Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (14)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Реферативна інформація (76)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=САМОЗАХИСТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Параниця С.П. 
Адміністративно-правові засади обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.П. Параниця ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові засади обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами в Україні. Досліджено теоретико-правові засади регулювання суспільних відносин щодо реалізації права громадян на використання зброї та пристроїв з зазначеною метою у контексті проведення адміністративної реформи та реформи адміністративного права в Україні. Проаналізовано нормативно-правові джерела щодо використання зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами, які не призводять до смерті, а тільки нейтралізують правопорушника у контексті мінімального ризику завдання шкоди стороннім особам. Досліджено зміст понять, суть і правові підстави обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами, в Україні, які виникають у процесі управління умовами придбання, зберігання, носіння, обліку, реєстрації, реалізації, застосування та використання зброї громадянами з метою самозахисту. Обгрунтовано тезу, що у більшості держав обіг зброї регулюється законами, що забезпечують створення правових підстав і здійснення контролю над ними. За результатами проведеного дослідження сформульовано певні висновки з урахуванням сучасних тенденцій правової думки у сфері обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами, з метою розвитку сучасної доктрини адміністративного права та вдосконалення вітчизняного адміністративно-правового законодавства щодо обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.2 +
Шифр НБУВ: РА363489
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Аушева О.В. 
Захист прав суб'єктів господарювання від порушень органами державної влади: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Аушева ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено правові питання захисту прав суб'єктів господарювання від порушень, здійснених органами державної влади. Розкрито сутність даного виду захисту, систематизовано його ознаки та розглянуто співвідношення з охоронними правовідносинами. Визначено об'єкт і підстави захисту прав суб'єктів господарювання від порушень, здійснених органами державної влади, систематизовано способи його реалізації. Уточнено порядок відміни рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акту, встановлено повноваження прокурора щодо захисту прав суб'єктів господарської діяльності. Показано можливість здійснення самозахисту прав суб'єктів господарювання, конкретизовано його способи й обгрунтовано умови правомірності. Наведено пропозиції щодо удосконалення нормативно-правових актів щодо захисту прав суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.306 +
Шифр НБУВ: РА353886
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Мартин В.М. 
Право користування чужим майном: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Мартин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правового регулювання в Україні відносин, які виникають у випадку користування чужим майном. Розглянуто особливості права користування чужим майном за нормами речового та зобов'язального права. Розкрито зміст права користування чужим майном, проаналізовано підстави його виникнення та правову природу. Виявлено недоліки та неточності чинного законодавства України щодо функціонування інституту речових прав на чуже майно й обгрунтовано пропозиції щодо їх усунення. У процесі дослідження права користування чужим майном за договором визначено зміст та особливості права користування наймача та піднаймача. Розглянуто питання користування майном за договором прокату та іншими видами найму. Визначено підстави (юридичний склад) виникнення права користування за заповідальним відказом, обгрунтовано умови правомірності використання чужого майна у спеціальних випадках (для самозахисту від протиправних посягань, у випадках крайньої потреби та необхідної оборони).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.321 +
Шифр НБУВ: РА346554
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Соловйов А.В. 
Право людини на життя: цивільно-правові аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.В. Соловйов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Розкрито суть понять "права людини на життя", "права людини на піддання життя ризику", "еутаназії", а також "самопожертва". Обгрунтовано положення, що цивільно-правовий зміст права людини на життя охоплює право на відмову від життя активною поведінкою людини (самопожертву), право на піддання свого життя ризику, право на участь у медичному, науковому та іншому досліді чи експерименті, право надати інструкції на випадок хвороби чи перебування у стані, коли людина не буде здатна висловити свою волю щодо підтримання свого життя, право на захист свого життя та життя інших людей від протиправних посягань. Установлено, що самозахист права людини на життя є правомірним незалежно від обраного засобу, за умови дотримання загальних засад захисту цивільних прав. Наведено рекомендації щодо оптимізації законодавчого забезпечення в Україні права людини на життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х839(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА335070
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Гориславський К.О. 
Право людини та громадянина на самозахист життя і здоров'я від протиправних посягань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.О. Гориславський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Досліджено конституційне право людини та громадянина на самозахист життя та здоров'я від протиправних посягань. Сформульовано дефініцію даного суб'єктивного права, розкрито його зміст та основні форми, розглятуто основні відмінності між правом на самозахист людини та громадянина, зокрема, осіб, які виконують правоохоронні та правозастосовні функції. Наведено концептуальні теоретичні положення та обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення механізму реалізації даного права людини та громадянина. Запропоновано конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавства, яке регулює інститут права на самозахист.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х839(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА325693
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Антонюк О.І. 
Право учасників цивільних правовідносин на самозахист: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.І. Антонюк ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розвинуто поняття цивільно-правового захисту. Запропоновано тезу, що цивільно-правовий захист є не сукупність заходів захисту чи діяльність щодо їх застосування, а певний результат цієї діяльності. Запропоновано дефініційне визначення права учасників цивільних правовідносин на самозахист, яким є можливість особи у разі порушення свого цивільного права або інтересу іншої особи, виникнення реальної загрози такого порушення застосовувати доцільну та адекватну протидію, яка не заборонена законом. Обгрунтовано, що характерними ознаками права на самозахист є: можливість самостійно здійснювати захист, не звертаючись до юрисдикційного органу, наявність порушення чи створення реальної загрози порушення прав або інтересів, можливість реалізації за допомогою заходів, які відповідають загальним або спеціальним критеріям правомірності, що відрізняє самозахист від самоуправства. Розглянуто питання визначення об'єктів цивільно-правового самозахисту. Розкрито суть категорій "спосіб захисту", "засіб захисту", "захід захисту". Розвинуто визначення загальних критеріїв правомірності самозахисту, а саме: заходи самозахисту не повинні бути заборонені законом і суперечити моральним засадам суспільства; заходи захисту мають відповідати змісту права (інтересу), яке порушено, чи відносно якого існує реальна загроза порушення, характеру дій, якими воно порушено чи якими створена загроза порушення, наслідкам порушення, які наступили або могли реально наступити.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА334922
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Веприцький Р.С. 
Правове регулювання захисту соціально-економічних прав людини в сфері праці: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Р.С. Веприцький ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено категорії "права", "свободи", "права людини", "права громадянина", "правова держава", "соціальна держава", "захист прав", "охорона прав". Наведено визначення понять "соціально-економічні права" та "самозахист". Досліджено міжнародні документи у сфері забезпечення та захисту соціально-економічних прав людини. З'ясовано сучасний стан забезпечення органами державної влади захисту даних прав. Проаналізовано способи захисту соціально-економічних прав громадськими організаціями. Досліджено інститут самозахисту цих прав. Розроблено конкретні пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правового забезпечення захисту соціально-економічних прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф72(4УКР) + Х809(4УКР)33 + Х879(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА360977
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Карнаух Т.М. 
Притримання як спосіб забезпечення виконання зобов'язань: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.М. Карнаух ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано історичний розвиток притримання, регулювання за чинними законодавством України і окремих країн. Визначено правову природу і специфічні ознаки притримання. З'ясовано його місце у системі способів забезпечення зобов'язань та здійснено відмежування від інших інститутів, а саме: застави, самозахисту, зупинення зустрічного виконання зобов'язань, права продажу чужої речі, зарахування зустрічних однорідних вимог, заходів оперативного впливу, юридичної відповідальності. Наведено характеристику елементів зобов'язального правовідношення притримання. Досліджено підстави та моменти виникнення та припинення права притримання. Сформульовано теоретичні висновки стосовно досліджених питань. Наведено рекомендації, спрямовані на вдосконалення регулювання притримання у цивільному законодавстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208 + Х839(4УКР)208
Шифр НБУВ: РА356678
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Осолінкєр І. М. 
Самозахист права власності в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / І. М. Осолінкєр ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено самозахист права власності як неюрисдикційну форму захисту цивільних прав і законних інтересів. З'ясовано особливості самозахисту права власності, специфіку використання конкретних засобів і способів неюрисдикційної форми захисту права власності, умови правомірності та законності використання таких засобів. Сформульовано поняття самозахисту та самоохорони права власності та визначено їх характерні риси. Досліджено правову природу неюрисдикційної форми захисту права власності, визначено порядок використання окремих засобів самозахисту та самоохорони права власності. Запропоновано ряд наукових і законодавчих пропозицій із використанням засобів і способів самозахисту права власності, які мають істотно вдосконалити регулювання використання останніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.6
Шифр НБУВ: РА381090 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Лагутіна І.В. 
Форми захисту трудових прав працівників: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / І.В. Лагутіна ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання реалізації форм захисту трудових прав та інтересів працівників. Наведено визначення поняття "форми захисту трудових прав та інтересів працівників", здійснено їх класифікацію. Проаналізовано юрисдикційні та неюрисдикційні форми даного захисту, досліджено його способи. Розкрито суть понять та визначено галузеві ознаки, способи та межі самозахисту працівниками своїх трудових прав. На підставі аналізу спеціальної літератури, чинного законодавства та практики його застосування, міжнародних трудових стандартів і позитивного зарубіжного законодавчого досвіду наведено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання відносин у сфері захисту трудових прав та інтересів працівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)0 + Х879(4Укр)3 +
Шифр НБУВ: РА352051
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського