Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (1242)Юристам - Наукова електронна бібліотека (23)Юристам - Реферативна інформація (944)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (22)Юристам - Електронні колекції (13)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (5)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ЕЛЕКТРОНН$<.>+<.>K=БІБЛІОТЕКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Бабалик Є. П. 
Адміністративно-правові основи інформаційного забезпечення митних органів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. П. Бабалик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано різні підходи до розуміння інформації та запропоновано визначення митної інформації. Визначено поняття інформаційного забезпечення митних органів і перспективні напрями його вдосконалення. Зазначено, що на сучасному етапі розвитку ефективне здійснення необхідних адміністративних процедур без використання інформаційно-комунікативних технологій є неможливим. Досліджено механізм державного управління інформаційним середовищем митних органів. Розглянуто організаційні та правові засади здійснення "електронного декларування", роботи систем аналізу ризиків і контролю доставки вантажів. Запропоновано низку змін щодо законодавства, які сприятимуть покращанню інформаційного забезпечення митних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038.01-8 ф + Х849(4УКР)0-02
Шифр НБУВ: РА374142 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Шавловський Г.С. 
Використання смартфонів і комунікаторів в судово-медичній експертизі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / Г.С. Шавловський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості використання смартфонів і комунікаторів у судово-медичній експертизі. За допомогою смартфона створено 31 оригінальну судово-медичну комп'ютерну програму для їх використання у процесі експрес-діагностики часу настання смерті, странгуляції, у разі автомобільної травми та перелому кісток черепа, а також для встановлення статі, віку, зросту загиблих і визначення механізму утворення слідів крові та дистанції пострілу. Розроблено оригінальні підходи щодо створення ілюстративного матеріалу (схематичних зображень) на місці пригоди під час огляду трупа або його ексгумації, для чого складено більше, ніж 100 комп'ютерних рисунків, представлених у вигляді атласу з судової медицини. Апробовано функцію відеозйомки смартфоном для об'єктивної реєстрації змін трупних плям у процесі їх дослідження на місці пригоди з метою прогнозування часу настання смерті, а також для фіксації етапів відтворення умов і обставин скоєння злочину. Створено методику використання текстового редактора смартфорна (комунікатора) та способи передачі текстової та графічної інформації по системі мобільного зв'язку. Доведено, що комунікаційні можливості смартфонів успішно можуть замінити використання Інтернету для судово-медичних завдань. Встановлено, що функція електронної пошти (E-Mail) смартфона дозволяє передачу графічної (фотографії, рисунка, відеофайлів) або текстової інформації на будь-який стаціонарний комп'ютер (підключений до Інтернету) або інший смартфон, що створює умови для використання широкої мережі передачі інформації (наприклад, виконаних в лабораторії "Актів судово-медичного дослідження") між різними підрозділами бюро судово-медичної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 с + Х893.9(4УКР)413.1 с +
Шифр НБУВ: РА357970
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Сітко І.В. 
Державне регулювання розвитку малого та середнього підприємництва в умовах інформаційного суспільства: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.В. Сітко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання державного регулювання розвитку підприємництва за умов становлення інформаційного суспільства в Україні. На підставі аналізу феномену малого та середнього підприємництва, узагальнення існуючих підходів до його державного регулювання, чинної нормативної бази та європейського досвіду визначено особливості та принципи державної регуляторної політики, що базується на використанні сучасних інформаційних технологій. На підставі емпіричного аналізу її нинішнього стану виявлено актуальні проблеми розвитку малого та середнього підприємництва в Україні, якими є велика кількість податків, складні процедури реєстрації підприємництва й одержання різних дозволів, недосконалість нормативно-правової бази, яка визначає основи діяльності органів державної влади у сфері сприяння розвитку підприємництва. Доведено, що на етапі розвитку інформаційного суспільства реформування державної регуляторної політики є можливим за умови зміни форм і методів роботи державно-управлінського апарату з метою підвищення якості послуг, які надаються представникам малого та середнього підприємництва. З метою підвищення ефективності взаємодії органів державної влади з представниками малого та середнього підприємництва запропоновано використовувати "єдиний електронний офіс", функціонування якого базується на принципах надання послуг у будь-який момент часу, максимальної простоти та прозорості всіх процедур, єдиних технічних стандартів і забезпечення конфеденційності. Визначено основні функції державних органів під час реалізації технології "єдиного електронного офісу". Узагальнено світові тенденції розвитку відносин "е-уряд" - бізнес, встановлено переваги реалізації концепції "електронного уряду" на місцевому рівні, головним з яких є забезпечення комплексності послуг, що надаються державними установами підприємцям, підвищення рівня інформованості різних соціальних груп про діяльність органів влади, зменшення витрат на їх утримання, зниження рівня бюрократизації та корумпованості. Обгрунтовано умови й етапи впровадження системи "єдиних електронних офісів" на місцевому рівні в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-21.01 + Х839(4УКР)901.301.5 +
Шифр НБУВ: РА362515
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Аляб'єва Н. В. 
Договір про надання послуг у мережі Інтернет: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Н. В. Аляб'єва ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні питання, пов'язані з договором про надання послуг у мережі Інтернет, зокрема, укладання, виконання, визначення форми договору про надання послуг у мережі Інтернет, категорії "послуга" та природи Інтернет-послуги у науковій літературі. Розглянуто різновиди договору про надання послуг у мережі Інтернет. Встановлено особливості надання Інтернет-послуги: наявність передумов укладання договору про надання послуг у мережі Інтернет; зв'язок із ресурсами та формою доступу; специфіку програмного забезпечення. Запропоновано договір про надання послуг у мережі Інтернет визнати укладеним у письмовій формі. Розкрито особливості укладання, виконання, форми договору про надання послуг у мережі Інтернет. Виділено різновиди договору про надання послуг у мережі Інтернет: договору про надання послуг електронної пошти, договору про реєстрацію доменного імені, договору про надання послуг хостингу. Теоретично обгрунтовано та сформульовано пропозиції щодо вдосконалення механізму правового врегулювання відносин, які виникають стосовно договору про надання послуг у мережі Інтернет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8:З970 + Х849(4УКР)05
Шифр НБУВ: РА378091 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Степанова Т.В. 
Доказування та докази в господарському процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Т.В. Степанова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано поняття "доказування" та "докази", розроблено єдину концепцію із зазначених понять, проведено чітку межу між процесом доказування та доказами в господарському процесі та аналогічними поняттями в кримінальному і цивільному процесах. Наведено єдину класифікацію доказів у господарському процесі України. Визначено особливості змісту припустимості доказів саме у господарському процесі. Відзначено специфіку правового положення свідків, експертів, спеціалістів, аудиторів щодо господарської справи. Визначено роль господарського суду в процесі. Внесено пропозиції стосовно доповнень до Господарського процесуального кодексу України щодо свідків, а також документів як письмових і речових доказів та документів електронного документообігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)14 + Х892.19(4УКР)189-4 +
Шифр НБУВ: РА321993
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Шелепницька І.П. 
Досвід становлення системи місцевого самоврядування в Республиці Італія та його адаптація для України: автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / І.П. Шелепницька ; Акад. муніцип. упр. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу фахової вітчизняної та зарубіжної літератури, законодавчих і підзаконних актів у сфері місцевого самоврядування Італії, практичних матеріалів, статистичної інформації та даних міжнародної електронної мережі "Інтернет" досліджено теоретико-методологічні, нормативно-правові й організаційно-функціональні основи становлення сучасної системи місцевого самоврядування Республіки Італія. Охарактеризовано систему місцевого самоврядування Республіки Італія. Вивчено теоретико-методологічні напрацювання з зазначеної проблематики та визначено основні напрями досліджень італійського досвіду місцевого самоврядування. Вдосконалено понятійно-категоріальний апарат. У порівняльному аспекті проаналізовано певні елементи сучасних систем місцевого самоврядування Республіки Італія та України. За результатами проведеного дослідження розроблено рекомендації для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ІТА)011.2ф + Х819(4УКР)011.2 +
Шифр НБУВ: РА364557
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Іванова Н. Г. 
Електронне інформування в правовій сфері як бібліотечний аспект розвитку інформатизації в Україні (1998 - 2008 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.03 / Н. Г. Іванова ; Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто процес формування суспільних потреб електронного інформування в правовій сфері протягом останніх десяти років і відображення даних процесів у бібліотечній діяльності. Проаналізовано діяльність електронних ЗМІ в сфері правової пропаганди, рівень її ефективності та чинники, які на неї впливають. Визначено джерельну базу бібліотечних установ правової інформації, технології введення її в суспільний обіг. Розглянуто перспективи вдосконалення організації правового інформування в сучасній бібліотеці з урахуванням можливостей обумовленим сучасним рівнем електронних інформаційних технологій. Визначено пріоритетні напрями підвищення ефективності обслуговування користувачів електронної правової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.19:Х с51 + Х849(4УКР)113
Шифр НБУВ: РА373207 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Пархоменко В.П. 
Інформаційне забезпечення місцевого самоврядування при наданні послуг населенню: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / В.П. Пархоменко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено теоретико-методологічні підходи, методичний інструментарій та практичні заходи щодо інформатизації діяльності органів місцевого самоврядування з метою надання якісних послуг населенню. Показано роль і місце інститутів інформаційного суспільства у цих процесах. Визначено особливості застосування сучасних інформаційних технологій в управлінні розвитком соціальної сфери на місцевому рівні. Відзначено, що головною передумовою інформатизації органів управління є розвиток інформаційного суспільства щодо певних сфер, а саме: створення на основі геоінформаційних систем потужних арсеналів інформаційних ресурсів, аналізу даних щодо визначення та коригування напрямів державної соціальної політики й удосконалення механізмів управління місцевими справами. Узагальнено зарубіжний досвід використання комплексного підходу до запровадження в управління інформаційних технологій, який грунтується на формуванні балансу інтересів держави, суспільства, виробничих структур і особистості. З'ясовано, що одним з важливих компонентів стратегічного та ситуаційного управління територією є прогнозування наслідків виконання прийнятих управлінських рішень та їх оптимізація. Запропоновано застосовувати економіко-математичні методи аналізу інформації щодо діяльності органів місцевого самоврядування та наведено рекомендації з питань розрахунку обсягів коштів, мобілізованих до місцевих бюджетів. Розглянуто питання адміністративного обслуговування населення територій з використанням масового інформаційного сервісу, зокрема, "єдиних вікон", "електронних приймалень", інформаційно-розрахункових центрів, спеціальних каналів зв'язку органів влади з громадянами. Запропоновано створити електронний варіант дворівневої системи соціального захисту населення, що дозволить налагодити взаємодію автоматизованих систем управління всіх місцевих служб, регіональних і державних відомств на якісно новому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91ф +
Шифр НБУВ: РА364520
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Таіров А. І. 
Інформаційне забезпечення функціонування органів державної влади: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / А. І. Таіров ; Нац. акад. наук України ; Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Аргументовано, що державна PR-діяльність може бути використана як для встановлення й підтримки реальних партнерських взаємин і взаємодій із суспільством та його об'єктивного інформування про діяльність державної влади, так і для маніпулювання громадянською думкою. Виявлено типи інформаційної поведінки держави, кожний з яких має свою специфіку встановлення та підтримки політичних контактів з партнерами й опонентами. Доведено, що в результаті впровадження в діяльність органів державної влади та систему державного управління інформаційно-телекомунікаційних технологій з позиції ідеології електронного уряду органи державної влади одержують новий оперативний канал прямого спілкування із громадянами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ч62 в05 + Х809(4УКР)6-9 ф + Х849(4УКР)021
Шифр НБУВ: РА373961 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

10.
Коваль Р.А. 
Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності органів влади: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Р.А. Коваль ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів влади. Розвинуто визначення функціональної ролі інформатизації у зміні сучасної парадигми даного забезпечення. З'ясовано особливості сучасного стану інформаційно-аналітичної діяльності органів влади та їх інституціонального забезпечення інформатизацією за умов впровадження в Україні електронного урядування. Обгрунтовано структуру сучасної інформаційно-аналітичної системи діяльності органів влади. З метою підвищення ефективності інформаційно-аналітичного забезпечення даної діяльності на регіональному рівні запропоновано підхід до вдосконалення інформаційної інфраструктури регіону шляхом розвитку її технологічної складової та формування механізмів інформаційної безпеки. Розроблено пропозиції щодо побудови дієвої системи управління інформатизацією органів влади на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-8ф + Х849(4УКР)04 +
Шифр НБУВ: РА360986
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Шведова О.В. 
Комплексне криміналістичне дослідження документів, виконаних за допомогою комп'ютерних технологій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.В. Шведова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні засади комплексного криміналістичного дослідження документів, виконаних за допомогою комп'ютерних технологій. Проаналізовано особливості формування нового напряму криміналістичних досліджень, конкретизовано періодизацію процесів виникнення та становлення судово-технічної експертизи документів. Систематизовано й обгрунтовано методологічні засади комплексного криміналістичного дослідження документів, виконаних за допомогою комп'ютерних технологій. Визначено сутність поняття предмета, об'єктів, завдань, методів і методики даного виду дослідження документів (в тому числі електронних). Сформульовано процесуальні та криміналістичні правила призначення експертного дослідження документів, виконаних за допомогою комп'ютерних технологій, а також підготовки об'єктів дослідження. Наведено характеристику процесів, які мають місце у процесі розробки документів електронними засобами та методом друку. Розроблено методику вирішення різних завдань комплексного дослідження документів, виконаних за допомогою комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)15:З97 +
Шифр НБУВ: РА343483
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Пазинич Т.А. 
Криміналістична характеристика шахрайств та основні положення їх розслідування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Т.А. Пазинич ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження криміналістичної характеристики шахрайств і основних положень їх розслідування. Визначено загальні особливості шахрайства як майнового злочину. Здійснено класифікацію шахрайств за ознакою - соціальною сферою діяльності людей - за п'ятьма групами, якими є шахрайства, що вчиняються у сферах: задоволення повсякденних матеріальних і культурних потреб людини; побутовій; функціонування державних та інших суспільних інститутів; підприємницької діяльності; використання електронних технологій. Розроблено криміналістичну характеристику кожної окремої класифікаційної групи злочину даної категорії з урахуванням особливостей елементів: місця, обстановки та часу вчинення шахрайств, особливості предмету посягання, способів вчинення шахрайств, слідів шахрайств, особи шахрая, особи потерпілого. Сформульовано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо розслідування шахрайств окремих класифікаційних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)116.4 + Х881.9(4УКР)116.4 + Х881.9(4УКР)116.4
Шифр НБУВ: РА348522
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Паламарчук Л.П. 
Криміналістичне забезпечення розслідування незаконного втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Л.П. Паламарчук ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Уточнено поняття незаконного втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем і комп'ютерних мереж, охарактеризовано основні його ознаки. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення положень чинного кримінального та кримінально-процесуального законодавства щодо зазначеного виду злочинів. Запропоновано типологію злочинців та потерпілих у справах про незаконне втручання, типізовано слідчі ситуації, характерні для початкового етапу розслідування даного виду злочинів. Проаналізовано особливості тактики проведення слідчих дій, важливих для розслідування такого виду злочинів, використання спеціальних знань у процесі розслідування. Вперше обгрунтовано актуальність та доцільність створення системи запобіжних заходів протидії незаконному втручанню в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х881.9(4УКР)126 + Х881.9(4УКР)126
Шифр НБУВ: РА335643
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Білоусов А.С. 
Криміналістичний аналіз об'єктів комп'ютерних злочинів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.С. Білоусов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні проведено комплексне дослідження питань криміналістичного аналізу комп'ютерних об'єктів у процесі виявлення та розслідування злочинів у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем і комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку. Проаналізовано теоретичні та практичні аспекти сучасного стану криміналістичного аналізу комп'ютерних об'єктів. Зроблено концептуально-цілісний, системний аналіз місця та значення криміналістичного дослідження комп'ютерних об'єктів. Обгрунтовано пропозиції щодо пізнання закономірностей об'єктивної дійсності, пов'язаних із підготовкою, вчиненням і розслідування злочинів у сфері інформаційних (комп'ютерних) технологій. Визначено сутність поняття та структуру комп'ютерних об'єктів як об'єктів криміналістичних досліджень, наведено рекомендації щодо підготовки та проведення окремих слідчих дій під час розслідування комп'ютерних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х881.9(4УКР)126 + Х881.9(4УКР)126
Шифр НБУВ: РА358549
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Карчевський М.В. 
Кримінальна відповідальність за незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж (аналіз складу злочину): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.В. Карчевський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розкрито кримінально-правовий зміст інформаційних відносин у сфері використання комп'ютерної техніки як родового об'єкта злочинів, передбачених розділом XVI КК України, обгрунтовано пропозицію про доцільність визначення їх загальним терміном "комп'ютерні злочини". На підставі визначення родового об'єкта розкрито зміст безпосереднього об'єкта незаконного втручання як суспільних відносин власності на комп'ютерну інформацію. Відповідно по-новому визначено комп'ютерну інформацію як предмет цього злочину і надано пропозиції щодо недоцільності передбачення в диспозиції ст. 361 КК України вказівки на носії інформації як самостійний предмет незаконного втручання. Визнано необгрунтованим передбачення комп'ютерного вірусу в ч. 1 ст. 361 КК України як самостійного предмета злочину. Замість цього запропоновано визначити предметами незаконного втручання програмні та технічні засоби, призначені для незаконного втручання, до яких відносяться комп'ютерні віруси. По-новому визначено знищення та перекручення комп'ютерної інформації як різні форми порушення права власності на комп'ютерну інформацію. Впрше у вітчизняній науці здійснено спробу класифікації способів незаконного втручання, що має важливе значення для встановлення об'єктивної сторони та ступеня суспільної небезпечності злочину, що досліджується. Доведено необхідність доповнення ч. 2 ст. 361 КК України кваліфікуючими ознаками, як "вчинення незаконного втручання шляхом несанкціонованого доступу до комп'ютерної інформації" та "вчинення незаконного втручання особою, яка має доступ до роботи на ЕОМ", у системі чи комп'ютерній мережі зважаючи виконувану роботу або посадою, яку займає особа. Обгрунтовано необхідність доповнення ст. 361 КК України частиною 3, яка б передбачала відповідальність за незаконне втручання, що спричинило тяжкі наслідки, та розкрито зміст таких наслідків. Запропоновано нову редакцію ст. 361 КК України "Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126.01 + Х881.9(4УКР)126.01
Шифр НБУВ: РА323038
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Орлов С.О. 
Кримінально-правова охорона інформації в комп'ютерних системах та телекомунікаційних мережах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.О. Орлов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність кримінально-правової охорони інформації в комп'ютерних системах та телекомунікаційних мережах. Оригінально визначено родовий об'єкт злочинів, передбачених розділом XVI КК України: сукупність суспільних відносин, що виникають у процесі обробки (збирання, введення, записування, перетворення, зчитування, зберігання, знищення, реєстрації), захисту комп'ютерної інформації та експлуатації засобів, що їх забезпечують (комп'ютерних систем і телекомунікаційних мереж), а також обов'язок інших учасників відносин. Відзначено фізичні, економічні та юридичні ознаки інформації у комп'ютерних системах і телекомунікаційних мережах (комп'ютерної інформації), як предмету злочину та предмету суспільних відносин. Наведено визначення інших предметів даних злочинів: носіїв комп'ютерної інформації, комп'ютерного вірусу, засобів захисту комп'ютерної інформації, електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), комп'ютерних систем, комп'ютерних мереж, мереж електрозв'язку. На підставі об'єктивних сторін кожного зі злочинів, передбачених розділом XVI, виявлено найбільш складні питання теорії та практики застосування цих кримінально-правових норм. Розглянуто нормативні правила: визначення незаконого втручання в роботу комп'ютерних систем, розповсюдження комп'ютерного вірусу, незаконного втручання в роботу мереж електрозв'язку, різних форм протиправного заволодіння комп'ютерною інформацією, порушення правил експлуатації комп'ютерних систем. Обгрунтовано доцільність уживання у кримінальному законі замість терміну "істотна шкода" як кваліфікуючої ознаки злочинів, передбачених XVI - терміну "значна шкода". Запропоновано доповнити КК України ст.351 "Створення, збут чи розповсюдження програмних або технічних засобів, призначених для незаконного втручання в комп'ютерні системи чи телекомунікаційні мережі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 + Х849(4УКР)04:З97 +
Шифр НБУВ: РА334891
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Розенфельд Н.А. 
Кримінально-правова характеристика незаконного втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.А. Розенфельд ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Надано визначення безпосередніх об'єктів злочину "Несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації", під яким розуміється право володіння та розпорядження комп'ютерною інформацією, а також злочину "Умисне розповсюдження шкідливих комп'ютерних програм", який позбавляє права на користування комп'ютерною інформацією та комп'ютерними системами. На підставі аналізу можливих наслідків незаконного втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів, систем та комп'ютерних мереж, запропоновано перелік альтернативних наслідків злочину у вигляді перекручення або знищення комп'ютерної інформації доповнити несанкціонованим копіюванням, пересиланням або поширенням комп'ютерної інформації. Досліджено випадки вчинення діянь стосовно незаконного втручання в роботу комп'ютерних систем в ідеальній та реальній сукупності з іншими злочинами, наведено правила кваліфікації таких діянь, зазначено випадки вчинення несанкціонованого доступу до комп'ютерної інформації та умисного розповсюдження шкідливих комп'ютерних програм як способу вчинення інших злочинів, а також їх вчинення з метою усунення перешкод або приховування вчинення злочинів. Розроблено модель диспозицій статей, які передбачають кримінально-правову відповідальність за злочини "Несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації" та "Умисне розповсюдження шкідливих комп'ютерних програм".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126 +
Шифр НБУВ: РА325795
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Корецький С.М. 
Кримінологічна характеристика девіантної поведінки неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.М. Корецький ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито комплекс питань, пов'язаних з проблемами девіантної поведінки неповнолітніх за умов докорінних соціальних змін, що відбуваються в Україні. Показано, що існуючі теорії девіантної поведінки незалежно від часу і місця їх створення можуть служити теоретичним підгрунтям вирішення сучасних проблем ненормативної поведінки неповнолітніх в Україні. Доведено, що основними чинниками зазначеної поведінки неповнолітніх стали дисфункції основних інститутів соціалізації. До таких інститутів віднесено сім'ю, школу, електронні засоби масової інформації та комунікації, а також групи дозвіллєвої діяльності. Обгрунтовано необхідність створення заради консолідації діяльності суб'єктів профілактики правопорушень і злочинів серед неповнолітніх єдиної методики індивідуального кримінологічного прогнозування поведінки неповнолітніх. Описано процес створення зазначеної методики та використані при цьому теоретичні засади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА323895
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Поколодна О.В. 
Механізм вдосконалення взаємодії органів податкової служби з громадськістю: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Поколодна ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Проведено дослідження взаємодії між органами податкової служби та громадськістю у сучасній Україні. На підставі аналізу феноменів громадськості та громадської думки, узагальнення існуючих підходів до здійснення зв'язків з громадськістю визначено особливості та принципи PR-діяльності в органах державного управління у цілому та в органах податкової служби зокрема. На підставі емпіричного аналізу нинішнього стану відносин між податківцями та громадськістю виявлено вкрай низький рівень поінформованості більшості громадян про цілі, завдання та функції органів податкової служби, відсутність дієвих механізмів громадського контролю за діяльністю податківців, негативний імідж багатьох працівників органів податкової служби. Встановлено, що нормативно-правова база, яка регулює діяльність органів податкової служби є вкрай недосконалою. Доведено, що реформування діяльності органів податкової служби є можливим за умов використання комплексу функцій системи управління: розробки нової стратегії податкової політики, застосування нових методів управління внутрішнім середовищем, а також раціоналізації управління зовнішнім середовищем. З метою підвищення ефективності взаємодії органів податкової служби з населенням розроблено механізм зв'язків з громадськістю, який містить такі складові: створення в регіональних податкових адміністраціях спеціальних окремих центрів із зв'язків з громадськістю, здатних функціонувати у межах двосторонньої симетричної моделі взаємодії з громадськістю, з урахуванням переходу до нових форм і методів податкового адміністрування; налагодження постійної безпосередньої взаємодії з громадськістю; активне використання засобів непрямої взаємодії з громадськістю, таких як співпраця із ЗМІ, електронний PR і соціальна реклама; розробку на підставі інформації, одержаної через канали зворотного зв'язку, пропозицій щодо удосконалення взаємодії з населенням та діяльності територіальних податкових органів у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201.08 +
Шифр НБУВ: РА349687
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Серенок А. О. 
Механізми взаємодії органів влади з громадянами в системі електронного уряду: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / А. О. Серенок ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України ; Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми взаємодії органів влади та громадян у системі електронного уряду, надання державно-управлінських послуг через Інтернет-представництва та портали органів влади. Розглянуто актуальні науково-теоретичні засади впровадження й організаційно-правові аспекти розвитку електронного уряду в Україні. З'ясовано сутність понять "електронний уряд" та "електронне урядування". Визначено основні види взаємодії влади та суспільства в електронному уряді. Запропоновано класифікацію механізмів взаємодії органів влади та громадян у електронному уряді на основі взаємопов'язаних механізмів електронної демократії та механізмів надання електронних державних послуг. Узагальнено світовий досвід та українську специфіку розвитку електронного уряду з використанням Інтернет-представництв і портальних технологій, визначено проблеми подальшого розвитку інформаційного простору України. Вдосконалено модель надання державно-управлінських послуг органами влади громадянам через єдиний портал державно-управлінських послуг. Надано науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення Інтернет-представництв органів влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.15-91 + З970.49
Шифр НБУВ: РА382132 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського