Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (162)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Реферативна інформація (119)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=НОВІКОВ$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Новіков В.В. 
Внутрівідомчий контроль як засіб забезпечення дисципліни і законності в органах внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Новіков ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан дисципліни та законності в органах внутрішніх справ України. Визначено сутність й охарактеризовано систему внутрішньовідомчого контролю як засобу забезпечення дисципліни та законності у даних структурах. Розкрито зміст поняття, завдання, принципи та правові засади, а також форми та види відомчого контролю в органах внутрішніх справ. Визначено суб'єкти, об'єкти та предмет відомчого контролю. Встановлено правовий статус суб'єктів відомчої контрольної діяльності. Досліджено обліково-реєстраційну діяльність в органах внутрішніх справ як один з методів відомчого контролю. Розглянуто організаційно-правові питання проведення перевірок суб'єктами відомчого контролю. Наведено пропозиції щодо удосконалення теоретико-правових засад і практики здійснення відомчого контролю в органах внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.2 +
Шифр НБУВ: РА350302
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Новікова Л.В. 
Кримінальна відповідальність за фінансування тероризму: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.В. Новікова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми кримінальної відповідальності за фінансування тероризму. Досліджено відмітні ознаки такого фінансування та наведено загальне визначення його поняття. Надано кримінально-правову характеристику фінансування тероризму як суспільно небезпечного діяння. Грунтуючись на результатах дослідження, установлено недоліки чинного антитерористичного законодавства, невідповідність його міжнародним стандартам і запропоновано здійснити на законодавчому рівні відповідні зміни та доповнення у Кримінальному кодексі України у зв'язку з необхідністю передбачити кримінальну відповідальність за фінансування тероризму в окремому складі злочину, а також у Законі України "Про боротьбу з тероризмом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4
Шифр НБУВ: РА350064
Рубрики:

3.
Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Новіков М.М. 
Об'єднання громадян у механізмі взаємодії держави і громадського суспільства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Новіков ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено механізм правової взаємодії громадянського суспільства і держави на пострадянських територіях. Обгрунтовано доцільність теоретичної моделі оптимізації даного механізму через інститут добровільних об'єднань громадян (ІДОГ) і шляхи удосконалення правової бази його функціонування. Визначено принципи правової взаємодії держави та громадянського суспільства, де державний контроль урівноважується громадським.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)325 + Х819(4Укр)013 + Х001.8
Шифр НБУВ: РА319911 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Новікова В.В. 
Правова природа безвідплатних договорів у цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Новікова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу безвідплатних договорів у цивільному праві України. Наведено визначення понять форми, розміру та порядку зустрічного надання, на підставі яких розкрито сутність безвідплатних договорів. Розроблено класифікацію безвідплатних договорів і визначено їх основні ознаки. Розглянуто природу окремих видів безвідплатних договорів, які належать до різних груп цивільних договорів залежно від їх цільового призначення. За результатами проведеного теоретичного дослідження сформульовано пропозиції щодо удосканалення цивільного законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204 +
Шифр НБУВ: РА350479
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Миколенко О.І. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Миколенко ; Ун-т внутр. справ. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення адміністративно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Сформульовано поняття шкоди, яка завдається даними правопорушенням, визначено передумови та підстави її відшкодування, розкрито правову природу шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, та правову природу такого заходу примусу як стягнення шкоди в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює питання відшкодування шкоди у порядку провадження в справах щодо адміністративних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х838(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА311247 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Миколенко В. А. 
Прокуратура України як суб'єкт адміністративного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Миколенко ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 19 с. — укp.

З'ясовано сутність та особливості організаційно-правового забезпечення діяльності прокуратури України. Визначено поняття та систему суб'єктів адміністративного права, правові й організаційні засади функціонування прокуратури України, характеристику системи цивільного контролю за діяльністю прокуратури. Уточнено сутність та особливості адміністративного статусу органів прокуратури, з'ясовано мету та завдання прокуратури України, визначено її функції та компетенцію. Висвітлено особливості актів прокурорського реагування на порушення законності, удосконалено механізм взаємодії прокуратури України з іншими правоохоронними органами держави. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства з зазначених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА383964 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Миколенко О.М. 
Теоретичні основи дослідження шкоди, заподіяної злочином: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Миколенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних і практичних проблем щодо визначення та розуміння шкоди, заподіяної злочином. Проаналізовано критерії криміналізації та декриміналізації діянь, суспільну небезпеку злочину та його наслідків. З'ясовано взаємозв'язок заподіяної шкоди з ознаками та елементами складу злочину. Розглянуто особливості класифікації злочинної діяльності та індивідуалізації покарання. На підставі одержаних даних запропоновано розглядати шкідливі наслідки злочину як самостійне поняття кримінального права, обгрунтовано його зміст та ознаки. Проаналізовано поняття "соціально шкідливе діяння" та "суспільно небезпечне діяння". Запропоновано нові підходи щодо визначення критеріїв криміналізації діянь й обгрунтовано відмінне від чинного законодавства поняття малозначності діяння. Розглянуто особливості термінологічного розмежування юридичних понять, пов'язаних зі "шкодою, заподіяною злочином". Наведено пропозиції щодо зміни деяких традиційних юридичних концепцій та підвищення ефективності кримінального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)1 в +
Шифр НБУВ: РА335429
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Новікова М.М. 
Юридичний компроміс як фактор оптимізації механізму правового регулювання: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Новікова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено загальнотеоретичний аналіз шляхів удосконалення механізму правового регулювання (МПР) на засадах юридичного компромісу. Доведено важливість співвідношення імперативного та диспозитивного методів на рівні прийомів правового регулювання (стимулу й обмеження), що утворюють модус "юридичний компроміс", який є головним способом відкриття нових юридичних каналів алгоритмічної поведінки суб'єктів права відповідно до актуально-правового, орієнтаційно-правового та стимулювально-правового модулів. Дані модулі є правовими засобами задоволення інтересів суб'єктів права під час усунення конфліктної, передконфліктної ситуації та гармонізації суспільних відносин у ситуації соціальної стабільності. У МПР система правових засобів, створена механізмом юридичного компромісу, здійснює модуляцію юридичної поведінки суб'єктів у різних галузях права за допомогою конструктивно-правового, превентивно-правового та стимулювально-правового модулів, створюючи субсидіарний правокомпромісний метод регулювання суспільних відносин. Обгрунтовано й узагальнено основні положення правокомпромісної теорії гармонізації суспільних відносин, яка систематизує закономірності впливу правокомпромісного методу на механізм правового регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х002.7 в +
Шифр НБУВ: РА354164
Рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського