Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (648)Юристам - Наукова електронна бібліотека (117)Юристам - Реферативна інформація (610)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (8)Юристам - Електронні колекції (46)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=СЛОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Бочарніков Д.І. 
Суспільний та державний лад Київської Руси в історичній спадщині М.Грушевського: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.І. Бочарніков ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена виявленню і систематизації поглядів і суджень М.Грушевського відносно державного і суспільного ладу Київської Русі. Встановлено і підтверджено, що держава і право Київської Русі у викладі М.Грушевського є частинами складного процесу культурної еволюції східного слов'янства в цілому і українського народу зокрема, що процес формування держави і права східних слов'ян в ІХ-ХІV сторіччях відрізнявся повільністю і неповнотою використання всіх можливостей і потенціалу, що в сьогоднішніх умовах важливо, використовуючи досягнення науки, сформувати викладення історії Київської Русі як держави, орієнтуючись на проблеми і питання, важливі для юридичної науки і практики. Систематизація профільної для юристів інформації, наведеної як М.Грушевським, так і іншими дослідниками, продемонструвала, що в епоху існування Київської Русі як державний, так і суспільний лад Київської Русі, східного слов'янства і предтеч українського народу знаходились в стадії формування і трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)414-5 + Т3(4УКР)41-5 + Х2(4УКР)414 + Т1(4УКР)6-8 Грушевський
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Булеца С.Б. 
Право фізичної особи на життя та здоров'я як об'єкт цивільно-правової регламентації: порівняльно-правовий аналіз регулювання в Україні, Угорській, Словацькій та Чеській республіках: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.Б. Булеца ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 22 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення права фізичної особи на життя та здоров'я як об'єкта цивільно-правового регулювання. Здійснено порівняльний аналіз законодавчого забезпечення досліджуваного виду права в Україні, Угорській, Словацькій та Чеській республіках й обгрунтовано шляхи удосконалення його правової регламентації. Розглянуто складові елементи права на життя та здоров'я та систематизовано їх характерні риси, на основі яких запропоновано визначення права фізичної особи на здоров'я, медичну допомогу та охорону здоров'я. З'ясовано юридичну природу права на життя та здоров'я, обгрунтовано його зміст та шляхи подолання недоліків законодавства у даній сфері. Встановлено доцільність впровадження в науковий обіг договору на лікування та обстеження, легалізації пасивної еутаназії та закріплення прав пацієнтів на законодавчому рівні. Встановлено особливості та проблеми захисту права на життя та здоров'я. Наведено пропозиції до чинного законодавства України та розроблено рекомендації щодо його застосування у практичній діяльності працівників юридичної та медичної галузей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.83 + Х830.24 +
Шифр НБУВ: РА336889
Рубрики:

3.
Вербенєц М.Б. 
Юридична термінологія української мови: історія становлення і функціонування: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / М.Б. Вербенєц ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний типологічний аналіз юридичної терміносистеми української мови у контексті термінотворчих процесів сучасного світу, зокрема в польській мові. Досліджено шляхи становлення та розвитку національної юридичної термінології, її системні параметри, словотвірні особливості та потенціал, проаналізовано сучасні методи й типові моделі термінотворення та продуктивні лексико-семантичні процеси у даній сфері. Аргументовано взаємозалежність екстра- й інтралінгвальних факторів у формуванні особливостей терміносистеми національної мови в контексті розвитку субмови права інших народів. Вперше в науковий обіг введено фактологію з історії становлення української юридичної термінології, зокрема польсько-литовської доби. Розроблено принципи та методи укладання словника юридичної термінології філологічного типу, що відповідає сучасним комунікативним потребам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Х + Х8(4УКР) в4 +
Шифр НБУВ: РА334170
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Вересов В.М. 
Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів (на матеріалах Автономної Республіки Крим): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.М. Вересов ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.0-2
Рубрики:

5.
Гарагонич О.В. 
Правове регулювання підприємницької діяльності в Чеській та Словацькій республіках: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Гарагонич ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено підприємництво як предмет правового регулювання, встановлено особливості правового статусу суб'єктів підприємницької діяльності, розглянуто правові аспекти державного регулювання підприємництва у Чеській та Словацькій республіках. Запропоновано визначення поняття "підприємництво", обгрунтовано необхідність доповнення вітчизняного законодавства поняттям "підприємництво іноземних осіб в Україні". Надано пропозиції щодо упорядкування правового регулювання статусу суб'єктів підприємницької діяльності, визначено шляхи удосконалення напрямків державної підтримки підприємництва та забезпечення ефективного захисту економічної конкуренції у підприємницькому секторі економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ЧЕХ)0-131.1 + У9(4СЛО)0-131.1 + Х839(4ЧЕХ)013 + Х839(4СЛО)013
Шифр НБУВ: РА330808
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Гловацький І.Ю. 
Українські адвокати Східної Галичини як захисники у кримінальних справах по обвинуваченню у вчиненні політичних злочинів у міжвоєнний період (1918 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Ю. Гловацький ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Уперше комплексно розглянуто діяльність українських адвокатів Східної Галичини як захисників у політичних судових процесах у міжвоєнний період (1918 - 1939 рр.), з'ясовано правовий статус українських земель даного регіону, розглянуто зміну правового становища політичних в'язнів, особливості досудового слідства і судового розгляду кримінальних справ про обвинувачення у вчиненні політичних злочинів, процесуальне становище захисників за законодавством Польщі. Проаналізовано особливості участі українських адвокатів на різних стадіях кримінального процесу. Установлено незаконність судових вироків польських судів щодо засудження українців у вчиненні політичних злочинів проти Польщі у період з кінця 1918 по 14 березня 1923 р. Досліджено характерні особливості ораторської майстерності та структури захисних промов українських адвокатів у політичних процесах. Показано процес формування норм етики у діяльності польських адвокатів і виникнення особливих національних норм етичної поведінки українських адвокатів, розвиток інституту свободи слова й адвокатського імунітету за законодавством Польщі у досліджений період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР331)8 + Х895.9(4ПОЛ)51 +
Шифр НБУВ: РА344750
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Головко Л.О. 
Розвиток інституту права власності в Україні, Словаччині та Чехії (історико-правовий аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Л.О. Головко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного історико-правового дослідження розвитку інституту права власності в Україні, Словаччині та Чехії з IX ст. до сьогодення. Розкрито закономірності процесу становлення та розвитку та визначено особливості функціонування інституту права власності на теренах цих держав на різних етапах досліджуваного періоду. Описано механізми регулювання права власності на нерухоме майно, зокрема на землю сільськогосподарського призначення, та реєстрації права власності на нерухоме майно. Розкрито особливості правового регулювання кадастру нерухомості у Словаччині та Чехії. Проведено порівняльний аналіз реформування відносин власності в Україні, Словаччині та Чехії у процесі побудови вільного демократичного суспільства з ринковою економікою. На підставі дослідження правового досвіду Словаччини та Чехії обгрунтовано наукові положення та пропозиції щодо удосконалення законодавства України, що регулює інститут права власності з метою підвищення ефективності його впливу на відносини власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)11-1 + Х839(4СЛА)11-1 + Х839(4ЧЕХ)11-1
Шифр НБУВ: РА369950 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Горінецький Й.І. 
Правоохоронна функція держав Центральної Європи: теоретичні і практичні аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Й.І. Горінецький ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-правові та практичні питання реалізації правоохоронної функції держав Центральної Європи. На підставі теоретичного аналізу юридичної літератури та чинних нормативно-правових актів з визначеної проблематики досліджено інституційно-юридичні засади правоохоронних систем чотирьох держав: Польської Республіки, Чеської Республіки, Словацької Республіки та Угорської Республіки. Правоохоронну функцію держави розглянуто як самостійний і пріоритетний напрям державної політики, основною метою якого є захист за допомогою юридичних засобів принципів конституційного ладу та права загалом (зокрема, прав, свобод і законних інтересів людини та громадянина, зміцнення законності та правопорядку), що одночасно виступає правовою формою досягнення інших цілей суспільства і держави. Розглянуто закономірності та технологію реформування правосуддя, прокуратури та поліції держав Центральної Європи. Досліджено законодавчі засади функціонування правоохоронних органів та практичні проблеми їх діяльності. Сформульовано основні напрями реформування правоохоронної системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.1 + Х001.1 + Х001.1
Шифр НБУВ: РА340605
Рубрики:

9.
Григор'єв А.В. 
Автоматизована інформаційно-пошукова система, що грунтується на нечіткій моделі портрета людини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.В. Григор'єв ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розвинуто метод словесного портрета, згідно з яким здійснюється представлення ознак опису людини нечіткими моделями. Розроблено модель ідентифікації особистості, що відрізняється від відомих нечітким представленням та зіставленням словесного портрета обличчя. Створено модель представлення інформації, яка грунтується на "особових областях" фотопортрета обличчя людини в фас, що надало можливість розробити новий механізм нечіткого пошуку у гетерогенних базах даних. Запропоновано процедуру використання накопичених експертних знань, які використовуються у традиційному методі словесного портрета за умов забудови функцій приналежності нечітких множин, що відображають значення ознак метричного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43 + Х894.16:З97 +
Шифр НБУВ: РА340518
Рубрики:

10.
Гумовська І.М. 
Англійська юридична термінологія в економічних текстах: генезис, дериваційні та семантико-функціональні аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.М. Гумовська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми сучасного термінознавства, процеси термінологічної міграції, зокрема, функціонування юридичної термінології в англійських економічних текстах (монографічних працях, навчально-методичній літературі, періодичних виданнях та документації). Досліджено генезис англійських юридичних термінів, які вживаються в економічному дискурсі, їх семантичну еволюцію та здійснено їх структурно-словотворчий аналіз. Висвітлено дериваційні моделі термінів-іменників, термінів-прикметників, термінів-дієслів та термінів-словосполучень. Вперше проаналізовано проблему функціонування юридичної термінології в економічному дискурсі, а також семантичного поля юридичної термінології в структурі економічних текстів. На підставі вивчення економічної літератури різних жанрів та використання лексикографічних економічних та юридичних джерел виявлено, що приблизно 73 % усіх юридичних термінів економічного дискурсу стали невід'ємною частиною економічної підмови в зв'язку з їх продуктивним використанням у галузі економічної діяльності та правовим статусом бізнес-операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:Х + Х.в4
Шифр НБУВ: РА310251 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

11.
Довгань Н.П. 
Конфлікти в державному управлінні та шляхи їх вирішення: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.П. Довгань ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади кофліктів у сфері державного управління. Проаналізовано стан наукової розробки теми. Уточнено зміст категорій і понять у державному управлінні. Визначено складові конфліктів у даному управлінні, якими є конфліктуючі сторони, конфліктна ситуація, опис і формулювання конкретної конфліктної ситуації, мотиви, слова, позиції та дії сторін конфлікту. Висвітлено види та функції конфліктів у сфері державного управління. Охарактеризовано основні елементи системи управління конфліктами, за допомогою системи "Салют-3", обгрунтовано оптимальні методи вирішення конфліктів у державному управлінні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011 + С5*333.7 +
Шифр НБУВ: РА344861
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Жолнович І.В. 
Теоретичні проблеми та питання практики криміналістичного опису особи за зовнішністю: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.В. Жолнович ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст понять "ознака зовнішності", "зовнішність", "словесний портрет", "суб'єктивний портрет". Визначено суб'єктів проведення такого опису, джерела інформації про зовнішність. Здійснено класифікацію ознак зовнішності, суб'єктивних портретів. Висвітлено порядок фіксації зовнішності особи з використанням різноманітних методів і способів. Значну увагу приділено практичним проблемам використання ознак зовнішності. Виявлено випадки використання ознак зовнішності в оперативно-розшуковій, слідчій та експертній діяльності. Визначено помилки, допущені працівниками правоохоронних органів та шляхи їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)16 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА349113
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Копча В.В. 
Конституційний розвиток Словацької Республіки 1989 - 2004 рр.: історико-правове дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Копча ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання конституювання та конституційно-правового розвитку Словацької Республіки у період 1989 - 2004 рр. за умов проведення демократичних суспільних перетворень і підготовки до вступу до Європейського Союзу (ЄС). Проаналізовано генезис конституційного статусу словацької державності у періоди першої та другої Чехословацької Распублік і добу соціалізму. Розглянуто особливості перебудови конституційної системи Словацької Республіки у період її становлення як незалежної держави, досліджено процес визначення форми правління. Розглянуто проблеми конституційного розвитку Словацької Республіки у період державотворення, зокрема відступу від демократичних стандартів у середині 1990-х р., розкрито зміст і технології проведення конституційної реформи у 1999 - 2001 рр. Досліджено процес формування конституційного механізму вступу Словацької Республіки до ЄС і пов'язані з цим напрями реформування її конституційної системи у період 1999 - 2004 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4СЛА) +
Шифр НБУВ: РА362767
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Коцюба Н.Й. 
Українська термінологія державного управління (становлення та розвиток): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.Й. Коцюба ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 16 с. — укp.

Уперше досліджено українську термінологію державного управління в порівняльно-історичному, лексико-семантичному та структурно-словотвірному аспектах. Зауважено, що проаналізована терміносистема забезпечує номінативними засобами поняттєву базу державного управління і є цілісною системою ієрархічно організованих мовних одиниць. Охарактеризовано основні періоди розвитку української термінології державного управління. З'ясовано провідні тенденції термінотворення на кожному з досліджуваних етапів. Розглянуто особливості лексико-семантичної та структурної організації української термінології у даній сфері. Проаналізовано способи та засоби термінної деривації, визначено словотворні моделі управлінських термінів. Установлено, що терміносистема державного управління потребує унормування та стандартизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Х + Х819(4УКР)в4
Шифр НБУВ: РА330776
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Красноголовець С.В. 
Кримінальна відповідальність за порушення виборчих та референдних прав громадян в Україні та державах Центральної Європи (порівняльний аналіз на прикладі Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.В. Красноголовець ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне порівняльно-правове дослідження кримінальної відповідальності за злочини проти виборчих і референдних прав громадян. Проаналізовано різні підходи до трактування поняття "порівняльне правознавство". Визначено принципи проведення компаративного дослідження, його форми, методику, проведено загальну характеристику критеріїв поділу правових систем на правові сім'ї. Обгрунтовано необхідність запровадження нового підходу до здійснення порівняльно-правових досліджень, під час якого доцільно враховувати міжнародно-правові стандарти у галузі виборчих і референдних правовідносин. Досліджено злочини за перешкоджання реалізації виборчих і референдних прав громадян, способи перешкоджання, за фальсифікацією результатів голосування, підробку виборчих і референдних документів, за недотримання порядку фінансування виборів і референдуму, порушення таємниці голосування за Кримінальним кодесом (КК) України та КК окремих держав Центральної Європи. Проведено порівняльний аналіз кримінально-правових санкцій за злочини проти виборчих і референдних прав громадян. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х881.9(4УКР)115 + Х881.9(4УКР)115 + Х881.9(4УКР)115
Шифр НБУВ: РА363680
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Кушинська Л.А. 
Еволюція звичаєвого права східних слов'ян VІ - ХІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л.А. Кушинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено, що спадковість правових традицій східних слов'ян починається з VI ст., коли стабільні норми звичаєвого права у формі "Закону Руського" були головним регулятором суспільних відносин до часу прийняття першого правового акту конституційного характеру. Наголошено, що правові норми звичаєвих елементів були кодифіковані у збірнику законів "Руська Правда", завдяки чому збереглися протягом наступних століть. Розроблено оригінальну концепцію про виявлення права у східних слов'ян до масової появи на їх землях норманів, висвітлено еволюцію від звичаю до кодифікованих правових норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)413.2 + Х2(4Укр)-381 + Т595.13 + Т3(4Укр)414.011.1
Шифр НБУВ: РА316753 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Лісова Н.В. 
Крайня необхідність як обставина, що виключає злочинність діяння: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.В. Лісова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено історичний розвиток регулювання кримінальної відповідальності за шкоду, заподіяну у стані крайньої необхідності. Визначено основні кримінально-правові аспекти поняття крайньої необхідності. Проаналізовано її юридичну природу як обставини, що виключає злочинність діяння. Значну увагу приділено критеріям співвідношення та відмежування крайньої необхідності з такими обставинами, що виключають злочинність діяння, як фізичний або психічний примус, виконання наказу або розпорядження, діянню, взаємопомов'язаному з ризиком; виконання спеціального завдання з метою запобігання чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації. Підтверджено, що крайня необхідність є обставиною, яка займає у системі зазначених обставин головне (особливе) місце серед тих, які є базовими для здійснення суб'єктивного права та виконання юридичного обов'язку. Конкретизовано наукове визначення крайньої необхідності, яке враховує аспекти: семантичне тлумачення термінів, що утворюють словосполучення "крайня необхідність"; родові ознаки, притаманні всім обставинам, які є елементами інституту обставин, що виключають злочинність діяння; максимально повне відображення всіх конститутивних, специфічних ознак крайньої необхідності. Запропоновано внести зміни до законодавчого визначення крайньої необхідності, передбачене ч.1 ст. 39 КК України. Значну увагу приділено проблемі визначення меж крайньої необхідності. Досліджено питання допустимості як обставини, що виключає злочинність діяння, притаманне державам з континентальною та загальною системою права. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинної кримінально-правової норми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015.2 +
Шифр НБУВ: РА349270
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Лазур Я.В. 
Правове регулювання національно-культурної автономії: світовий та вітчизняний досвід: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Я.В. Лазур ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито суть поняття "національно-культурна автономія". Досліджено його ознаки та види, а також розвиток політико-правової думки у даному аспекті. Проаналізовано еволюцію національно-культурної автономії в Україні, правові засади такої автономії за законодавством зарубіжних країн, зокрема, Латвії, Естонії, Російської Федерації, Сербії та Чорногорії, Угорщини та Словенії. Розглянуто порядок формування органів національно-культурної автономії за законодавством зарубіжних країн, права й обов'язки відповідних органів. Висвітлено сучасний стан національно-культурної автономії в Україні та перспективи розвитку її правових засад. Досліджено концепцію правового статусу органів національно-культурної автономії в нашій державі. Здійснено аналіз чинних нормативно-правових актів України та окремих зарубіжних країн, актів міжнародного права, практики діяльності органів національно-культурної автономії в окремих зарубіжних країнах, новітніх законопроектів з питань національно-культурної автономії в Україні, здійснено аналіз основних проблем і перспектив її розвитку. Наведено практичні рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України про національно-культурну автономію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Х001.332 +
Шифр НБУВ: РА341087
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Лемак В.В. 
Правова реформа в Чехії і Словаччині в умовах постсоціалістичної модернізації: теоретичні і практичні проблеми: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Лемак ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 40 с. — укp.

Досліджено феномен постсоціалістичного суспільства та держави. З'ясовано природу постсоціалістичної правової системи. Висвітлено питання стосовно правової реформи, її напрямів, суб'єкта та об'єкта правової реформи. На підставі нормативного та факторологічного матеріалу розглянуто правові та організаційні форми впровадження зазначеної реформи в двох постсоціалістичних країнах - Чехії та Словаччині. З урахуванням їх вступу до Європейського союзу та НАТО проаналізовано зміст правової реформи за напрямами: конституційна, публічного керування, судів і правоохоронних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4СЛА) + Х8(4ЧЕХ)
Шифр НБУВ: РА326537
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Лепеха Т.В. 
Лексико-семантичні та словотвірно-структурні особливості судово-медичної термінології: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.В. Лепеха ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено українську судово-медичну термінологію. Простежено шляхи її формування і розвитку, запропоновано її періодизацію, зважаючи на вплив мовних і позамовних чинників, проаналізовано склад термінологічної лексики судової медицини з погляду походження, а також визначено шляхи поповнення термінофонду. Проаналізовано лексико-семантичні, структурні та словотвірні особливості термінології судової медицини, тематичні та словотвірні гнізда, розглянуто проблеми її практичного застосування, запропоновано конкретні рекомендації щодо подальшого унормування судово-медичної термінології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Р + Х893.9(4Укр)413.1в4 + Р81в4
Шифр НБУВ: РА311006 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського