Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Реферативна інформація (16)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=СУПЕРЕЧНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

1.
Марченко Н.В. 
Додаткові покарання та особливості їх призначення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.В. Марченко ; Акад. адвокатури України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні проведено комплексне досліження додаткових покарань, передбачених КК України 2001 р., проаналізовано особливості їх призначення. Запропоновано шляхи розв'язання окремих дискусійних теоретичних і практичних питань, наведено пропозиції щодо законодавчого їх коригування як системи в цілому, так і окремих видів. Висвітлено історію розвитку додаткових покарань в Україні, розкрито їх сутність, зміст, природу та суперечність. Розглянуто проблемні питання призначення додаткових покарань з урахуванням їх природи та концепції адитивності. Визначено особливості призначення додаткових покарань неповнолітніх, виявлено суперчності. Висвітлено недоліки у чинному КК України та доктрині додаткових покарань. Обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до кримінального законодавства України щодо призначення додаткових покарань у контексті зміни адитивної концепції покарань на кумулятивну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)025 +
Шифр НБУВ: РА362298
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Костилев В.В. 
Організаційно-правові засади контрольної діяльності державних інспекцій в соціальній сфері: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.01 / В.В. Костилев ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено наявні структурно-організаційні зв'язки та правові відносини, що притаманні контрольній діяльності державних інспекцій у соціальній сфері, у контексті трансформаційних перетворень, впровадження нових форм власності та господарювання в українському суспільстві. Детально проаналізовано форми та методи контрольно-управлінської діяльності інспекцій як засоби практичного вираження ними конкретних дій, необхідних для забезпечення законності та правопорядку у соціальній сфері, тобто для реалізації у межах своїх повноважень контрольної функції державного керування із забезпечення національної безпеки держави та соціальної безпеки громадянина. Запропоновано виділити міжвідомчу контрольну діяльність державних інспекцій як окремий, відносно самостійний елемент функції контролю державного керування, оскільки дана діяльність має лише їй властиві суб'єкти та об'єкти, характеризується специфічно особливими владно-організуючими відносинами, чітко виділеними стадіями контрольного процесу тощо. Встановлено, що це дозволяє послідовно роз'язувати суперечність щодо функціонального призначення державних інспекцій, адже, з одного боку, у сучасних розвинутих демократичних країнах вони не підміняють жодну з гілок влади, а з іншого - створюються у межах законодавчої та виконавчої влад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071 + Х819(4УКР)071
Шифр НБУВ: РА322789
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Самсін І.Л. 
Тлумачення актів законодавства про оподаткування України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.Л. Самсін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 18 с. — укp.

Уперше досліджено проблему тлумачення актів законодавства про оподаткування. Показано необхідність урахування субординації нормативно-правових актів щодо податкових правовідносин. Наведено тезу, що за теперішнього історичного періоду відсутня можливість виконати вимоги Конституції України шодо регулювання податкових відносин виключно законами. Наголошено на доцільності використання загальновизнаних правил вирішення колізій між законами, за цього необхідно відмовитися від практики офіційного роз'яснення актів про оподаткування, оскільки така практика суперечить Конституції України. Щодо податкових роз'яснень зазначено, що вони не можуть застосовуватись всупереч інтересам платників податків, їх видання не суперечить Конституції України, тому його потрібно продовжувати, подолавши суперечність у правовому регулюванні цього процесу, яка виникла внаслідок одночасної дії двох актів законодавства. Проаналізовано певні прийоми тлумачення актів законодавства про оподаткування. Досліджено роль принципу верховенства права у регулюванні податкових відносин й умови, за яких є можливим застосування аналогії закону та права щодо податкових правовідносин. Показано значущість висновків ступеня від протилежного, від попереднього правового явища до наступного та навпаки, а також методу логічного доповнення нормативного тексту для тлумачення актів законодавства про оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-383 +
Шифр НБУВ: РА365197
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського