Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (58)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (155)Література з книгознавства (28)Дослідження рукописних та архівних фондів (5)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (89)Бібліотекарям - Реферативна інформація (455)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (14)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ЗЕМЕЛЬН$<.>+<.>K=АКТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

   
Тип видання: наукове видання   
Категорія:    
1.

Лихачев, Н. П.
Бумага и древнейшие бумажные мельницы в Московском государстве [Електронний ресурс] / Н. П. Лихачев. - СПб. : Типография императорской академии наук, 1891. - 350 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вопрос о бумаге мало разработан в нашей литературе, а между тем он далеко не безразличен в области вспомогательных исторических наук. В западной библиографии давно уже практикуется способ определения места напечатания инкунамбул, при отсутствии точного указания города, путем сравнения бумажных знаков. Еще важнее знание происхождения бумаги, на которой писан тот или другой памятник, для археографа и палеографа. В вопросах о подложности документа или о времени написания недатированных актов, данные, представляемые изучением бумаги, должны прийти на помощь данным палеографическим...

Кл.слова:
бібліографознавство -- книгознавство -- стародрук -- Русь


   
Тип видання: зб. статей   
2.


Открытый доступ [Електронний ресурс] : библиотеки за рубежом: сборник. - М. : Рудомино, 2008-2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - 2008. - 184 с.

: Школьные библиотеки мира: современное состояние и тенденции развития. - 2009. - 143 с.

. - 2010. - 156 с.


В публикуемых материалах предпринята попытка осветить современное состояние школьных библиотек в мире и некоторые общие тенденции их развития. На примере нескольких стран (Австралии, Австрии, Испании, Норвегии, Польши, Португалии, США, Франции и др.) показаны история становления библиотек этого типа, их национальные особенности и основные направления деятельности; законы и документы, регламентирующие работу школьных библиотек, а также актуальные вопросы, решаемые ими в условиях информационного общества. На страницах сборника опубликованы также материалы о профессиональных объединениях школьных библиотек, действующих как на национальном, так и на международном уровнях.

Кл.слова:
бібліотека -- школа


   
Тип видання: зб. статей   
3.


Бібліотечний збірник [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 1926-1927

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Праці Першої конференції наукових бібліотек УСРР. - 1926. - 176 с.

Ч. 2 : На науково-бібліотечному фронті УСРР. - 1927. - 127 с.

Ч. 3 : Бібліографія на Україні. - 1927. - 125 с.


У першій частині збірнику вміщено доповіді й резолюції на них, а також короткий зміст дебатів конференції, яка відбулася 28–31 грудня 1925 р. У ній взяли участь понад 30 наукових бібліотек і близьких до них організацій. Виступи охопили питання, актуальні донині. Основною проблемою було визнано розпорошеність і відсутність єдиного керуючого центру. Серед доповідачів були С. П. Постернак, директор Всенародної Бібліотеки України, А. К. Виноградов, директор Рум'янцевського музею, а також В. Ф. Іваницький, М. А. Годкевич та ін. Друга частина “Бібліотечного збірника”, виданого Всенародною Бібліотекою України. присвячується підбиттю підсумків і визначенню досягнень науково-бібліотечної галузі за перше десятиліття після революції 1917 року. Розглядається рівень освіченості українців до і після революції, задачі, які має виконувати Всенародна Бібліотека України як установа загальнонаціональна та інші нагальні питання. Третій випуск “Бібліотечного збірника”, виданого Всенародною бібліотекою України, присвячується тогочасному стану бібліографії в Україні, зокрема й історичним студіям. Містяться статті таких авторів, як Михайло Ясинський (бібліограф, історик, книгознавець), Сергій Маслов (літературознавець, історик літератури і педагог) тощо. В якості додатку містяться резюме кожної з опублікованих статей німецькою мовою.

Кл.слова:
науково-бібліотечна галузь -- рівень освіченості


   
Тип видання: зб. статей   
4.


Роль бібліотеки в комуністичному вихованні трудящих [Електронний ресурс] : зб. наук. праць / ред. В. С. Бабич. - К. : Міністерство культури УРСР, 1983. - 82 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представлене видання є збіркою наукових праць, присвячених актуальним питанням роботи бібліотек у справі комуністичного виховання трудящих. Аналізується спектр пропагандистської роботи бібліотек, їх діяльність по обслуговуванню основних читацьких груп. Особливу увагу звернено на основні форми і методи підвищення рівня пропаганди книги, виховної ролі бібліотек. Також значне місце у збірці відведено роботі по створенню системи посібників з рекомендаційної бібліографії.

Кл.слова:
бібліотекознавство -- бібліотечна справа -- пропаганда


   
5.

Марасинова, Л. М.
Новые псковские грамоты XIV - XV веков [Електронний ресурс] / Л. М. Марасинова. - М. : Изд-во Моск. ун-та, 1966. - 213 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


если количество известных новгородских грамот (не считая берестяных) исчисляется сотнями, то псковских грамот до недавнего времени было опубликовано всего 15. Автору настоящей работы Л.М.Марасиновой удалось обнаружить еще 30 псковских грамот, причем одну из них в подлиннике XV в. Этим открытием уже определяется выдающееся научной значение данной публикации, которая существенным образом изменяет и расширяет источниковедческую базу для изучения истории крупнейшего феодального государства, каким являлся средневековый Псков

Кл.слова:
земельний акт -- Псковське князівство


   
Тип видання: наукове видання   
6.


Огляд науково-дослідної роботи в галузі бібліотекознавства, теорії бібліографії та історії книги в Українській РСР за 1971–1975 рр. [Електронний ресурс] / уклад. Л. І. Вовченко, А. М. Макарова, В. П. Ткаченко. - К. : [б. в.], 1976. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Огляд знайомить бібліотечну громадськість зі станом, тенденціями і перспективами розвитку науково-дослідної роботи з актуальних питань бібліотекознавства, теорії бібліографії та історії книги в Українській РСР і сприяє координації цієї роботи. В огляд включені головні проблеми, які відображені в зведеному плані дослідження, при проведенні якого аналізувалися опубліковані і неопубліковані монографії, збірники статей, дисертації, матеріали наукових конференцій та інші наукові праці.

Кл.слова:
наукова бібліотека -- інститут культури


   
Тип видання: методичний посібник   
7.

Ткаченко, О. О.
Архівознавство [Електронний ресурс] / О. О. Ткаченко ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра документознавства та інформаційної діяльності. - К. : [б. в.], 2010. - 148 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Архівна система - це сукупність основоположних принципів організації архівної справи, способів і технологій її ведення, що забеспечують цілісність і скоординованість функціонування архівної галузі. Архівна система має конкретно-історичне знання і є похідною від суспільно-державного ладу, політичного устрою, національно-культурних традицій тієї чи іншої держави, регулюється відповідними законодавчими актами і функціонує в її правовому полі.

Кл.слова:
архів -- інформація -- документознавство


   
Тип видання: методичний посібник   
8.


Конспект лекцій для студентів спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» [Електронний ресурс] / ренко В. І. ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2009. - 45 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Жодне суспільство не може існувати без технічного законодавства та нормативних документів, які регламентують правила, процеси, методи виготовлення та контролю продукції, а також гарантують безпеку життя, здоров'я і майна людей та "навколишнього середовища. Стандартизація якраз і є тією діяльністю, яка виконує ці функції. Стандартизаціяі є своєрідним відображенням об’єктивних законів еволюції технічних засобів і матеріалів. Вона не є вольовим актом, який нав'язується технічному прогресу ззовні, а випливає як неминучий наслідок відбору засобів, методів і матеріалів, що забезпечують високу якість продукції на даному рівні розвитку науки і техніки. З роками з'являються нові методи виробництва і матеріали, що призводить до заміни старих стандартів новими. В цьому безперервному процесі головна мета полягає в тому, щоб на якому завгодно етапі економічного розвитку суспільства створювати якісні вироби при масовому їх виготовленні. Таким чином, об'єктивні закони розвитку техніки і промисловості неминуче ведуть до стандартизації, яка є запорукою самої високої якості продукції, що може бути досягнута на даному історичному етапі. Завдяки стандартизації суспільство має можливість свідомо керувати своєю економічною і технічною політикою, домагаючись випуску виробів високої якості. В умовах науково-технічного прогресу стандартизація є унікальною сферою суспільної діяльності. Вона синтезує в собі наукові, технічні, господарські, економічні, юридичні, естетичні і політичні аспекти. В усіх промислове розвинених країнах підвищення рівня виробництва, поліпшення якості продукції і ріст життєвого рівня населення тісно пов'язані з широким використанням стандартизації.

Кл.слова:
документація -- інформація


   
Тип видання: зб. статей   
9.


Библиотеки национальных академий наук: проблемы функционирования, тенденции развития [Електронний ресурс] : науч.-практ. и теорет. сб. / пред. редкол. А. С. Онищенко ; Национальная академия наук Украины, Национальная библиотека Украины имени В. И. Вернадского, Международная ассоциация академий наук, Совет директоров научных библиотек и информационных центров. - Вып. 11. - К. : [б. в.], 2013. - 322 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.08 Мб


В одиннадцатом выпуске помещены статьи, в которых анализируется трансформация современной библиотеки как системы в целом и отдельных направлений ее деятельности под влиянием радикальных социально-экономических и технологических изменений, обобщаются результаты научных исследований библиотек, излагаются концептуальные подходы авторов к исследуемым проблемам, рассматриваются инновационные аспекты их научно-практической деятельности. В юбилейной рубрике «К 150-летию со дня рождения В. И. Вернадского» помещены статьи о современности и непреложности идей ученого, их мировом признании, развитии в современных научных исследованиях, о популяризации творческого наследия В. И. Вернадского. В данном выпуске введены новые рубрики: «Современная научная библиотека: трансформация направлений деятельности», «Система менеджмента качества», «Оценка публикационной активности ученых и организаций». Издание адресовано работникам библиотек, архивов, информационных служб, преподавателям и студентам вузов, готовящих специалистов в области библиотечно-информационной деятельности.

Кл.слова:
бібліотекознавство -- архівознавство -- наукометрія


   
Тип видання: бібліографія   
10.


"Летопись Екатеринославской ученой архивной комиссии" (1904-1915) [Електронний ресурс] : бібліографічний довідник / уклад. С. В. Абросимова, О. І. Журба, М. В. Кравець ; Академія наук Української РСР, Археографічна комісія, Дніпропетровський державний університет, Дніпропетровський історичний музей ім. Д. І. Яворницького. - К. : [б. в.], 1991. - 44 с. - (Науково-довідкові видання з історії України ; вип. 15)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«ЛЕТОПИСЬ ЕКАТЕРИНОСЛАВСКОЙ УЧЕНОЙ АРХИВНОЙ КОМИССИИ» — друковане видання Катеринославської губернської вченої архівної комісії (1903—16) — науково-істор. т-ва катериносл. істориків, етнографів, археологів, археографів, краєзнавців, літературознавців, громад. діячів. Побачило світ 10 вип. «Летописи...» (1-й вип. — 1904; 2-й та 3-й вип. — 1905; 4-й вип. — 1908; 5-й вип. — 1909; 6-й вип. — 1910; 7-й вип. — 1911; 8-й вип. — 1912; 9-й вип. — 1913; 10-й вип. — 1915). Усі вони виходили за редакцією заст. голови комісії А.Синявського. У «Летописи…» опубл. документи з архіву Коша Запорозької Січі, архівів катериносл. губернського правління, катериносл. духовної консисторії, місц. церков та родинних архівів. Друкувалися актові й наративні (англ. і франц. narrative — розповідь, оповідання, від лат. narrare — розповідати) джерела, переважно 2-ї пол. 18 — 1-ї пол. 19 ст. з історії запороз. козацтва, місц. краю, правосл. церкви та взагалі з історії України, а також істор. й літ. розвідки М.Бикова, В.Біднова, В.Данилова, Д.Дорошенка, В.Машукова, Я.Новицького, І.Огієнка, В.Пічети, А.Синявського, А.Скриленка, Д.Яворницького та ін.

Кл.слова:
краєзнавство -- історіографія -- бібліографічний покажчик


   
11.

Терешин, В. И.
Библиотечный фонд [Електронний ресурс] / В. И. Терешин. - Москва : МГУКИ, 2000. - 176 с. - (Современная библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассмотрены современные процессы формирования документальных фондов библиотек, раскрыты их свойства, функции, закономерности развития, особенности их моделирования, комплектования, учета, обработка, размещения, хранения и активного использования.

Кл.слова:
комплектування фондів -- бібліотечна робота -- бібліотекознавство


   
12.


Соціальне парнерство як фактор успіху бібліотеки [Електронний ресурс] / Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека імені О.М. Горького ; уклад. О. Літвак. - Запоріжжя : [б. в.], 2012. - 16 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В наш час бібліотеки перебувають на етапі становлення некомерційного соціального та ділового партнерства, оскільки істотно змінюється характер та зміст суспільних стосунків. Тема соціального партнерства активно обговорюється бібліотечною спільнотою. Пропонуємо вашій увазі матеріали з досвіду роботи запорізьких книгозбірень, аналітичний огляд відповідних публікацій на сторінках фахових видань. У випуску також представлена матриця нових моделей соціального партнерства бібліотеки

Кл.слова:
бібліотекознавство -- соціальні комунікації -- корпоративна взаємодія


      
13.


Бібліотека і книга у цифровому медіасвіті [Електронний ресурс] : матеріали ІІІ Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції, 29 вересня 2017 року ; Міністерство освіти і науки України, Київський університет імені Бориса Грінченка / Міністерство освіти і науки України, Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ : [б. в.], 2018. - 165 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання вміщує доповіді та виступи учасників ІІІ Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції, що представляють вищі навчальні заклади Києва, Рівного, Умані, Харкова, Чернівців, Республіки Білорусь. У матеріалах збірника розкрито бачення ролі бібліотек і книг у цифровому медіасвіті, подано кращий досвід українських та зарубіжних бібліотечних установ. Окремо закцентовано увагу на питаннях створення і використання інформаційних ресурсів та інших аспектах інформаційної справи. Своє відображення у збірнику знайшли напрями розвитку, проблеми та підсумки з актуальних питань книгознавства, видавничої справи та книгорозповсюдження.

Кл.слова:
бібліотекознавство і бібліографознавство -- інформаційна справа -- поліграфія -- видавнича справа і книгорозповсюдження

 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського