Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=YAKOVCHUK YA.<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

1.
Teremetskyi V. 
Fiscal decentralization of Ukraine: search for new approaches for the development of local self-government = Фіскальна децентралізація в Україні: пошуки нових підходів до розвитку місцевого самоврядування / V. Teremetskyi, K. Solyannik, K. Zakomorna, O. Poproshaieva, Ya. Yakovchuk // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 2. - С. 180-189. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Проаналізовано особливості фіскальної децентралізації (ФДЦ) як складової децентралізації в Україні та окреслено шляхи вдосконалення цього процесу. Доведено, що ФДЦ є політично необхідною в Україні, безпосередньо впливає на формування та реалізацію державної та регіональної політики, узгодження дій центральних і місцевих органів виконавчої влади, нового формату балансу відносин між органами державної і місцевої влади, стабілізацію та стабільність економічних процесів в Україні, підвищення ефективності надання державних послуг, усунення макроекономічної нестабільності та прискорення процесу економічного зростання. Попри те, що процес ФДЦ в Україні не завершений, зроблено висновок про його неефективність, що призводить до недостатньої результативності реформування бюджетної та податкової системи, міжбюджетних відносин і декларативності більшісті заходів, реалізованих у напрямі ФДЦ. Зазначено, що процес ФДЦ в Україні повинен мати свою стратегію впровадження, у якій визначатимуться основні моменти, аналізуватимуться проблеми, що трапляються, та здійснюватиметься пошук можливих способів їх вирішення або пом'якшення. Ключовими моментами такої стратегії повинні бути: адекватне політичне та інституційне середовище, підвищення якості управління, наближеність місцевих органів влади до населення та формування ефективних каналів комунікацій; посилення відповідальності органів місцевого самоврядування (ОМС) перед громадою (місцева підзвітність і прозорість, зниження корупції); боротьба з корупцією, зростання горизонтальної та вертикальної бюджетної конкуренції; забезпечення фінансової самостійності органів місцевого самоврядування в ухваленні рішень; стимулювання ОМС до нарощування власного бюджетного потенціалу, установлення належного доступу на місцях для розвитку інвестиційної активності. Наголошено, що наявність конкретних кроків упровадження ФДЦ в Україні допоможе наростити місцевий політичний та інституційний потенціал.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР) + У9(4УКР)261.1-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського