Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (33)Юристам - Наукова електронна бібліотека (13)Юристам - Реферативна інформація (114)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=УНР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Древніцький Ю.Р. 
Громадсько-політична та наукова діяльність Володимира Старосольського (1878 - 1942): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю.Р. Древніцький ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність В. Старосольського - відомого громадсько-політичного діяча, адвоката та науковця першої половини XX ст. Простежено формування й еволюцію світогляду В. Старосольського. Охарактеризовано перші його політичні кроки у студентському русі й Українській соціал-демократичній партії. Проаналізовано політичну діяльність у роки Першої світової війни, державотворчу роботу у складі уряду Директорії УНР. Висвітлено адвокатську діяльність у політичних судових справах польської влади над українцями. З'ясовано роль В.Старосольського у партійно-політичному житті, консолідації українських політичних сил Галичини, ставлення до проблеми українсько-польського порозуміння. Проаналізовано юридичні, соціологічні й історичні праці вченого, а також внесок в організацію та розбудову українських освітніх інституцій в еміграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Старосольський + Х8(4УКР) д Старосольський В.
Шифр НБУВ: РА373489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Стецюк В.Б. 
Земства Правобережної України в період Української національно-демократичної революції 1917 - 1920 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Б. Стецюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено основні напрями діяльності органів земського самоврядування Правобережної України у 1917 - 1920 рр. Проаналізовано зміни в особовому складі земських зборів, охарактеризовано соціальне та матеріальне становище співробітників даних структур у досліджений період. Висвітлено політику Тимчасового уряду, різних українських політичних режимів та інших військово-політичних сил, які діяли в регіоні, щодо органів земського самоврядування. Охарактеризовано фінансове становище земств, досліджено основні напрямки їх роботи - економічний розвиток краю, культурно-просвітницьку діяльність, соціальне забезпечення, допомога армії УНР і правоохоронним структурам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)612-536.2 + Х2(4УКР)611/612-523.8 +
Шифр НБУВ: РА363107
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Присяжнюк А.Й. 
Конституційне будівництво в Українській Народній Республіці доби Директорії (листопад 1918 - початок 1921 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.Й. Присяжнюк ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі правового аналізу конституційних актів, нереалізованих проектів конституції України, архівних документів досліджено розвиток конституційного будівництва в УНР у листопаді 1918 - на початку 1921 рр., а також вплив на нього різних об'єктивних і суб'єктивних факторів. Визначено, що конституційне будівництво в УНР було закономірним підсумком державотворення, відтворило у собі ті тенденції та особливості, які мали місце у процесі державотворення. Виявлено два етапи у конституційному будівництві доби Директорії, їх особливості, зміни у конституційному оформленні двох напрямків у процесі державотворення. Здійснено порівняльно-правовий аналіз проектів Конституції УНР і конституційних актів, виданих за часів Директорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)611/612-523 + Т3(4Укр)611-33
Шифр НБУВ: РА319511 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Стецюк Н.В. 
Конституціоналізм в українській політичній та правовій думці (середина XIX ст. - кінець 80-х років XX ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.В. Стецюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Подано загальну характеристику еволюції змісту конституційних ідей та конституцій (XVIII - XX ст.). Висвітлено причини та обставини виникнення перших політичних та правових ідей і поглядів конституційного характеру в Україні, періодизацію їх розвитку. Детально розглянуто особливості розвитку конституціоналізму в українській політичній та правовій думці в період від середини XIX ст. до початку Першої світової війни. Проаналізовано теорію та практику конституціоналізму періоду УНР - ЗУНР, розвиток конституційних ідей у 1920 - 1940 рр. та спроби їх реалізації в практиці державотворення, а також розвиток конституційних ідей після Другої світової війни. Відзначено, що протягом всього XX ст. основу конституційних ідей в українській політичній та правовій думці складали положення про право українського народу на самовизначення та необхідність побудови суверенної, національної, демократичної української держави. Зроблено висновок, що українська конституційно-правова думка у своєму розвитку пройшла всі етапи, характерні для загального процесу еволюції змісту конституційних ідей та конституцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)5/6 + Ф1(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА326346
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Дурнов Є.С. 
Організаційно-правові засади діяльності міліції УНР у період Центральної Ради та Директорії (1917 - 1921 рр.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Є.С. Дурнов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено складні процеси становлення та налагодження діяльності міліції в УНР в період Української Центральної Ради та Директорії. Проаналізовано законодавчі й інші нормативно-правові акти з регулювання організації та діяльності міліції, її завдань у сфері охорони правопорядку та боротьби зі злочинністю. Розглянуто особливості побудови та правового регулювання правоохоронних органів в Західно-Українській Народній Республіці. Увагу приділено нормотворчій діяльності МВС доби Директорії, коли активно розроблялися організаційно-правові засади діяльності міліції. Висвітлено організаційні зусилля уряду та МВС УНР даного періоду щодо створення та залучення громадських формувань ("Вільне козацтво", народна самооборона, сільські десятські тощо) до охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю, вироблення правових засад їх організації та діяльності, забезпечення їх взаємодії з міліцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-621.112.011 +
Шифр НБУВ: РА370182 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Шинкарук Я.І. 
Правові засади організації та діяльність Міністерства внутрішніх справ Української Народної Республіки доби Директорії (листопад 1919 - 1921 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Я.І. Шинкарук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення нормативно-правових джерел, архівних документів і матеріалів здійснено комплексний історико-правовий аналіз правових засад організації та діяльності МВС УНР доби Директорії. Досліджено правові підстави створення, реорганізації та діяльності МВС, його організаційну структуру, нормотворчу діяльність, особливості функціонування за конкретно-історичних умов, а також керівництва органами внутрішніх справ і громадськими формуваннями охорони порядку та виконання інших видів діяльності. Представлено результати правового аналізу розроблених МВС законопроектів та інших нормативно-правових актів з регламентації діяльності народної міліції та інших державних і громадських органів охорони правопорядку. Особливу увагу приділено правовій характеристиці Статусу МВС 1921 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)612-621.163 + Т3(4УКР)611-33 +
Шифр НБУВ: РА343482
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Подковенко Т.О. 
Становлення системи законодавства України в 1917 - 1920 роках (Українська Центральна Рада, Гетьманат П.Скоропадського, Директорія УНР): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Т.О. Подковенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу архівних документів та матеріалів виявлено закономірності становлення та розвитку законодавства України у 1917 - 1920 рр. Здійснено правову оцінку та визначено етапи функціонування системи законодавства досліджуваного періоду. Висвітлено позитивні здобутки українських законодавців у різних галузях права, виявлено причини занепаду правової системи України у 1917 - 1920 рр., як і в цілому власної державності. Узагальнено правовий досвід державного будівництва в УНР періоду Української Центральної Ради, Українській Державі П.Скоропадського та УНР періоду Директорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-30 +
Шифр НБУВ: РА330770
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Лебедєва І.М. 
Створення уряду Української Народної Республіки і формування системи виконавчої влади (червень 1917 р. - квітень 1918 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Лебедєва ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено процес формування виконавчої влади Української Народної Республіки (УНР) доби Центральної Ради (ЦР) на всіх її структурних рівнях. Висвітлено процес створення Генерального Секретаріату (ГС) як виконавчого органу громадської організації та перетворення його у вищий орган виконавчої влади суверенної держави. Показано процес формування розгалуженої системи органів виконавчої влади УНР. Визначено основні етапи цього процесу, розкрито головні особливості й тенденції кожного з них. Досліджено питання організаційного та матеріально-технічного забезпечення роботи уряду УНР. Проаналізовано його політику в галузі створення й керівництва системою органів виконавчої влади, показано еволюцію цієї політики впродовж досліджуваного періоду, висвітлено підготовку широкомасштабної адміністративної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-3 + Х2(4УКР)611/612
Шифр НБУВ: РА326979
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського