Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (155)Юристам - Наукова електронна бібліотека (14)Юристам - Реферативна інформація (404)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)Юристам - Електронні колекції (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=СПОЖИВАЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Потапова С. М. 
Адміністративна відповідальність за порушення проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. М. Потапова ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність і зміст адміністративної відповідальності в цілому, особливості відповідальності за порушення порядку проведення розрахунків зокрема. Надано правову характеристику ознак і визначено соціально-економічне значення такої відповідальності для суб'єктів підприємництва, споживачів їх товарів і послуг. Проаналізовано сутність і підстави адміністративної відповідальності, визначено юридичний склад адміністративного правопорушення у зазначеній сфері. Розглянуто превентивні заходи, які здійснюються з метою недопущення правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127.04 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА374632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Орєхов С. М. 
Адміністративно-правове регулювання в галузі стандартизації, якості продукції, метрології і сертифікації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. М. Орєхов ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито основні теоретико-методологічні підходи щодо дослідження адміністативно-правового регулювання в галузі стандартизації, якості продукції, метрології та сертифікації, подано їх загальнонаукову характеристику. Висвітлено пріоритети та цільові настанови удосконалення адміністративно-правового регулювання в цих галузях, які грунтуються на принципах системності, поєднання прав людини-споживача на якісну продукцію й інтересів держави, врахування позитивного міжнародного досвіду. Визначено сутність законних інтересів громадян України в галузях стандартизації, якості продукції, метрології та сертифікації, розкрито організаційно-правові основи стимулювання їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)175
Шифр НБУВ: РА386250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Кравченко А.Г. 
Адміністративно-правове регулювання в сфері забезпечення прав споживачів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А.Г. Кравченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток законодавства про права споживачів (ПС), їх місце у системі прав і свобод громадян. Розкрито міжнародно-правові засади та закордонний досвід правового регулювання в сфері забезпечення (СЗ) ПС і сучасний стан адміністративно-правового регулювання (АПР) в СЗ в Україні. Проаналізовано особливості АПР в сфері забезпечення ПС і визначено шляхи його вдосконалення. Розглянуто питання АПР права громадян на інформацію щодо якості товарів і послуг, забезпечення їх права на одержання якісних товарів та послуг, адміністративної відповідальності в СЗ ПС. Висвітлено проблеми підвищення дієвості гарантій забезпечення ПС. Наведено рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання в СЗ ПС, оптимізації правового статусу суб'єктів відповідних правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127.04 + Х839(4УКР)920.720.6
Шифр НБУВ: РА372562 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Микитенко Л.А. 
Адміністративно-правове регулювання рекламної діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.А. Микитенко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, законодавчі та методичні проблеми адміністративно-правового регулювання рекламної діяльності. Досліджено форми адміністративного впливу на неї. Установлено зміст понять "державний контроль рекламної діяльності", "рекламний ринок", "рекламна діяльність" і "реклама". Визначено умови й особливості адміністративно-правових засад регулювання рекламної діяльності в Україні. Відзначено, що однією з форм адміністративного впливу на дану діяльність є державний контроль - складова адміністративно-правового регулювання. Висвітлено його організаційні засади. Охарактеризовано діяльність органів виконавчої влади, що здійснюють контроль за дотриманням учасниками рекламної діяльності законодавства про рекламу. Визначено їх систему, контрольні повноваження у сфері рекламної діяльності. Розглянуто методи та форми здійснення державного контролю. Проаналізовано адміністративно-правові гарантії забезпечення прав споживача та підприємців на доброчесну рекламу. Досліджено заходи адміністративного примусу, які застосовуються до учасників рекламної діяльності на підставі застосування адміністративних стягнень у сфері даної діяльності. Обгрунтовано необхідність удосконалення її адміністративно-правового регулювання шляхом внесення змін до чинних нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.02 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА360763
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Добромислов Ю. Т. 
Адміністративно-правове регулювання у сфері захисту прав споживачів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. Т. Добромислов ; Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано питання адміністративно-правового регулювання у сфері захисту прав споживачів, визначено його сутність і специфіку. Надано авторське визначення поняттям "адміністративний примус", "адміністративно-правовий захист прав споживачів", "адміністративна відповідальність за порушення прав споживачів". Проаналізовано організаційні та правові засоби, що утворюють адміністративно-правовий механізм захисту прав споживачів. Досліджено основні елементи цього механізму на прикладі інституту ліцензування підприємницької діяльності та технічного регулювання. Запропоновано напрями вдосконалення адміністративного законодавства у сфері забезпечення прав споживачів, наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014 + Х819(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА383907 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Волкович О.Ю. 
Адміністративно-правові засади управління господарськими товариствами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О.Ю. Волкович ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Сформульовано новітнє поняття державного управління господарськими товариствами (ГТ) в адміністративному аспекті, під яким розуміється нормативно регламентований, цілеспрямований вплив виконавчо-розпорядчого характеру, що здійснюється суб'єктами державного управління по відношенню до ГТ з метою підтримання балансу інтересів між ними, споживачами та державою, суспільством в цілому. Розкрито адміністративно-правовий статус суб'єктів державного управління ГТ і механізм такого управління. Визначено концептуальні напрями удосконалення адміністративно-правових засад державного управління ГТ і безпосередні пропозиції щодо покращення законодавства й управлінської діяльності у зазначеній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01
Шифр НБУВ: РА374028 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Левчук Л.Р. 
Господарсько-правова відповідальність підприємств за порушення на споживчому ринку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Л.Р. Левчук ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу законодавства України та інших країн, а також наукових робіт визначено зміст понять "споживчий ринок", "споживач", "продавець", "якість продукції", "партія товару". Розкрито суть понять захисту прав споживачів як принципу господарської діяльності та споживача як учасників господарських відносин. Досліджено підстави та форми господарсько-правової відповідальності за порушення на споживчому ринку та наведено пропозиції щодо доповнення переліку порушень у цій сфері, за які повинна бути реалізована господарсько-правова відповідальність. За результатами дослідження практики застосування спеціально уповноваженими державними органами адміністративно-господарських санкцій за порушення на споживчому ринку сформульовано та венесено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України з метою підвищення ефективності зазначених господарсько-правових санкцій, а саме: адміністративно-господарського штрафу, обмеження та припинення діяльності суб'єкта господарської діяльності, штрафних і оперативно-господарських санкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.720.6 +
Шифр НБУВ: РА355375
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Тимоха Д.А. 
Державне регулювання роботи залізничного транспорту: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Д.А. Тимоха ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні засади, цілі, завдання та функції державного регулювання роботи залізничного транспорту як складової економіки України. Визначено особливості даного транспорту як об'єкта державного регулювання, їх вплив на форми та методи роботи органів влади стосовно регулювання розвитку галузі. Проведено порівняльний аналіз світового досвіду державного управління залізничним транспортом. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення структури та підвищення результативності функціонування його організаційного механізму. Сформульовано підходи до покращання взаємоузгодженості процесів створення та надання транспортних послуг. Визначено напрямки вдосконалення нормативно-правового забезпечення роботи залізничного транспорту. Обгрунтовано методичні підходи щодо забезпечення реалізації принципу пріоритетності інтересів споживачів транспортних послуг. Виявлено структурні зміни, які доцільно здійснити у системі управління галуззю для реалізації розроблених пропозицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.2 +
Шифр НБУВ: РА349734
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Грибко О. В. 
Державне регулювання якості та обігу нових типів продовольчих товарів в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О. В. Грибко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано механізми державного регулювання продовольчого ринку, доцільність трансформації яких викликана появою нових типів продуктів харчування (НТПХ). Розроблено практичні заходи з удосконалення організаційного та правового механізмів державного регулювання якості та обігу НТПХ, а також положення щодо забезпечення біобезпеки, основи яких викладені у Картахенському протоколі (2000 р.), ратифікованому Верховною Радою України. Розглянуто категорію "якість" у двох аспектах - об'єктивному (сукупність властивостей продукту) та суб'єктивному (здатність задовольняти наявні та ймовірні змінні у часі потреби певної категорії споживачів). Визначено, що найбільш доцільно на сучасному етапі розвитку продовольчої системи в Україні розробляти заходи організаційного та правового спрямування щодо державного регулювання якості та обігу НТПХ; основні організаційні заходи щодо створення на базі Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО України Комітету з питань якості та обігу НТПХ за рахунок вилучення відповідних функцій з компетенції 4-х міністерств та 3-х інших центральних органів виконавчої влади, тощо. Розроблено організаційну та функціональну основу системи біобезпеки щодо запобігання ризикам з обігу НТПХ та їх локалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127.04
Шифр НБУВ: РА382073 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Хіврич Ю.Є. 
Державне управління засобами забезпечення життєдіяльності регіону (на прикладі водопровідно-каналізаційного господарства): Автореф. дис. канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ю.Є. Хіврич ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення особливостей формування природної монополії, визначення національних і міжнародних тенденцій процесу управління у сфері водокористування та дослідження стану функціонування підприємств водопровідно-каналізаційного господарства (ВКГ) регіону розроблено нові підходи та принципи формування комплексної стратегії реформування та розвитку регіонального ВКГ, орієнтованої на задоволення потреб споживача послуг. Науково обгрунтовано оптимальні зміни тарифної політики на послуги водопостачання та водовідведення на засадах використання інструментів керування попитом на основі комерціалізації підгалузі та організаційно-інституціональних перетворень. Удосконалено концептуальні засади процесу регулювання сталого розвитку та виведення з кризоваго стану ВКГ регіону шляхом утворення та реалізації державної програми реформування ВКГ на основі гармонізації інтересів держави, виробника та споживача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 +
Шифр НБУВ: РА337741
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Орехова І.С. 
Державний контроль у сфері господарської діяльності: адміністративно-правові засади: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.С. Орехова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Доведено наявність широкого та вузького розуміння державного контролю у сфері господарської діяльності за сутністю й об'єктом контролю. Наведено поняття державного контролю у сфері господарської діяльності як сукупності юридично значущих процедур, що здійснюються уповноваженими органами виконавчої влади міжвідомчої компетенції щодо перевірки відповідності фактичного стану впорядкованості господарських відносин за участю непідпорядкованих господарчих структур правовим розпорядженням з поєднанням і комбінуванням чинників виробництва. Висвітлено напрямки державного контролю у сфері господарської діяльності, зокрема, податковий контроль, контроль дотримання законодавства з питань соціального страхування, ціновий контроль, антимонопольно-конкурентний контроль, контроль за додержанням прав споживачів, санітарно-епідеміологічний контроль, державний пожежний контроль. Проведено класифікацію юридичних гарантій законності державного контролю у сфері господарської діяльності. Визначено, що систему юридичних гарантій державного контролю у сфері господарської діяльності контрольно-процесуальної діяльності становлять загальні гарантії, гарантії контролюючих суб'єктів, гарантії підконтрольних суб'єктів, гарантії третіх осіб. Наведено класифікацію юридичних гарантій законності підконтрольних суб'єктів господарської діяльності, внаслідок якої виділено й охарактеризовано чотири групи гарантій, а саме: превентивні, припинювальні, відновлювальні, каральні. Визначено науково-теоретичні висновки та практичні пропозиції, спрямовані на удосконалення адміністративного законодавства та правозастосовної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071 + Х839(4УКР)901.3 +
Шифр НБУВ: РА369053
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Богуцький О. А. 
Договори про надання телекомунікаційних послуг: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. А. Богуцький ; НДІ приват. права і підприємництва АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто правовий режим телекомунікаційних мереж як об'єкту цивільних прав. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про телекомунікації": встановлення абонентної плати за згодою абонента-фізичної особи та неможливості вимоги сплати інших, крім абонентної плати, платежів за телекомунікаційні послуги місцевого телефонного зв'язку. Визначено закріплення обов'язку оператора здійснення негайного припинення надання телекомунікаційних послуг. Досліджено надання права споживачу в будь-який момент відмовлятися від договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.05
Шифр НБУВ: РА373211 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Кулішенко В.С. 
Захист від неправомірного використання ділової репутації суб'єктів господарювання у конкуренції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.С. Кулішенко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2003. — 17 с. — укp.

Уперше здійснено комплексний аналіз захисту від неправомірного використання ділової репутації суб'єктів господарювання в конкуренції з точки зору його правових засобів. Визначено її основні ознаки як виду недобросовісної конкуренції. Сформульовано наукове визначення поняття "неправомірне використання ділової репутації суб'єкта господарювання у конкуренції". Надано характеристику та зазначено специфіку чотирьох видів неправомірного використання даної репутації суб'єктів господарювання: неправомірного використання чужих позначень, рекламних матеріалів та упаковки; неправомірного використання товару іншого виробника; копіювання зовнішнього вигляду виробу; недобросовісної порівняльної реклами, та установлено підстави юридичної відповідальності, у тому числі такі елементи цього правопорушення як введення або імовірність введення в оману споживачів і змішування або можливість змішування з господарською діяльністю конкурента. Охарактеризовано різногалузеві види юридичної відповідальності за неправомірне використання ділової репутації суб'єктів господарювання в конкуренції. Зроблено конкретні висновки та наведено пропозиції щодо удосконалення Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.260.6 +
Шифр НБУВ: РА325112
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Романадзе Л.Д. 
Захист прав на торговельні марки у міжнародному приватному праві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.Д. Романадзе ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне приватноправове дослідження охорони та захисту прав стосовно торгівельних марок (ТМ) у міжнародному приватному праві, а також можливості та напрямок імплементації передового досвіду іноземних держав у законодавство України. На науковому рівні стверджується, що предмет міжнародного приватного права за основними ознаками збігається з предметом цивільного права, який сприяє універсилізації правового регулювання цих відносин. Зауважено, що право інтелектуальної власності формувалося як самодостатній інститут цивільного права та як частина міжнародного приватного права. Установлено, що ТМ слугують інтересам бізнесу, реалізації товарів і послуг на внутрішньому та зовнішньому ринках, є невід'ємним атрибутом ринкової економіки. Це сприяє захисту інтересів виробника та споживача. Обгрунтовано доцільність терміна "торгівельна марка" для застосування в законодавстві. Констатовано, що міжнародно-правове регулювання прав щодо ТМ є відправним для уніфікації охорони даних прав в усьому світі. Право стосовно захисту розглянуто як самостійне право - правову можливість носія порушеного цивільного права на власні дії чи звернення за таким захистом з метою поновлення порушених прав, припинення відповідного порушення та відшкодування завданих ним збитків. З урахуванням позитивного досвіду роботи органів зарубіжних держав наведено пропозиції щодо розширення повноважень Апеляційної палати Державного департаменту інтелектуальної власності; про утворення спеціалізованих патентних судів, до компетенції яких запропоновано віднести розгляд усіх спорів у сфері інтелектуальної власності; розробки та прийняття Патентного кодексу України як кодексу процесуального права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х933.5 +
Шифр НБУВ: РА358118
Рубрики:

15.
Мозуляка О.О. 
Історичний досвід становлення та розвитку законодавства про вугледобувну промисловість в Україні (XVIII - XXI ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.О. Мозуляка ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Установлено, що основними соціально-економічними, політичними та юридичними чинниками, які зумовили становлення та розвиток законодавства про вуглевидобувну промисловість України є: високий ступінь концентрації великих промислових підприємств даної галузі на обмеженій території, стратегічна перевага вугілля в паливному балансі України та містотвірний характер вугільних підприємств; політична нестабільність за умов соціальної напруженості регіону; недосконалість загального гірничого законодавства; неефективна діяльність даної промисловості за умови нестабільного законодавства та неналежного фінансування. Обгрунтовано, що негативним чинником розвитку законодавства про вуглевидобувну промисловість є відсутність у державі енергетичної стратегії. Запропоновано заходи для вдосконалення бюджетного фінансування реформування зазначеної промисловості України. Зроблено висновок, що для ефективного впровадження реформ є необхідною наявність умов централізації та державного дотування, які обмежують створення, розвиток та регулювання вільного вугільного ринку. Запропоновано частково відмовитися від цього економічного інструменту та обмежити вільний продаж вугілля до великих споживачів даної продукції шляхом укладання довгострокових, гарантованих урядом угод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)16-1 + Х819(4УКР)122-1 + Х2(4УКР)4/6-621.111:И +
Шифр НБУВ: РА329257
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Тищенко Ю. В. 
Конституційно-правове регулювання забезпечення прав споживачів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Ю. В. Тищенко ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено зміст понять "споживач", "забезпечення прав споживачів", "конституційно-правове регулювання забезпечення прав споживачів" і сформульовано їх авторські визначення. Проаналізовано суспільні відносини у сфері забезпечення прав споживачів як об'єкт конституційно-правового регулювання та здійснено їх класифікацію. Визначено місце прав споживачів у системі прав людини та громадянина. Розглянуто зміст конституційно-правового регулювання державної політики щодо забезпечення прав споживачів і сформульовано її визначення. Проаналізовано конституційні основи забезпечення прав споживачів. Висвітлено джерела конституційно-правового регулювання забезпечення прав споживачів. Встановлено досвід інших європейських держав щодо конституційного регулювання забезпечення прав споживачів. Визначено систему та проаналізовано повноваження державних органів, що здійснюють забезпечення прав споживачів в Україні. Обгрунтовано конституційно-правове регулювання діяльності громадських організацій споживачів. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення конституційно-правового регулювання забезпечення прав споживачів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х839(4УКР)920.720.6
Шифр НБУВ: РА381853 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Салімонов І.М. 
Кримінальна відповідальність за обман покупців та замовників: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.М. Салімонов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми кримінальної відповідальності за обман покупців та замовників як характерний злочин, що посягає на суспільні відносини з забезпечення прав та законних інтересів споживачів. Визначено роль норм кримінального права у системі правового регулювання споживчих відносин, розглянуто проблеми ефективності кримінально-правової охорони споживачів. Обгрунтовано тезу про існування видової сукупності злочинів, що посягають на суспільні відносини з забезпечення прав та законних інтересів споживачів. Висловлено пропозиції щодо оптимізації охорони окремих прав та законних інтересів споживачів кримінально-правовими засобами. На підставі комплексного дослідження питань кримінальної відповідальності за обман покупців та замовників (об'єктивних та суб'єктивних ознак складу злочину, покарання та соціальних питань кваліфікації) розроблено нові та додатково обгрунтовано раніше запропоновані зміни до ст. 225 КК України, що стосуються предмета злочину, ознак об'єктивної сторони та суб'єкта даного кримінально караного делікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х881.9(4УКР)117
Шифр НБУВ: РА330561
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Чистякова А.С. 
Кримінально-правові аспекти відповідальності за примушування до антиконкурентних узгоджених дій (ст. 228 КК України): автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / А.С. Чистякова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено ефективність кримінально-правових засобів охорони економічної конкуренції від антиконкурентних узгоджених дій суб'єктів господарювання у контексті специфіки конкурентних відносин. Проаналізовано чинну редакцію статті 228 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальну відповідальність за примушування до антиконкурентних дій, заборонених Законом "Про захист економічної конкуренції". Проведено відмежування примушування до антиконкурентних узгоджених дій від суміжних злочинів та інших правопорушень. За результатами аналізу досвіду певних зарубіжних країн запропоновано на концептуальному та змістовому рівні вдосконалити кримінально-правову охорону економічної конкуренції від антиконкурентних узгоджених дій суб'єктів господарювання з урахуванням інтересів потерпілих від вчинення посягань на економічну конкуренцію, якими є споживачі, держава й інші суб'єкти господарювання (конкуренти).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)117 +
Шифр НБУВ: РА365350
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Дробязко І.М. 
Маркетингова спрямованість діяльності органів місцевого самоврядування: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / І.М. Дробязко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано заходи щодо впровадження маркетингових підходів у діяльність органів місцевого самоврядування з урахуванням особливостей існуючого рівня їх розвитку та специфіки взаємодії зі споживачами послуг. Розкрито можливості використання маркетингових технологій діяльності органів державного управління та місцевого самоврядування, що пов'язано з поширенням на їх діяльність принципів нового публічного менеджменту. Визначено особливості маркетингової діяльності у сфері публічного управління, пов'язані зі специфікою продукту, характером відносин між виробником і споживачем послуги, обмеженістю ресурсних можливостей, відкритістю та прозорістю управлінських процесів. На підставі узагальнення досвіду функціонування місцевого самоврядування розвинутих країн визначено переваги впровадження "територіального" маркетингу й умови його використання в Україні. Запропоновано виокремити процес формування управлінської послуги як такий, що є більш тривалим за часом, ніж безпосередньо її надання, та залучити до здійснення початкових етапів споживачів. Розроблено механізм реалізації соціального маркетингу в органах місцевого самоврядування, функціонування якого передбачає такі дії: виявлення проблем за допомогою технологій суцільного управління якістю та регулювання взаємовідносин з громадянами; формування цілей маркетингової програми; визначення цільових груп; розробка загального плану програми та її конкретних складових за допомогою даних технологій; здійснення впливу на цільові групи; оцінювання ефективності реалізації маркетингової програми. Удосконалено процес здійснення територіального маркетингу за рахунок залучення до формування відповідної стратегії членів територіальної громади. Запропоновано підходи до використання таких маркетингових технологій, як комплексне управління якістю, "шість торкань", керування взаємовідносинами з громадянами, реалізація яких сприятиме підвищенню результативності діяльності органів місцевого самоврядування з регулювання процесів соціально-економічного розвитку територіальних громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА359918
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Казаков М.М. 
Методичні особливості розбудови механізму захисту прав споживачів в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.М. Казаков ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено соціально-економічні передумови необхідності впровадження нового механізму захисту прав споживачів. Проаналізовано сучасний стан внутрішнього споживчого ринку, рівні якості та безпеки товарів, а також задоволення основних потреб і захисту прав споживачів. Проаналізовано чинне законодавство споживчої сфери, досліджено інституційну базу механізму захисту прав споживачів в Україні щодо їх відповідності сучасним ринковим умовам та вимогам Європейського Союзу. Обгрунтовано методичні засади формування основних положень концепції національної споживчої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361 + Х839(4УКР)206 +
Шифр НБУВ: РА332125
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського