Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (124)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)Юристам - Реферативна інформація (67)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=С5*423.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Сторожук Р.П. 
Державна молодіжна політика в контексті європейського вибору України: механізми реалізації: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Р.П. Сторожук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні вітчизняні та світові тенденції щодо реалізації державної молодіжної політики, з урахуванням яких розроблено концептуальну модель для України та механізм її реалізації в контексті європейського вибору. Розкрито сутність державної молодіжної політики, виявлено її особливості, висвітлено здобутки та недоліки. На підставі вивчення особливостей реалізації молодіжної політики у країнах Європи та сучасних можливостей України запропоновано визначення європейських стандартів даної політики. Наведено рекомендації щодо впровадження в Україні позитивного зарубіжного досвіду використання механізму реалізації молодіжної політики за умов європейського вибору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + С5*423.122 +
Шифр НБУВ: РА354318
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Богославець С.В. 
Недержавне пенсійне забезпечення як один із напрямів реалізації соціальної функції держави: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / С.В. Богославець ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми недержавного пенсійного забезпечення як інституту права соціального забезпечення України. Розроблено концепцію правового регулювання відносин у процесі реалізації людиною права на недержавне пенсійне забезпечення та підвищення рівня соціального захисту. Уперше визначено роль і місце недержавного пенсійного забезпечення у системі соціального забезпечення України. Показано значення ч. 2 ст. 46 Конституції України у становленні системи недержавного пенсійного забезпечення України. Запропоновано визначення првової категорії "право як недержавне пенсійне забезпечення" (як форми реалізації громадянином України права на соціальний захист) та "недержавне пенсійне забезпечення", розглянуто їх співвідношення. Удосконалено основні положення процесу становлення недержавного пенсійного забезпечення в Україні. Обгрунтовано необхідність урахування принципів законності та прозорості (публічності) у процесі становлення та розвитку системи недержавного пенсійного забезпечення. Уперше визначено місце інституту недержавного пенсійного забезпечення як форми реалізації соціальної функції держави. Проаналізовано взаємозв'язок і співвідношення категорій "пенсійне забезпечення" та "соціальний захист населення" у контексті реалізації людиною свого права на недержавну пенсію. Запропоновано визначення таких правових категорій: "суб'єкт права на недержавне пенсійне забезпечення", "правовідносини між учасниками недержавного пенсійного забезпечення". Обгрунтовано конструкцію та показано значення пенсійного контракту як підстави для виникнення правовідносин у сфері недержавного пенсійного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)61 + С5*423.124 +
Шифр НБУВ: РА369276
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Красота О.І. 
Правове регулювання діяльності спеціальних закладів (шкіл) для неповнолітніх правопорушників в Україні (1964-1995 рр.): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.І. Красота ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження вперше узагальнено історіографію з проблеми правового регулювання діяльності спеціальних закладів (шкіл) для неповнолітніх правопорушників в Україні та уведено до наукового обігу значну кількість раніше не опублікованих архівних документів і матеріалів, що зберігаються у Центральному державному архіві громадських об'єднань України та Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України. Зроблено ретроспективний аналіз історичних і правових предумов становлення спеціальних закладів (шкіл) для неповнолітніх правопорушників. Зазначено, що історичними передумовами є природні, мілітарні, репресивні. Правові передумови тісно пов'язані з історичними, а саме: внаслідок глобальної мілітарної ситуації та репресивної системи в державі проблема подолання безпритульності, бездоглядності та правопорушень неповнолітніх вимагала: створення законодавчої бази, на основі якої формувалися заклади для неповнолітніх правопорушників та приведення цієї законодавчої бази у відповідність до міжнародних правових актів. Детально рокрито основні етапи формування нормативно-правової бази діяльності спеціальних шкіл для неповнолітніх правопорушників протягом 1964 - 1995 рр. Витокремлено особливості законодавчого врегулювання діяльності установ соціальної реабілітації на сучасному етапі, що проявилися у зміні їх підпорядкування та порядку направлення до них дітей з девіантною поведінкою, виявлено недоліки чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4Укр)19 + Х628.408.2 + С5*423.121*368 +
Шифр НБУВ: РА368656
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

4.
Довгополюк В.О. 
Соціальна девіантність у молодіжному середовищі: передумови, різновиди та регулятиви: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.О. Довгополюк ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "соціальна девіантність", встановлено передумови її виникнення у молодіжному середовищі, охарактеризовано підходи щодо диференціації найбільш поширених сучасних різновидів даного явища. Визначено місце молодіжного середовища у соціальній структурі суспільства, розглянуто соціальні регулятиви його девіантності та їх особливості за умов нестабільного економічного і політичного розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.12 + Ю936.2-81 + Х883.52 + С5*36 + С5*423.122 +
Шифр НБУВ: РА329421
Рубрики:

5.
Перепелиця Т.Г. 
Соціокультурні чинники злочинної поведінки підлітків: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.06 / Т.Г. Перепелиця ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному соціологічному аналізу проблеми злочинної поведінки підлітків в контексті її детермінації соціокультурними чинниками. Розкрито зміст поняття "криміналізація" суспільства, розглянуто основні прояви цього явища, проаналізовано зв'язок між криміналізованим суспільством та його культурою. Особливу увагу приділено аналізу впливу дисфункцій основних інститутів соціалізації на виникнення злочинної поведінки підлітків. Зміст, структура, механізм та спрямованість злочинної поведінки підлітків розглядаються як продукт певного соціокультурного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.121 + Х883.9(4УКР)52
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського