Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (43)Юристам - Наукова електронна бібліотека (16)Юристам - Реферативна інформація (269)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)Юристам - Електронні колекції (1)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ФІНАНСОВА$<.>+<.>K=ОПЕРАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Заросило В.О. 
Адміністративно-правове забезпечення участі працівників органів внутрішніх справ України у міжнародній миротворчій діяльності: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / В.О. Заросило ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2009. — 40 c. — укp.

Проаналізовано систему миротворчих операцій та історичного розвитку участі працівників міліції в міжнародних миротворчих операціях. Розкрито правові основи процесу миротворчої діяльності (МД) та участі в ньому працівників органів внутрішніх справ (ОВС) України. Подано визначення механізму адміністративно-правового регулювання процесу забезпечення участі працівників ОВС в міжнародній МД, його розвиток та сучасний стан. Досліджено нормативну базу МД, надано правову характеристику національного та міжнародного законодавства, що регулює процес МД, та запропоновано виокремити інститут адміністративного права - інститут права миротворчої діяльності. Визначено напрями реорганізації державної системи забезпечення участі працівників ОВС в міжнародних миротворчих операціях. Обгрунтовано доцільність удосконалення чинного законодавства України у сфері МД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.031 + Х819(4УКР)112.010.2:Ц +
Шифр НБУВ: РА368035
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Дроздова Н.В. 
Договір про надання фінансових послуг у цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.В. Дроздова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань стосовно регулювання договорів про надання фінансових послуг у цивільному праві України. Досліджено поняття фінансових послуг та договорів про їх надання, висвітлено проблеми співвідношення зазначених договірних зобов'язань з іншими суміжними правовими конструкціями у цивільному праві. Здійснено класифікацію договорів про надання фінансових послуг. Запропоновано поняття договору про надання даних послуг як довірчого (фідуціарного) правочину, згідно з яким послугонадавач (фінансова установа або у встановлених законом випадках інший суб'єкт господарювання) надає за попереднім замовленням послугоотримувача (клієнта) фінансову послугу на оплатних і професійних засадах. Розроблено практичні рекомендації щодо застосування цивільного законодавства до договорів про надання фінансових послуг, запропоновано розв'язання питань, що є спірними під час кваліфікації інвестиційних договорів на будівництво житла, відмежуванні договору банківського рахунку та інвестиційного договору на будівництво житла від суміжних правових конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8 + Х839(4УКР)921.230.4 +
Шифр НБУВ: РА337957
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Попко С.М. 
Застосування українського миротворчого контингенту в операції з підтримання миру в Республіці Ірак у 2003 - 2005 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / С.М. Попко ; Нац. ун-т оборони України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано досвід застосування українського миротворчого контингенту рівня бригади (тактичної групи) в операції з підтримання миру в Республіці Ірак. Досліджено зміст, характер, особливості розгортання та виконання завдань українською бригадою (тактичною групою) у зоні її відповідальності. Визначено основні групи факторів і їх вплив на виконання завдань українським миротворчим контингентом в операції. Розкрито питання використання сил і засобів даного контингенту в операції з підтримання миру в Республіці Ірак. Обгрунтовано рекомендації щодо підвищення якості підготовки військових підрозділів (призначених до дій як миротворчі контингенти), удосконалення й адаптації існуючої нормативно-правової бази до вимог сучасних міжнародних миротворчих операцій, застосування набутого досвіду в навчальний процес військових ВНЗ, а також впровадження цивільного-військового співробітництва під час участі Збройних сил України в міжнародних миротворчих операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-64(5ИРК) + Х915.212.031(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Пулим О.В. 
Збройні Сили України як фактор створення та забезпечення існування системи колективної безпеки у Європі: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О.В. Пулим ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено місце і роль Збройних Сил України у миротворчій діяльності української держави, участь у миротворчих операціях під егідою Організації Об'єднаних Націй у складі багатонаціональних сил і в системі міжнародних зв'язків України. Значну увагу приділено налагодженню співробітництва у військовій галузі протягом 1992 - 2000 рр., зусиллям військового відомства України у розвитку відносин рівноправного партнерства з країнами-членами Північноатлантичного Альянсу. Прослідковано участь миротворчих контингентів України у складі багатонаціональних сил ООН у Південно-Західній Європі, в Анголі, Таджикістані та Лівані. Вивчено процес створення нормативно-правової бази участі українських підрозділів у миротворчих операціях. Детально в хронологічній послідовності висвітлено дії підрозділів Збройних Сил України в миротворчих контингентах ООН під час вирішення конфліктів на теренах колишньої Югославії. До наукового обігу введено справжні найменування військових підрозділів, що дає змогу виключити історіографічні помилки під час описання дій українських миротворців у складі різних багатонаціональних військових формувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:64 + Х915.22(4)
Шифр НБУВ: РА314089 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Фролова О.Г. 
Злочини, пов'язані з банкрутством, в Україні: кримінально-правова характеристика: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.Г. Фролова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Вперше проведено монографічне дослідження, в якому розглянуто комплекс питань теоретичного та практичного характеру щодо кримінально-правової характеристики злочинів, пов'язаних з банкрутством в Україні. Визначено ряд специфічних ознак понять "неплатоспроможність", "стійка неплатоспроможність", "фінансова неплатоспроможність", проаналізовано їх співвідношення. Конкретизовано визначення потерпілих і суб'єктів злочинів, пов'язаних з банкрутством. Розглянуто способи скоєння даного виду злочинної діяльності. Розкрито специфічний кримінально-правий зміст кожного злочину, пов'язаного з банкрутством, їх співвідношення між собою та з іншими злочинами. На підставі одержаних результатів розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 + Х881.9(4УКР)117 +
Шифр НБУВ: РА348282
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Мілаш В.С. 
Комерційний договір у господарському праві: теоретичні проблеми становлення та розвитку: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / В.С. Мілаш ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 40 с. — укp.

Теоретично узагальнено та запропоновано нове вирішення наукової проблеми стосовно визначення напрямків розвитку господарського договірного права за сучасних умов, а також проблем законодавчого забезпечення господарсько-договірних відносин комерційного характеру. На базі актової теорії проаналізовано суть господарського договору. Обгрунтовано потребу в систематизації таких договорів як окремого напрямку загального процесу модернізації господарського права. Запропоновано визначення типу, виду та різновиду даного договору. Визначено та досліджено основні системотвірні чинники, що зумовлюють становлення та розвиток комерційного договору як одного з найпоширеніших видів господарського, що належить до договірного типу виробничих договорів. За результатами проведеного дослідження визначено функціональне призначення комерційного договору, його місце у системі господарських договорів і значення у механізмі господарсько-правового регулювання ринкових відносин. Розроблено нові, а також удосконалено існуючі господарсько-правові поняття (конструкції), зокрема, "товароздатність", "господарська операція", "господарська правосуб'єктність", "порядок укладення господарського договору". Розглянуто проблему співвідношення понять "дійсний" і "чинний" господарський договір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.4 +
Шифр НБУВ: РА362542
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Круглова О.О. 
Кримінальна відповідальність за доведення до банкрутства (аналіз складу злочину): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.О. Круглова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше проведено кримінально-правовий аналіз юридичної норми, що передбачає відповідальність за умисне доведення до банкрутства суб'єкта господарьскої діяльності. Запропоновано новий термін - "кримінальне банкрутство", який узагальнює злочини, передбачені Ст. 218 - Ст. 221 КК України. Визначено видові об'єкти цих злочинів та уточнено ознаки злочинного діяння, передбаченого Ст. 219 КК України. Проведено правовий аналіз термінів "банкрутство" та "стійка фінансова неспроможність" щодо доцільності й правомірності їх паралельного вживання в диспозиції Ст. 219 КК України. З'ясовано стадії фінансової діяльності суб'єкта господарювання, на яких можливе доведення до банкрутства та встановлено моменти початку та закінчення злочину. Наведено класифікацію супутніх злочинних діянь і запропоновано нове визначення видового та безпосереднього об'єктів злочину доведення до банкрутства. Для розрахунку повного розміру матеріальних збитків запропоновано урахування сумарної шкоди злочину. Встановлено доцільність виключення з тексту диспозиції Ст. 219 КК України терміну "держава", оскільки його зміст вмотивовано у понятті "кредитори". Обгрунтовано необхідність доповнення суб'єктивного складу злочину, передбаченого Ст. 219 КК України та виключення з переліку його обов'язкових ознак мотиву доведення до банкрутства. Запропоновано нову редакцію Ст. 219 КК України та примітки до Ст. 218 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.11 + Х881.9(4УКР)117.11
Шифр НБУВ: РА335428
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Грек Б.М. 
Кримінально-правова відповідальність за фіктивне банкрутство та доведення до банкрутства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Б.М. Грек ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан наукової розробки проблем кримінально-правової відповідальності за фіктивні банкрутства та доведення до банкрутства. Здійснено порівняльний аналіз інституту банкрутства окремих країн світу та вітчизняного. Обгрунтовано розбіжності між поняттями "банкрутство", "фінансова неспроможність" та "неплатоспроможність". Систематизовано причини банкрутства суб'єктів господарювання. Визначено стан і суть розвитку зазначеного інституту в Україні. Розкрито роль держави у запобіганні банкрутства. Зроблено юридичний аналіз злочинів, передбачених статтями 218, 219 КК України. Визначено проблеми, що виникають у працівників правоохоронних органів у разі застосування цих статей. Розроблено науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення, а також рекомендації щодо протидії кримінальним формам банкрутства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.11 +
Шифр НБУВ: РА340308
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Білоцький С.Д. 
Міжнародне-правове регулювання співробітництва регіональних організацій колективної безпеки з ООН (на прикладі миротворчих операцій НАТО в Південно-Східній Європі): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / С.Д. Білоцький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано міжнародно-правові підстави проведення миротворчих операцій, висвітлено юридичні аспекти трансформаційних та еволюційних процесів всередині НАТО. Досліджено участь даної міжнародної організації у миротворчих операціях. Визначено форми ведення миротворчих операцій та міжнародно-правові засади діяльності миротворчих сил. Проаналізовано правові засади функціонування НАТО. Здійснено правовий аналіз участі НАТО у врегулюванні збройних конфліктів у Південно-Східній Європі. Розглянуто теоретичні та практичні питання міжнародно-правового регулювання миротворчих операцій НАТО на території колишньої Югославії, визначено роль ООН у даному процесі. Досліджено правові засади проведення НАТО гуманітарної інтервенції в Косово (Сербія) та наслідки даної операції для розвитку міжнародного права. Розкрито правову природу участі НАТО в миротворчій діяльності. Проаналізовано угоди щодо проведення миротворчих операцій, укладені за участі НАТО, встановлено їх відповідність імперативним нормам міжнародного права. Визначено міжнародно-правові підстави участі у миротворчих операціях під головуванням НАТО країн, що не є членами НАТО. Встановлено роль національного законодавства у разі залучення конкретної країни до миротворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.031 + Х915.232.3 + Ц851.11 +
Шифр НБУВ: РА355823
Рубрики:

10.
Грошовик Ю.Я. 
Організаційно-правові основи детінізації відносин у сфері зовнішньоекономічної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.Я. Грошовик ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано проблеми організаційно-правового забезпечення детінізації відносин у сфері зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) та показано, що виконання основних завдань державного управління та контролю у контексті вдосконалення організаційно-правового забезпечення розвитку та детінізації зовнішньоекономічної діяльності потребує: врахування в системі соціального управління зовнішньоекономічними процесами правоохоронного блоку проблем; розробки та впровадження до практики керування підприємництвом економічних передумов детінізації відносин, вдосконалення тарифного та нетарифного регулювання експортно-імпортних операцій; децентралізації виробничих функцій (ліцензування, реєстрація контрактів, застосування санкцій) Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України; підвищення ролі центрального апарату даного Міністерства стосовно виконання його безпосередніх функцій, а саме: управління, координації та контролю за діяльністю підпорядкованих йому органів на місцях; розробки механізмів і засобів реалізації державної політики з питань детінізації економіки; створення організаційно-правових передумов і конкретних механізмів залучення до управлінських та контрольних процесів суб'єктів корпоративного управління та контролю; створення відповідних інформаційних баз даних та контрольно-аналітичних систем превентивної протидії тіньовим проявам у сфері ЗЕД. Запропоновано структуру комплексного нормативно-правового акту, необхідного для створення цілісного механізму контролю за експортно-імпортними операціями, а також методичні рекомендації, реалізація яких дає змогу сформувати багаторівневу систему управління та контролю, спрямовану на протидію тіньовим проявам та детінізацію відносин у сфері ЗЕД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03
Шифр НБУВ: РА330959
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Пивоваров В.В. 
Податкова і кредитно-фінансова злочинність: кримінологічна характеристика та попередження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Пивоваров ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено кримінологічну та кримінально-правову характеристики податкової та кредитно-фінансової злочинності в Україні, особи злочинців, які ухиляються від сплати податків та шахрайства з фінансовими ресурсами, розкрито причини та розглянуто умови вчинення зазначених видів злочинів. Висвітлено заходи щодо попередження податкової та кредитно-фінансової злочинності, питання розробки та прийняття Концепції боротьби зі злочинами у податковій та кредитно-фінансовій сферах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.8 + Х883.9(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА328051
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Северин О.Є. 
Правове регулювання валютних операцій суб'єктів господарської діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.Є. Северин ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2003. — 17 с. — укp.

На підставі комплексного дослідження відносин, що складаються в процесі здійснення валютних операцій, обгрунтовано принцип об'єктивної оцінки валютних операцій, за яким валютна операція кваліфікується однаково для всіх її сторін під час розв'язання питання про її правомірність та застосування відповідальності. Виявлено окремі шляхи безпідставного відпливу валютних коштів з України, а також механізми запобігання цього. Надано визначення термінів "валютні операції","валютне регулювання","валютний контроль", "суб'єкти валютних операцій", "розрахунок", "платіж", "експорт", "імпорт". Надано рекомендації з удосконалення порядку купівлі іноземної валюти. Запропоновано поділ правомірних (легальних) валютних операцій на легітимні (правомірні за законом) і легітимізовані (правомірні за наявності ліцензії). Обгрунтовано принцип вільного використання суб'єктами господарювання бланкетних норм у разі невидання державними органами відповідних підзаконних нормативних актів, а також правомірність застосування заходів відповідальності до суб'єктів господарювання у разі виконання ними підзаконних нормативних актів, виданих державними органами з порушенням закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3
Шифр НБУВ: РА326933
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Саєнко М. І. 
Правове регулювання державного контролю у сфері фінансових послуг в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. І. Саєнко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано загальнотеоретичні та практичні питання, пов'язані з правовим регулюванням державного контролю у сфері фінансових послуг. Розглянуто питання реалізації повноважень спеціальних суб'єктів такого контролю. Проаналізовано поняття "послуга", "фінансова послуга", "державний контроль". Визначено поняття та види суб'єктів державного контролю у сфері фінансових послуг. Розкрито особливості контрольно-наглядової діяльності різних органів. Висвітлено правове регулювання контрольної діяльності у галузі фінансових послуг у зарубіжних країнах. Вдосконалено державний контроль у сфері фінансових послуг в Україні. Запропоновано зауваження та пропозиції щодо вітчизняного законодавства, яке регулює відносини у сфері фінансових послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071 + Х829(4УКР)0-9
Шифр НБУВ: РА376797 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Богун В.П. 
Правове регулювання розрахунків в іноземній валюті у зовнішньоекономічних відносинах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.П. Богун ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Вперше проведено цілісний аналіз законодавчого та договірного регулювання розрахунків у іноземній валюті за експортно-імпортними господарськими операціями; процес розрахунків проаналізовано не як просто банківську операцію, а як достатньо складний механізм, правове регулювання якого базується на органічному поєднанні публічно-правових і приватно-правових засад. Висвітлено роль і значення нормативного та договірного регулювання розрахунків. Обгрунтовано необхідність широкого впровадження в систему розрахунків за зовнішньоекономічними операціями їх документних форм, що виступають як складні (спеціальні) юридичні конструкції, опосередковані багатосторонніми правовідносинами, які не укладаються в рамки традиційних (простих) цивільно-правових договорів, а також сучасних розрахунково-кредитних інструментів (факторинг, форфейтинг). Сформульовано визначення поняття "іноземна валюта". Запропоновано ряд конкретних пропозицій щодо вдосконалення національного законодавства про розрахунки у сфері зовнішньоекономічних відносин, які можна використовувати у законотворчому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.2
Шифр НБУВ: РА313078 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

15.
Микієвич М.М. 
Правові засади організації та діяльності Європейського Союзу у сфері зовнішньої політики та безпеки: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / М.М. Микієвич ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові засади функціонування та інституційного розвитку Європейського Союзу у сфері його зовнішньої політики та політики безпеки на сучасному етапі. На підставі нормативної бази та аналізу сучасних правових доктрин наведено характеристику Європейського Союзу як нової форми міжнародного об'єднання держав. Обгрунтовано твердження, що Спільна зовнішня політика та політика безпеки (СЗППБ) є формою правового співробітництва держав - членів Європейського Союзу, побудована на систематичних зв'язках, що формалізують їх значення як системи дієвих правових норм, затверджених в установчих договорах, укладених згідно з загальним міжнародним правом. Визначено цілі та функції СЗППБ як інституційні категорії права, що мають нормативне значення, тобто є юридично зобов'язуючими для всіх акторів, залучених до їх виконання. Визначено особливості правових зв'язків у межах Європейської безпеки, а також взаємодії Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), Західноєвропейського Союзу (ЗЄС), Організації Північноатлантичного Договору (НАТО) з Європейським Союзом, сформованих на підставі Договору про заснування Союзу. Обгрунтовано перспективні шляхи розвитку договірно-правових механізмів співпраці України з Європейським Союзом у сфері безпеки за умов реаліазції нової концепції сусідства ЄС. Зроблено висновки, що поглиблення співпраці України з ЄС у сфері СЗППБ сприяє наближенню її внутрішніх політичних і соціально-правових стандартів до стандартів Європейського Союзу. Запропоновано конкретні механізми регулювання відносин співпраці між Україною та ЄС у сфері СЗППБ відповідно з положеннями нової розширеної угоди з питань співпраці між сторонами, зокрема, щодо врегулювання участі України у миротворчих операціях Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96 + Ф4(4)64 +
Шифр НБУВ: РА349755
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

16.
Кравчук Г. А. 
Правові основи фінансування судової влади в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Г. А. Кравчук ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз правових основ фінансування судової влади в Україні. Визначено місце судової влади в системі державної влади з огляду на особливості її фінансування та специфіку нормативно-правового регулювання цього процесу. Проаналізовано причини фінансової несамостійності судових органів, надано авторське тлумачення поняття "фінансова незалежність судової влади" з урахуванням ролі судових органів у бюджетному процесі щодо фінансування судової влади. Запропоновано концептуальний підхід до фінансового забезпечення розвитку судової влади у напрямі гарантування її незалежності в системі державної влади, зокрема обгрунтовано доцільність повернення до питання про особливий порядок фінансування. Сформульовано й обгрунтовано принципи фінансування судової влади, виконання яких сприятиме забезпеченню її фінансових потреб у повному обсязі. Узагальнено підходи організаційно-правового характеру до покращення системи бюджетного фінансування судової влади. Обгрунтовано структуру видатків на судову владу для забезпечення здійснення правосуддя відповідно до законодавства та щорічного збільшення видатків на вказану сферу, особливо видатків розвитку. Охарактеризовано основні етапи судової реформи, що пов'язані з удосконаленням фінансування судової влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)39 + Х891.9(4УКР)-2
Шифр НБУВ: РА384726 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Болгов О.Є. 
Роль ООН в забезпеченні міжнародної безпеки після "холодної війни" (міжнародно-правові питання): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.Є. Болгов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації досліджено міжнародно-правові аспекти забезпечення міжнародної безпеки після закінчення "холодної війни". Основна увага відведена аналізу правової природи миротворчих операцій ООН, які в нових міжнародних умовах набули нового значення. Дослідження нормативного закріплення статусу операцій ООН по підтриманню миру покладено в основу наукових рекомендацій по вдосконаленню правового регулювання діяльності Генерального секретаря ООН по керівництву операціями по забезпеченню миру і визначення правового статусу військових контингентів ООН, які беруть участь у цих операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212
Рубрики:

18.
Лукашев О. А. 
Система фінансового права: теоретичні проблеми розвитку і трансформації: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. А. Лукашев ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 32 с. — укp.

Охарактеризовано поняття, структуру й ознаки фінансової системи України та визначено місце кожного з її елементів. Визначено співвідношення понять "фінанси", "фінансова діяльність", "фінансова система" й обгрунтовано похідність структури фінансово-правової галузі як цілісної, складної системи. Охарактеризовано зміст інституційних утворень в структурі фінансового права, надано класифікацію фінансово-правових інститутів та обгрунтовано перспективи їх подальшого розвитку. Визначено підстави виокремлення бюджетного та податкового права як підгалузей фінансового права, розкрито принципи їх взаємодії. Обгрунтовано критерії розмежування фінансового та банківського права, розглянуто особливості фінансово-правової норми й охарактеризовано вихідні риси, що визначають її галузеву специфіку. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинного фінансового законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)-03 + Х820-03
Шифр НБУВ: РА381403 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Здоровко С.Ф. 
Тактичні операції при розслідуванні вбивств, що вчиняються організованими групами і злочинними організаціями: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.Ф. Здоровко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено ознаки тактичної операції, сформульовано підхід щодо визначення її поняття, виявлено види тактичних операцій та запропоновано їх класифікацію. Розроблено криміналістичну класифікацію вбивств, що вчиняються організованими групами. Проведено комплексний аналіз криміналістичної характеристики вбивств зазначеної категорії. Розкрито зміст та встановлено особливості головних елементів криміналістичної характеристики. Визначено особливості проведення окремих початкових слідчих дій (огляду місця подій, допиту, пред'явлення для упізнання, обшуку, призначення судових експертиз, зняття інформації з каналів зв'язку та ін.). Виявлено передумови та можливості розробки тактичних операцій у розслідуванні убивств, що вчиняються організованими групами; встановлено залежності між проміжними завданнями розслідування та тактичними операціями. Сформульовано проміжні завдання розслідування для даної категорії злочинців (встановлення характеру, виду, місця та часу учинення, засобів та знарядь, мотивів убивства; встановлення осіб жертви та убивці; усунення протидії розслідуванню). Вперше розроблено та запропоновано для застосування двадцять типових тактичних операцій, доцільних у ході розслідування убивств даної категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.017 + Х894.9(4УКР)211.201.7 +
Шифр НБУВ: РА322298
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Козинець І.П. 
Участь Збройних сил України в миротворчій діяльності (1992 - 2006 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / І.П. Козинець ; Нац. акад. оборони України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено джерельно-історіографічний огляд участі Збройних сил (ЗС) України в міжнародній миротворчій діяльності (1992 - 2006 рр.). Узагальнено наукові погляди вітчизняних і зарубіжних вчених стосовно даного питання. Розкрито основні етапи підготовки миротворчих підрозділів і контингентів до участі у миротворчих операціях, а також напрями діяльності українських миротворців, характерні особливості застосування ЗС України у миротворчих акціях міжнародних і регіональних організацій з метою встановлення та підтримання миру. Запропоновано періодизацію миротворчої діяльності ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2,8(4УКР)44 + Х915.212.031 (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361396
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського