Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=KALASHNIKOV I. V.<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

1.
Biliaiev M. M. 
Calculation of "vulnerability" zone in case of terrorist attack with chemical agents = Розрахунок зони "уразливості" об'єкта за можливого теракту із застосуванням хімічного агента / M. M. Biliaiev, O. V. Berlov, I. V. Kalashnikov, V. A. Kozachyna // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2018. - № 5. - С. 19-27. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Мета роботи - розробка числової моделі для розрахунку зони "уразливості" можливого об'єкта атаки терориста із застосуванням хімічного агента за умов забудови. Зона "уразливості" являє собою територію біля об'єкта атаки, де емісія хімічного агента під час теракту призведе до небажаних наслідків. Емісія хімічного агента поза зоною "уразливості" не створить небезпечну концентрацію біля об'єкта атаки. Для розв'язання поставленого завдання використано рівняння для потенціалу швидкості, на базі якого визначено поле швидкості вітрового потоку, і рівняння, спряжене з рівнянням масопереносу в атмосферному повітрі хімічного агента, викинутого в разі теракту. Під час моделювання було враховано нерівномірне поле швидкості вітрового потоку, атмосферну дифузію, інтенсивність викиду хімічно небезпечної речовини. Під час числового інтегрування рівняння для потенціалу швидкості було використано метод Самарського А. А. Для числового розв'язання спряженого рівняння введено нові змінні та застосовано неявну різницеву схему розщеплення. Особливістю розробленої числової моделі є можливість оперативної оцінки зони "уразливості" біля можливого об'єкта атаки. Розроблена числова модель і комп'ютерна програма можуть бути використані для науково обгрунтованої оцінки стану зони "уразливості" біля важливих об'єктів у разі можливих терактів із застосуванням хімічних (біологічних) агентів. Побудована чисельна модель може бути реалізована на комп'ютерах малої і середньої потужності, що надає змогу широко використовувати її для розв'язання завдань зазначеного класу під час розробки плану ліквідації в аварійній ситуації. Наведено результати обчислювального експерименту, що надають змогу оцінити можливості цієї числової моделі. Модель заснована на числовому інтегруванні рівняння для потенціалу швидкості й рівняння, що є спряженим до рівняння масопереносу хімічно небезпечної речовини в атмосфері. Розроблена модель може бути використана для організації захисних заходів біля об'єктів можливої хімічної атаки терориста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4/8)119.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

2.
Biliaiev M. M. 
Anti-terror engineering in the case of possible terrorist attacks with chemical agents = Антитерористичний інжиніринг при можливому теракті з використанням хімічного агента на вулиці / M. M. Biliaiev, O. V. Berlov, I. V. Kalashnikov, V. A. Kozachyna // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2018. - № 6. - С. 28-36. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Мета дослідження - розробка методу локального зниження на вулиці концентрації хімічно небезпечної речовини, яка надійшла в атмосферу через вентиляційний викид на даху кафе, а також створення числової моделі для розрахунку зони хімічного зараження, яка надає змогу оцінити ефективність застосування екранів, що мінімізують його рівень. Для розв'язання поставленого завдання використано рівняння для потенціалу швидкості, на базі якого визначено поле швидкості повітряного потоку, і рівняння конвективно-дифузійного розсіювання хімічно небезпечного агента в атмосферному повітрі, викинутого в разі теракту через систему вентиляції. Під час моделювання було враховано нерівномірне поле швидкості вітрового потоку, атмосферна дифузія, інтенсивність викиду хімічно небезпечного агента. За числового інтегрування рівняння для потенціалу швидкості використаний метод Лібмана. Для числового рішення рівняння конвективно-дифузійного розсіювання домішки використану неявну поперемінно-трикутну різницеву схему розщеплення. На основі розробленої числової моделі подано оцінку ефективності застосування екранів на будівлі для зниження концентрації небезпечної речовини та мінімізації ризику токсичного ураження людей на вулиці за ініційованого викиду хімічного агента. Побудована числова модель може бути реалізована на комп'ютерах малої та середньої потужності, що надає змогу широко використовувати її для розв'язання завдань даного класу під час розробки стратегії антитерористичного інжинірингу. Запропоновано ефективну числову модель для розрахунку зони зараження людей на вулиці у випадку можливого теракту з використанням хімічного (біологічного) агента. Модель також може бути застосована для оцінки ефективності деяких захисних заходів, спрямованих на зниження рівня забруднення повітряного середовища під час теракту. Розроблена чисельна модель може бути використана для організації захисних заходів біля соціальних об'єктів можливої хімічної атаки террориста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4/8)119.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського