Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Каталог залу бібліотекознавчої літератури (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>TJ=Бібліотечний вісник<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 717
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Дригайло В. Г. 
100 років НТБ НТУУ "КПІ" ім. проф. Г.І.Денисенка / В. Г. Дригайло, С. В. Дригайло // Бібл. вісн.. - 1999. - № 1. - С. 38-40. - укp.

Висвітлюється історія розвитку, діяльності та особливості структури Науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" від початку її відкриття у 1898 році і до наших днів. Розглядаються принципи формування та збереження фонду, характеризується його сучасний стан. Детально аналізується питання автоматизації бібліотеки, зокрема функціонування локальної бібліотечної комп'ютерної мережі, яка охоплює п'ять відділів, автоматизованої системи замовлення літератури з книгосховища, електронного каталогу, який діє з 1987 року. Повідомляється про різноманітні культурні заходи, що відбуваються у бібліотеці; про міжнародні зв'язки з Американським домом, Британською радою, Французьким культурним центром у Києві, з міжнародними книготорговими фірмами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)757.11 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

2.
Рева Л. 
45 років з бібліографією / Л. Рева // Бібл. вісн.. - 1999. - № 3. - С. 35-37. - укp.

Стаття присвячена бібліотечно-бібліографічній та викладацькій діяльності Н.М.Реви, відомого українського бібліографа й педагога, професора Київського національного університету культури та мистецтв, автора понад 150 навчальних посібників, наукових праць, статей, з нагоди її 70-річного ювілею. Пропонується список 16 основних бібліографічних праць Н.М.Реви, серед яких монографії, брошюри, науково-методичні видання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Костенко Л. 
7-ма міжнародна конференція "Бібліотеки та асоціації в світі, що змінюється: нові технології і нові форми співробітництва" / Л. Костенко, Т. Павлуша, А. Чекмарьов // Бібл. вісн.. - 2000. - № 6. - С. 43-46. - укp.

Подано огляд основних питань, розглянутих на конференції, що відбулася 3 - 11 червня 2000 р. у м.Судаку в рамках заходів IFLA, на якій було представлено основні інформаційно-ресурсні складові НБУВ: електронний каталог, загальнодержавну реферативну базу даних "Україніка наукова", депозитарій електронних версій книг, статей із періодичних видань і авторефератів дисертацій. Детально висвітлено проблему ретрокаталогізації та ретроконверсії карткових каталогів і запропоновано конкретні шляхи її вирішення. Значну увагу приділено організаційним заходам щодо розробки та нормативного закріплення положень, згідно з якими комп'ютерні версії документів організацій та установ мають передаватися у відповідні відомчі бібліотеки для депозитарного їх зберігання й використання на узгоджених з інтелектуальними власниками умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73я43(4Укр-6Крм)5

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

4.
Жабін О. 
INTERNET-комунікації Web-вузла НБУВ / О. Жабін // Бібл. вісн.. - 2001. - № 2. - С. 24-26. - укp.

Висвітлено механізм контролю за наданням послуг користувачам Internet і заходи щодо якісного поліпшення функціонування Web-серверів та оптимізацію виставлених інформаційних ресурсів. Досліджено сучасний стан супроводження Web-серверу, що включає постійне інформаційне поновлення, нагляд за роботою та рекламу ресурсів. Відзначено, що у результаті здійсненої співробітниками НБУВ реклами сайта, де зареєстровано адресу інформаційних ресурсів бібліотеки, активність віддалених абонентів значно зросла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)751.1 + Ч734(4Укр)841

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

5.
Архипська О. 
Welcome to London, або Тиждень в "оточенні" інформаційно-бібліотечної Великої Британії / О. Архипська // Бібл. вісн.. - 2001. - № 4. - С. 63-67. - укp.

Розглянуто структуру бібліотечно-інформаційного сектора у Великобританії, зокрема, провідних організацій у даній галузі: Ради у справах музеїв, галерей і бібліотек, Канцелярії Її Величності, бібліотеки Палати громад, Британської Бібліотечної асоціації та Британської бібліотеки. Особливу увагу приділено виставці "Онлайн - 2001" - одному з найбільших у світі заходів у галузі новітніх інформаційних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Вел)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Леонов В. 
Библиотековедение как фундаментальная наука (постановка проблемы) / В. Леонов // Бібл. вісн.. - 1999. - № 5. - С. 25-30. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Предпринята попытка анализа современных проблем библиотековедения, исследуется влияние академической науки на библиотечное дело. Автором рассматривается существующая система взглядов на библиотечную науку, подчеркивается ее утилитарность, устарелость. Характеризуются основные процессы библиотечно-библиографической деятельности, их структура. Обосновывается необходимость преобразования объекта библиотековедения из библиотечного дела в библиотечный процесс в системе документальных коммуникаций, а также построения фундаментальной библиотечной науки, установления ритма и цикличности библиотечного процесса, его места в культурных сферах, понимания факторов формирования механизма его движения, определения причин ускорения или замедления темпов развития.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Швецова-Водка Г. 
Бібліографічні ресурси України: стан, проблеми розвитку / Г. Швецова-Водка // Бібл. вісн.. - 2000. - № 4. - С. 2-5. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Детально розглянуто сучасний стан бібліографічного інформування про бібліографічні ресурси країни, що має два головні напрями: поточний і ретроспективний. Висвітлено діяльність у даній галузі Національної парламентської бібліотеки України, Державної історичної бібліотеки, Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського. Проаналізовано передумови створення машиночитаних бібліографічних покажчиків (БП) або баз даних, зокрема, формування Метабази БД НТІ України, бібліографічні БД Інституту проблем реєстрації інформації тощо. Підкреслено необхідність найбільш повного та оперативного оповіщення про БП, створення планомірного ретроспективного обліку БП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР) + Ч754(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

8.
Войцехівська І. 
Бібліометричний аналіз наукової творчості академіка В.С.Іконнікова / І. Войцехівська // Бібл. вісн.. - 1999. - № 3. - С. 42-48. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

На основі статистичного матеріалу здійснено спробу проаналізувати бібліометричну історію публікацій відомого вітчизняного вченого В.С.Іконнікова, порівнюючи їх з нормативними бібліометричними і науковометричними індикаторами, розробленими українськими та російськими вченими, зокрема, за творчими десятиліттями, за проблемним (тематичним) спрямуванням, видовим розподілом, а також за бібліометричними індикаторами оцінки наукової творчості. Наведено ареал розсіювання авторських публікацій у періодичних виданнях та проаналізовано наукові взаємозв'язки вченого на основі вивчення кола цих видань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73е/н

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Тараманова К. 
Бібліотека - громадськість (роль місцевої періодичної преси в зебезпеченні комунікаційної взаємодії) / К. Тараманова // Бібл. вісн.. - 1998. - № 4. - С. 18-20. - укp.

Стаття розглядає взаємозв'язки бібліотеки і преси як тривалий творчий союз. Періодичні видання минулого сторіччя відіграли позитивну роль у встановленні тісних зв'язків бібліотек з громадськістю. На прикладі Харкова детально аналізуються типові для того історичного періоду тенденції та закономірності щодо участі преси в бібліотечних процесах. Автор вважає, що в сучасних умовах преса спроможна підтримати авторитет бібліотек у суспільстві, сприяти поширенню інформації щодо бібліотечних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4Ук)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Стрішенець Н. 
Бібліотека Конгресу США: основні етапи розвитку / Н. Стрішенець // Бібл. вісн.. - 2000. - № 5. - С. 42-47. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено передумови створення у 1800 р. та основні етапи розвитку найбільшої бібліотеки сучасності - Бібліотеки Конгресу США. Досліджено внесок Е.Споффорда, Г.Патнема, Ч.Гудрама, Л.Еванса, Д.Янга, які у різні періоди очолювали Бібліотеку, у накопичення її фонду та розширення функцій (централізованої каталогізації, міжбібліотечного абонемента, створення зведеного національного каталогу).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(7Сое)756

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

11.
Бабич В. С. 
Бібліотека. Інформація. Суспільство / В. С. Бабич // Бібл. вісн.. - 1999. - № 1. - С. 43-45. - укp.

Під такою назвою 20-22 жовтня 1998 р. в Києві у Національній парламентській бібліотеці України (НПБУ) відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція. На ній розглядались проблеми державної політики щодо повернення культурних цінностей, зокрема книжок, формування стратегії розвитку бібліотеки в умовах ринку, сучасних інформаційно-бібліотечних технологій, соціології та психології бібліотечної справи. Повідомлялось про розробку Державної програми автоматизації бібліотек України, про основні пріоритети Міжнародного фонду "Відродження" щодо підтримки бібліотечно-інформаційної діяльності в Україні, про сучасні тенденції розвитку бібліотечної справи в Німеччині та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.036

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Дубровіна Л. 
Бібліотеки Києва в період нацистської окупації (1941 - 1943 рр.) / Л. Дубровіна, Н. Малолєтова // Бібл. вісн.. - 2001. - № 3. - С. 2-18. - укp.

Висвітлено діяльність нацистів, спрямовану на знищення культурних цінностей нашої держави. Встановлено, що за два роки гітлерівської влади сталися масштабні руйнівні процеси матеріальних ресурсів, завдано величезних моральних збитків, що позначилися на подальшому розвитку країни. Серед них - архіви, музеї та бібліотеки, які постраждали під час воєнних дій, бібліотечних реорганізацій у період окупації, переміщення фондів на Захід внаслідок грабіжницької політики, а також перерозподілу фондів після війни. Доведено, що з республіки було вивезено до Німеччини понад півмільйона книжок. З'ясовано, що повернені з американської зони окупації бібліотечні цінності у 1944 - 1946 рр. не проходили відповідного документального оформлення, і тому деструктивні процеси щодо загального бібліотечного фонду України продовжувалися й після звільнення її від окупації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4Укр-2К)6 + Ч734(4Укр-2К)75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

13.
Кононенко Л. 
Бібліотеки та інформаційні служби: міжнародне культурне співробітництво (з досвіду роботи зарубіжних культурно-інформаційних центрів в Україні) / Л. Кононенко // Бібл. вісн.. - 1999. - № 4. - С. 30-36. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглядається діяльність культурних представництв США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Австрії та інших країн, які відкрили свої представництва в Україні, зокрема: Британська Рада, Французький культурний центр, Інформаційна агенція США (United States Information Agency) - USIA, Американський дім, Гете-Інститут (Німецький культурний центр) та Австрійська бібліотека. Аналізується їх політика в сфері поширення своєї мови та національної культури за кордоном, а також вивчаються питання інформаційного обміну та розвитку бібліотечно-інформаційних технологій тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734 + Ч234

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

14.
Березюк Н. 
Бібліотечна освіта в Україні (сторінки історії) / Н. Березюк // Бібл. вісн.. - 2000. - № 1. - С. 32-35. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано питання розвитку бібліотечної освіти в Україні з кінця ХІХ до 60-х рр. ХХ ст. Відмічено низький рівень професійної підготовки бібліотекарів на початку ХХ ст., охарактеризовано процес пошуку нових форм і методів організації бібліотечної освіти. Визначено вплив негативних явищ у 30-ті рр. на розвиток бібліотечної справи загалом, а також описано заходи, що проводились з метою розширення мережі учбових закладів та факультетів з професійної бібліотечної освіти. Особливу увагу приділено проблемам реорганізації учбових закладів комуністичної освіти у суто бібліотечні заклади, діяльність яких було спрямовано на підготовку висококваліфікованих бібліотечних спеціалістів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73р

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

15.
Маркова В. 
Бібліотечне обслуговування єврейського населення в Україні (друга пол. XIX - поч. XX ст.) / В. Маркова // Бібл. вісн.. - 1998. - № 6. - С. 23-25. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглядаються питання бібліотечного обслуговування єврейського населення в Україні (друга половина XIX - поч. ХХ ст.), у розвитку та становленні якого важливу роль відігравали Товариство поширення просвіти серед євреїв, створена у його складі бібліотечна комісія, друкований професійний орган "Еврейское библиотечное дело" тощо. Автор підкреслює, що бібліотека того періоду була одним з найважливіших осередків єврейської національної культури, зберігала видання рідною мовою, чим протидіяла асиміляційним процесам, виступала надійним гарантом національної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

16.
Добко Т. 
Бібліотечно-інформаційне обслуговування у бібліотеках Баварії / Т. Добко // Бібл. вісн.. - 2000. - № 2. - С. 30-36. - укp.

Описано навчальну поїздку десяти українських бібліотекарів до Німеччини влітку 1999 р., під час якої вони ознайомилися з цікавим досвідом роботи її книгозбірень, організацією бібліотечно-інформаційного обслуговування різних верств населення, новими бібліотечними технологіями тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.7(4НІМ)5

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

17.
Бобришева І. Ф. 
Валерія Шульгіна і висока нота її життя / І. Ф. Бобришева // Бібл. вісн.. - 1999. - № 2. - С. 31-37. - укp.

Висвітлюється життя та діяльність завсектором нотних видань НБУВ Валерії Дмитрівни Шульгіної, яка успішно поєднує досвід виконавця-музиколога й бібліотекаря-науковця. Повідомляється про розробку її власної концепції творчого виховання в національній музичній школі, про підтримання нею ділових контактів з провідними бібліотекарями світу. Розглядаються наукові інтереси сучасних досліджень В.Шульгіної: вивчення бібліографічних аспектів української музичної культури і проблем музичної україніки, створення української музичної бібліографії як частини національного репертуару, а також пошуки нетрадиційних шляхів комплектування фондів. Завдяки зусиллям В.Шульгіної НБУВ в 1997 р. стала членом Міжнародної асоціації музичних бібліотек (JAML), архівів і документальних центрів при ЮНЕСКО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

18.
Цібровська-Римарович І. 
Видання друкарень, що діяли в українських землях у XVI-XVIII ст., у бібліотеці Вишневецького замку / І. Цібровська-Римарович // Бібл. вісн.. - 1998. - № 6. - С. 12-15. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

У НБУВ зберігається вагома частина стародруків з бібліотеки Вишневецького замку, яка в XVIII - першій пол. XIX cт. знаходилася у Вишнівці. Її фундатор - великий гетьман Великого князівства литовського князь Міхал Серватій Вишневецький (1680-1744). Новими цінними надходженнями бібліотека поповнювалася за часів володіння маєтком великим коронним маршалком графом Міхалом Єжи Мнішком (1742-1846) та його сином Каролем Філіппом (1749-1846). Непересічний ранг замкової бібліотеки, яка на той час сягала європейського рівня за складом фонду та кількісною характеристекою, наявність близько 1,5 тис. томів з нього у НБУВ, недостатнє висвітлення історії Вишневецької бібліотеки спонукало до вивчення самих стародруків та пошуку архівних документів, дотичних до її історії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

19.
Костенко Л. Й. 
Використання INTERNET у бібліотеках / Л. Й. Костенко // Бібл. вісн.. - 1999. - № 2. - С. 6-10. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглядаються особливості INTERNET - глобальної комп'ютерної системи, яка надає нові можливості для розвитку всіх процесів бібліотечної технології: комплектування фондів, каталогізації, бібліографічного інформування, довідково-бібліографічного обслуговування та ін. Детально аналізуються функції одного із найосвоєніших сервісів INTERNET для бібліотек - електронної пошти (E-mail), яка успішно застосовується в НБУВ з 4-го кварталу 1997 р. Висвітлюється важливий напрям інформаційного обслуговування першоджерелами з використанням INTERNET - електронна доставка документів. Повідомляється про створення в НБУВ Web-вузла, на який встановлено такі інформаційні ресурси, як ЕК (електронний каталог, що відбиває поточні надходження до фондів книгозбірні з 1994 р.), ЕК дисертацій (надходження з 1993 р.), ЕК авторефератів дисертацій, електронні версії публікацій книгозбірні, довідкова інформація про НБУВ та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

20.
Солонська Н. 
Всенародна бібліотека України у фаховій періодиці 20-30-х років / Н. Солонська // Бібл. вісн.. - 1998. - № 4. - С. 35-40. - Бібліогр.: назв. - укp.

Автор аналізує, як висвітлювали фахові періодичні видання 20-30 років у галузі бібліотекознавства, книгознавства, зокрема, "Бібліотечні вісті", "Україна", "Красный библиотекарь" та інші, процес становлення, функціонування та розвитку Всенародної бібліотеки України, основні напрями її діяльності, події, які відбувалися у бібліотечному житті нашої держави та зарубіжних країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)2 + Ч733(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського