Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (684)Юристам - Наукова електронна бібліотека (15)Юристам - Реферативна інформація (332)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ф3(4УКР)1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Колесніков Б. П. 
Державні механізми управління ризиками розвитку інформаційного суспільства в Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Б. П. Колесніков ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо розвитку механізмів формування та реалізації державної політики України у сфері розвитку інформаційного суспільства (ІС). Проаналізовано поняття "інформаційне суспільство" як провідну ідею сучасного етапу державотворення. Запропоновано розглядати державне управління розбудовою ІС як управління перевагами та ризиками постіндустріального розвитку. Показано, що сприяння держави розвитку ІС змінює водночас і характер самої держави, вимоги до кадрового потенціалу публічної служби та технологій державно-управлінської діяльності. З'ясовано, що окрім потенційних переваг розбудови національного ІС в Україні існують можливі негативні наслідки суспільного розвитку, пов'язані з інформатизацією. Визначено систему завдань органам державної влади та місцевого самоврядування щодо мінімізації екологічних і соціальних ризиків українського соціуму в процесі його інтеграції до глобального ІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)031 + Ф3(4УКР)11
Шифр НБУВ: РА383849 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Погорєлий С. С. 
Довіра громадян до органів публічної влади як суспільно-політичний феномен: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / С. С. Погорєлий ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Одес. регіон. ін-т держ. упр. — О., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено природу, сутність та ознаки політичної довіри як результату взаємодії з громадкістю в системі державного управління. Розкрито сутність соціального моделювання довіри до влади в сучасному державному управлінні й особливості впливу політичних технологій і механізмів довіри на функціонування державно-владного режиму. Виокремлено та комплексно проаналізовано в контексті демократичного державотворення в Україні феномен політичної довіри до влади як фактор ефективності функціонування суб'єктів державного управління на регіональному рівні. Розкрито організаційні, правові, ресурсні та комунікативні механізми довіри в державному управлінні. Запропоновано нову парадигму державного управління, яка базується на формуванні довіри громадян до влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011:Ю7 + Ю703.1 + Ф3(4УКР)123
Шифр НБУВ: РА383026 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Приходченко Л.Л. 
Забезпечення ефективності державного управління на засадах демократичного врядування: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Л.Л. Приходченко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 36 с. — укp.

Розкрито сутність, структуру та специфіку механізмів державного управління. Проаналізовано підходи до визначення критеріїв і показників оцінювання ефективності. Проведено порівняльний аналіз застосування моделей ефективності діяльності органів публічної влади. Визначено проблемні питання створення та впровадження дієвої системи контролю. Запропоновано методику оцінювання адміністративної діяльності. Розглянуто моделі ефективного державного управління й оцінювання діяльності органів публічної влади. Визначено умови, необхідні та достатні для забезпечення ефективності державного управління. Наведено логічну схему функціонування механізму забезпечення ефективності державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Х819(4УКР)01-2
Шифр НБУВ: РА371933 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Качмарський Є.І. 
Місцеве самоврядування в контексті становлення громадянського суспільства в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Є.І. Качмарський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність місцевого самоврядування, проведено розмежування понять "місцеве самоврядування" та "місцеве управління" в контексті основних концепцій місцевого самоврядування. Доведено, що місцеве самоврядування як базовий інститут громадянського суспільства має грунтуватися на громадівській теорії, щоб ефективніше реалізовувати інтереси місцевого населення. Виокремлено основні компоненти й особливості української моделі місцевого самоврядування, встановлено взаємозалежність між рівнем розвитку й ефективністю місцевого самоврядування та громадською активністю місцевого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Х819(4УКР)011.2,0
Шифр НБУВ: РА372421 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Друк Ю.Я. 
Модернізація державного управління в контексті реформування політичної системи: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Ю.Я. Друк ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено модернізацію системи державного управління у контексті системно-структурної трансформації перехідного суспільства та вплив на ці процеси політичної реформи. Визначено зміст і сутнісні характеристики концепту "політико-адміністративна модернізація" щодо держави перехідного типу на основі системної та інституціональної методології. Систематизовано чинники, загальні тенденції модернізації політичної системи перехідного суспільства, а також різні фактори впливу на модернізацію політико-управлінських відносин в Україні у контексті неоднозначного ставлення провідних політико-адміністративних еліт до реалізації конституційної реформи. На основі компаративного методу проведено порівняльний аналіз різних периферійних проявів і моделей наздоганяючої політико-адміністративної модернізації, реформування державного управління у пострадянських країнах. Досліджено основні етапи й особливості трансформації системи державного управління за роки незалежності України. За нових політичних реалій і зростання ролі інститутів громадянського суспільства, передусім політичних партій в управлінні державою, доведено необхідність подальшого зміцнення конституційно-правових демократичних засад функціонування центральних органів влади у контексті формування ефективної політичної моделі управління суспільством і державою; оптимізації політичних механізмів регулювання політико-управлінських відносин; забезпечення реальної участі суспільства у процесах розробки та реалізації державно-управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Х819(4УКР)010 +
Шифр НБУВ: РА361694
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Бондаренко І. С. 
Оптимізація владно-управлінських відносин в умовах реформування політичної системи в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / І. С. Бондаренко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади механізмів оптимізації владно-управлінських відносин за умов реформування політичної системи України, розроблено перспективні стратегії формування структурної інституціоналізації органів державної влади за умов політичних змін. На підставі системного аналізу визначено сучасні імперативи ефективної владно-управлінської взаємодії. Обгрунтовано напрями та механізми та сформульовано практичні пропозиції щодо вдосконалення владно-управлінських відносин за умов реформування політичної системи в Україні, ефективного проведення конституційної й адміністративної реформ, а також реформування судової та виборчих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011 + Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА379983 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Даудова Г.В. 
Формування та реалізація державної гендерної політики в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Г.В. Даудова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми формування та реалізації державної гендерної політики на сучасному етапі розвитку українського суспільства та питання створення умов рівноправної участі жінок і чоловіків у суспільно-політичному житті. На підставі теоретичного узагальнення особливостей процесів і тенденцій розвитку гендерних відносин, визначення функцій і компетенції суб'єктів реалізації гендерної політики, опрацювання сукупності засобів і механізмів державного управління цією сферою запропоновано напрямки вдосконалення організаційно-правового механізму формування гендерної політики, включення гендерної компоненти до галузевих нормативно-правових актів, упровадження гендерних підходів у діяльність органів державної влади й органів місцевого самоврядування, створення в Україні гендерно чутливої системи державного управління, застосування методів, дій і підходів, спрямованих на визначення ціннісних орієнтацій громадян. Обгрунтовано провідну роль механізму мотивації у діяльності суб'єктів реалізації гендерної політики та доведено необхідність підвищення рівня гендерної освіти працівників владних структур як джерела формування гендерної свідомості суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Ф3(4УКР)11 + Х809(4УКР)34 +
Шифр НБУВ: РА359512
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Радченко О. В. 
Ціннісний вимір трансформації державно-політичного режиму в Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. В. Радченко ; МОН України, Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 33 с. — укp.

Розкрито антропологічно-ціннісні витоки інституціоналізації влади та держави як механізмів реалізації соцієтальної функції справедливого розподілу ресурсів життєдіяльності та реалізації суспільних та особистих інтересів громадян. Визначено аксіологічний зміст, сутність і структуру політичної культури у її взаємозв'язку з державно-політичними режимами. Проаналізовано теоретичні та практичні чинники та детермінанти політичної модернізації державно-політичних режимів. Запропоновано новий ціннісний підхід щодо конституційної інженерії державно-політичного режиму. Проведено та проаналізовано експертне дослідження політичних цінностей-тем публічного політичного дискурсу України за субрегіонами. Визначено сутність, умови та механізми формування національної ідеї на засадах громадянських соціально-політичних цінностей, підтриманих в усіх регіонах і соціальних групах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Х809(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА371808 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського