Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (200)Юристам - Наукова електронна бібліотека (5)Юристам - Реферативна інформація (164)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ШИШК$<.>+<.>A=АНДРІЙ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Шишко А. О. 
Адміністративно-правові засади забезпечення особистої безпеки працівників суду в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. О. Шишко ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові засади забезпечення особистої безпеки працівників суду. Розглянуто сутність особистої безпеки, особливості діяльності суб'єктів у даній сфері суспільних відносин. Застосовано системний підхід до вивчення форм і методів правового регулювання організації діяльності правоохоронних органів. Здійснено аналіз механізму внутрішньої та зовнішньої організації як комплексу спеціальних заходів, які мають юридичний зміст і скеровані на ефективне забезпечення безпеки працівників суду. Сформульовано пропозиції та рекомендації, спрямовані на вдосконалення адміністративно-правових засад забезпечення особистої безпеки працівників суду в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-7 + Х819(4УКР)112.011.013
Шифр НБУВ: РА369793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Шишка І.Р. 
Договір на маркетингові дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / І.Р. Шишка ; НДІ ін-т приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано, що відносини, які виникають у процесі проведення маркетингових досліджень (МД), є цивільно-правовими й охоплюються предметом цивільного права. Встановлено, що правові відносини, які виникають між особою, яка здійснює МД (виконавцем), та іншими учасниками цивільного обороту (замовниками), здійснюються з метою покращення економічних показників підприємницької діяльності замовників, що складає приватноправовий аспект маркетингу та МД. Запропоновано визначення договору на МД, за яким виконавець зобов'язується відповідно до завдання замовника провести МД і передати замовникові одержаний результат у вигляді звіту та програми дій, а замовник зобов'язується прийняти ці результати та сплатити обумовлену суму. Доведено, що предмет договору на МД є подвійним або змішаним (робота та послуги) та включає проведені виконавцем дослідження й оформлення їх результатів (звіт про проведену роботу та рекомендації). Надано правову характеристику договору на МД як двостороннього, консенсуального, оплатного, змішаного, комплексного, інвестиційного, підприємницького договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.619
Шифр НБУВ: РА375070 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Шишка О.Р. 
Договір на створення та розповсюдження реклами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.Р. Шишка ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено відносини, які виникають за договором стосовно створення та розповсюдження реклами. Визначено поняття, юридичну природу такого договору, а також його місце у системі цивільно-правових договорів. Розглянуто правову природу та зміст договору на створення та розповсюдження реклами як підрядної послуги. Значну увагу приділено умовам такого договору й особливостям його укладення. Наведено правову характеристику суб'єктного складу аналізованого договору. Запропоновано критерії розмежування реклами й аналіз змісту договору щодо створення та розповсюдження реклами як правовідносин та визначено підстави для відповідальності сторін за договором. Обгрунтовано та запропоновано наукові теоретичні та практичні рекомендації, а також пропозиції з метою вдосконалення законодавчого врегулювання відносин за даним договором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.619 + Х849(4УКР)112.3 +
Шифр НБУВ: РА338465
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Шишкіна Е.В. 
Концепція заборони неналежного поводження з людиною та її еволюція в діяльності Ради Європи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Е.В. Шишкіна ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено процес становлення та розвитку поглядів щодо категорії людської гідності як об'єкта захисту від посягань державою, а також поглядів щодо концепції заборони неналежного поводження з людиною. Розкрито її зміст, визначено засади та складові, які містяться в актах інституцій Ради Європи. Досліджено правові інструментарії реалізації цієї концепції, якими наділені ці інституції. Увагу приділено інтерпретації понять "катування", "нелюдське поводження" та "поводження чи покарання, що принижує гідність", які містяться в рішеннях Європейського суду з прав людини. Розглянуто питання забезпечення та дотримання прав позбавлених волі осіб, закріплених у рекомендаціях Європейського комітету щодо запобігання катуванням, нелюдському чи та такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, а також негативних і позитивних зобов'язань держав. Сформульовано положення та рекомендації щодо вдосконалення законодавства та судової практики України у сфері запобігання неналежному поводженню з людиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-91 + Ч911.313 +
Шифр НБУВ: РА365061
Рубрики:

5.
Шишко В.В. 
Культурологічні проблеми правотворчості: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / В.В. Шишко ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено категоріальний апарат правоутворення, проведено розмежування між нормотворчістю, правотворчістю, законотворчістю та законодавчою діяльністю. Надано всебічну характеристику права як явища культури в аспектах філософсько-правової онтології, методології, гносеології та аксіології. Вивчено процес правотворчості на суб'єктивному, об'єктивному, інтерсуб'єктивному та державному рівнях. Здійснено детальний аналіз культурологічно-антропологічних аспектів правотворчості. Розглянуто культурологічні проблеми правотворчого процесу на Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.1 + Ю6*671 +
Шифр НБУВ: РА328787
Рубрики:

6.
Андрійко О.Ф. 
Організаційно-правові проблеми державного контролю у сфері виконавчої влади: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / О.Ф. Андрійко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Досліджуються проблеми формування і розвитку системи органів державного контролю у сфері виконавчої влади України в умовах побудови демократичної правової держави. Подаються висновки, пропозиції і рекомендації щодо вирішення організаційно-правових проблем побудови системи органів державного контролю у сфері виконавчої влади, координації їх діяльності та правового забезпечення здійснення державного контролю. Обгрунтовується необхідність створення центрального органу виконавчої влади - Комітету державного контролю - зі спеціальним статусом. Основні результати дослідження знайшли відображення у Концепції адміністративної реформи в Україні, Концепції реформи адміністративного права України, проекті Кодексу основних правил поведінки державного службовця, Концепції Закону України про державний контроль за органами виконавчої влади та їх посадовими особами, при роботі над проектом Кодексу адміністративних процедур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)071
Географічні рубрики:

7.
Шишкіна Н.О. 
Організація самостійної роботи студентів у процесі вивчення юридичних дисциплін у вищому навчальному педагогічному закладі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.О. Шишкіна ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

На підставі вивчення дії об'єктивного, суб'єктивного та особистісного факторів визначено особливості організації самостійної роботи студентів у процесі вивчення юридичних дисциплін. Розроблено технологію організації самостійної роботи студентів під час вивчення юридичних дисциплін у вищому навчальному педагогічному закладі, яка спрямована на поетапне підвищення рівня самостійності завдяки зміні домінуючого виду управління (прямого, співуправління, самоуправління). Експериментально доведено ефективність використання запропонованої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р31(4УКР)12-267 + Ч489.511.267 +
Шифр НБУВ: РА330103
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Шишка Р.Б. 
Охорона прав суб'єктів інтелектуальної власності у цивільному праві України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / Р.Б. Шишка ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 37 с. — укp.

Розглянуто проблему цивільно-правової охорони інтелектуальної власності у наступному циклі: творча діяльність та охорона права на її свободу - право інтелектуальної власності - відтворення творчої особистості. Досліджено право на творчу діяльність та її результати, визначено засоби його охорони, права та обов'язки автора у процесі творчості. Розроблено концепцію фантомної правоздатності - прав неіснуючого суб'єкта (ненародженого або померлого), визначеного законом. Обгрунтовано необхідність зміни редакції ст. 54 Конституції України, запропоновано вживати замість терміна "громадяни" термін "всі". Проаналізовано сучасні концепції права інтелектуальної власності, встановлено їх переваги та недоліки, сформульовано концепції щодо виключних майнових прав та компромісну. Здійснено класифікацію суб'єктів права інтелектуальної власності та виявлено особливості їх правового становища, визначено предмет, спрямування та засоби правової охорони. Запропоновано тезу про вплив особистості автора на ціну інтелектуального товару. Проведено порівняльний аналіз охорони та захисту прав інтелектуальної власності, визначено основні напрямки та засоби їх здійснення у національному праві. Доведено, що захист порушених прав інтелектуальної власності повинен здійснюватися потерпілими. Розроблено пропозиції щодо удосконалення законодавства України у сфері інтелектуальної власності на підставі ідеї його інтеграції та адаптації до законодавства країн Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)301.06 +
Шифр НБУВ: РА331855
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Андрійчук Ю. А. 
Правове регулювання відшкодування податку на додану вартість в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. А. Андрійчук ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено у вітчизняній правові науці поняття інституту відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) як сукупності правових норм, що регулюють податкові відносини, які виникають між платником ПДВ і податковим органом з приводу відшкодування з бюджету раніше сплачених сум, та характеризуються специфічними правами й обов'язками сторін таких правовідносин. Проаналізовано порядок судового розгляду спорів з відшкодування ПДВ як найбільш дієвий спосіб вирішення конфлікту інтересів платника податків і держави. Вказано на двоаспектність проблем у сфері правового регулювання відшкодування ПДВ: несвоєчасність і незаконність його відшкодування, що зумовлюється неправомірною поведінкою контролюючого органу з фіскальними функціями або неправомірною поведінкою платника податків. Розкрито переваги та недоліки автоматичного відшкодування ПДВ, з'ясовано дієвість даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)221.1 + Х892.19(4УКР)189.491
Шифр НБУВ: РА383641 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Андрійцьо В.Д. 
Примусове виконання обов'язку в натурі як спосіб захисту цивільних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Д. Андрійцьо ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)06 + З839(4УКР)206 +
Шифр НБУВ: РА330271
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Андрійчук О.В. 
Процесуальні строки у цивільному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито суть поняття та зміст часових параметрів цивільного судочинства України та запропоновано їх наукову класифікацію. Виокремлено поміж часових параметрів строки цивільного процесу, розкрито їх суть і значення. Запропоновано визначення та класифікацію цивільних процесуальних строків за видами. Наведено визначення понять "розумного строку", "достатнього строку", "перевищення розумних строків", з їх використанням досліджено питання розгляду та вирішення цивільних справ. Проаналізовано порядок перебігу й обчислення цивільних процесуалних строків, виокремлено основні ознаки, притаманні їм. Запропоновано визначення перебігу й обчислення процесуальних строків. Розкрито основні ознаки зупинення, поновлення та продовження процесуальних строків, наведено їх визначення. Проаналізовано процесуальні строки за Цивільним процесуальним кодексом (ЦПК) України. Встановлено практичну неможливість дотримання більшості встановлених ЦПК України процесуальних строків. Сформульовано пропозиції з удосконалення редакцій статей 102, 123, 129, 131, 133, 135, 151, 153, 154, 157, 201, 202, 294, 297, 325,327, 332, 354, 356 ЦПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)16 +
Шифр НБУВ: РА364224
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського