Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (15)Юристам - Наукова електронна бібліотека (6)Юристам - Автореферати дисертацій (39)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ЯВИЩЕ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 289
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Вовлечение потребителя в работу служб охраны психического здоровья и реабилитации : Пер. с англ. - К. : Сфера, 1998. - 50 c. - Библиогр.: с. 48-50 - рус.

Всебічно розглянуто таке важливе сучасне явище, як залучення споживачів послуг системи охорони психічного здоров'я (тобто людей із психічними захворюваннями, а також їх близьких) до активної участі в процесі надання їм допомоги. Аналізуються численні пов'язані з цим проблеми - термінологічні, правові, організаційні та ін. Описуються деякі механізми залучення споживачів до планування й оцінювання роботи відповідних служб та керування ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(0)286.1 п5 + Р64-8 + Х916.702.3-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587707 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Костицький В.  
Економічний патріотизм як соціально-економічне і правове явище / В. Костицький // Право України. - 2001. - № 6. - С. 17-21. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)120.0 + У9(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Гуренко М. М. 
Зародження та становлення ідеї гарантій прав і свобод людини і громадянина у ліберальній теоретико-правовій думці / М. М. Гуренко; Нац. акад. внутр. справ України. - К., 2000. - 167 c. - Бібліогр.: 347 назв. - укp.

Монографію присвячено дослідженню концепції гарантій прав і свобод людини та громадянина на підставі комплексного аналізу вітчизняної і зарубіжної філософсько-правової спадщини. Зроблено спробу проаналізувати дані гарантії як самостійне соціально-правове явище, розкрити сутність і зміст шляхом дослідження їх еволюції становлення та розвитку. Основну увагу приділено мислителям, які відстоювали загальнолюдські цінності в контексті їх недоторканості, захисту та стабільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0)5/6 + Ф1(4УКР)506 + Х002.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604046 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Мельник М. І. 
Корупція: сутність, поняття, заходи протидії / М. І. Мельник. - К. : Атіка, 2001. - 304 c. - Бібліогр.: с. 286-303. - укp.

У монографії розглянуто корупцію як соціальне явище та правову категорію, проблеми нормативно-правового регулювання протидії корупції. Проаналізовано різні соціальні аспекти цього явища, сформульовано ознаки та визначення поняття корупції, охарактеризовано види корупційних правопорушень, досліджено механізм корумпованих відносин, рівень і структуру та динаміку розвитку корупції в Україні. Наведено й обгрунтовано пропозиції щодо підвищення ефективності антикорупційної діяльності та вдосконалення вітчизняного законодавства у цій сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-7 + Х881.9(4УКР)114

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604825 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Речицкий В.  
Политическая активность. Конституционные аспекты / В. Речицкий; Нац. юрид. акад. Украины им. Я.Мудрого. - К. : Сфера, 1999. - 496 c. - Библиогр.: 847 назв. - рус.

Монографія є теоретичним дослідженням правового регулювання політичної активності в конституціях посттоталітарних країн. Особливу увагу приділено визначенню поняття сучасної політичної активності, встановленню її джерел і основних різновидів. Досліджується явище органічної нормативності в сфері політичних відносин, співвідношення норм політичної поведінки з нормами сучасних писаних конституцій. Розглянуто особливості конституційного регулювання політичної активності в досвіді України. Представлений модельний проект Конституції України, створений на основі теоретичних ідей та концептуальних положень роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8) + Х809(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589434 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Проблеми насильства в сім'ї: правові та соціальні аспекти / упоряд.: О. М. Руднєва; Акад. прав. наук України. - Х. : Право, 1999. - 212 c. - укp.

Розглянуто проблеми насильства в сім'ї, гендерні тенденції насильства щодо жінок у родині, та у міжособистісних стосунках, з яким тісно пов'язані дитяча безпритульність та злочинність неповнолітніх. Розкрито проблеми насильства в українській родині як соціальне явище з історичним корінням, що потребує викорінення спільними зусиллями державних органів та громадськості шляхом вдосконалення чинного законодавства і практичної діяльності правоохоронних органів. Представлено ряд міжнародних документів, що є правовими стандартами у вирішенні проблеми насильства в сім'ї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.4 + Х881.9(4УКР)115.003 + Ю956-998-734 + С5*644

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА593394 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Шестопалова Л. М. 
Самогубство як явище : Наук. нарис / Л. М. Шестопалова; Нац. акад. внутр. справ України. - К., 2000. - 58 c. - Библиогр.: с. 54-57 - укp.

Розглянуто причини вчинення самогубств. Наведено соціальну характеристику самогубства як явища, а також кримінологічну характеристику його жертв. Особливу увагу приділено розмежуванню самогубств, нещасним випадкам вбивствам. Висвітлено питання запобігання самогубствам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115.12 + Ю704.32 + Ю216.23 + С5*362

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605429 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Гумін О. М. 
Теоретичні основи боротьби з наркотизмом серед засуджених до позбавлення волі / О. М. Гумін, П. В. Мельник. - К., 2000. - 418 c. - Бібліогр.: 243 назв. - укp.

На підставі аналізу практики виконання покарань у виправно-трудових колоніях сформульовано теоретичні положення та узагальнення практики боротьби з наркотизмом серед засуджених до позбавлення волі. Розглянуто наркотизм як суспільно-небезпечне явище, подано його кримінологічне поняття. Висвітлено криміногенні чинники наркотизму серед засуджених, що відбувають покарання у виправно-трудових колоніях, а також основні напрями запобігання наркотичній злочинності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)124 + Х884.9(4УКР)16

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599393 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Дорошенко А.  
Явище криміналізації правоохоронних органів і спеціальних служб / А. Дорошенко // Людина і політика. - 2000. - № 6. - С. 11-21. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Висвітлено проблему корупції в правоохоронних органах і методи боротьби з нею. Розглянуто та розкрито сутність і структуру криміналізації правоохоронної системи, вивчено міжнародний досвід стратегії й тактики боротьби з корупцією в правоохоронних органах, структуру корупції в українському варіанті, завдання України в сфері боротьби з криміналізацією правоохоронних органів.


Ключ. слова: корупція, правоохоронні органи, організована злочинність
Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Коноплев В. В. 
Управление психологией организации выборов и виктимизации общества / В. В. Коноплев, Г. Л. Труханов // Право і безпека. - 2005. - 4, № 1. - С. 175-180. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Розглянуто питання масової віктимізації населення як розділу наукового напрямку у віктимології, зокрема, явище масової віктимізації в результаті політичної боротьби за владу.

Рассмотрены вопросы массовой виктимизации населения как раздела научного направления в виктимологии, в частности, явление массовой виктимизации в результате политической борьбы за власть.

Are considered the questions mass victimization of population as part of scientific direction in victim-science, in particular, phenomenon masses victimization as result of political race for power.


Ключ. слова: организация выборов, виктимизация общества
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.03 + Х883.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Тиндик Н. П. 
Міжнародна імміграція в історичному розвитку / Н. П. Тиндик // Право і безпека. - 2003. - 2, № 1. - С. 46-51. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зважаючи на політичні та економічні аспекти, розглянуто явище міжнародної імміграції на прикладі США, Великої Британії, Німеччини та Франції, які створили свою економіку, в основному, за рахунок іммігрантів.

С позиции политических и экономических аспектов рассмотрено явление международной иммиграции на примере США, Великой Британии, Германии и Франции, которые создали свою экономику, в основном, за счет иммигрантов.

From a stand of political and economical aspects the phenomenon of international immigration on an example of USA, Great Britain, Germanium and Francium is reviewed, which one have created the economics extremely at the expense of the immigrants.


Ключ. слова: міжнародна імміграція
Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.14 + С5*425.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


12.
Панов М. І. 
Соціологія права : Підруч. для студ. юрид. спец. / М. І. Панов, Н. П. Осипова, Л. М. Герасіна, Г. П. Клімова, О. В. Сердюк; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - К. : Вид. Дім "Ін Юре", 2003. - 276 c. - укp.

Висвітлено питання соціологічного знання в теоретичному правознавстві. Розкрито суть і зміст правового буття, визначено його вплив на юридичну практичну діяльність та суспільні відносини, функціонування та розвиток соціальних явищ. Запропоновано класифікацію соціально-правових конфліктів, визначено їх об'єктивні та суб'єктивні чинники. Описано соціальний механізм дії кримінально-правових норм і забезпечення їх ефективності. Охарактеризовано закон як соціальне явище, а також судовий процес як соціальну взаємодію.

Освещены вопросы социологического знания в теоретическом правоведении. Раскрыты содержание и сущность правового бытия, определено его влияние на юридическую практическую деятельность и общественные отношения, функционирование и развитие социальных явлений. Предложена классификация социально-правовых конфликтов, определены их объективные и субъективные факторы. Описан социальный механизм действия криминально-правовых норм и обеспечения их эффективности. Охарактеризованы закон как социальное явление, а также судебный процесс как социальное взаимодействие.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.2 я73 + Х002.01 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА648353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Сакало В. О. 
Тактика злочинної діяльності: поняття та сутність : Навч. посіб. / В. О. Сакало; Нац. акад. внутр. справ України. - К. : Знання України, 2004. - 80 c. - укp.

Розкрито сутність і зміст слідчої тактики. Розглянуто злочинну діяльність (ЗД) як соціальне явище. З'ясовано суть поняття тактики ЗД, описано складові, наведено елементи та напрямки її прояву.

Раскрыты сущность и содержание следственной тактики. Рассмотрена преступная деятельность (ПД) как социальное явление. Согласована сущность понятия тактики ПД, описаны составляющие, приведены элементы и направления ее проявления.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9я73 + Х894.2я73

Шифр НБУВ: ВА654631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Головатий С. П. 
Верховенство права : У 3-х кн. Кн. 3. Український досвід / С. П. Головатий. - К. : Фенікс, 2006 - Бібліогр.: с. 1667-1730. - укp.

Проаналізовано перебіг процесу зародження та розвитку українського конституціоналізму та новітнього конституційного процесу. Визначено чинники, що стоять на заваді впровадженню верховенства права (ВП) в українську політичну й юридичну культуру: спадщина російської культурної традиції, ленінський інструменталізм, радянське позитивістське правознавство, догматизм вітчизняної науки, зумовлений великою прихильністю до юридичного позитивізму. Запропоновано ВП як своєрідне та цілісно-інтегроване явище правовладдя сприймати як нормативний ідеал, до якого на підставі стандарту справедливості має прагнути українська юридична система, зокрема з позитивним правом, витвореним державою.

Проанализировано течение процесса зарождения и развития украинского конституционализма и новейшего конституционного процесса. Определены факторы, препятствующие внедрению верховенства права (ВП) в украинскую политическую и юридическую культуру: наследие российской культурной традиции, ленинский инструментализм, советское позитивистское правоведение, догматизм отечественной науки, обусловленный склонностью к юридическому позитивизму. Предложено ВП как своеобразное и целостно-ориентированное явление правовластия воспринимать как нормативный идеал, к которому на основе стандарта справедливости должна стремиться украинская юридическая система, в частности с позитивным правом, созданным государством.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В350092/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Державне управління та державна служба : Слов.-довід. / уклад.: О. Ю. Оболенський; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. - К., 2005. - 480 c. - Бібліогр.: 129 назв - укp.

Подано тлумачення близько 1 300 понять та термінів державної служби й управління. Описано основні терміни таких тем, як державне управління - системне суспільне явище; сутність та зміст управлінської діяльності; законність, відповідальність та контроль; система органів виконавчої влади України; місцеве самоврядування та правовий статус державного службовця. Висвітлено державно-політичні та соціально-економічні аспекти боротьби з корупцією.

Приведено толкование около 1 300 понятий и терминов государственной службы и управления. Описаны основные термины таких тем как государственное управление - системное общественное явление; сущность и содержание управленческой деятельности; законность, ответственность и контроль; система органов исполнительной власти Украины; местное самоуправление и правовой статус государственного служащего. Освещены государственно-политические и социально-экономические аспекты борьбы с коррупцией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)я2 + Х81я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА672856 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Державотворення та правотворення в Україні: проблеми та перспективи : матеріали I звіт. наук. конф. (2 берез. 2007 р., Львів) / упоряд.: Т. В. Курило; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л., 2007. - 300 c. - укp.

Розкрито значення правосвідомості для подолання девіантної поведінки. Висвітлено питання зародження парламентаризму у Галичині у контексті революційних подій 1848 - 1849 рр., інтегративної правосвідомості у правовій системі України. Розглянуто тероризм як соціально-політичне явище, а також причини та наслідки трудової міграції українських громадян. Проаналізовано діяльність Союзу Українських Адвокатів на захист прав рідної мови (на матеріалах правничого часопису "Життя і право" (1928 - 1939 рр.)). Описано вплив корупції на розвиток кримінальної економіки.

Раскрыто значение правосознания для преодоления девиантного поведения. Освещены вопросы зарождения парламентаризма в Галиции в контексте революционных событий 1848 - 1849 гг., интегративного правосознания в правовой системе Украины. Рассмотрены терроризм как социально-политическое явление, а также причины и последствия трудовой миграции украинских граждан. Проанализирована деятельность Союза Украинских Адвокатов по защите прав родного языка (на материалах правового журнала "Жизнь и право" (1928 - 1939 гг.)). Описано влияние коррупции на развитие криминальной экономики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я431(4УКР) + Х8(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА688828 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Журавський В. С. 
Корупція в Україні - не політика : моногр. / В. С. Журавський, М. І. Михальченко, О. М. Михальченко; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. - К. : Фенікс, 2007. - 408 c. - Бібліогр.: с. 397-406. - укp.

Висвітлено взаємозв'язок корупції в Україні з політикою, економікою, мораллю, правом та іншими сферами суспільного життя. Показано багатоаспектність корупції, її системний характер. Доведено, що вона є не політикою, а антиполітикою, яка роз'єднує державний механізм країни, руйнує нормальні суспільні відносини, деформує сучасну українську політику, скеровану на злагоду у державі, економічне зростання й європейський вибір. Розглянуто ідеологію українського поступу як заперечення корупції, утвердження гуманістичної моралі та свободи особистості, сучасну корупцію в Україні як транснаціональне явище.

Освещена взаимосвязь коррупции в Украине с политикой, экономикой, моралью, правом и другими сферами общественной жизни. Показаны многоаспектность коррупции, ее системный характер. Акцентировано внимание на том, что она является не политикой, а антиполитикой, которая разъедает государственный механизм страны, разрушает нормальные общественные отношения, деформирует современную украинскую политику, направленную на взаимопонимание в государстве, экономический рост и европейский выбор. Рассмотрены идеология украинского развития как противостояние коррупции, утверждение гуманистической морали и свободы личности, современная коррупция в Украине как транснациональное явление.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-7 + Ф3(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА687814 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Правова культура в умовах становлення громадянського суспільства : моногр. / ред.: Ю. П. Битяк, І. В. Яковюк; НДІ буд-ва та місц. самоврядування АПрН України. - Х. : Право, 2007. - 248 c. - укp.

З урахуванням сучасних методологічних підходів проаналізовано проблему праворозуміння, визначення, становлення та розвитку правової культури, її співвідношення з правовою свідомістю. Висвітлено особливості змісту та реалізації правової культури управлінських кадрів органів державної влади та місцевого самоврядування. Розглянуто правову культуру як детермінанту розвитку правової системи, право як соціокультурне явище, Конституцію України як основу формування правової культури. Визначено взаємозв'язок форми правління та правової культури. Описано особливості формування правової культури кадрів місцевого самоврядування.

С учетом современных методологических подходов проанализирована проблема правопонимания, определения, становления и развития правовой культуры, ее соотношения с правовым сознанием. Освещены особенности содержания и реализации правовой культуры управленческих кадров органов государственной власти и местного самоуправления. Рассмотрена правовая культура как детерминанта развития правовой системы, право как социокультутное явление, Конституция Украины как основа формирования правовой культуры. Определена взаимосвязь формы правления и правовой культуры. Описаны особенности формирования правовой культуры кадров местного самоуправления.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)23 + Х001.013 + Х002.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА691699 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Карпачова Н. І. 
Проблеми реалізації прав і свобод людини та громадянина в Україні : Моногр. / Н. І. Карпачова, Н. М. Оніщенко, О. В. Зайчук, В. Ф. Сіренко, В. С. Журавський; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К. : Юрид. думка, 2007. - 424 c. - Бібліогр.: с. 394-421. - укp.

Комплексно проаналізовано сутність, структуру, особливості формування та функціонування інституту прав людини за умов демократичного розвитку. Права людини розглянуто як складне, багатовимірне явище. Досліджено їх генезис, соціальну природу та призначення, проаналізовано досягнення політичної, етичної, релігійної та філософської думки. Висвітлено сучасні тенденції розвитку інституту прав людини, насамперед, взаємодію держави, суспільства й особи. Розкрито роль держави у забезпеченні прав у контексті її відповідальності перед людиною та суспільством. Розглянуто міжнародні стандарти у галузі прав людини та міжнародно-правові механізми їх захисту.

Комплексно проанализированы сущность, структура, особенности формирования и функционирования института прав человека в условиях демократического развития. Права человека рассмотрены как сложное, многомерное явление. Исследованы их генезис, социальная природа и назначение, проанализированы достижения политической, этической, религиозной и философской мысли. Освещены современные тенденции развития института прав человека, прежде всего взаимодействие государства, общества и личности. Раскрыта роль государства в обеспечении прав в контексте его ответственности перед человеком и обществом. Рассмотрены международные стандарты в сфере прав человека и международно-правовые механизмы их защиты.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х911.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА684339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Надьон О. В. 
Проституція: соціальний аспект та кримінальний аналіз / О. В. Надьон // Право і безпека. - 2005. - 4, № 4. - С. 92-98. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проституцію розглянуто як соціально-економічне явище. Наведено характеристику періодів розвитку та варіантів її регулювання в світі. Здійснено правовий аналіз проституції як адміністративного та кримінального правопорушення. Порушено дискусійне питання легалізації проституції як засобу протидії її наслідкам.

Проституция рассмотрена как социально-экономическое явление. Приведена характеристика периодов развития и вариантов ее регулирования в мире. Осуществлен правовой анализ проституции как административного и уголовного правонарушения. Затронут дискуссионный вопрос легализации проституции как способа противодействия ее последствиям.

Prostitution it is considered as the social and economic phenomenon; some main historical periods of this phenomenon and describes the methods of fighting with this social crime is given. The legal analysis prostitution as administrative and criminal offence is carried out; the debatable question of legalization prostitution as way of counteraction to its consequences is mentioned.


Ключ. слова: проституція, соціальний аспект, кримінальний аналіз
Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122 + С5*364

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського