Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (529)Юристам - Наукова електронна бібліотека (131)Юристам - Реферативна інформація (1009)Юристам - Електронні колекції (4)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=КОНСТИТУЦІЯ$<.>+<.>K=США$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Пастухов О.М. 
Авторське право у сфері функціонування всесвітньої інформаційної мережі Інтернет: Автореф. дис.... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.М. Пастухов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено авторсько-правові аспекти функціонування всесвітньої інформаційної мережі Інтернет, зокрема, визначено, які з матеріалів, доступних в Інтернеті, підлягають охороні за авторським правом. Розглянуто особливості правової охорони окремих категорій розміщених в Інтернеті творів. Розкрито зміст та обсяг авторських прав в контексті Інтернету, а також основні засоби їх захисту. Запропоновано враховувати технологічні, соціокультурні та економічні чинники під час вибору оптимальної моделі функціонування Інтернету з точки зору дотримання авторських прав. Проведено порівняльний аналіз положень правових актів та судових рішень у сфері авторського права України, Росії, США та держав Західної Європи, а також норм, що містяться у міжнародних правових актах та нормативно-правових актах Європейського Союзу, присвячених охороні авторських прав. Наведено пропозиції з удосконалення законодавства України, яке стосується охорони авторських прав на розміщені в Інтернеті твори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х833.39:970 + З970.312.1
Шифр НБУВ: РА321567
Рубрики:

2.
Стеценко В. Ю. 
Адміністративно-правове забезпечення запровадження в Україні обов'язкового медичного страхування: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / В. Ю. Стеценко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено загальну теоретико-правову характеристику медичного страхування як об'єкта правових досліджень. Проаналізовано організаційно-правові засади забезпечення якості та безпеки медичної допомоги за умов запровадження в Україні обов'язкового медичного страхування. Розкрито особливості стандартизації, ліцензування, акредитації й атестації у сфері медичної діяльності. Проведено порівняльно-правовий аналіз обов'язкового медичного страхування у США, Росії, Німеччині та Франції. Виокремлено ключові переваги та недоліки, а також зазначено те, що доцільно упровадити у практику України щодо запровадження обов'язкового медичного страхування. Висвітлено перспективи вдосконалення адміністративно-правового забезпечення системи обов'язкового медичного страхування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Х879(4УКР)6 + Р11(4УКР)39 к
Шифр НБУВ: РА375247 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Мулявка Д.Г. 
Адміністративно-правові заходи забезпечення прав платників податків: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.Г. Мулявка ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 19 с. — укp.

Визначено поняття, зміст, правовий статус та права платників податків. Досліджено організаційно-правові засади реалізації прав платників податків. Узагальнено правозастосовну практику та вивчено досвід роботи податкової служби Німеччини, Франції, Канади, США. Розглянуто питання кадрового забезпечення та взаємодії громадян і юридичних осіб з податківцями. Зазначено, що всі суб'єкти податкових відносин є рівноправними партнерами. Визначено вплив на захист прав платників податків таких чинників як правова неузгодженість та незавершеність у нормативно-правовому регулюванні податкових відносин. Проаналізовано роботу громадських формувань та визначено їх роль у забезпеченні прав платників податків. Вивчено практику та порядок розгляду звернень громадян і скарг на дії органів державної податкової служби та їх посадових осіб. Розглянуто питання судового захисту прав платників податків. Наведено пропозиції та рекомендації щодо удосконалення адміністративно-правової діяльності підрозділів податкової міліції та інспекції, спрямовану на забезпечення прав громадян і юридичних осіб, які своєчасно сплачують податки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)206 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА331346
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Лебедєва А.В. 
Адміністративно-правові та організаційні засади взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Лебедєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009 — укp.

Висвітлено становлення взаємодії ОВС із ЗМІ за часів незалежності, наведено визначення "взаємодія ОВС із ЗМІ". Визначено специфіку взаємовідносин ОВС України з представниками ЗМІ, враховуючи принципи, форми, напрямки та методи взаємодії за сучасних умов. Розглянуто основні функції та повноваження взаємодії ОВС із ЗМІ, на яких побудовано діяльність Департаменту зв'язків з громадськістю (ДЗГ) та МД МВС України та його обласних відділів. Висвітлено необхідність запровадження в практичну діяльність підрозділів зв'язків з громадськістю нових форм взаємодії для підвищення ефективності роботи ОВС із ЗМІ та формування позитивної громадської думки серед населення. Досліджено міжнародний досвід налагодження взаємодії ОВС з мас-медіа. Запропоновано приклади практичного досвіду використання ЗМІ в інтересах служби в таких країнах як США, Великобританія, Німеччина, Ізраїль, Японія, РФ і Білорусь. Наведено пропозиції щодо удосконалення діяльності прес-центру ДЗГ і МД МВС України завдяки запровадженню посади прес-секретаря та надання йому відповідних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112:ч62 : Ч62 в2:Х819 +
Шифр НБУВ: РА368928
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Присташ Л.Т. 
Апарат управління Західною Україною в складі Польщі (1921-1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Т. Присташ ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню процесу захоплення західноукраїнських земель Польщею, соціально-економічного становища Західної України в складі Польщі, організації і діяльності центральних органів державної влади та управління за конституціями 1921 р. і 1935 р., місцевих органів управління, включаючи органи самоврядування, та органів правосуддя. Зроблено висновок про фактичне усунення національних меншин Польщі від участі в роботі органів державного апарату і, насамперед, в парламенті держави. Спроба урядових кіл нормалізувати відносини з українською меншістю була вимушеною поступкою, яка не впливала в цілому на антидемократичний характер встановленого режиму. Певний доступ українського населення до участі в органах місцевого самоврядування не змінював його колоніального становища і фактичного безправ'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)-5
Рубрики:

6.
Ригіна О.М. 
Верховний суд США: становлення, особливості компетенції та роль у формуванні конституційного ладу держави (1787 - кінець ХХ ст.): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Ригіна ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

На основі дослідження Конституції США, федеральних законів, рішень Верховного Суду США, наукової літератури проаналізовано утворення Верховного Суду США, його компетенцію та визначено його вплив на формування конституційного ладу держави у 1787 р. - наприкінці XX ст. З'ясовано місце Верховного Суду в системі органів державної влади. Визначено особливості судової системи США, її структури та юрисдикції судів. Досліджено порядок призначення (обрання) суддів у США. Виявлено переваги організації судової системи США, призначення федеральних суддів, окремі недоліки здійснення правового регулювання. За результатами дослідження запропоновано використання окремого досвіду США в процесі реформування сучасної судової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(7СПО)111.1-1 +
Шифр НБУВ: РА367362
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Ковалішина Н.П. 
Взаємодія жіночих громадських організацій з органами державної влади як фактор здійснення гендерної політики в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.П. Ковалішина ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-практичний аналіз взаємодії жіночих громадських організацій з органами державної влади у процесі забезпечення ефективності реалізації гендерної політики в Україні на сучасному етапі її державотворення. З застосуванням комплексного підходу розкрито особливості та запропоновано періодизацію становлення та розвитку жіночого руху в Україні. Концептуально виокремлено й проаналізовано основні моделі діяльності сучасних жіночих громадських організацій в Україні. Виявлено чинники розвитку жіночого руху в регіонах нашої країни, визначено його вплив на демократизацію гендерної політики на місцевому рівні влади, а також вплив міжнародних організацій-партнерів на активізацію ролі жінок в управлінні суспільними процесами. Вивчено особливості гендерного підходу до формування державної політики Канади як необхідної умови забезпечення її соціально-політичного розвитку, специфіку управлінської діяльності даних організацій щодо забезпечення гендерного балансу в США. Удосконалено механізми взаємодії держави і громадських жіночих організацій щодо формування й оптимізації політики гендерного паритету. Запропоновано шляхи оптимізації внеску жіночого громадського руху до процесів формування громадянського суспільства в Україні. Визначено засоби впливу зазначених організацій та держави на зміну гендерних стереотипів у сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 + С5*423.2*344 + Ф74(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342232
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Шумов В. В. 
Вирок суду при спрощеній формі судового розгляду кримінальних справ: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. В. Шумов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто правові, теоретичні та практичні проблеми постановлення судом законних та обгрунтованих вироків у разі застосування введеної у кримінальний процес України у 2001 році спрощеної форми судового розгляду кримінальних справ у випадках визнання обвинуваченим своєї вини. Проаналізовано виникнення та застосування такої спрощеної форми у різних країнах світу, зокрема, угод про визначення вини у США й особливого порядку за КПК Російської Федерації. Досліджено особливості та проблемні питання застосування в Україні спрощеної форми судового розгляду та правової якості вироку суду, який постановляється у судовому засіданні за спрощеною формою. Внесено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства та розробки нового КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)802 + Х893.9(4УКР)75
Шифр НБУВ: РА378864 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Луньков А.В. 
Гарантування державної безпеки України: історичний досвід провідних держав та сучасність: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.В. Луньков ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено широке коло питань, взаємопов'язаних з трансформацією та модернізацією важливої складової Воєнної організації держави - органів державної безпеки (спеціальних служб). На підставі аналізу документів і матеріалів, а також наукових праць, мемуарної літератури, різноманітних матеріалів преси та публіцистичних видань узагальнено та проаналізовано питання трансформації та модернізації органів державної безпеки провідних країн світу. Розглянуто соціально-економічні, зовнішньо- та внутрішньополітичні фактори, які вплинули на політичне керівництво США та РФ щодо прийняття рішення стосовно раціоналізації спеціальних служб даних країн. Висвітлено передумови та суспільно-політичну ситуацію в Україні, що вплинули на процес формування та модернізації окремих елементів системи силового гарантування національної безпеки незалежної України, зокрема, Національної гвардії та Служби безпеки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР)14 + Ц4,8(4УКР)1 + Х811.120.110.12 +
Шифр НБУВ: РА349481
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Шаркова Г. Ю. 
Договір консалтингу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г. Ю. Шаркова ; НДІ приват. права і підприємництва НАПрН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження договору консалтингу за цивільним законодавством України. Розглянуто еволюцію становлення та розвиток консалтингових відносин (КВ), проаналізовано становлення консалтингу у США, країнах ЄС, Російській Федерації та Україні. Приділено увагу поняттю договору консалтингу, а також визначено правовий аспект договору та його місце в системі договорів. Надано характеристику сторін даного договору, їх правам і обов'язкам у зобов'язаннях, що виникають з договору консалтингу, а також відповідальності за цим договором. Зроблено теоретичні висновки та наведено практичні рекомендації з удосконалення чинного цивільного законодавства та практики його застосування щодо договорів консалтингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8 +
Шифр НБУВ: РА380751 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Конах В.К. 
Забезпечення інформаційної безпеки держави як складової системи національної безпеки (приклад США): Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / В.К. Конах ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уточнено зміст поняття інформаційної безпеки, визначено її місце та роль у системі забезпечення національної безпеки. Проведено комплексне дослідження процесів становлення, розвитку та трансформації системи забезпечення інформаційної безпеки США як однієї з суттєвих складових національної безпеки. Запропоновано періодизацію розвитку системи забезпечення інформаційної безпеки США, розглянуто основні засоби її формування та реалізації (адміністративно-організаційні, законодавчо-нормативні, технічні). Показано місце та роль інформаційних операцій та війн у процесі формування державної політики США. Визначено основні тенденції розвитку та трансформації концептуальних засад урядової політики США у сфері інформаційної безпеки після подій 11 вересня 2001 р. Досліджено реформування розвідувального співтовариства та проаналізовано нові напрямки НДДКР в інформаційній сфері. На підставі результатів наукового дослідження розроблено рекомендації щодо удосконалення системи забезпечення інформаційної безпеки в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7США)64 + Х849(7США)04 + Ц1,8(7США) +
Шифр НБУВ: РА339407
Рубрики:

12.
Лазур Я. В. 
Забезпечення прав і свобод громадян в сфері публічного управління: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / Я. В. Лазур ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Проаналізовано історичні аспекти розвитку прав і свобод громадян у контексті взаємовідносин людини та держави, визначено поняття та сутність прав і свобод громадян, які реалізуються в публічному управлінні, складено їх класифікацію. Визначено поняття, сутність та елементи адміністративно-правового механізму забезпечення прав і свобод громадян у піблічному управлінні, проаналізовано зміст правових норм як елементу адміністративно-правового механізму забезпечення цих прав і свобод. Окрему увагу присвячено правовідносинам та актам реалізації норм права у сфері забезпечення прав і свобод громадян у публічному управлінні. Розглянуто особливості функціональних складових частин адміністративно-правового механізму забезпечення даних прав і свобод. Розглянуто сутність та особливості форм, методів і гарантій адміністративно-правового забезпечення прав і свобод громадян у сфері публічного управління. Досліджено зарубіжний досвід забезпечення прав і свобод у сфері публічно-управлінської діяльності, зокрема таких держав, як США, Російської Федерації та держав-членів Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32 + Х809(4/8)32 + Х819(4УКР)011
Шифр НБУВ: РА383083 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Дутка Г.І. 
Закон у системі нормативно-правових актів України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.І. Дутка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Теоретично досліджено роль закону в системі нормативно-правових актів незалежної України в контексті положень чинної Конституції України, тенденцій розвитку законотворчості в європейских, зокрема постсоціалістичних, країнах та формування правової держави. Зазначено щодо необхідності відрізняти "Закон" від суміжних понять "законодавчий акт", "законодавство". Виявлено, що найбільш суттєвим критерієм правового закону є невідчужувані та невід'ємні права людини. Досліджено проблему предмета закону. Зазначено, що у процесі будівництва незалежної правової людини в Україні відбулися зміни у сферах і напрямках законодавчого регулювання. На підставі їх аналізу констатовано, що предмет регулювання закону не є безмежним, він визначається сферою правового регулювання та має певні межі, обумовлені принципом розподілу влади. Розглянуто проблему співвідношення принципів верховенства права та верховенства закону. На підставі аналізу Конституції стверджено, що вона, закріплюючи принцип верховенства права, послідовно проводить принцип верховенства закону в системі нормативних актів. Принцип верховенства закону відображає корінний принцип демократизму - належність влади та її здійснення безпосередньо народом та через представницькі органи влади. Підкреслено, що підвищенню ефективності законодавчого регулювання та укріпленню принципу верховенства закону в системі нормативних актів сприяє більш чітка ієрархія законів. Запропоновано внести зміни до Конституції України та визначити статус видів законів за їх юридичною силою: Конституція, конституційні закони, органічні закони, звичайні закони. Розглянуто питання про колізії в законах. Надано їх поняття, визначено причини колізій законів, розглянуто шляхи і способи їх розв'язання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.31 + Х8(4УКР)-31 +
Шифр НБУВ: РА325749
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Гайова О. В. 
Закон як джерело сучасного континентального права (загальнотеоретичні та порівняльно-правові аспекти): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Гайова ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичний та порівняльно-правовий аналіз законів у континентальному праві, зокрема, і в Україні. Здійснено класифікацію законів континентального права, виявлено їх подібні та відмінні ознаки. Встановлено основні типи взаємодії законів, законів і підзаконних актів, законів і міжнародних договорів, виявлено місце законів у системі джерел континентального права та тенденції розвитку. Розмежовано поняття "закон" і "законодавчий акт" та уточнено поняття "система законодавства". Проаналізовано основні види законів України: конституція, конституційні закони, кодекси, основи законодавства, виявлено їх місце у системі джерел права України та взаємозв 'язки з іншими джерелами права. Визначено основні деформації у системі законодавства України й їх причини, а також сформовано пропозиції щодо його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.31 + Х002.61 + Х999.8
Шифр НБУВ: РА382880 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Видання зберігається у :


15.
Коваленко П.М. 
Запобігання шахрайству на фінансових ринках у біржовій торгівлі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / П.М. Коваленко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

З'ясовано соціальну суть, правову природу та історію розвитку шахрайства на фінансових ринках у біржовій торгівлі. Охарактеризовано рівень, динаміку, структуру та географію даного явища у біржовій торгівлі України. Досліджено особливості його детермінації. Наведено визначення, а також здійснено класифікацію та типологію осіб, які вчиняють шахрайство на фінансових ринках. На підставі аналізу законодавства та світового досвіду з'ясовано, що сучасна модель запобігання шахрайству на фінансових ринках у біржовій торгівлі в Україні та відповідна система нормативних актів розроблені недостатньо. Запропоновано шляхи вдосконалення нормативної бази України у сфері запобігання зазначеному феномену, у якій, на відміну від країн ЄС та США, відсутнє відповідне законодавство, узгоджене з існуючими міжнародними нормативними актами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х883.9(4УКР)711.17 +
Шифр НБУВ: РА334798
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Тустановська І.В. 
Застосування права в галузі охорони довкілля в Україні та США (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / І.В. Тустановська ; Львів. держ. ун-т ім.І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджуються та порівнюються поняття застосування права в галузі охорони довкілля в українській та американській правовій концепції, визначається коло його суб'єктів, аналізується правозастосовча діяльність органів Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України та Агентства з охорони навколишнього середовища США, розкривається роль судових органів України та США у сфері охорони довкілля, підкреслюється необхідність активного залучення громадськості у правозастосовчі процеси. Формулюються численні пропозиції щодо вдосконалення українського екологічного законодавства та практики його застосування з врахуванням американського досвіду у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)03
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Стойка В.М. 
Захист прав суб'єктів інвестиційної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.М. Стойка ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено загальну характеристику українського законодавства щодо інвестиційної діяльності. Обгрунтовано необхідність уточнення поняття "суб'єкт інвестиційної діяльності" та доповнення законодавства поняттям "захист прав інвесторів". Надано класифікацію способів захисту прав суб'єктів інвестиційної діяльності, передбачених чинним українським законодавством, зокрема є недопущення націоналізації або реквізації, відшкодування збитків, заподіяних унаслідок незаконних дій або бездій держави та її органів, гарантії інвесторам від зміни законодавства; страхування інвестицій; судовий захист прав інвесторів. Обгрунтовано необхідність на закодавчому рівні змінити зміст даних способів захисту прав інвесторів. Проаналізовано законодавство США, Німеччини, Великобританії, Російської Федерації та Молдови. Розроблено ряд пропозицій щодо удосконалення чинного законодавства з питань захисту прав суб'єктів інвестиційної діяльності, а також запропоновано нову главу у Закон України "Про інвестиційну діяльність", яка присвячена питанням захисту прав суб'єктів інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.301.06 +
Шифр НБУВ: РА323820
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Федорчук Н.Б. 
Захист прав та законних інтересів потерпілого від злочину в кримінальному судочинстві англо-американської системи права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Н.Б. Федорчук ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Зроблено спробу здійснити дослідження стану захисту прав та інтересів жертв злочину у кримінальному судочинстві англо-американської системи прав на прикладі Великобританії та США. За результатами аналізу ролі жертв злочину, їх правового статусу та механізмів прав та інтересів жертв злочину в цих державах запропоновано шляхи вирішення проблемних завдань у сфері захисту прав та інтересів потерпіплих від злочину в Україні. Запропоновано концепцію здійснення ефективного захисту таких прав та інтересів, змодельовано проекти норм для доповнення та вдосконалення українського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Вел)17 + Х893.9(7США)17 +
Шифр НБУВ: РА351864
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Горбачова І.М. 
Заходи безпеки в кримінальному праві (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.М. Горбачова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено питання щодо заходів безпеки у системі існуючих заходів протидії злочинних проявів. На засадах сучасної теорії кримінального права досліджено підстави застосування заходів безпеки, які базуються на положеннях норм міжнародного права, нормах національного та зарубіжного законодавства (США, Великої Британії, Іспанії, Швейцарії, ФРН, Голландії, Італії, Республіки Сан-Марино, Республіки Польща, Республіки Болгарії, Російської Фелерації, Литовської Республіки). Обгрунтовано зміст понять "заходи безпеки", "суспільно небезпечний стан особи". Проаналізовано та систематизовано існуючі погляди на генезу кримінально-правової протидії злочинності шляхом переходу від абсолютної теорії кримінального покарання (кари, відплати) до відносної теорії з метою раціонального застосування не тільки кари та відплати (покарання) за вчинене, але й запобігання (заходів безпеки) та відновлення соціальної справедливості (компенсаційних заходів). Розкрито зміст кримінально-правових заходів безпеки у кримінальному праві. Запропоновано їх наукове визначення, систему та порядок застосування заходів безпеки у кримінальному праві України. Розроблено теоретичну модель формулювання інституту заходів безпеки у кримінальному праві України. Запропоновано законопроект щодо внесення змін до Кримінального кодексу України, в якому розкрито визначення, систему, порядок і умови призначення заходів безпеки поряд з покаранням або замість нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)023 +
Шифр НБУВ: РА356992
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Катеринчук М.Д. 
Імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки (політико-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.Д. Катеринчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Досліджено імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки, політико-правовий аналіз даного законодавства. Вивчено історію становлення та розвитку імміграційного права США; запровадження якісних обмежень на в'їзд та перебування іноземців, виникнення візової системи, системи в'їзних преференцій та її модифікацій. Проведено дослідження особливостей імміграційного права США на сучасному етапі. Розглянуто державні установи, які регулюють процеси імміграції у державі. Приділено увагу ролі судового прецеденту в формуванні імміграційного законодавства США. Розкрито сутнісні сторони змін у імміграційній політиці останнього часу. Висвітлено механізм імміграційного законодавства як інструмента здійснення державної політики Сполучених Штатів Америки, спрямованої на посилення супердержави як лідера на міжнародній арені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(7США)112.033 + Х911.14(7США)
Шифр НБУВ: РА312384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського