Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (23)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (34)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (1)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (5)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>U=Ч730.32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Вушко І.  
Нові явища у функціонуванні бібліотечної сфери і читанні українців та поляків в Східній Галичині у другій половині ХІХ ст. / І. Вушко // Зап. Львів. наук. б-ки ім. В.Стефаника. - 2002. - Вип. 9/10. - С. 160-165. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.32г(4Укр)52 + Ч733(4Укр)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68513 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Новальська Т. В. 
Український читач у бібліотекознавчих дослідженнях (кінець ХІХ - початок ХХІ ст.) : Моногр. / Т. В. Новальська; Київ. нац. ун-т культури і мистец. - К., 2005. - 252 c. - Бібліогр.: с. 216-246. - укp.

Розглянуто проблеми вивчення читачів в Україні кінця ХІХ - початку ХХІ ст. Визначено основні етапи, проаналізовано бібліотекознавчі праці та дослідження бібліотек, у яких розкрито образ українського читача в різні історичні періоди. Описано особливості становлення наукової дисципліни, яка узагальнює проблему вивчення читачів - "читачезнавство" та виступає складовою українського бібліотекознавства.

Рассмотрены проблемы изучения читателей в Украине конца ХІХ - начала ХХІ вв. Определены основные этапы, проанализированы библиотековедческие труды и исследования библиотек, в которых раскрыт образ украинского читателя в разные исторические периоды. Описаны особенности становления научной дисциплины, обобщающей проблемы изучения читателей - "читателеведения", являющейся составной частью украинского библиотековедения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.32 г(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА668992 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Новальська Т. В. 
Вивчення читача в українському бібліотекознавстві (друга половина XIX - початок XXI ст.) : автореф. дис... д-ра іст. наук / Т. В. Новальська; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 2007. - 40 c. - укp.

Визначено особливості становлення та розвитку такого напрямку наукових досліджень, як вивчення читача та читання в бібліотеках. Проаналізовано теоретико-методологічні засади читачезнавства. Визначено передумови становлення й охарактеризовано основні етапи розвитку даної галузі бібліотекознавства. Висвітлено вплив Першого Всеросійського бібліотечного з'їзду (1911 р.) на розвиток бібліотекознавства та організацію досліджень з вивчення читача бібліотек. Виявлено особливості вивчення читача в українському бібліотекознавстві наприкінці XIX ст., в 1930 - 1950-х рр., в 1960 - 1980-х рр. Доведено, що знання про читачів, одержані в результаті їх дослідження в історичному, теоретичному, психологічному та соціологічному аспектах, становить самостійну галузь бібліотекознавства. Запропоновано новий термін для визначення даної наукової галузі - бібліотечне читачезнавство. Визначено його структуру, предмет та методи дослідження. Розроблено концепцію українського бібліотечного читачезнавства як однієї з галузей спеціального бібліотекознавства, визначено перспективи його подальшого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.32 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353973 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Коваль Т. М. 
Еволюція структури читацького складу наукової бібліотеки (у 90-х роках ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.08 / Т. М. Коваль; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 2005. - 19 c. - укp.

Узагальнено наукові розробки українських і зарубіжних фахівців щодо формування системи обслуговування читачів. Досліджено особливості зміни читацького складу в 1990-х рр. - у період зменшення ідеологічного впливу та посилення ролі читача як основного об'єкту бібліотечної діяльності. Наведено детальну характеристику послуг, які пропонуються читачеві згідно з запитом. Вперше в українському бібліотекознавсті з залученням значного статистичного матеріалу та з використанням соціологічного методу визначено соціально-демографічні характеристики читацького складу Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського (НБУВ) у 1990-х рр., їх динаміку та тенденції змін. Здійснено комплексний аналіз сучасної системи обслуговування з організаційним, технологічним та методичним забезпеченням читацьких інформаційних потреб і створенням сприятливого бібліотечного середовища. Проведено соціологічне опитування фахівців щодо оцінки бібліотечно-інформаційних послуг і формування номенклатури, зорієнтованої на потреби користувачів з широким використанням в обслуговуванні елементів бібліотечного маркетингу. Вивчено реальний попит читачів НБУВ на бібліотечні, бібліографічні й інформаційні послуги як основний чинник формування якості системи обслуговування. Запропоновано автоматизовану технологію створення бази даних відомостей про читачів (БД ВЧ), розроблено метод реєстрації, впроваджено новий читацький квиток і структуру читацького номера, що дозволяє забезпечити диференційоване обслуговування різних категорій читачів. Досліджено еволюцію й обгрунтовано структурні зміни читацького складу НБУВ на основі сформованої БД ВЧ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.327(4УКР)540 + Ч738.7(4УКР)540

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335221 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Гич Г. М. 
Професійні настанови бібліотекарів як фактор впливу на формування читацької аудиторії публічних бібліотек : Автореф. дис... канд. пед. наук : 07.00.08 / Г. М. Гич; Київ.нац. ун-т культури і мистец. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Теретично обгрунтовано й експериментально доведено наявність взаємовпливу настанов читачів і бібліотечних працівників на процес формування та структурування читацької аудиторії публічних бібліотек за різними критеріями, основним з яких є критерій інтенсивності відвідувань бібліотек читачами. Досліджено бібліотекознавчу літературу, що висвітлює вітчизняний та зарубіжний досвід вивчення настанов відвідувачів і бібліотекарів. Здійснено детальний соціально-психологічний аналіз процесу формування та структурування читацької аудиторії публічних бібліотек. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено у практику вищої бібліотечно-інформаційної освіти практичне соціально-психологічне навчання майбутніх бібіліотекарів з метою формування позитивних професійних настанов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.327(4УКР)511 + Ч734(4УКР)П

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316361 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Вобленко Ю. Ф. 
Формування інформаційної культури юнацтва в бібліотеці : Автореф. дис... канд. пед. наук: 17.00.08 / Ю. Ф. Вобленко; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

На основі соціологічного бібліотекознавчого дослідження автор вводить в науковий обіг фактографічний матеріал з проблеми формування інформаційної культури юнацтва в бібліотеці з точки зору філософсько-соціологічного, психолого-педагогічного і культурологічного трактування її. Дисертант робить висновок, що система роботи бібліотеки з формування інформаційної культури юнацтва повинна здійснюватись у п'яти напрямах: 1) робота з удосконалення комплектування і розкриття фондів як бази обслуговування читачів; 2) створення комфортних умов для задоволення інформаційних потреб читачів; 3) систематичне вивчення динаміки інформаційних потреб читачів, особливо тих, які пов'язані з ціннісно-орієнтаційною, пізнавальною, виробничою, рекреаційною діяльністю; 4) удосконалення роботи з підвищення рівня бібліотечно-бібліографічних і інформаційно-комп'ютерних знань; 5) популяризація і реклама послуг бібліотеки серед населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.326.042-1 + Ч738.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302410 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Іванова І. Ф. 
Читацькі об'єднання в публічних бібліотеках: особливості розвитку і діяльності : Автореф. дис... канд. пед. наук : 07.00.08 / І. Ф. Іванова; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. - К., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено питанню виявлення особливостей розвитку і діяльності читацьких об'єднань як перспективної форми роботи бібліотеки. У дисертації теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено той факт, що читацькі об'єднання розвиваються у відповідності з загальними тенденціями малих соціальних груп, але мають особливості, пов'язані зі специфікою читацької діяльності. Визначено специфіку діяльності і впливу читацьких об'єднань на навколишнє культурне середовище. Розроблено методичні рекомендації по створенню об'єднань при бібліотеках та програму навчального курсу по підготовці бібліотечних працівників до групової діяльності читацьких об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.327(4УКР)511

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302012 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Тимошенко І. В. 
Читачі публічних бібліотек України: основні напрями вивчення (1900 - 1930-й рр. XX ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.08 / І. В. Тимошенко; Київ. нац. ун-т культури і мистец. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Досліджено історію становлення та розвитку основних напрямів і етапів вивчення складу читачів публічних бібліотек України та змісту їх читання у 1900 - 1930-і рр. На підставі аналізу джерельної бази та історіографії уперше здійснено історико-бібліотекознавчу реконструкцію процесу розгортання діяльності бібліотек і науково-дослідних закладів з вивчення читацького контингенту. Визначено, що основними заходами у цьому напрямі були публічно-інформативний (характеризувався оприлюдненням у періодичних виданнях проблем змісту й особливостей читання з метою формування громадської думки на користь і доступність читання для всіх верств населення) і бібліотечно-соціологічний (утворився на основі інтеграції анкетно-структурного й бібліотечно-статистичного напрямів). Висвітлено діяльність українських бібліотекознавців щодо формування терміносистеми, обгрунтування теоретичних засад і апробації методів вивчення контингенту читачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.327(4УКР)511г

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Тимошенко І. В. 
Діяльність Кабінету по вивченню книги і читача в УНІК (1926-1931) / І. В. Тимошенко // Бібл. вісн.. - 1999. - № 2. - С. 17-20. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Детально аналізуються організаційно-методичні аспекти роботи Кабінету по вивченню книги і читача Українського наукового інституту книгознавства (УНІК) з початку його створення. Повідомляється про розробку та проведення Кабінетом соціологічних досліджень, листування з метою встановлення зв'язків і обміну думками з організаціями та установами, а також про проведення засідань Секції соціології книги УНІК, на яких заслуховувалися й обговорювалися доповіді з проблем бібліотекознавства та книгознавства. Висвітлюється діяльність мережі бібкорів міських та сільських бібліотек. Розглядаються творчі здобутки співробітників Кабінету, які зробили вагомий внесок в бібліотечну справу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Коваль Т. 
Читач універсальної бібліотеки в системі бібліотечно-інформаційних послуг / Т. Коваль // Бібл. вісн.. - 2003. - № 2. - С. 20-23. - укp.

Наведено результати бібліотечного маркетингового дослідження (2001 - 2002 рр.), об'єктом якого стали основні читацькі групи НБУВ. На підставі великого фактичного матеріалу (анкетне опитування респондентів, інтерв'ю) проаналізовано сучасний стан, перелік і доцільність відповідних бібліотечно-інформаційних послуг. Розширено уявлення щодо професійних потреб користувачів та шляхів їх задоволення в універсальній бібліотеці. Результати дослідження передбачають актуалізацію, удосконалення та розширення переліку бібліотечно-інформаційних послуг, оптимізацію системи обслуговування читачів загалом.

Представлены результаты библиотечного маркетингового исследования (2001 - 2002 гг.), объектом которого стали основные читательские группы НБУВ. На большом фактическом материале (анкетный опрос респондентов, интервью) проанализированы современное состояние, перечень и целесообразность соответствующих библиотечно-информационных услуг. Исследование способствует расширению представлений о профессиональных потребностях пользователей и путях их удовлетворения в универсальной библиотеке. Результаты исследований предусматривают актуализацию, усовершенствование и расширение библиотечно-информационных услуг, оптимизацию системы обслуживания читателей в целом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.327(4Укр)511.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Новальська Т. 
Українські просвітяни про вивчення "читача з народу" / Т. Новальська // Бібл. вісн.. - 2004. - № 3. - С. 34-38. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто перші спроби українських просвітян щодо вивчення попиту та особливостей менталітету українського читача у другій половині XIX - на початку XX ст.: від постановки проблеми до практичних дій у цьому напрямі. Досліджено педагогічну та просвітницьку дільність українських громад та періодичних видань, проаналізовано стан шкільної освіти зазначеного періоду. Визначено внесок у справу вивчення читачів таких громадських діячів, як Б.Грінченко, М.Корф, Х.Алчевська, Д.А.Балика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.326г + Ч33(4УКР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Кунанець Н. 
Наукові бібліотеки Львова XIX - початку XX ст., орієнтовані на польського читача: заснування та формування фондів / Н. Кунанець // Бібл. вісн.. - 2006. - № 4. - С. 52-64. - укp.

Зазначено, що наукові бібліотеки Львова XIX - початку XX ст. ставали центрами накопичення цінних та рідкісних видань і створювали сприятливий інформаційний простір для розвитку різних галузей науки. Підкреслено, що завдяки бібліотечній спадщині сучасні дослідники мають змогу користуватися рідкісними пам'ятками книжкового мистецтва.

Отмечено, что научные библиотеки Львова XIX - начала XX вв. становились центрами собрания ценных и редких изданий и создавали благоприятное информационное пространство для развития разных отраслей науки. Подчеркнуто, что благодаря библиотечному наследию, современные исследователи имеют возможность пользоваться редкими памятками книжного искусства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)754.0 + Ч730.327

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

13.
Паус И. 
Трансформация системы "читатель - библиотека" в информационную эпоху / И. Паус // Бібл. вісн.. - 2008. - № 6. - С. 37-40. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Внимание уделено осмыслению новейших изменений в структуре читателей библиотеки в условиях формирования информационного общества, изменениям традиционной библиотечной сети и образовательных функций библиотеки в эпоху распространения Интернет. Указано, что на смену читателю - пассивному потребителю уже организованных массивов информации - приходит читатель, активно участвующий в ее создании и распространении. Освещены особенности выявления основных направлений библиотечной работы относительно определения новой типологии читателей/пользователей библиотеки в современных условиях в контексте социологического осмысления нового места и роли библиотеки в жизни людей. Предложены главные подходы к конструированию современной типологии читателей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

14.
Качур І. 
Маргінальні записи як джерело дослідження рецепції французької книги в Галичині у другій половині XVIII ст. / І. Качур // Бібл. вісн.. - 2009. - № 3. - С. 30-34 . - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано маргінальні записи на французьких стародруках, що побутували на Західній Україні у другій половині XVIII ст. Висвітлено проблему рецепції французької книги в аспектах вивчення змістової структури книгозбірень і дослідження безпосередніх слідів читання. Зазначено, що залежно від типу записів - інформаційних чи оціночних - маргіналії надають різноманітні відомості про особливості читацьких смаків різних читацьких груп, інтенсивність, якість і характер читання французьких творів.

Проанализированы маргинальные записи на французских старопечатных книгах, что бытовали в Западной Украине во второй половине XVIII в. Освещена проблема рецепции французской книги в аспектах изучения содержательной структуры библиотек и исследования непосредственных следов чтения. Указано, что в зависимости от типа записей - информационных или оценочных - маргиналии дают разнообразные сведения об особенностях читательских вкусов различных читательских групп, интенсивности, качестве и характере чтения французских произведений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.32 + Ч736.704.3(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

15.
Швецова-Водка Г. 
Бібліотека як документальна комунікаційна система / Г. Швецова-Водка // Бібл. вісн.. - 2011. - № 6. - С. 3-7. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто роль бібліотек як документальної комунікаційної системи з погляду теорії документології. Охарактеризовано бібліотеку не тільки як термінальну, але й як генеративну і транзитну документальну комунікаційну систему. Запропоновано узагальнену характеристику діяльності бібліотеки, спрямованої на задоволення інформаційних запитів користувачів, пов'язаних з використанням опублікованих документів, друкованих і електронних. Ноголошено на спільному та відмінному у діяльності традиційної та електронної бібліотек.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.32 + Ч245

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

16.
Тимошенко І. 
Читачезнавчі розвідки у Харківській громадській бібліотеці (Перша чверть ХХ ст.) / І. Тимошенко // Бібл. планета. - 2005. - № 3. - С. 19-22. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто маловідомі факти здійснення читачезнавчих досліджень. Висвітлено досвід упровадження отриманих результатів у роботу бібліотеки, що може становити інтерес як для науковців, так і працівників бібліотек.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.327(4УКР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16548 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

17.
Косяк С. М. 
Проблема вивчення читача з погляду Д.А.Балики / С. М. Косяк // Бібліотека. Наука. Культура. Інформація : наук. пр. НБУВ. - 1998. - Вип. 1. - С. 156-163. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.32 + Ч733(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 


18.
Гич Г. Н. 
Закономерности и специфика формирования читательской аудитории публичных библиотек / Г. Н. Гич // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества : 10-я юбил. междунар. конф. "Крым 2003". - 2003. - 2. - С. 789-792. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Висвітлено проблему формування читацької аудиторії публічних бібліотек. Наведено основні результати вивчення та спроби визначити закономірності та специфіку процесу формування читацького контингенту публічних бібліотек для дорослих. Визначено основні групи відвідувачів публічних бібліотек на основі результатів проведеного десятирічного дослідження процесу формування і структурування читацької аудиторії.

Освещено проблему формирования читательской аудитории публичных библиотек. Приведены основные результаты изучения, также автор попытался определить закономерности и специфику процесса формирования читательского контингента публичных библиотек для взрослых. Определены основные группы посетителей публичных библиотек, которые были установлены по результатам десятилетнего изучения процесса формирования и структурирования читательской аудитории.

The paper deals with the problem of readers auditorium formation at public libraries. Basic results of the study are presented. The author attempts to determine consistent patterns and specifics of the process of readers auditorium formation at publiclibraries for adults. The major groups of public libraries users were determined upon results of 10-years study of the process of readers auditorium structuring and formation process.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.327(4/8)511

Рубрики:

Шифр НБУВ: В347002/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

19.
Тимченко Е. А. 
Повышение информационной культуры читателя-педагога и Интернет / Е. А. Тимченко // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества : 10-я юбил. междунар. конф. "Крым 2003". - 2003. - 3. - С. 937-939. - рус.

Розглянуто досвід роботи бібліотеки із залученням можливостей Інтернет-центру, особливістю якої є цілеспрямований, поступальний рух з комп'ютеризації шкіл і бібліотек (шкільних). З цією метою реалізовано велику програму навчання комп'ютерної грамотності шкільних бібліотекарів і вчителів.

Освещён опыт работы библиотеки с привлечением возможностей Интернет-центра, особенностью которой является целенаправленное, поступательное движение по компьютеризации школ и библиотек (школьных). С этой целью реализуется обширная программа обучения школьных библиотекарей и учителей компьютерной грамотности.

The paper deals with the Library's working experience with assistance of the Internet Center. The major part of this experience is the goal oriented and constant movement towards schools and school libraries computerization. An extensive program of professional development for school librarians and computer literacy teachers is realized for this particular purpose.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73р7 + Ч730.326.015-23 + Ч739.4(0)757.14с51 + Ч30ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: В347002/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

20.
Стефанова Д. Н. 
Слепые и слабовидящие читатели в Болгарии / Д. Н. Стефанова // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества : 8-я междунар. конф. "Крым-2001". - 2001. - 2. - С. 933-936. - рус.

Наведено показники процентного відношення кількості населення зі слабким зором до загальної кількості населення Болгарії. Подано характеристику стану випуску брайлевських книг і обслуговування читачів із погіршеним зором у бібліотеках Болгарії. Визначено завдання майбутнього збільшення випуску книг, CD-ROMів і компакт-касет для зазначеної категорії читачів, а також поліпшення комп'ютерного програмного забезпечення і відповідного бібліотечного обладнання. Обгрунтовано необхідність організації державної системи бібліотечного обслуговування читачів зі слабким зором і створення Державної бібліотеки для сліпих у Болгарії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.326.09

Шифр НБУВ: В345647/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського