Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>TJ=Вісник Національної академії наук України<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Габович О. 
Чому Україна - не Японія? / О. Габович // Вісн. НАН України. - 2004. - № 2. - С. 45-52. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч114(5ЯПО) + Ч484(5ЯПО) + Ч734(5ЯПО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 


2.
Бандальєр Г. 
Книга versus Інтернет / Г. Бандальєр // Вісн. НАН України. - 2007. - № 3. - С. 51-59. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611с51

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 


3.
Онищенко О. С. 
Роль М. П. Василенка у формуванні концепції та заснуванні Національної бібліотеки Української держави / О. С. Онищенко // Вісн. НАН України. - 2006. - № 6. - С. 17-25. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)751.11г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 


4.
Дяченко О. 
100 років на службі науці (минуле та сьогодення Інформаційно-бібліотечної ради РАН) / О. Дяченко, М. Кальонов // Вісн. НАН України. - 2011. - № 3. - С. 40-44. - укp.

У березні 2011 р. виповнюється 100 років з часу створення в Російській академії наук першого органу, покликаного координувати діяльність академічних бібліотек. Нині, після багатьох реорганізацій, він має назву Інформаційно-бібліотечна рада РАН. Діяльність Ради в XX ст. висвітлено досить повно, окреслено основні віхи її столітньої історії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Вергунов В. 
Бібліотечне задзеркалля. (Як підвищити роль книги у суспільному житті) / В. Вергунов // Вісн. НАН України. - 2011. - № 10. - С. 44-48. - укp.

Майже 53 тисячі працівників із 40 тисяч бібліотечних закладів України в останній день вересня відзначили професійне свято. За місяць до того Україна зустріла 20-ту річницю незалежності. Тож бібліотечна галузь слідом за країною має підсумувати надбання і втрати, накреслити перспективи розвитку. Принаймні так задекларовано в пункті 2 Указу Президента України № 471/98 від 14 травня 1998 р. "Про встановлення Всеукраїнського дня бібліотек", де йдеться про заходи, спрямовані на "...підвищення ролі книги у суспільно-політичному та історико-культурному житті населення...". Показано як усе виглядає насправді, чим живе і на що опирається бібліотечна справа в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

6.
Гранчак Т. Ю. 
Бібліотека в політичній комунікації / Т. Ю. Гранчак // Вісн. НАН України. - 2012. - № 10. - С. 67-72. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Висвітлено потенціал і роль бібліотек у системі політичної комунікації, окреслено основні напрями їх участі в політико-комунікативних процесах. Визначено пріоритети в розвитку бібліотек як суб'єктів політичної комунікації та завдання, що постають перед бібліотеками в цій сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.031

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Ковальчук Г. І. 
Дослідження історії книжкової культури України / Г. І. Ковальчук // Вісн. НАН України. - 2016. - № 4. - С. 76-83. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розкрито основні наукові напрями та завдання Інституту книгознавства Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського. Обгрунтовано ідею обрання та шляхи і форми виконання наукової теми Інституту на 2016 - 2018 рр. "Історія книжкової культури в Україні", суть якої - через дослідження конкретних книжкових, образотворчих, музичних, картографічних пам'яток та історичних бібліотечних зібрань створити переконливу картину історії вітчизняної книжкової культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611 е(4УКР) л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Мелащенко А. О. 
Розробка спеціалізованих комп'ютерних технологій електронних довірчих послуг (за матеріалами наукового повідомлення на засіданні Президії НАН України 5 липня 2017 року) / А. О. Мелащенко // Вісн. НАН України. - 2017. - № 9. - С. 53-59. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Побудова інформаційного суспільства спирається насамперед на довіру. Століття паперового діловодства створили інфраструктуру довіри, яка грунтується на підписах і печатках. Завдання XXI ст. - побудувати досконалішу інфраструктуру в інформаційному суспільстві, тобто у віртуальному світі. Інформаційне суспільство - суспільство, де всі процеси з технологічної та організаційної точок зору, крім матеріального виробництва, виконуються в електронному (віртуальному) вигляді. Така організація праці має безліч переваг, від економічних до екологічних. Основою довіри в сучасній концепції інформаційного суспільства є інфраструктура відкритих ключів (РКI) та її юридичне вдосконалення у ЄС - кваліфікована інфраструктура відкритих ключів (QPKI). У доповіді розкрито різні аспекти організації QPKI та проаналізовано першочергові дії, необхідні для зведення Національної системи електронних цифрових підписів до Європейської еталонної моделі QPKI.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч24 + З970.40 + Х849(4Укр)052

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

9.
Попик В. І. 
Здобутки та перспективи розвитку Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського: до 100-річчя від часу заснування : (стенограма наук. доп. на засід. Президії НАН України 31 січ. 2018 р.) / В. І. Попик // Вісн. НАН України. - 2018. - № 3. - С. 33-38. - укp.

У доповіді, присвяченій 100-річчю від часу заснування Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, проаналізовано результати науково-інформаційної та науково-дослідної діяльності установи, спрямованої на забезпечення сучасних інформаційних потреб науки, освіти, культури, державного управління та загалом українського суспільства. Обговорено проблеми, які сьогодні гальмують подальший розвиток Бібліотеки. Окреслено перспективи розбудови національного науково-інформаційного простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)751.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Копанєва В. О. 
Бібліотека цифрової науки / В. О. Копанєва // Вісн. НАН України. - 2018. - № 4. - С. 76-85. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проаналізовано зародження цифрової науки і відзначено необхідність зближення бібліотечно-інформаційної діяльності з науково-дослідною. Визначено інформаційно-ресурсну базу цифрової науки й акцентовано увагу на доцільності участі бібліотеки у формуванні первинних наукових даних. Розроблено синергетичні підходи до взаємодії бібліотеки з цифровою наукою. Розвинуто бібліотекознавчі засади когнітивної концепції наукової комунікації для сприяння обміну знаннями між ученими в електронному середовищі. Обгрунтовано спрямування вектора розвитку бібліотеки на активізацію участі в дослідницьких процесах. Констатовано потребу підготовки фахівців нової генерації для бібліотеки цифрової науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 в2:Ч21 + Ч730.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського