Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (104)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Реферативна інформація (116)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)012$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Крижна В.М. 
Ліцензійний договір - правова форма реалізації патентних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Крижна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню ліцензійного договору в патентному праві. Дається його поняття, види та правова характеристика. Показується співвідношення добровільних і примусових ліцензій, а також викладається визначення юридичної природи зазначеного договору і його місця в системі цивільно-правових договорів. Проводиться розмежування між ліцензійним договором в патентному праві, аналогічним йому договором в авторському праві і договором про передачу "ноу-хау". Розглядається предмет і об'єкт зазначеного договору, правове положення сторін, можливі види винагороди. Особлива увага приділена ризикам, яких можуть зазнати контрагенти, і долі договору у випадку припинення чинності патенту або визнання його недійсним. Сформульовані пропозиції по вдосконаленню чинного законодавства, зокрема, відносно прав та обов'язків патентовласника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.1
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Кравчук В.М. 
Соціально-правова природа юридичної особи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Кравчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

На основі аналізу наукової літератури, національного законодавства, проектів нормативно-правових актів України та інших країн, міжнародно-правових актів, практичної діяльності правозастосовчих органів досліджено соціально-правову природу юридичної особи. Обгрунтовано, що за соціальною сутністю юридична особа є цивільно-правовою формою взаємодії її приватних інтересів і публічних інтересів суспільства. Правова природа юридичної особи полягає в тому, що вона є суб'єктом права, який в цивільному обороті діє незалежно від своїх засновників, але в межах встановлених ними цілей. Виділено дві групи ознак юридичної особи - соціальні (характеризують соціальну сутність) і правові (характеризують як суб'єкта права). Соціальними ознаками є похідна природа, організаційно-правова форма, власне найменування. До правових належать майнова відокремленість, самостійність у цивільному обороті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)012
Шифр НБУВ: РА310389 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Єршова С.І. 
Правове регулювання господарських зв'язків (відносин) атомних електростанцій України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.І. Єршова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль господарських відносин у загальному контексті організаційних і майнових (економічних) відносин. Виявлено сутність та особливості господарської правосуб'єктності та господарських зв'язків (відносин) атомних електростанцій, аргументовано чинність господарської правосуб'єктності АЕС у даних відносинах, а також розглянуто передумови зазначеної правосуб'єктності. Проаналізовано у комплексі правові норми, що регулюють відносини, пов'язані з забезпеченням атомних станцій ядерним паливом і його безпечним використанням, переробкою та збереженням радіоактивних відходів, забезпеченням ядерної та радіаційної безпеки, постачанням споживачам електроенергії. Охарактеризовано систему органів, що здійснюють нормотворчу та управлінську діяльність у сфері використання ядерної енергії, а також забезпечення радіаційної безпеки. Запропоновано конкретні зміни та доповнення до чинного законодавства України з метою його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.1 + Х859(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА311477 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Зима О.Т. 
Адміністративна відповідальність юридичних осіб: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Т. Зима ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено місце категорії адміністративної відповідальності юридичих осіб у системі правової відповідальності, як окремого підінституту адміністративної відповідальності. Основною функцією адміністративної відповідальності юридичних осіб визначено правовідновлювальну, компенсаційну функцію. Досліджено склад адміністративного правопорушення, яке є підставою для відповідальності юридичних осіб. Надано визначення провини юридичних осіб. Проаналізовано систему адміністративних стягнень, які застосовуються до юридичних осіб. Розроблено пропозиції щодо удосконалення та систематизації законодавства про адміністративну відповідальність юридичних осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8 + Х839(4УКР)012.207
Шифр НБУВ: РА315314 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Шеваріхін А.О. 
Адміністративно-правові проблеми ліцензування господарської діяльності органами внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.О. Шеваріхін ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу наукових праць, законодавчих та нормативних актів, узагальнення ліцензійної практики розглянуто питання становлення інституту ліцензування господарської діяльності, його розвиток та сучасний стан, властивості та характерні ознаки. Досліджено особливості окремих видів та запропоновано поняття ліцензування господарської діяльності органів внутрішніх справ та ліцензійного процесу, визначено напрями реформування організаційної побудови та вдосконалення діяльності органів внутрішніх справ щодо ліцензування її певних видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.1 + Х819(4УКР)120.0 + Х819(4УКР)112.01
Шифр НБУВ: РА326965
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Вітвіцький С.С. 
Державний контроль у сфері ліцензійної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.С. Вітвіцький ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження адміністративно-правових проблем державного контролю у сфері ліцензійної діяльності. Уточнено суть поняття "ліцензія", встановлено її ознаки та зміст ліцензійних правовідносин. Охарактеризовано правовий режим ліцензування та здійснено його розмежування з суміжними правовими режимами. Запропоновано класифікацію суб'єктів, форм і методів державного контролю у сфері ліцензійної діяльності. Наведено пропозиції щодо уточнення чинних нормативно-правових актів, які регулюють суспільні відносини у сфері контролю державних органів підприємницької діяльності, що підлягає ліцензуванню. Уточнено законодавчі норми щодо визначення підстави та порядку використання заходів примусу за порушення загальнообов'язкових правил у ліцензійній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01 + Х839(4УКР)012.1 +
Шифр НБУВ: РА333941
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Фролов В.Д. 
Правочиноздатність юридичної особи та її здійснення за цивільним законодавством України (цивілістичний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Д. Фролов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження питань правочиноздатності юридичної особи, визначено особливості її здійснення за цивільним законодавством України. З'ясовано сутність правочиноздатності юридичних осіб, встановлено специфіку її реалізації за допомогою діяльності органів юридичної особи та інституту представництва за сучасних умов, визначено особливості укладання та виконання таких правочинів та їх значення як підстав виникнення цивільних відносин у системі цивільного права України. Встановлено особливості та умови здійснення відповідних суб'єктивних прав та обов'язків юридичної особи, проаналізовано наслідки неналежно укладених правочинів. Досліджено історичний розвиток правочиноздатності юридичної особи, послідовно вивчено генезис даної категорії, наведено її цивільно-правову характеристику, здійснено порівняльний аналіз з іншими елементами правосуб'єктності. Наведено пропозиції щодо удосконалення цивільного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.2 +
Шифр НБУВ: РА332278
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Калаур І.Р. 
Цивільно-правовий договір як підстава виникнення права власності юридичної особи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.Р. Калаур ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено правий договір як підставу набуття юридичою особою права власності. З'ясовано суть категорії юридичної особи в контексті сучасного цивільного законодавства та досліджено її цивільну правосуб'єктність. Визначено поняття договору як юридичного факту, з'ясовано основні ознаки цієї правової конструкції як підстави набуття права власності. Здійснено класифікацію договорів, що опосередковують передачу майна у власність. З'ясовано характерні для них ознаки та виявлено особливості передачі юридичній особі майна у власність за вказаними договірними конструкціями. Проаналізовано умови дійсності договорів за участю юридичних осіб. Аргументовано положення про необхідність запровадження в українському законодавстві інституту позову юридичної особи до посадових осіб її органів управління. Визначено предмет позову про визнання недійсним нікчемного та оспорюваного договорів. З'ясовано, що внесення змін до недійсного договору - це, за суттю, укладення нового договору. Зроблено висновок, що за правилами віндикації завжди можна витребувати майно в особи, яке їй оплатно відчужив учасник нікчемного договору, а якщо відчужувачем є учасник оспорюваного договору, то лише тоді, коли він винен у недійсності договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012 + Х839(4УКР)110.4 + Х839(4УКР)210.4
Шифр НБУВ: РА330630
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Костів М.В. 
Адміністративна правосуб'єктність юридичних осіб та особливості її реалізації в адміністративно-деліктних відносинах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Костів ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних засад і особливостей реалізації адміністративної правосуб'єктності юридичних осіб. З'ясовано суть поняття адміністративної правосуб'єктності юридичних осіб, досліджено елементи правосуб'єктності, визначено їх співвідношення та обгрунтовано визнання деліктоздатності самостійним елементом. Визначено критерії класифікації адміністративної правосуб'єктності юридичних осіб на спеціальну та виключну, розкрито їх зміст і значення, виділено види, визначено їх поняття, виявлено особливості реалізації та встановлено обсяг адміністративної правосуб'єктності державних органів, суб'єктів підприємницької діяльності та об'єднань громадян. Досліджено особливості реалізації адміністративної правосуб'єктності юридичних осіб в адміністративно-деліктних відносинах та проаналізовано тенденції сучасного законодавства щодо встановлення адміністративної відповідальності юридичних осіб. Сформульовано пропозиції для вдосконалення законодавчого врегулювання адміністративної правосуб'єктності юридичних осіб, а також рекомендації щодо ефективного механізму її практичної реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)013 + Х819(4УКР)07 + Х839(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА340786
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Примак В.Д. 
Цивільно-правова відповідальність юридичних осіб: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Д. Примак ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено суть і функції цивільно-правової відповідальності юридичної особи. Розглянуто особливості вияву факультативної (забезпечувальної) й основної (компенсаційної) функцій цивільної відповідальності. Проведено аналіз взаємозв'язків і взаємозалежності конститутивних ознак даної особи, елементів її правосуб'єктності та цивільно-правової відповідальності. Аргументовано необхідність виключення вини зі складу умов відповідальності за цивільні правопорушення, вчинені під час провадження господарської діяльності. Наведено пропозиції щодо урахування змісту відносин економічного й організаційного контролю для запровадження субсидіарної та солідарної відповідальності контролюючих юридичних осіб. Зроблено висновки про необхідність установлення для всіх юридичних осіб, які є власниками закріпленого за ними майна, законоположень щодо формування спеціалізованих майнових фондів з метою гарантування вимог їх кредиторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.07 +
Шифр НБУВ: РА340647
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Кочергіна К.О. 
Зміст організаційно-правових форм підприємницьких товариств: інтереси, функції, правові засоби: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / К.О. Кочергіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

З'ясовано соціальну та юридичну сутність організаційно-правових форм підприємницьких товариств. На підставі застосування системного підходу встановлено вплив соціально-економічних факторів на їх функціонування. Визначено зміст таких чинників, як соціальний інтерес та функціональне навантаження організаційно-правової форми підприємницьких товариств, а також правових засобів їх реалізації. Науково обгрунтовано шляхи удосконалення чинного законодавства та розроблено експериментальну модель нової організаційно-правової форми підприємницьких товариств з урахуванням сучасних економічних вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012 + Х839(4УКР)901.41 +
Шифр НБУВ: РА337745
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Клименко О.М. 
Особливості правового становища держави як суб'єкта приватного (цивільного) права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.М. Клименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено правове становище держави як суб'єкта приватного (цивільного) права. Запропоновано критерії визначення цивілістичної сутності правосуб'єктності держави в процесі її входження у приватно-правове поле, висвітлено місце держави в системі суб'єктів цивільного права (ЦП). Описано особливості її цивільно-правового статусу з урахуванням загально-правового статусу держави, визначено правові форми втілення її цивілістичної особистості й участь у цивільних відносинах (ЦВ). На підставі правового моделювання обгрунтовано можливість і доцільність поширення на державу як суб'єкта ЦП конструкції "юридичної особи" (як юридичної фікції), визначено механізми участі держави у ЦВ. Доведено, що функціонально-правовою формою реалізації правосуб'єктності держави є механізм законного (офіційного) її представництва. Розглянуто особливості участі держави у конкретних ЦВ, зокрема, сферах відносин власності, спадкування, оренди, договірних відносин, деліктних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.8 + Х839(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА343033
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Фучеджі В.Д. 
Релігійні організації як суб'єкти цивільного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Д. Фучеджі ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі системного аналізу чинного законодавства та юридичної практики визначено правове становище субінституту релігійних організацій як суб'єктів цивільного права й обгрунтовано рекомендації щодо його удосконалення. Розглянуто феномен релігійної організації у контексті релігійних доктрин і легітимної конструкції юридичної особи взагалі та об'єднань фізичних осіб зокрема. Встановлено, що конститутивними ознаками релігійних організацій є напрям або сфера діяльності, порядок створення, особливості засновницьких документів, суб'єктивні права та юридичні обов'язки засновників, специфіка майнової бази та відповідальності за борги, канонічна ієрархічна залежність, а також система управління та порядок припинення діяльності та ліквідації релігійної організації як юридичної особи. Визначено зміст поняття "релігійна організація" як функціональний різновид добровільної, відносно самоправної некомерційної юридичної особи, створеної на засадах рівності з метою спільного відправлення релігійних культів та поширення релігійних переконань на основі систематизованого віровчення, яка наділена не забороненим законом відповідним майновим забезпеченням своєї діяльності. Сформульовано пропозиції щодо врегулювання правового становища релігійних організацій, наведено рекомендації щодо удосконалення чинного законодавства та правозастосовчої практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012:Э + Э29(4УКР)-66 +
Шифр НБУВ: РА346563
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Винар Л.В. 
Правовий статус юридичних осіб, заснованих державою: Автореф. дис...канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.В. Винар ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз правового статусу юридичних осіб, заснованих державою. Висвітлено визначальні елементи їх правового статусу, а саме: права й обов'язки цих юридичних осіб, мету та цілі їх діяльності, правовий режим майна, організацію управління, умови відповідальності юридичних осіб, заснованих державою, за зобов'язаннями. Розкрито порядок створення та припинення їх діяльності. Уточнено коло державних органів, через які держава засновує юридичні особи. З'ясовано організаційно-правові форми, в яких здійснюють діяльність юридичні особи публічного права, засновані державою, й організаційно-правові форми, в яких діють юридичні особи приватного права, засновані державою. Акцентовано увагу на організаційно-правовій формі державного акціонерного товариства. Розкрито суть поняття та з'ясовано ознаки державного акціонерного товариства. На підставі вивчення фахової юридичної літератури, аналізу чинного законодавства України й узагальнення матеріалів судової практики, присвячених визначальним елементам правового статусу юридичних осіб, заснованих державою, сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного цивільного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА345177
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Кривенко Ю.В. 
Цивільно-правовий статус релігійних організацій в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.В. Кривенко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження цивільно-правовий статус Церкви та релігійних організацій в Україні впродовж тривалого часу та на сучасному етапі розвитку законодавчої бази. Зазначено про необхідність створення нового підходу до цивільно-правового визначення статусу Церкви та релігійних організацій і вдосконалення юридичного інструментарію для їх оформлення. Здійснено науковий аналіз цивільно-правового статусу Церкви та релігійних організацій в Україні з урахуванням певних обставин. Досліджено принципи формування засад визначення цивільно-правового статусу Церкви і релігійних організацій, поняття й ознаки релігійної організації як юридичної особи. Обгрунтовано необхідність надання Церкві статусу юридичної особи. Проаналізовано окремі види діяльності релігійних організацій, а саме: релігійну, благодійну, освітню. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення окремих норм цивільного та спеціального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012:Э + Э29(4УКР)-66 +
Шифр НБУВ: РА350262
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Жильцов О.Л. 
Адміністративна відповідальність юридичних осіб: процесуально-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Л. Жильцов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні процесуально-правові проблеми адміністративної відповідальності юридичних осіб в Україні. Обгрунтовано доцільність застосування адміністративної відповідальності до юридичних осіб за сучасних умов. Досліджено історичні етапи розвитку законодавства про адміністративну відповідальність підприємств, установ, організацій та інших колективних суб'єктів в Україні. Зроблено висновок, що нормативними актами України як правило не визначено адміністративно-процесуальний статус учасників провадження у справах про адміністративні правопорушення юридичних осіб, майже відсутня правова регламентація змісту процесуальної діяльності органів адміністративної юрисдикції на всіх стадіях провадження. Сформульовано визначення провадження у справах про адміністративні правопорушення юридичних осіб, його принципів і запропоновано їх систему. Розкрито зміст стадій даного провадження, визначено адміністративно-процесуальний статус його учасників. Розроблено пропозиції щодо удосконалення та систематизації адміністративно-процесуального законодавства про відповідальність юридичних осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х839(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА349672
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Саєнко С.І. 
Адміністративна відповідальність юридичних осіб за правопорушення в сфері обігу наркотичних засобів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.І. Саєнко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, законодавчі та практичні проблеми запровадження адміністративної відповідальності юридичних осіб за правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів і психотропних речовин. Проаналізовано склад даних правопорушень, запропоновано ефективну систему адміністративних стягнень, що може бути застосована до вказаних суб'єктів за вчинення проступків. Розкрито особливості нормативного забезпечення, сутність і структуру провадження у справах про адміністративні правопорушення, вчинені юридичною особою у сфері обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, визначено процесуальний статус його учасників. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення законодавчого врегулювання матеріальних і процесуальних підстав притягнення до адміністративної відповідальності юридичних осіб. Запропоновано внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х839(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА349960
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Ямковий В.І. 
Казна як суб'єкт цивільних правовідносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Ямковий ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичний і практичний аспекти особливостей цивільно-правового положення держави як суб'єкта цивільних правовідносин. З'ясовано юридичну природу казни. Розкрито суть поняття "казна". Розглянуто аспекти походження та становлення інституту казни за різних історичних етапів, а також особливості участі казни у цивільних правовідносинах з приводу майна, грошових коштів, відповідальності казни за своїми зобов'язаннями у контексті правового врегулювання цих питань у чинному цивільному законодавстві України. Наголошено на необхідості запровадження терміну "державна скарбниця", що становить майнову основу казни. Визначено співвідношення понять "казна" та "державна скарбниця", специфіку участі казни з приводу казенного майна у цивільних правовідносинах. Досліджено практику представництва казни у цивільних правовідносинах відповідними державними підприємствами й установами. Наведено положення стосовно вдосконалення чинного цивільного законодавства, яким регламентуєтья участь казни як суб'єкта цивільного права у відповідних правовідносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.9 +
Шифр НБУВ: РА348574
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Слубський І.Й. 
Адміністративна відповідальність юридичних осіб: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.Й. Слубський ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми адміністративної відповідальності юридичних осіб. Досліджено поняття "адміністративна відповідальність юридичної особи" й особливості складу адміністративного правопорушення як підставу такої відповідальності. Вивчено практичні проблеми застосування заходів адміністративної відповідальності до юридичних осіб. Розглянуто історичний аспект, а також здійснено порівняльно-правовий аналіз дослідженої відповідальності. Вивчено зміст і види заходів адміністративної відповідальності, які застосовуються до юридичних осіб. Визначено особливості накладення стягнень на юридичних осіб і механізм досягнення мети адміністративного покарання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х839(4УКР)012.07 +
Шифр НБУВ: РА358107
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Черевко П.П. 
Створення юридичних осіб приватного права: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / П.П. Черевко ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено основні цивілістичні проблеми створення юридичних осіб приватного права. Запропоновано визначення поняття та розкрито правовий зміст даного інституту цивільного права. Значну увагу присвячено питанням цивільно-правового регулювання й уніфікації процесу створення юридичних осіб приватного права, встановлено порядок оформлення рішення засновників про створення юридичної особи, обгрунтовано вимоги до статуту, установчого договору, установчих зборів. Доведено необхідність використання у законодавстві єдиних підходів щодо обмеження права осіб на створення юридичної особи й участі в юридичній особі. Обгрунтовано неможливість визнання установчими документами статуту та договору про створення юридичної особи. Показано недоцільність вираження мінімального розміру статутного капіталу у мінімальних заробітних платах та іноземній валюті. Розкрито необхідність виділення такого інституту як реорганізація юридичних осіб. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до ЦК, Законів "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців", "Про акціонерні товариства", "Про кооперацію", "Про банки та банківську діяльність" та інших нормативних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА362471
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського