Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (132)Юристам - Наукова електронна бібліотека (4)Юристам - Реферативна інформація (89)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=КОВТУН$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

1.
Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Ковтун І.Б. 
Діяльність органів місцевого самоврядування на регіональному рівні в Україні: організаційно-правові особливості та шляхи вдосконалення: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / І.Б. Ковтун ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено шляхи вдосконалення діяльності органів місцевого самоврядування на регіональному рівні в Україні (районних і обласних рад) на підставі аналізу організаційно-правових особливостей їх діяльності, що має практичне значення для подальшого розвитку та функціонування інституту місцевого самоврядування в цілому. Визначено теоретичну суть понять "самоврядування в регіоні", "процес реалізації повноважень органами місцевого самоврядування", "механізм реалізації повноважень органами місцевого самоврядування", "особливості реалізації повноважень органів місцевого самоврядування регіонального рівня". Досліджено правові й організаційні особливості реалізації повноважень районних і обласних рад. Виявлено недоліки діяльності даних органів і запропоновано шляхи їх усунення. Здійснено дослідження взаємодії районних і обласних рад з місцевими адміністраціями та сільськими, селищними, міськими радами. Визначено, що вона повинна відбуватися не шляхом делегування повноважень, а за допомогою організаційно-правових договорів, угод про спільну діяльність і створення постійно або тимчасово діючих державно-самоврядних організацій. За результатами дослідження розроблено пропозиції щодо вдосконалення діяльності районних і обласних рад, реалізація яких сприятиме підвищенню ефективності функціонування системи місцевого самоврядування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА355774
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Ковтун Н.Я. 
Поняття, система та види додаткових покарань для неповнолітніх за КК України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Н.Я. Ковтун ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Сформульовано нові теоретичні положення, які стосуються поняття додаткових покарань для неповнолітніх, системи цих покарань, їх функціонального призначення у механізмі реалізації кримінальної відповідальності неповнолітніх. Доведено, що додаткові покарання спрямовані на реалізацію тих самих цілей, які має на меті і основне покарання. Наголошено, що додаткові покарання здатні не тільки посилювати вплив основного, а й допомагати уникнути застосування невиправдано суворих покарань. Визначено за додатковим покаранням допоміжну роль у механізмі реалізації загальних цілей покарання, що жодним чином не дає змоги вважати їх другорядним засобом у вказаному механізмі. Запропоновано пропозиції не тільки щодо вдосконалення існуючих додаткових покарань для неповнолітніх, а й якісно нову їх систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.2
Шифр НБУВ: РА375048 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Ковтун О.М. 
Правові аспекти охорони територій та об'єктів природно-заповідного фонду України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.М. Ковтун ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено процес формування законодавчих основ про охорону територій та об'єктів природно-заповідного фонду України з найдавніших часів до сучасного періоду. Виділено основні етапи даного процесу та наведено їх наукову характеристику. Розкрито сутність понять, особливості правового режиму та правової охорони територій, а також об'єктів природно-заповідного фонду України. Досліджено інститут державного управління як елемент правової охорони даних територій та об'єктів. Розкрито значення юридичної відповідальності в системі правових гарантій ефективності охорони територій та об'єктів природно-заповідного фонду України й обгрунтовано шляхи реформування природоохоронного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114.6 + Е0*88 е(4УКР) л64 б +
Шифр НБУВ: РА359919
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Миколенко О.І. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Миколенко ; Ун-т внутр. справ. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення адміністративно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Сформульовано поняття шкоди, яка завдається даними правопорушенням, визначено передумови та підстави її відшкодування, розкрито правову природу шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, та правову природу такого заходу примусу як стягнення шкоди в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює питання відшкодування шкоди у порядку провадження в справах щодо адміністративних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х838(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА311247 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Миколенко В. А. 
Прокуратура України як суб'єкт адміністративного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Миколенко ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 19 с. — укp.

З'ясовано сутність та особливості організаційно-правового забезпечення діяльності прокуратури України. Визначено поняття та систему суб'єктів адміністративного права, правові й організаційні засади функціонування прокуратури України, характеристику системи цивільного контролю за діяльністю прокуратури. Уточнено сутність та особливості адміністративного статусу органів прокуратури, з'ясовано мету та завдання прокуратури України, визначено її функції та компетенцію. Висвітлено особливості актів прокурорського реагування на порушення законності, удосконалено механізм взаємодії прокуратури України з іншими правоохоронними органами держави. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства з зазначених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА383964 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Ковтуненко Л.П. 
Ситуаційна зумовленість тактики слідчих дій: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Л.П. Ковтуненко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено наукову концепцію ситуації слідчої дії й обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення тактичних засобів провадження окремих слідчих дій. Визначено місце та роль ситуації слідчої дії в системі ситуацій, що складаються у процесі розслідування злочинів. Запропоновано визначення поняття ситуації слідчої дії, розкрито її внутрішню структуру, визначено елементний склад, навдено детальну характеристику кожного елемента. Визначено та систематизовано чинники, які впливають на формування ситуацій слідчих дій, розкрито їх зміст і значення у процесі визначення тактики проведення окремих слідчих дій. Обгрунтовано універсальні критерії класифікації ситуацій слідчих дій, з урахуванням яких визначено ситуації огляду місця події, допиту, очної ставки, обшуку, слідчого експерименту, перевірки показань на місці, пред'явлення для впізнання. Розглянуто тактичні прийоми та їх системи як засоби впливу на ситуації слідчих дій. Розроблено рекомендації щодо найбільш ефективного застосування даних тактичних засобів з метою оптимізації провадження окремих слідчих дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.2 + Х894.9(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА357827
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Миколенко О.М. 
Теоретичні основи дослідження шкоди, заподіяної злочином: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Миколенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних і практичних проблем щодо визначення та розуміння шкоди, заподіяної злочином. Проаналізовано критерії криміналізації та декриміналізації діянь, суспільну небезпеку злочину та його наслідків. З'ясовано взаємозв'язок заподіяної шкоди з ознаками та елементами складу злочину. Розглянуто особливості класифікації злочинної діяльності та індивідуалізації покарання. На підставі одержаних даних запропоновано розглядати шкідливі наслідки злочину як самостійне поняття кримінального права, обгрунтовано його зміст та ознаки. Проаналізовано поняття "соціально шкідливе діяння" та "суспільно небезпечне діяння". Запропоновано нові підходи щодо визначення критеріїв криміналізації діянь й обгрунтовано відмінне від чинного законодавства поняття малозначності діяння. Розглянуто особливості термінологічного розмежування юридичних понять, пов'язаних зі "шкодою, заподіяною злочином". Наведено пропозиції щодо зміни деяких традиційних юридичних концепцій та підвищення ефективності кримінального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)1 в +
Шифр НБУВ: РА335429
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського