Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (320)Юристам - Наукова електронна бібліотека (26)Юристам - Реферативна інформація (200)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х809(4/8)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

1.
Мазур Д.В. 
Акти правотворчості Президента в республіках зі змішаною формою правління (загальнотеоретичний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.В. Мазур ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз юридичної природи актів правотворчості президента в республіках зі змішаною формою правління (Білорусі, Болгарії, Вірменії, Грузії, Казахстану, Литви, Молдови, Монголії, Польщі, Португалії, Росії, Румунії, України, Франції). Встановлено основні види правотворчої діяльності президента - безпосередня, сумісна й опосередкована. Запропоновано дефініцію акту правотворчості президента в республіках зі змішаною формою правління та розкрито юридичну природу видів акту правотворчості президента - нормативно-правового акту та нормативно-правового договору. Запропоновано їх класифікацію за різними критеріями. Визначено їх ознаки та функції (зокрема, соціальні). Встановлено співвідношення актів правотворчості президента з нормативно-правовими актами інших органів публічної влади. Розкрито правову природу інституту "вето" президента на закони, які приймаються парламентом, відзначено його законотворчий характер. Обгрунтовано, що документальне оформлення "вето" є не законодавчим актом, а факультативною стадією законотворчого процесу. Розвинуто ідею щодо можливості оформлення "вето" у вигляді указу. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х806.1-328.1 + Х001.31 + Х809(4/8)61 +
Шифр НБУВ: РА348449
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

2.
Лазур Я. В. 
Забезпечення прав і свобод громадян в сфері публічного управління: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / Я. В. Лазур ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Проаналізовано історичні аспекти розвитку прав і свобод громадян у контексті взаємовідносин людини та держави, визначено поняття та сутність прав і свобод громадян, які реалізуються в публічному управлінні, складено їх класифікацію. Визначено поняття, сутність та елементи адміністративно-правового механізму забезпечення прав і свобод громадян у піблічному управлінні, проаналізовано зміст правових норм як елементу адміністративно-правового механізму забезпечення цих прав і свобод. Окрему увагу присвячено правовідносинам та актам реалізації норм права у сфері забезпечення прав і свобод громадян у публічному управлінні. Розглянуто особливості функціональних складових частин адміністративно-правового механізму забезпечення даних прав і свобод. Розглянуто сутність та особливості форм, методів і гарантій адміністративно-правового забезпечення прав і свобод громадян у сфері публічного управління. Досліджено зарубіжний досвід забезпечення прав і свобод у сфері публічно-управлінської діяльності, зокрема таких держав, як США, Російської Федерації та держав-членів Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32 + Х809(4/8)32 + Х819(4УКР)011
Шифр НБУВ: РА383083 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Голяк Л. В. 
Інститут спеціалізованого омбудсмана: світовий досвід організації та діяльності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Л. В. Голяк ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто правову природу даного інституту, проаналізовано історію становлення та розвитку інституту спеціалізованих омбудсманів. Охарактеризовано процес запровадження та основні загальносвітові чинники виникнення даного інституту, виявлено характерні риси, які відрізняють інститут спеціалізованого омбудсмана від інституту парламентського омбудсмана. Визначено поняття спеціалізованого омбудсмана. Проведено класифікацію основних видів спеціалізованих омбудсманів. Проаналізовано особливості конституційно-правового статусу спеціалізованих омбудсманів, визначено місце та роль спеціалізованих омбудсманів у системі органів державної влади. Визначено основні принципи їх діяльності, систему функцій та повноважень, а також специфіку реагування спеціалізованих омбудсманів на факти порушення прав людини. Проаналізовано особливості діяльності різних видів спеціалізованих омбудсманів, зокрема, регіональних (місцевих), омбудсманів у справах дітей і національних меншин, з прав військовослужбовців та інших, а також доведено доцільність запровадження їх в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931 + Х809(4/8)62-931
Шифр НБУВ: РА375974 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Марцеляк О.В. 
Конституційно-правовий статус інституту омбудсмана: світовий досвід та українська модель: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Марцеляк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 35 с. — укp.

Уперше комплексно розглянуто правову природу конституційно-правового інституту омбудсмана, проаналізовано його характерні риси, елементи статусу, функції, місце в механізмі держави. Запропоновано авторські визначення омбудсмана, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, функцій омбудсмана, форм його діяльності. Висвітлено етапи становлення цього інституту у світі та надано його характеристику в країнах Східної Європи та СНД. Проаналізовано різноманітні моделі омбудсманів. Розкрито концептуальні засади правового статусу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Наведено пропозиції щодо подальшого удосконалення нормативно-правової основи статусу українського омбудсмана з метою підвищення ефективності його контрольно-наглядової та правозахисної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931 + Х809(4/8)62-931 +
Шифр НБУВ: РА332197
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Дахова 
Конституційно-правовий статус уряду в зарубіжних країнах: порівняльно- правовий аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ірина Іванівна Дахова ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)63 + Х999:80
Шифр НБУВ: РА349014
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Колесник К.О. 
Парламентська процедура в зарубіжних країнах: порівняльно-правовий аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.О. Колесник ; Нац. юрид. академія України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено суть і значення парламентської процедури, чинники, що впливають на її зміст. Проаналізовано різні та протилежні підходи до розуміння теоретичних понять парламентської процедури. Узагальнено вітчизняний і зарубіжний досвід, правові акти та існуючі в науковій літературі погляди щодо функціонування зазначеної процедури у зарубіжних країнах і в Україні. Уточнено основні теоретичні моделі парламентської процедури, з'ясовано їх місце та роль у представницькій і законотворчій діяльності сучасних парламентів, піддано аналізу правові та організаційні питання сесійної діяльності парламенту, сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)62 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА324774
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Вітман К.М. 
Політико-правові засади етнонаціональної політики постсоціалістичних країн: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.05 / К.М. Вітман ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено новий етнополітичний феномен - модель етнонаціональної політики на прикладі держав пострадянського та постсоціалістичного простору. Здійснено комплексний політологічний аналіз етнічності у аспекті формування даної політики окремої країни. Наведено визначення поняття етнонаціональної політики як цілеспрямованої діяльності стосовно врегулювання взаємовідносин між націями, етносами, етнічними групами, меншинами, зафіксованої у політичних документах і правових актах. Розкрито її діалектичний взаємозв'язок з етнонаціональними процесами, які коригуються за допомогою етнонаціональної політики, а також впливають на неї та зумовлюють вектор її розвитку. Досліджено особливості формування моделей етнонаціональної політики окремих країн постсоціалістичного простору, зумовлені історичним досвідом. Показано, що більшості з них доводилося розв'язувати аналогічні етнонаціональні завдання за різними шляхами, зумовленими особливостями етнонаціональних процесів. Виявлено подібні/відмінні риси, особливості моделей етнонаціональної політики кожної країни та здійснено їх типологію і класифікацію. Досліджено правову базу такої політики постсоціалістичних країн. Запропоновано політичні та правові шляхи виходу зі складних етнополітичних ситуацій, які гальмують розвиток країни та консервуються наявною моделлю етнонаціональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(0) + Ф088 + Х809(4/8)341 +
Шифр НБУВ: РА356752
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського