Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (122)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)Юристам - Реферативна інформація (111)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ПАРХОМЕНК$<.>+<.>A=КУЦЕВІЛ$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ІГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Пархоменко Н.М. 
Джерела права: теоретико-методологічні засади: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Н.М. Пархоменко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади джерел права. Визначено понятійно-категорійний апарат теорії джерел права, а саме: методологію, поняття "джерело права", "форма права", "система джерел права", "функції джерел права", "ознаки джерел права", "класифікація джерел права". Розкрито суть поняття "джерела права" у контексті класичних і сучасних концепій праворозуміння. Вдосконалено положення щодо співвідношення понять "правова форма", "форма права" та "джерело права" у формально-юридичному розумінні. Наведено визначення поняття "система джерел права" та її структурування, принципи побудови. Розкрито суть і зміст правової системи, системи права та системи джерел права. Запропоновано визначення поняття "функції джерел права" та проведено їх класифікацію. Проаналізовано зміст впливу глобалізаційних процесів на правову сферу, розвиток систем джерел права різних правових сімей, аспекти інтеграції цих систем і напрями розвитку системи джерел права України на сучасному етапі на підставі аналізу її сучасного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3 +
Шифр НБУВ: РА365523
Рубрики:

2.
Пархоменко Н.М. 
Договір у системі права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.М. Пархоменко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Розглядається проблема визначення поняття та основних властивостей договору як теоретико-правової категорії в рамках системи права України. Зроблено висновок про існування договорів у двох формах: як форми права і як форми реалізації норм права, визначено їх класифікацію та основні юридичні властивості. Здійснено аналіз поняття джерело (форма), а також комплексна характеристика існуючих джерел права, визначено місце і роль нормативно-правового договору серед них. Дослідження основних властивостей нормативно-правового договору як джерела права України дало можливість зробити висновки щодо перспектив його розвитку і поширення в якості регулятора відносин у різних сферах суспільного життя. Охарактеризовано нормативно-правовий договір як категорію, що є підставою для виникнення, зміни та припинення правових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.39
Рубрики:

3.
Пархоменко В.П. 
Інформаційне забезпечення місцевого самоврядування при наданні послуг населенню: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / В.П. Пархоменко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено теоретико-методологічні підходи, методичний інструментарій та практичні заходи щодо інформатизації діяльності органів місцевого самоврядування з метою надання якісних послуг населенню. Показано роль і місце інститутів інформаційного суспільства у цих процесах. Визначено особливості застосування сучасних інформаційних технологій в управлінні розвитком соціальної сфери на місцевому рівні. Відзначено, що головною передумовою інформатизації органів управління є розвиток інформаційного суспільства щодо певних сфер, а саме: створення на основі геоінформаційних систем потужних арсеналів інформаційних ресурсів, аналізу даних щодо визначення та коригування напрямів державної соціальної політики й удосконалення механізмів управління місцевими справами. Узагальнено зарубіжний досвід використання комплексного підходу до запровадження в управління інформаційних технологій, який грунтується на формуванні балансу інтересів держави, суспільства, виробничих структур і особистості. З'ясовано, що одним з важливих компонентів стратегічного та ситуаційного управління територією є прогнозування наслідків виконання прийнятих управлінських рішень та їх оптимізація. Запропоновано застосовувати економіко-математичні методи аналізу інформації щодо діяльності органів місцевого самоврядування та наведено рекомендації з питань розрахунку обсягів коштів, мобілізованих до місцевих бюджетів. Розглянуто питання адміністративного обслуговування населення територій з використанням масового інформаційного сервісу, зокрема, "єдиних вікон", "електронних приймалень", інформаційно-розрахункових центрів, спеціальних каналів зв'язку органів влади з громадянами. Запропоновано створити електронний варіант дворівневої системи соціального захисту населення, що дозволить налагодити взаємодію автоматизованих систем управління всіх місцевих служб, регіональних і державних відомств на якісно новому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91ф +
Шифр НБУВ: РА364520
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Пархоменко-Куцевіл О.І. 
Механізм формування кадрового потенціалу державної служби в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / О.І. Пархоменко-Куцевіл ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть кадрового потенціалу державного службовця та механізм його формування, а також шляхи удосконалення цього механізму. З'ясовано систему категорій кадрового потенціалу державної служби. Наведено визначення понять "механізм формування кадрового потенціалу державної служби" та "механізм формування кадрового потенціалу державного службовця". Висвітлено шляхи й етапи удосконалення механізму формування кадрового потенціалу. Запропоновано принципово нову парадигму формування даного потенціалу, що обгрунтовує необхідність застосування зазначеного механізму, а також шляхи його вдосконалення. Наведено науково-практичні рекомендації та пропозиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 п +
Шифр НБУВ: РА341077
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Пархоменко-Цироциянц С.В. 
Правове регулювання оподаткування доходів фізичних осіб в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.В. Пархоменко-Цироциянц ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Розкрито суть поняття податку з доходів фізичних осіб та його правову природу, місце та роль у системі податків України. Охарактеризовано елементи цього податку, досліджено об'єкт оподаткування, питання податкової дієздатності фізичних осіб. Розглянуто особливості участі податкового агента та законних представників платника податків у правовідносинах щодо сплати податку з доходів фізичних осіб. Наведено практичні рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання даного податку та механізму його справляння. Комплексно проаналізовано норми податкового законодавства і підзаконних нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)212.22 +
Шифр НБУВ: РА337843
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського