Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (665)Юристам - Наукова електронна бібліотека (88)Юристам - Реферативна інформація (1298)Юристам - Електронні колекції (14)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=БАНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 108
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Отрішко О.В. 
Автоматизовані системи обліку і контролю використання інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Отрішко ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено концептуальну модель, яка пов'язує організаційну структуру та правові її засади, інформаційні та управлінські потоки у системі органів регулювання сфери інтелектуальної власності в Україні. Запропоновано моделі та алгоритми керування розподіленим інформаційно-аналітичним середовищем опису, аналізу та експертного оцінювання об'єктів даної власності. Наведено та проаналізовано комплексну модель інвестиційно-інноваційної та податкової політики, яка висвітлює регуляторні фактори взаємодії даних сфер за умов розвитку сучасного ринку інтелектуальної власності. У межах даної моделі розв'язано задачу пошуку такого оптимального значення ставки оподаткування, що дозволяє за умов ринкової економіки максимізувати інвестиції для регіону або галузі виробництва на засадах інноваційної діяльності. Запроваджено методологічні засади розробки та впровадження у практичну діяльність банку даних об'єктів інтелектуальної власності у межах інформаційно-аналітичних систем обліку та контролю її використання, який є невід'ємною складовою частиною інфраструктури сучасного ринку інтелектуальної власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41 + Х839(4УКР)3с51 +
Шифр НБУВ: РА324299
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Хитра І. Я. 
Адміністративно-правове забезпечення діяльності банків в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. Я. Хитра ; Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше запропоновано визначення поняття адміністративно-правового забезпечення діяльності банків, яке сприяє стабільному функціонуванню банківської системи в Україні. З урахуванням існуючих критеріїв визначено місце державного контролю та нагляду у сфері адміністративно-правового забезпечення діяльності банків в Україні, розкрито специфіку спостереження, аналізу та перевірки об'єктів контролю. Розкрито роль і функціональне значення взаємодії органів державної влади щодо адміністративно-правового забезпечення діяльності банків в Україні. З'ясовано сутність такого виду спеціального контролю у банківській діяльності як подання банківської звітності, його особливостей, організаційно-правових засад і процедури здійснення. Запропоновано модель інституційної структури контролю та нагляду за діяльністю банків, яка дозволяє ефективно їх реалізувати у банківській сфері та на яку має вплив світова та внутрішня фінансові кризи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)129 + У9(4УКР)262.10
Шифр НБУВ: РА385097 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Баришніков А.Г. 
Адміністративно-правове регулювання сфери банківського кредитування в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Г. Баришніков ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 21 с. — укp.

Розкрито поняття, сутність, зміст, механізм і форми адміністративно-правового регулювання сфери банківського кредитування. Проаналізовано та запропоновано вирішення теоретичних і практичних питань, які виникають під час його здійснення. Досліджено питання сутності й особливостей сфери банківського кредитування як об'єкта адміністративно-правового регулювання, правового статусу НБУ. Проведено дослідження таких законодавчих понять, як "банківське регулювання", "банківський нагляд", запропоновано пропозиції щодо їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА368430
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Берназюк Я.О. 
Банки як суб'єкти податкових правовідносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Я.О. Берназюк ; Держ. податк. адмін. України. Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Визначено податково-правовий статус Національного банку України та характерні риси виняткової правоспроможності банківських установ. Обгрунтовано необхідність законодавчого врегулювання питання участі центрального банку держави у формуванні прибуткової частини бюджету та недоцільність його оподаткування у загальному порядку. З'ясовано роль банківських установ у забезпеченні реабілітації податкових правовідносин, пов'язаних з оплатою обов'язкових платежів усіма суб'єктами оподаткування. Уточнено принципи податкового контролю, встановлено значення участі банків у контрольно-податкових правовідносинах. Вирішено ряд проблем, пов'язаних з оплатою банківськими установами зборів до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Розглянуто особливості оподаткування різних операцій банківських установ та обгрунтовано доцільність удосконалення законодавства щодо регулювання даного порядку. Досліджено механізм виконання банківськими установами рішень податкових органів. Проаналізовано стан розвитку в Україні інституту податкового агента та особливості залучення банківських установ у дану сферу податкових правовідносин. З'ясовано спільні та відмінні риси податкової та цивільної поруки. Встановлено необхідність внесення змін до законодавства, що регулює порядок виконання банками обов'язків податкового поручителя. Обгрунтовано тезу про доцільність виділення норм щодо прав і обов'язків банків у сфері податкових правовідносин в окрему главу Податкового кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.301 + Х829(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА333981
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Старинський М.В. 
Банки як учасники адміністративно-деліктних відносин у сфері банківської діяльності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Старинський ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження банків як учасників адміністративно-деліктних відносин у сфері банківської діяльності. Проаналізовано механізм правового регулювання банківської діяльності, визначено його особливості. Наведено характеристику адміністративно-деліктних відносин у сфері банківської діяльності. Досліджено адміністративно-юрисдикційну правосуб'єктність Національного банку України й адміністративно-деліктну правосуб'єктність інших банків. Наведено характеристику заходів впливу, які застосовуються в адміністративному порядку Національним банком України за порушення банківського законодавства, обгрунтовано підстави щодо їх впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х839(4УКР)921.230.1 +
Шифр НБУВ: РА362831
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Гетманцев Д.О. 
Банківська таємниця: особливості її нормативно-правового регулювання в Україні та в законодавстві зарубіжних країн: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.О. Гетманцев ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних та практичних аспектів особливостей нормативно-правового регулювання банківської таємниці як в Укрїні, так і в законодавстві інших країн. Запропоновано удосконалити зміст легалізованого українським законодавством поняття "банківська таємниця", розширити перелік відомостей, що мають відноситись до інформації, що становить банківську таємницю, удосконалити механізм її захисту. Висвітлено порядок розкриття відомостей, що становлять банківську таємницю на запит відповідного компетентного органу, надано аналіз повноважень правоможних суб'єктів, вказано на недоліки в чинній процедурі розкриття банківської таємниці, запропоновано шляхи їх подолання. Запропоновано удосконалити механізм надання інформації, що становить банківську таємницю, на запит уповноважених осіб, усунути неоднозначності в даній процедурі. Досліджено інститут юридичної відповідальності, проаналізовано правовий інститут притягнення винних у розкритті банківської таємниці осіб до фінансово-правової, цивільно-правової, адміністративно-правової та кримінально-правової відповідальності. На основі результатів проведених досліджень обгрунтовано необхідність внесення відповідних змін у законодавство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 + Х839(4/8)212.3 +
Шифр НБУВ: РА328099
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Симов'ян В. С. 
Банківський контроль в Україні: адміністративно-правові засади: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. С. Симов'ян ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено інститут правового регулювання банківського контролю (БК) та встановлено його місце у системі адміністративного та фінансового права. Розкрито сутність і значення БК для правового регулювання фінансової діяльності держави, зокрема розв'язано проблему визначення терміна БК, проаналізовано його принципи, завдання, функції, види та розглянуто його онтологічно-правові форми в Україні. Визначено систему органів БК та досліджено правовий статус та повноваження Національного банку України (НБУ) як органу державного БК. Проаналізовано організаційно-правові засади внутрішнього БК, приділено увагу з'ясуванню його завдань та окремо досліджено елементи його системи. Охарактеризовано правові засоби удосконалення процедури реєстрації та ліцензування банківської діяльності. Визначено правові засоби захисту інтересів клієнтів банку у разі проведення банківських операцій. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правових та організаційних засад проведення БК в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.23
Шифр НБУВ: РА381316 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Сгара Е.В. 
Використання інституту мирової угоди у процедурі банкрутства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Е.В. Сгара ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості застосування норм інституту мирової угоди у межах процедур санації та розпорядження майном під час провадження справи про банкрутство. Вивчено історичні передумови становлення інституту мирової угоди. Показано, що публічно-правовий характер його норм і загальна тенденція гуманізації норм права вимагають встановлення рівноправних взаємовідносин у системі кредитор - боржник. Запропоновано ввести в Закон про банкрутство норми, що дозволяють проведення сепаратних переговорів з найбільш значимими кредиторами та припускають автоматичне скасування боргів за вимогами їх третьої та наступної черги. Обгрунтовано доцільність включення у норми, що визначають структуру плану санації та графік погашення заборгованості, положень, які рекомендують проведення інноваційних заходів у процедурі санації і враховують умови надання кредиту та терміни його погашення. У разі банкрутства неспроможних підприємств з підвищеним рівнем соціальної значущості запропоновано приділяти належну увагу їх виробничим особливостям. Удосконалено визначення поняття "мирова угода".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)209.2 + Х892.19(4УКР)182 +
Шифр НБУВ: РА334846
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Мащенко М.В. 
Господарська діяльність з управління майном: поняття, суб'єкти, види (господарсько-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / М.В. Мащенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань, пов'язаних з правовим забезпеченням господарської діяльності з управління майном (ГДУМ) в Україні. Розглянуто соціально-економічні й історичні передумови виникнення та розвитку ГДУМ, обгрунтовано її економічний зміст та призначення. Розкрито сутність і сформульовано визначення ГДУМ як окремого виду господарювання. Розглянуто основні характеристики та специфіку послуги з управління майном. Сформульовано визначення поняття суб'єктів ГДУМ і наведено їх класифікацію. Здійснено класифікацію окремих видів ГДУМ за критеріями, що мають істотне значення для правового режиму провадження ГДУМ, представлено їх загальну характеристику. Досліджено особливості правового режиму окремих видів ГДУМ, зокрема управління цінними паперами, майном під час будівництва житла та здійснення операцій з нерухомістю, а також фондами банківського управління. Наведено пропозиції щодо удосконалення правового регулювання окремих видів ГДУМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)91 + Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)211.8 +
Шифр НБУВ: РА350215
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Масляєва К.В. 
Господарсько-правове забезпечення функціонування ринку фінансових послуг в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / К.В. Масляєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання господарсько-правового забезпечення вітчизняної сфери фінансових послуг. Проаналізовано особливості правового змісту ринку даних послуг, його структури та функцій за сучасних умов економіки України. Охарактеризовано правовий статус певних фінансових посередників. З'ясовано правову суть фінансових інструментів, що обертаються на вітчизняному ринку фінансових послуг. Проаналізовано основі напрями, методи та господарсько-правові засоби державного впливу на сферу фінансових послуг, питання регуляторної діяльності та взаємодії Національного банку України, Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку України та Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, а також проблеми систематизації та вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері діяльності професійних суб'єктів даного ринку, зокрема, в аспекті його наближення до відповідних положень права ЄС. Розглянуто питання щодо можливості створення за сучасних умов державного мегарегулятора ринку фінансових послуг України. Наведено пропозиції щодо формування реальної довгострокової стратегії його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.4 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА363904
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Демидова А. М. 
Господарсько-правовий захист банківської системи від зловживань з боку недобросовісних позичальників: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / А. М. Демидова ; Міжрегіонал. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено визначення загроз банківській системі від зловживань правом з боку недобросовісних позичальників, наслідком чого є реальна вірогідність спричинення (а нерідко і завдання дійсної) шкоди банківським установам. Подано пропозиції теоретичного та практичного характеру з нейтралізації даних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.6
Шифр НБУВ: РА384250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


12.
Степанов О.О. 
Господарсько-правові засоби попередження банкрутства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.О. Степанов ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання відносин щодо застосування господарсько-правових засобів (ГПЗ) запобігання банкрутству (ЗБ), висвітлено нові наукові положення та запропоновано рекомендації щодо удосконалення законодавства в сфері неспроможності (банкрутства). Визначено та систематизовано ГПЗ ЗБ, проаналізовано особливості надання боржникові додаткових прав щодо порушення справи про банкрутство за його заявою та можливості проводити санацію під своїм керівництвом. Обгрунтовано доцільність удосконалення ГПЗ як мораторію на задоволення вимог кредиторів, зокрема, щодо правового режиму санкцій у процедурі банкрутства, примусового стягнення боргу за вимогами, на які не поширюється дія мораторію. Наведено рекомендації щодо удосконалення правового статусу кредиторів з непростроченими вимогами до боржника, викладено порядок визнання недійсними його угод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 +
Шифр НБУВ: РА342785
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Покатаєв П. С. 
Державна підтримка розвитку житлового будівництва в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / П. С. Покатаєв ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні положення та практичні рекомендації щодо формування теоретико-методологічних засад і практичного обгрунтування напрямів державної підтримки розвитку житлового будівництва (ЖБ) в Україні. Вироблено рекомендації з удосконалення механізмів державного регулювання цієї галузі. Запропоновано модель формування прямих і зворотних фінансових потоків за реалізації житлових програм, яка характеризує ступінь впливу держави на виробничі та споживчі показники ЖБ. Удосконалено механізм забезпечення молоді житлом, який включає правові, економічні, соціальні й організаційні засади даного забезпечення шляхом державного фінансування та цільового довгострокового кредитування молодих сімей та одиноких молодих громадян України. Розроблено методичний підхід до стимулювання попиту та пропозиції житла в рамках інституціальної моделі, в якій у частині реорганізації пропозиції на ринку житла запропоновано формування системи місторегулювання та розвитку комунальної інфраструктури, а в частині стимулювання попиту - розвиток банківського сектору, страхування іпотечних кредитів, кредитних бюро, рієлтерів-брокерів. Обгрунтовано теоретичні положення щодо застосування механізмів інвестування та фінансування ЖБ з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб через фонди фінансування будівництва, випуск безпроцентних (цільових) облігацій, інститути спільного інвестування, фонди операцій з нерухомістю, недержавні пенсійні фонди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 + Х839(4УКР)211.321.3
Шифр НБУВ: РА383371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Борейко В.І. 
Державне регулювання соціально-економічного розвитку України (теорія, методологія, механізми): автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / В.І. Борейко ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено роль держави в процесі регулювання та забезпечення стабільного функціонування економіки країн у контексті світових суспільно-історичних трансформацій за сучасних умов. Наведено положення про необхідність виявлення за нових історичних умов спонукальних мотивів до розвитку кожної особистості, підприємств, регіонів і країни. Визначено, що в основі динамічного зростання національного господарства лежать виважені, теоретично-обгрунтовані бюджетна, податкова, банківсько-кредитна, інвестиційно-інноваційна, соціальна та регіональна політика держави. Запропоновано економічні механізми державного регулювання соціально-економічного розвитку, які передбачають зниження питомої ваги доходів, що перерозподіляються через Зведений бюджет країни, податкового та соціального навантаження на платників податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 в + У9(4УКР)21,01 в + Х819(4УКР)120.0
Шифр НБУВ: РА373797 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Сергієнко М. Г. 
Державне управління обласним (регіональним) страховим фондом документації України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / М. Г. Сергієнко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано засоби впливу системи страхових фондів документації (СФД) України на стан небезпечних ситуацій (НС) техногенного та природного характеру шляхом розробки правового та організаційного механізмів державного управління обласним (регіональним) СФД, дія яких спрямована не лише на реагування, а й запобігання НС. Удосконалено порядок використання банків документів обласного (регіонального) СФД і даних Державного реєстру потенційно небезпечних об'єктів для мінімізації та ліквідації наслідків НС, правову базу державного управління системою СФД України шляхом уточнення положень чинних законів і підзаконних актів з обгрунтуванням пропозицій щодо усунення відповідних недоліків під час формування та реалізації програм діяльності обласних (регіональних) СФД. Розроблено алгоритм формування програм створення цього СФД та порядок дій суб'єктів державної системи СФД України на основних етепах розробки програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц980 ф + Х819(4УКР)120.15 ф + Х839(4УКР)921.212 ф
Шифр НБУВ: РА380015 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

16.
Карманов Є.В. 
Договір банківського вкладу (депозиту) в іноземній валюті: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Є.В. Карманов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено договір банківського вкладу (депозиту) в іноземній валюті, необхідність в якому викликано, в першу чергу, перетвореннями, що відбулися в банківській сфері, і розвитком ринкових відносин в Україні, необхідністю приведення чинної нормативної бази у відповідність до світової практики розвитку розглянутих договірних відносин. Проналізовано етапи розвитку, процес становлення законодавства, що регулює банківські валютні цивільно-правові відносини. Досліджено юридичну природу валюти та валютних операцій, їх функцій, а також наукові проблеми договору банківського вкладу (депозиту) в іноземній валюті, проблеми його законодавчого врегулювання, співвідношення з іншими цивільно-правовими договорами. Проаналізовано особливості укладання, змісту та виконання договору банківського вкладу (депозиту) в іноземній валюті. Сформульовано наукові висновки та пропозиції щодо вдосконалення Цивільного кодексу України з питання, що стосується регулювання договору банківського вкладу (депозиту) в іноземній валюті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.304
Шифр НБУВ: РА314657 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Біда М. А. 
Договір банківського вкладу (депозиту) за цивільним законодавством України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. А. Біда ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Розкрито науково-теоретичні та практичні питання правового статусу договору банківського вкладу (депозиту), перспективи їх удосконалення та правового регулювання в цій сфері. Наведено визначення договору банківського вкладу, обгрунтовано його ознаки й особливості. Акцентовано увагу на питаннях співвідношення договору банківського вкладу з іншими суміжними договорами. Досліджено питання цивільно-правової відповідальності сторін договору банківського вкладу та питання удосконалення її правового регулювання. Надано пропозиції щодо удосконалення правового регулювання договору банківського вкладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.4
Шифр НБУВ: РА379946 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Спіжов В.В. 
Договір банківського вкладу (депозиту) за цивільним законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Спіжов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний теоретичний і практичний аналіз договору банківського вкладу (депозиту). Досліджено історико-правові витоки виникнення та формування, наведено правову характеристику даного типу договору. Проаналізовано його умови та правовий режим залучених коштів на депозит, охарактеризовано правове становище сторін, розглянуто спосіб повідомлення вкладників. Розкрито особливості укладання, зміни та розірвання договору банківського вкладу (депозиту). Описано правовий механізм відповідальності сторін за невиконання або неналежне виконання договору банківського вкладу (депозиту). Наведено пропозиції щодо удосконалення положень цивільного законодавства України про регулювання договору банківського вкладу (депозиту) з урахуванням сучасних тенденцій розвитку договірного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.4 +
Шифр НБУВ: РА363198
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Кузьмич О. Я. 
Договір на користь третьої особи в цивільному праві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. Я. Кузьмич ; НДІ приват. права і підприємництва АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості суб'єктного складу договору, зміст прав та обов'язків сторін договору, зокрема питання зміни та розірвання договору, можливості особи, яка уклала договір, скористатися правом, від якого відмовилася третя особа. Досліджено правові наслідки порушення зобов'язання, яке виникає з такого договору. Проаналізовано особливості правового регулювання окремих різновидів договорів на користь третіх осіб, зокрема, договору управління майном, договору довічного утримання, договору банківського вкладу, договорів страхування. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення законодавства України у сфері правового регулювання договорів на користь третіх осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)201
Шифр НБУВ: РА373217 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

20.
Дроздова Н.В. 
Договір про надання фінансових послуг у цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.В. Дроздова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань стосовно регулювання договорів про надання фінансових послуг у цивільному праві України. Досліджено поняття фінансових послуг та договорів про їх надання, висвітлено проблеми співвідношення зазначених договірних зобов'язань з іншими суміжними правовими конструкціями у цивільному праві. Здійснено класифікацію договорів про надання фінансових послуг. Запропоновано поняття договору про надання даних послуг як довірчого (фідуціарного) правочину, згідно з яким послугонадавач (фінансова установа або у встановлених законом випадках інший суб'єкт господарювання) надає за попереднім замовленням послугоотримувача (клієнта) фінансову послугу на оплатних і професійних засадах. Розроблено практичні рекомендації щодо застосування цивільного законодавства до договорів про надання фінансових послуг, запропоновано розв'язання питань, що є спірними під час кваліфікації інвестиційних договорів на будівництво житла, відмежуванні договору банківського рахунку та інвестиційного договору на будівництво житла від суміжних правових конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8 + Х839(4УКР)921.230.4 +
Шифр НБУВ: РА337957
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського