Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (9)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (16)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (22)Бібліотекарям - Реферативна інформація (43)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ЛЮДИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

   
Тип видання: монографія   
1.

Мак-Люэн, Г. М.
Галактика Гутенберга. Сотворение человека печатной культуры [Електронний ресурс] / Г. М. Мак-Люэн. - К. : Ника-Центр, 2001. - 206 с. - (Сдвиг парадигмы)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Галактика Гутенберга» — один из самых значительных трудов канадского ученого Маршалла Мак-Люэна, литературоведа, социолога, культуролога, известного представителя техницизма в философии культуры. Некоторые его гипотезы стали аксиомами нашей цивилизации, а целый ряд его оригинальных положений и сегодня разрабатывает современная маклюэнистика. В «Галактике Гутенберга» представлен мозаический подход к историческим проблемам. После естественности и гармоничности отношений, присущих трайбализму, наступила эпоха абсолютной власти визуализации. Главный грех западной цивилизации — создание алфавита и письменности на его основе.Возникла «галактика Гутенберга», где все грамотные люди — в той или иной мере расщепленные личности, шизофреники. Это привело к деколлективизации, детрайбализации, индивидуализму. А поощряя индивидуализм, книгопечатание в то же время порождает национализм, превращая язык как способ коммуникации в замкнутую систему. С наступлением электронной эры, символом которой является аудиовизуальная аппаратура, человеческое сознание присоединяется к замкнутой глобальной системе видеокоммуникаций. Это способствует развитию мозга, а на планете возникает прообраз новой цивилизации — электронного трайбализма, эры планетарного униформизма, или, по Мак-Люэну, «глобальной деревни». На русский язык переведена впервые; рассчитана на всех, кто интересуется философией культуры.

Кл.слова:
суспільство -- особистість -- Європа -- філософія -- сучасна філософія -- людина


   
Тип видання: навчальний посібник   
2.

Ліпінська, А. В.
Інформаційні технології в документознавстві [Електронний ресурс] / А. В. Ліпінська ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра документознавства та інформаційної діяльності. - К. : [б. в.], 2010. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
наука -- технології -- документознавство

   
Тип видання: методичний посібник   
3.

Гобаченко, Т. Г.
Аналітико-синтетична переробка документної інформації [Електронний ресурс] / Т. Г. Гобаченко ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра документознавства та інформаційної діяльності. - К. : [б. в.], 2010. - 36 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
інформація -- політика -- економіка

   
Тип видання: методичний посібник   
4.

Ткаченко, О. О.
Архівознавство [Електронний ресурс] / О. О. Ткаченко ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра документознавства та інформаційної діяльності. - К. : [б. в.], 2010. - 148 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Архівна система - це сукупність основоположних принципів організації архівної справи, способів і технологій її ведення, що забеспечують цілісність і скоординованість функціонування архівної галузі. Архівна система має конкретно-історичне знання і є похідною від суспільно-державного ладу, політичного устрою, національно-культурних традицій тієї чи іншої держави, регулюється відповідними законодавчими актами і функціонує в її правовому полі.

Кл.слова:
архів -- інформація -- документознавство


   
Тип видання: методичний посібник   
5.

Ломачинська, І. М.
Документально-інформаційні комунікації [Електронний ресурс] : конспект лекцій / І. М. Ломачинська ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра документознавства та інформаційної діяльності. - К. : [б. в.], 2010. - 160 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
документація -- інформація -- комунікація

   
Тип видання: методичний посібник   
6.

Боберезська, Г. Г.
Лінгвістичні основи документознавства та інформаційної діяльності [Електронний ресурс] / Г. Г. Боберезська ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра документознавства та інформаційної діяльності. - К. : [б. в.], 2011. - 152 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Формування системи знань про специфіку структурної та змістової організації текстів службових документів; вмінь моделювати тексти службових документів різних жанрів відповідно до певної комунікативної ситуації.

Кл.слова:
наука -- лінгвістика -- документація


   
Тип видання: навчальний посібник   
7.


Музеєзнавство [Електронний ресурс] : конспект лекцій для студентів спеціальності "Документознавство та інформаційна діяльність" / Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра документознавства та інформаційної діяльності. - К. : [б. в.], 2010. - 271 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
музей -- історія -- культура -- мистецтво -- архів

   
Тип видання: навчальний посібник   
8.

Гордієнко, Г. В.
Референтна справа [Електронний ресурс] / Г. В. Гордієнко ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра документознавства та інформаційної діяльності. - К. : [б. в.], 2010. - 426 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Референтна діяльність – одна з фахових дисциплін, яка вивчається студентами в межах спеціальності „Документознавство та інформаційна діяльність”. Значення курсу передусім визначається номенклатурою посад, які можуть обіймати випускники, а також функціональними обов'язками референта – ініціативного помічника керівника, кваліфікованого професіонала-документознавця, що вільно володіє методами семантичної обробки і пошуку інформації в автоматизованих системах, методикою підготовки різних номіналів та видів номіналів службових документів, організатора різноаспектних заходів.

Кл.слова:
публікація -- документознавство -- інформаційна діяльність


   
Тип видання: методичний посібник   
9.

Гордієнко, Г. В.
Спеціальне документознавство [Електронний ресурс] / Г. В. Гордієнко ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра документознавства та інформаційної діяльності. - К. : [б. в.], 2010. - 185 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наука про документ і документну комунікацію на сьогодні знаходиться на стадії свого інтенсивного формування. З цієї причини багато теоретичних питань мають дискусійний характер і передбачають подальшу поглиблену розробку. Стосовно спеціального документознавства відмінності у поглядах на його об’єкт полягають, в основному, в представленні його або як сукупності всіх документів (тобто різних типів документації), або як лише управлінської (управлінської, науково-технічної, картографічної тощо) документації, застосовуючи при цьому особливі підходи до класифікації об’єктів дослідження. Предмет, як правило, пов’язують із створенням і функціонуванням документів, документації та їх систем.

Кл.слова:
документація -- комунікація


   
Тип видання: методичний посібник   
10.


Конспект лекцій для студентів спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» [Електронний ресурс] / ренко В. І. ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2009. - 45 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Жодне суспільство не може існувати без технічного законодавства та нормативних документів, які регламентують правила, процеси, методи виготовлення та контролю продукції, а також гарантують безпеку життя, здоров'я і майна людей та "навколишнього середовища. Стандартизація якраз і є тією діяльністю, яка виконує ці функції. Стандартизаціяі є своєрідним відображенням об’єктивних законів еволюції технічних засобів і матеріалів. Вона не є вольовим актом, який нав'язується технічному прогресу ззовні, а випливає як неминучий наслідок відбору засобів, методів і матеріалів, що забезпечують високу якість продукції на даному рівні розвитку науки і техніки. З роками з'являються нові методи виробництва і матеріали, що призводить до заміни старих стандартів новими. В цьому безперервному процесі головна мета полягає в тому, щоб на якому завгодно етапі економічного розвитку суспільства створювати якісні вироби при масовому їх виготовленні. Таким чином, об'єктивні закони розвитку техніки і промисловості неминуче ведуть до стандартизації, яка є запорукою самої високої якості продукції, що може бути досягнута на даному історичному етапі. Завдяки стандартизації суспільство має можливість свідомо керувати своєю економічною і технічною політикою, домагаючись випуску виробів високої якості. В умовах науково-технічного прогресу стандартизація є унікальною сферою суспільної діяльності. Вона синтезує в собі наукові, технічні, господарські, економічні, юридичні, естетичні і політичні аспекти. В усіх промислове розвинених країнах підвищення рівня виробництва, поліпшення якості продукції і ріст життєвого рівня населення тісно пов'язані з широким використанням стандартизації.

Кл.слова:
документація -- інформація

 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського