for consideration of bookfund, and also turn of books. Besides, in clause the description of software is considered. My development will allow facilitating work of librarian, and also decreasing time on the search of necessary information about books, publishing houses and readers of library. In the program the procedure of search of the required book, newspaper or magazine both on complete is realized, and on partial information.


Ключ. слова: библиотека, информационно-справочная система
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Регіональна бібліотека в сучасному соціально-культурному контексті: До 60-річчя від дня заснування Рівненської державної обласної бібліотеки: Зб. ст. і тез доп. наук.-практ. конф. / ред.: Л. Г. Сахнюк; Рівнен. держ. обл. б-ка. - Рівне : Волин. обереги, 2002. - 121 c. - укp.

Розкрито зміст та головні напрямки роботи Рівненської державної обласної бібліотеки на сучасному етапі. Висвітлено питання маркетингової, проектної діяльності книгозбірні, автоматизації бібліотечних процесів. Проаналізовано особливості стану та комплектування фондів, деякі аспекти роботи з читачами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73я431(4УКР)9 + Ч734(4УКР-4РІВ)751.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА621444 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Збірник робіт переможців Другого конкурсу на кращу науково-дослідну роботу серед обласних універсальних наукових бібліотек України / ред.: З. Савіна; Нац. парламент. б-ка України. - К., 2003. - 132 c. - Бібліогр.: с. 131. - укp.

За результатами соціологічного дослідження діяльності бібліотек Донеччини висвітлено роль даного закладу в житті сільського жителя. Проаналізовано стан ефективного менеджменту. Охарактеризовано студента-поліглота як користувача львівських наукових бібліотек. Розглянуто мотивації, що виникають під час вибору читачами бібліотеки, а також відповідність книжкових фондів бібліотек читацьким запитам.

На основании результатов социологического исследования в библиотеках Донецкой области освещена роль библиотеки в жизни сельского жителя. Проанализировано состояние эффективного менеджмента. Охарактеризован студент-полиглот как пользователь львовских научных библиотек. Рассмотрены мотивы выбора читателями библиотеки, а также соответствие книжных фондов библиотек читательским запросам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73я43

Шифр НБУВ: ВА640613 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Інтернет-центри в публічних бібліотеках : Зб. ст. / ред.: В. С... Пашкова; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистецтв. - К., 2003. - 100 c. - укp.

Розкрито зміст, значення, форми реалізації проекту "Інтернет для читачів публічних бібліотек". Визначено цілі, методику та перспективи діяльності Інтернет-центрів. Розглянуто особливості діяльності публічних бібліотек України, спрямованої на надання інформаційних послуг населенню, підтримку вільного і відкритого обміну інформацією, важливого для інтегрування України у світову спільноту та проведення реформ.

Раскрыто содержание, значение, формы реализации проекта "Интернет для читателей публичных библиотек". Определены цели, методика и перспективы деятельности Интернет-центров. Рассмотрены особенности деятельности публичных библиотек Украины, направленных на предоставление информационных услуг населению, поддержание свободного и открытого обмена информацией, важного для интегрирования Украины в мировое сообщество и проведения реформ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.58 я43 + Ч734(4УКР)8 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА643435 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Науково-дослідна робота Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка : Аналіт. огляд за 1996 - 2000 рр. / ред.: Л. М. Багрянцева; Харк. держ. наук. б-ка ім. В.Г.Короленка. - Х., 2002. - 71 c. - укp.

Наведено результати дослідження, проведеного Харківською державною науковою бібліотекою ім. В.Г.Короленка у 1996 - 2000 рр. на підставі аналізу річних звітів, програм та методик досліджень, видань, повідомлень та наукових статей. Розглянуто питання вдосконалення організації обслуговування читачів та бібліотечних технологій, автоматизації бібліотечних процесів. Висвітлено історію бібліотечної справи і бібліотек Харківщини, Слобожанського друку.

Приведены результаты исследований, проведенного Харьковской государственной научной библиотекой им. В.Г.Короленка в 1996 - 2000 гг. на основании анализа годовых отчётов, программ и методик исследований, изданий, сообщений и научных статей. Рассмотрены вопросы усовершенствования организации обслуживания читателей и библиотечных технологий, автоматизации библиотечных процессов. Освещена история библиотечного дела и библиотек Харьковского региона, Слобожанской печати.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73е(4УКР)л

Шифр НБУВ: ВА641960 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Діяльність Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г.Заболотного у 2003 році : Інформ.-аналіт. огляд / ред.: Г. А. Войцехівська; Держбуд України, Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г.Заболотного. - К. : ДНАББ ім.В.Г.Заболотного, 2004. - 60 c. - укp.

Розглянуто основні завдання та напрями роботи Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г.Заболотного у 2003 р. Проаналізовано особливості формування бібліотечного фонду бібліотеки шляхом одержання дарів від читачів і видавничих організацій, обов'язкого безоплатного примірника від видавництв, придбання літератури за рахунок бюджетних асигнувань і спеціальних коштів, а також книгообміну. Відповідно до "Плану перевірки книжкового фонду Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г.Заболотного на 2001 - 2003 рр. (основний фонд, рідкісний фонд, депозитарний фонд, фонд філії) проведено комплексну перевірку її книжкового фонду.

Рассмотрены основные задачи и направления работы Государственной научной архитектурно-строительной библиотеки им. В.Г.Заболотного в 2003 г. Проанализированы особенности формирования библиотечного фонда библиотеки путем получения даров от читателей и издательских организаций, обязательного бесплатного экземпляра от издательсств, приобретения литературы за свет бюджетных ассигнований и специальных денежных средств, а также книгообмена. В соответствии с Планом проверки книжного фонда Государственной научной архитектурно-строительной библиотеки имени В.Г.Заболотного на 2001 - 2003 гг. (основный фонд, депозитарный фонд, редкостных фонд, фонд филиала) проведена комплексная проверка ее книжного фонда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)758.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА649168 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Наукові бібліотеки України : Довід. / ред.: О. С. Онищенко; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського, Координац. Бюро Енцикл. Сучас. України. - К., 2004. - 471 c. - укp.

Наведено відомості про наукові бібліотеки України, висвітлено історію формування наукових зібрань, описано тематичний склад книжкових фондів, структуру довідково-пошукового апарату. Проаналізовано наукову та науково-інформаційну діяльність бібліотек, сучасні інформаційні технології, що застосовуються для задоволення потреб читачів, найпоширеніші форми роботи.

Приведены сведения о научных библиотеках Украины, освещена история формирования научных собраний, описаны тематический состав книжных фондов, структура справочно-поискового аппарата. Проанализированы научная и научно-информационная деятельность библиотек, современные информационные технологии, применяемые для удовлетворения потребностей читателей, распространенные формы работы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч754(4УКР)75я2 + Ч734(4УКР)754.0я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА656274 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського