Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (177)Юристам - Наукова електронна бібліотека (9)Юристам - Реферативна інформація (174)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ГАРАСИМІВ$<.>+<.>A=ТАРАС$<.>+<.>A=ЗЕНОВІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Тарасенко Д.Л. 
Інноваційний розвиток промислового міста: проблеми та шляхи їх вирішення: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Д.Л. Тарасенко ; Донец. держ. ун-т управління. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено напрями інноваційного розвитку промислового міста в системі місцевого самоврядування як засобу виходу його з кризового стану та стабілізації соціально-економічної ситуації. Обгрунтовано об'єкти державного та місцевого регулювання інноваційних процесів. Запропоновано етапи горизонтального та вертикального процесів. Розроблено концептуальну модель організаційного забезпечення стратегічного управління територіальної структури інноваційної діяльності з використанням стратегічної діагностики, яка дозволяє визначити напрями її місцевого розвитку. Запропоновано методологію формування та прийняття на альтернативній основі інноваційних проектів, які базуються на генерації нових ідей з використанням принципу синектики, що дозволяє вирішувати інноваційні розробки більш високого рівня складності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-55 + Х819(4УКР)011.2-94
Шифр НБУВ: РА374910 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Тарасенко К.В. 
Конституційно-правовий статус Ради національної безпеки і оборони України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.В. Тарасенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено виникнення та розвиток ідеї забезпечення національної безпеки й оборони в Україні та світі, генезу Ради національної безпеки й оборони України. Проаналізовано склад, структуру та порядок формування Ради націонашльної безпеки й оборони України, розроблено пропозиції щодо удосконалення організаційно-функціональної будови, запропоновано внесення змін у порядок її формування та склад. Розкрито елементи конституційно-правового статусу, принципи, компетенцію, форми та методи діяльності, відповідальність Ради національної безпеки й оборони України. Встановлено необхідність законодавчого закріплення форм і методів діяльності та відповідальності. Розглянуто систему забезпечення національної безпеки України як складової частини системи національної безпеки України, а також поняття системи забезпечення національної безпеки України, визначено органи, які є складовими даної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)4 + Х819(4УКР)011.1 +
Шифр НБУВ: РА370945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Тарасевич Т. Ю. 
Медичний працівник як спеціальний суб'єкт злочину: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Т. Ю. Тарасевич ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Висвітлено нові теоретичні положення, уточнено зміст окремих понять, що мають значення для науки, практики, а також для вдосконалення підстави кримінальної відповідальності медичного працівника як спеціального суб'єкта злочину. Узагальнено зарубіжний досвід відповідальності за професійні медичні злочини, проведено юридичний аналіз ознак їх складів. Розглянуто розмежування суміжних складів професійних медичних злочинів, а також відповідних складів злочинів з іншими суміжними посяганнями, розкрито питання кримінально-правової кваліфікації професійних медичних злочинів, а також проаналізовано санкції відповідних кримінально-правових норм. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.01 + Р811.6
Шифр НБУВ: РА381756 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Гарасимів Т.З. 
Принципи права соціального забезпечення України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Т.З. Гарасимів ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Розглянуто поняття та ознаки принципів сучасного права соціального забезпечення України, проаналізовано чинне законодавство України про соціальне забезпечення. Визначено принципово нові підходи до теорії принципів права соціального забезпечення відповідно до природничої теорії права та його принципів, а також сучасних процесів реформування національної системи соціального забезпечення відповідно ринковим перетворенням суспільства. Особливу увагу приділено аналізу положень, які складають систему принципів права та правових принципів права соціального забезпечення. Обгрунтовано конкретні рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України про соціальне забезпечення та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)33 + Х819(4Укр)15 + Х879(4Укр)6
Шифр НБУВ: РА317117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Гарасимів Т. З. 
Природні та соціальні детермінанти формування девіантної поведінки людини: філософсько-правовий вимір: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / Т. З. Гарасимів ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Розкрито основні теоретико-методологічні підходи до дослідження філософсько-правових проблем девіантної поведінки людини. Проаналізовано аспекти становлення людини як особистості у філософсько-правовому вимірі, зокрема, досліджено людину як діалектичне поєднання соціального й індивідуального, як об'єкт рефлексії філософської наукової думки. Розглянуто існуючі соціально-філософські та правові погляди щодо поведінки людини як діяльності. Обгрунтовано становлення людини як фундаментальної проблеми буття індивіда в традиційних суспільствах. Висвітлено тезу про існування девіантної правосвідомості, як формозмістовного феномена перехідного буття права та досліджено мотивацію агресивної поведінки суб'єкта через аналіз причин злочинної поведінки людини в європейській правовій думці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х883.9(4УКР)3 + Ю6*134 + Ю936.2-81
Шифр НБУВ: РА373926 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

6.
Тарасишина О.М. 
Справедливість і толерантність у сучасному праві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Тарасишина ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено юридичну природу принципів справедливості та толерантності у сучасному праві України. Розглянуто основні напрями розвитку наукових досліджень справедливості та толерантності у їх співвідношенні з правом, під час здійснення юридичної діяльності в цілому, а також у разі відправлення правосуддя. Наведено визначення поняття справедливості та толерантності для їх використання у сфері юриспруденції. Досліджено генезис ідей щодо даних явищ у працях учених за історичного розвитку суспільства. Визначено критерії справедливості та толерантності у правовому житті суспільства. Проаналізовано міжнародно-правові норми, що закріплюють ідеї справедливості та толерантності як невід'ємних властивостей сучасного правового життя й основних принципів прав людини. Визначено принципи справедливості та толерантності у системі засадничих принципів судової діяльності сучасної України. Визначено ці явища як невід'ємні якісні особистісні особливості судді сучасної України. Запропоновано конкретні зміни та доповнення до чинного законодавства України з метою його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х891.9(4УКР)1-6/7 +
Шифр НБУВ: РА358894
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Гарасимів О. І. 
Філософсько-правовий аспект соціальної відповідальності в діяльності органів внутрішніх справ: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / О. І. Гарасимів ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Розкрито основні теоретико-методологічні підходи щодо дослідження філософсько-правового аспекту соціальної відповідальності в діяльності органів внутрішніх справ (ОВС). Проаналізовано інститут соціальної відповідальності в системі цінностей демократичної держави. Розглянуто відповідальність як соціальну якість людини та проблему подолання безвідповідальності в індивідуальному та суспільному житті. Подано соціально-правову характеристику юридичної відповідальності працівників ОВС України. Визначено правові засоби формування соціальної відповідальності у діяльності ОВС, зроблено детальний аналіз особливостей юридичної відповідальності в окресленій сфері. Обгрунтовано тезу про необхідність подальшого зміцнення дисципліни та законності в діяльності ОВС як запоруки подолання безвідповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.23 + Х002.9
Шифр НБУВ: РА380385 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Тарасенко Л.В. 
Цивільно-правова відповідальність за порушення грошових зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.В. Тарасенко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу грошей та визначено їх місце у системі об'єктів цивільних прав. Визначено зміст поняття грошового зобов'язання та деякі особливості його виконання. Встановлено підстави цивільно-правової відповідальності за порушення грошових зобов'язань. Обгрунтовано висновок, що за цивільним законодавством України дана відповідальність є відповідальністю без вини. Окреслено межі цивільно-правової відповідальності за порушення грошових зобов'язань. Розкрито правову природу процентів за грошовим зобов'язанням, зокрема процентів за користування чужими коштами за ст. 536 ЦК України як плати за користування чужими коштами та процентів річних за ч. 2 ст. 625 ЦК України як законної неустойки за прострочення грошового зобов'язання. Аргументовано висновок, що різниця між сумою боргу, що сплачується з урахуванням встановленого індексу інфляції за ч.2 ст. 625 ЦК України, та номінальною сумою боргу є відшкодуванням кредиторові збитків, заподіяних знеціненням національної валюти. Показано особливості цивільно-правової відповідальності за порушення грошового зобов'язання, сформульовано відповідні пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)207 + Х839(4УКР)02 +
Шифр НБУВ: РА343997
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського