Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (38)Юристам - Наукова електронна бібліотека (6)Юристам - Реферативна інформація (181)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ПРАЦЕВЛАШТУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

1.
Хохрякова І.В. 
Державне управління зайнятістю молоді в контексті формування нових державно-суспільних відносин в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / І.В. Хохрякова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр.. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто понятійно-категоріальний апарат і сутнісні характеристики понять державно-суспільні відносини, державне управління зайнятістю молоді, молодіжний сегмент ринку праці, зайнятість молоді, працевлаштування молоді. Удосконалено модель і визначено типи державно-суспільних відносин у контексті впливу на процес їх історичного розвитку ставлення держави до питання зайнятості молоді. Проаналізовано вітчизняний досвід розбудови системи державного управління зайнятістю молоді в Україні в контексті трансформації державно-суспільних відносин. Систематизовано суб'єкти міждержавного управління зайнятістю молоді, міжнародні рішення, форми і методи розв'язання проблеми зайнятості молоді у зарубіжних країнах з точки зору їх використання в Україні. Запропоновано модель державного управління зайнятістю молоді в контексті формування нових державно-суспільних відносин в Україні, а також визначено шляхи вдосконалення державного управління зайнятістю молоді в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)121 + Х879(4УКР)7 + С5*665.24*4*333.641.3
Шифр НБУВ: РА370685 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Поліщук О.В. 
Міжнародно-правове регулювання трудової міграції населення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Поліщук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження становлення та розвитку міжнародно-правового регулювання трудової міграції населення у різні періоди розвитку суспільства. Розглянуто передумови виникнення даного механізму, розкрито особливості його формування та функціонування. Досліджено актуальні питання міжнародних міграційно-трудових правовідносин як об'єкта міжнародно-правового регулювання, охарактеризовано його рівні (універсальний, регіональний і білатеральний). Розкрито сутність поняття, розглянуто принципи, функції, методи та зміст міжнародно-правового регулювання трудової міграції населення. Досліджено міжнародне співробітництво України у сфері міжнародно-правового регулювання трудової міграції населення. Розглянуто зміст міжнародних зобов'язань України щодо забезпечення права своїх громадян на працевлаштування за кордоном, проаналізовано особливості імплементації в її міграційне законодавство міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.2 + У582.407 + У9(4УКР)240.7 + С5*665.24*4 +
Шифр НБУВ: РА368793
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

3.
Гусак О.Г. 
Міжпрофесійна мобільність фахівців у системі державної служби України (на прикладі офіцерів, звільнених у запас): автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / О.Г. Гусак ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження процесу формування міжпрофесійної мобільності фахівців у системі державної служби України на прикладі офіцерів, звільнених у запас. Визначено сутність понять "кадрові процеси в системі державної служби", "соціальна мобільність", "професійна мобільність", "міжпрофесійна мобільність", "міжпрофесійна мобільність офіцерів, звільнених у запас". Виявлено специфіку даної мобільності у контексті європейської інтеграції України. Розроблено методику оцінювання рівня міжпрофесійної мобільності офіцерів, звільнених у запас, визначено специфіку їх працевлаштування та кар'єрного просування в органах державної влади. Наведено пропозиції щодо підвищення рівня міжпрофесійної мобільності офіцерів, звільнених у запас, у системі державної служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 + Ц4,8(4УКР)243.31 +
Шифр НБУВ: РА361339
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Гаврилов Е. В. 
Особливості правового регулювання відносин із працевлаштування: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Е. В. Гаврилов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено місце інституту працевлаштування в предметі трудового права, проведено теоретичний аналіз категорій: "ринок праці", "зайнятість", "працевлаштування". Розглянуто правовідносини з працевлаштування як урегульовані норми трудового права відносних складних процедурних суспільних відносин немайнового характеру, що виникають, змінюються та припиняються, як правило, до ускладнення трудового договору та мають на меті виникнення трудових правовідносин. Запропоновано розширити критерії підходящої роботи з урахуванням міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА376483 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Кулик О. М. 
Особливості управлінської діяльності у сфері молодіжної політики в місті Києві: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. М. Кулик ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено формування та реалізацію молодіжної політики в Києві, визначено її особливості. Обгрунтовано організаційно-правові принципи управлінської діяльності у сфері соціального захисту молоді, набуття професії та здійснення професійної перепрофілізації, працевлаштування молоді та залучення її до підприємницької діяльності. Охарактеризовано діяльність молодіжних громадських організацій та сформульовано рекомендації з вдосконалення механізмів забезпечення управлінської діяльності. Визначено форми сприяння молоді в процесі реалізації її творчих ініціатив. Запропоновано механізми утвердження нових форм роботи з молоддю щодо формування здорового способу життя, визначено шляхи активізації політичної участі та політичної діяльності молоді в процесі трансформації суспільства. Розроблено механізми залучення її до управлінської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф75(4УКР) + Ф3(4УКР)4 + Х819(4УКР-2К)219-97
Шифр НБУВ: РА383342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


6.
Басай О.В. 
Правове забезпечення соціального захисту безробітних в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.В. Басай ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть правового поняття соціального захисту населення від безробіття, розкрито зміст активної та пасивної політки соціального захисту безробітних, їх місце та значення за сучасних умов ринкових перетворень в Україні, проаналізовано законодавство про соціальний захист від безробіття. Досліджено поняття, правову природу, принципи, правовий статус суб'єктів загальнообов'язкового державного соціального страхування у випадку безробіття. Проаналізовано поняття та висвітлено зміст та види працевлаштування як найбільш ефективний елемент політики соціального захисту безробітних. Наведено конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства з даних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА338300
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Юровська В.В. 
Правове регулювання відносин в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.В. Юровська ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правового регулювання загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, охарактеризовано правовідносини, що виникають у процесі його реалізації. Визначено правовий статус суб'єктів даного виду страхування. Визначено об'єктивні та суб'єктивні фактори, які обумовлюють необхідність існування і подальшого розвитку системи загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Сформульовано визначення та встановлено характерні риси соціального ризику. Вперше виділено та проведено порівняльний аналіз найбільш поширених видів соціальних ризиків - незайнятості та безробіття. Обгрунтовано висновок, що у сфері права соціального забезпечення мають перебувати лише ті відносини з пошуку та влаштування на прийнятну роботу, які здійснюються за допомогою державної служби зайнятості, а діяльність комерційних недержавних посередників з надання послуг працевлаштування є предметом цивільного права. Відзначено, що самостійне працевлаштування на стадії пошуку роботи не може регулюватися правом взагалі, а на етапі укладення трудового договору є компетенцією трудового права. Визначено основні принципи загальнообов'язкового державного соціального страхування. Доведено, що об'єктом соціального страхування на випадок безробіття є сукупність матеріальних інтересів, пов'язаних з можливістю особи заробляти (одержувати дохід) собі або членам своєї сім'ї на життя найманою працею або в інший спосіб, незаборонений законом. Відзначено необхідність врахування в процесі визначення мінімального рівня матеріального забезпечення на випадок безробіття таких чинників, як стимулювальна функція допомоги по безробіттю (а також інших видів матеріального забезпечення) та існування обов'язку особи щодо утримання родини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)63 +
Шифр НБУВ: РА340681
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Мовчан А.О. 
Правове регулювання відносин із добору кадрів у ринкових умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / А.О. Мовчан ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми, взаємопов'язані з правовим регулюванням механізму добору кадрів, юридичними гарантіями соціально-трудових прав у відносинах з добору кадрів. Розрито суть поняття, ознаки таких відносин, їх місце у предметі трудового права, відмінності відносин з добору кадрів від відносин з працевлаштування. Проаналізовано правове регулювання механізму добору кадрів. Увагу приділено організаційно-правовим формам добору кадрів, а також юридичним гарантіям соціально-трудових прав у відносинах з добору кадрів. На підставі результатів проведеного дослідження сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення трудового законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)20 п +
Шифр НБУВ: РА363613
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Сіряченко Н. Ю. 
Правове регулювання зайнятості в умовах ринкової економіки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Н. Ю. Сіряченко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010 — укp.

Висвітлено проблеми правового регулювання зайнятості населення України. Визначено місце інституту працевлаштування в предметі трудового права. Проведено теоретичний аналіз категорій "ринок праці", "зайнятість", "працевлаштування". Розглянуто особливості працевлаштування окремих категорій громадян, які потребують соціального захисту з боку держави. Розроблено шляхи вдосконалення правового впорядкування відносин зайнятості за умов ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7 + У9(4УКР)240.5
Шифр НБУВ: РА377814 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Шабанов Р.І. 
Правове регулювання працевлаштування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Р.І. Шабанов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Визначено сутність поняття працевлаштування, досліджено особливості правового регулювання даного процесу в Україні. Визначено місце права на працевлаштування у системі прав і свобод людини. Обгрунтовано базові принципи правового регулювання працевлаштування. Розглянуто питання формування та реалізації державної політики зайнятості та працевлаштування населення. Проведено теоретичне дослідження загального поняття та окремих елементів правовідносин з працевлаштування. Встановлено права та обов'язки органів з працевлаштування як суб'єктів вказаних правовідносин. Визначено особливості працевлаштування окремих категорій громадян, які не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці й потребують соціального захисту за допомогою використання інститутів бронювання та квотування робочих місць. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України про працевлаштування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х879(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА346512
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Безусий В.В. 
Правове регулювання працевлаштування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.В. Безусий ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми правового регулювання працевлаштування населення України. Визначено місце інституту працевлаштування у предметі трудового права. Здійснено теоретичний аналіз категорій "ринок праці", "зайнятість", "працевлаштування". Досліджено передумови формування ринку праці у державі. Проаналізовано сучасний стан нормативно-правового забезпечення працевлаштування в Україні, а також міжнародно-правові норми у сфері регулювання зайнятості та працевлаштування. Висвітлено досвід інших країн, а також розглянуто питання щодо гарантій прав людини у даній сфері. На підставі проведеного аналізу наведено пропозиції щодо вдосконалення чинних та розробки нових нормативно-правових актів у сфері зайнятості та працевлаштування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)20 + У9(4УКР)240.523 +
Шифр НБУВ: РА351770
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Щотова Ю.М. 
Правове регулювання працевлаштування молоді в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Ю.М. Щотова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правових проблем працевлаштування молодів в Україні. Сформульовано визначення понять "молодь", "працевлаштування", "зайнятість", "молодий спеціаліст". Проведено порівняльний аналіз національного та зарубіжного законодавства у сфері регулювання працевлаштування молоді. Наведено пропозиції щодо удосконалення норм національного трудового права відповідно до міжнародного законодавства про регулювання працевлаштування молоді. З'ясовано причини виникнення та визначено ознаки дитячої праці. Виявлено та проаналізовано недоліки й розбіжності у нормативно-правових актах, що закріплюють державні гарантії працевлаштування молоді, такі як бронювання робочих місць, надання першого робочого місця, а також надання дотації роботодавцю на створення додаткових робочих місць. Зроблено висновок про необхідність впровадження певних змін до системи професійної орієнтації, зниження мінімального віку одержання допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності. Розроблено нову модель визначення потреби у кваліфікованих робітниках з урахуванням ринкових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)836 + Х879(4УКР)242 +
Шифр НБУВ: РА345873
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Пузирний В.Ф. 
Правове регулювання праці осіб, які вимагають особливого захісту: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.Ф. Пузирний ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження правового регулювання трудової діяльності осіб, які вимагають особливого захисту за умов побудови сучасної правової держави, переходу від адміністративно-командних відносин до ринкових. Висвітлено питання класифікації осіб, які вимагають особливого захисту, визначено мету та завдання правового захисту таких осіб. Особливу увагу приділено проблемам працевлаштування, умов праці, а також припиненню трудових правовідносин з зазначеною категорією працівників. Розглянуто особливості правового регулювання робочого часу, часу відпочинку та охорони праці осіб, які вимагають особливого захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА341590
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Биба Н. М. 
Правове регулювання трудових відносин з інвалідами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Н. М. Биба ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Висвітлено нові ідеї та сучасні міжнародні та зарубіжні тенденції розвитку правової регламентації дослідженого питання. Вперше інвалід розглянуто як суб'єкт соціального оточення з усім комплексом як сприятливих чинників, так і бар'єрів і перешкод. Встановлено, що обов'язок роботодавця із забезпечення трудових прав інвалідів має триваючий характер і не припиняє своєї дії після укладення трудового договору. Обгрунтовано необхідність розробки спеціальної глави проекту Трудового кодексу України, яка б регулювала працю інвалідів. Висловлено міркування стосовно доцільності впровадження у національну політику фінансово-економічних важелів заохочення роботодавців до працевлаштування інвалідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + Х879(4УКР)8
Шифр НБУВ: РА381720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Попов С.В. 
Правовий механізм реалізації конституційного права на працю в сучасних умовах: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.05 / С.В. Попов ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Розкрито зміст понять "форми реалізації права на працю" та "правовий механізм реалізації права на працю". Визначено основні принципи правового регулювання працевлаштування за умов ринкової економіки. Висвітлено основні напрями приведення законодавства України з питань працевлаштування відповідо до вимог Європейської соціальної хартії. Доведено доцільність законодавчого закріплення визначення поняття "безробіття". Обгрунтовано необхідність приняття закону "Про професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації незайнятого населення", запропоновано його структуру. Розкрито основні риси правового регулювання професійної підготовки на виробництві у розвинених країнах світу. Доведено неефективність існуючої системи працевлаштування інвалідів і розглянуто її вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х879(4УКР),0
Шифр НБУВ: РА374002 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Колб О.Г. 
Установа виконання покарань як суб'єкт запобігання злочинам: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / О.Г. Колб ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Вперше проведено дослідження проблеми запобігання вчинення злочинів засудженими в установах виконання покарань (УВП). Розкрито сутність поняття, види та детермінанти злочинності у місцях позбавлення волі, встановлено їх діалектичний зв'язок з явищами загальної злочинності в Україні. Зроблено висновок, що питання боротьби зі злочинністю в УВП мають вирішувати не лише підрозділи Державної кримінально-виконавчої служби України, а й інші правоохоронні структури, насамперед ОВС. Визначено об'єктивний потенціал сил і засобів впливу на засуджених в УВП. Запропоновано змінити роль і місце УВП у системі суб'єктів профілактики злочинів, для яких за сучасних умов відводяться другорядні функції у протидії злочинності (вирішення питань працевлаштування колишніх засуджених, влаштування їх до будинків-інтернатів та інших патронажних установ, зокрема, медичних, а також їх ресоціалізації). Зроблено висновок про необхідність здійснення лише на законних підставах правообмеження щодо засуджених з метою запобігання вчиненню ними злочинів. Виявлено, що регулювання даних питань на рівні підзаконних нормативних актів за сучасних умов не відповідає вимогам Конституції України, в якій визначено правовий статус засуджених. Обгрунтовано необхідність розширення та впровадження альтернативних покарань і підвищення рівня загальної й індивідуальної профілактики злочинів в УВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)14 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА353708
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського