Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (8)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Реферативна інформація (56)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=СЕРВІТУТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Солтис Н. Б. 
Житлові права у спадкових правовідносинах: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Н. Б. Солтис ; Н.-д. ін-т приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто механізм регулювання спадкових відносин у цивільному праві України та його елементи. Проаналізовано юридичні факти на етапі відкриття спадщини. Досліджено підстави спадкування (за заповітом і за законом), способи набуття права власності на житло та права користування житлом, що виникає за заповітом з заповідальним відказом і встановленням сервітуту. Увагу приділено здійсненню спадкоємцями суб'єктивного права на житло у спадкових правовідносинах шляхом одержання спадщини активним чи пасивним способом. Розглянуто особливості поділу спадкового житла між спадкоємцями. Обгрунтовано необхідність оформлення свідоцтва про право користування житлом за заповідальним відказом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.321 + Х839(4УКР)8
Шифр НБУВ: РА383256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


2.
Марусенко Р.І. 
Правові аспекти земельних сервітутів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Р.І. Марусенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу земельного сервітуту. Надано дефініцію цієї категорії на підставі виявлених ознак. Проаналізовано теоретичні та законодавчі передумови до з'ясування галузевої належності інституту земельного сервітуту. Розкрито співвідношення земельного сервітуту з іншими правами на землю та роль і місце земельного сервітуту у системі земельно-правового регулювання. Проаналізовано генезу розвитку правового регулювання земельних сервітутних відносин на території України. Розкрито структуру правовідносин з приводу реалізації земельних сервітутних прав, а саме: суб'єктно-об'єктний склад, підстави виникнення, зміни, припинення та зміст. Виявлено прогалини та недоречності змісту елементів правовідносин. Наведено й обгрунтовано пропозиції щодо їх усунення. На підставі проведеного аналізу стану нормативного регулювання, а також з урахуванням історичного й іноземного досвіду регулювання земельних сервітутних відносин наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, зокрема, шляхом прийняття Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.321 + Х839(4УКР)112.1 +
Шифр НБУВ: РА341065
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Цибульська О. Ю. 
Правовідносини, що виникають внаслідок заповідальних розпоряджень за цивільним законодавством України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. Ю. Цибульська ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше проаналізовано заповідальні розпорядження (заповідальний відказ, заповідальне покладення, сервітут) з точки зору визначення їх як підстав виникнення зобов'язань. Здійснено класифікацію цих зобов'язань з урахуванням наступних критеріїв: підстав виникнення, мети, кількості суб'єктів на тій чи іншій стороні, характеру розподілу прав або обов'язків між сторонами, співвідношення прав і обов'язків, характеру правового зв'язку між учасниками зобов'язання тощо. Встановлено, що сторонами зобов'язання, яке виникає внаслідок покладення на спадкоємця обов'язку вчинити певні дії, спрямовані на досягнення суспільно корисної мети, є спадкоємець за заповітом - боржник і всі зацікавлені у виконанні таких дій особи - кредитори. Обгрунтовано доцільність уточнення законодавства України шляхом конктеризації майнових благ, що можуть передаватися безпосередньо або за відповідним речовим правом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)8
Шифр НБУВ: РА379171 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Гончаренко М.Б. 
Речеві права на нерухомість: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.Б. Гончаренко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню актуальних питань теоретичного і правозастосувального характеру, пов'язаних із правовим регулюванням та здійсненням речових прав на нерухомі речі. Особливості речових прав на нерухомість досліджуються в загальному контексті здійснення речових прав, до яких відносяться право власності та права на чужі речі (володіння, сервітут, суперфіцій, емфітевзис, іпотека). Здійснено комплексне дослідження інституту речових прав на нерухомість, починаючи з римського приватного права, цивільного права зарубіжних країн та вітчизняного цивільного права. Аналіз чинного українського законодавства, практики його застосування, законодавства інших країн, а також наукової цивілістичної літератури дозволив сформулювати теоретичні висновки та конкретні пропозиції щодо застосування та вдосконалення правових норм, що регулюють здійснення речових прав на нерухомі речі, зокрема, щодо поняття нерухомості та необхідності встановлення особливого правового режиму правовідносин з приводу неї; щодо характеристики, видів та змісту речових прав на нерухомі речі в Україні, їх соціальних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Білоцький О. В. 
Речові права на чуже житло: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. В. Білоцький ; Н.-д. ін-т приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено речові права на чуже житло. Розглянуто житло як особливий об'єкт користування, що забезпечує природні права людини. Визначено підстави встановлення та припинення житлового сервітуту й інших речових прав на чуже житло. Доведено, що суб'єктами сервітутних правовідносин є як власник, так і користувачі (сервітутарії) житла. Обгрунтовано доцільність запровадження додаткових підстав встановлення права користування чужим майном, зокрема, набуття житлового сервітуту за набувальною давністю. Охарактеризовано окремі речові права на чуже житло. Досліджено способи та форми здійснення та захисту речових прав на чуже житло.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.2
Шифр НБУВ: РА379405 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського