Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (78)Юристам - Наукова електронна бібліотека (15)Юристам - Реферативна інформація (254)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (2)Юристам - Електронні колекції (6)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ШЛЮБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

1.
Афанасьєва Л.В. 
Аліментні правовідносини в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.В. Афанасьєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено та обгрунтовано поняття "сімейне правовідношення", "аліментне зобов'язання". На базі законодавчого визначення поняття "сім'я" проаналізовано співвідношення кола членів сім'ї та суб'єктів аліментних правовідносин. Розроблено ряд науково-теоретичних положень, які стосуються правового регулювання аліментних відносин з урахуванням нововведень, передбачених у новому Сімейному кодексі України. Розглянуто в комплексі аліментні зобов'язання подружжя, батьків і дітей, інших родичів, свояків, фактичних вихователів (вихованців). На підставі аналізу нормативно-правових актів шлюбно-сімейного законодавства та судової практики розроблено конкретні пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання аліментних відносин і рекомендації для правозастосовчих органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА323583
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Липець Л.В. 
Врегулювання шлюбних та подібних відносин законом та договором: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.В. Липець ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вітчизняне законодавство та тріаду шлюбних правовідносин: майнові й особисті немайнові права подружжя та права і обов'язки за взаємним утриманням. Досліджено історію розвитку правового регулювання укладення та розірвання шлюбу. Проаналізовано історичний розвиток шлюбних відносин. Висвітлено значення договору подружжя як засобу індивідуального правового регулювання, з'ясовано місце договорів подружжя у загальній системі договорів. Сформульовано наукові висновки та коректні пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА366253
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Лахач Т. О. 
Державна регламентація шлюбно-сімейних відносин у радянській Україні 1920 - 1930-х років: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. О. Лахач ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т. Г. Шевченка. — Чернігів, 2010. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз моделі державної регламентації шлюбно-сімейних відносин у контексті політичних, економічних, соціокультурних змін і перетворень. Досліджено засадничі принципи політики більшовиків щодо старих церковних законів про шлюбно-сімейні відносини. Вивчено трансформацію морально-ціннісних імператорів суспільства та шлюбно-сімейних відносин, вплив політичного режиму на розвиток селянських і міських родин, процес формування нової системи родинних потреб внаслідок Голодомору 1932 - 1933 рр., становище жінки-матері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-2 + Х839(4УКР)7-1:61
Шифр НБУВ: РА373754 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Мартинюк О. В. 
Еволюція правового становища жінки в Україні (X - перша половина XVII ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Мартинюк ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано правові джерела у X - першій половині XVII ст. та доведено, що жінка є самостійним суб'єктом цивільно-правових відносин, право- та дієздатною особою. Визначено, що у шлюбно-сімейних відносинах юридично закріплено волевияв жінки. Досліджено, що майнові права жінок не зазнають обмежень у порівнянні з чоловіками, а у деяких випадках їх обсяг є більшим. Зазначено, що жінки можуть бути як спадкодавцями, так і спадкоємцями. Визначено обсяг кримінальної відповідальності жінки, ступінь захищеності особистих і майнових прав жінок різних суспільних верств населення кримінальним правом і доведено, що особисті та майнові права жінок усіх суспільних верств захищає закон і звичай.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4-512
Шифр НБУВ: РА373612 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Овчатова-Редько 
Майнові правовідносини жінки та чоловіка, які перебувають у фактичному шлюбі, за законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Алла Олександрівна Овчатова-Редько ; Одеська національна юридична академія. — О., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)732.2 + Х839(4УКР)116.2
Шифр НБУВ: РА366917
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Ариванюк Т.О. 
Правове регулювання відносин власності між подружжям: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.О. Ариванюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано розвиток інституту права власності подружжя, визначено поняття права власності подружжя та правового режиму спільного майна. Досліджено правові підстави та умови виникнення у подружжя права спільної власності на придбане в період шлюбу майно, особливості здійснення подружжям правомочностей щодо спільного та роздільного майна. Висвітлено питання припинення права спільної власності шляхом її поділу, визначено принципи та порядок проведення такого поділу подружжям та судом. Сформульовано науково-теоретичні висновки щодо правового режиму спільного та роздільного майна подружжя та конкретні рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання відносин власності між подружжям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)733.2
Шифр НБУВ: РА319023 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Новохатська Я.В. 
Правове регулювання майнових відносин подружжя (порівняльно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Я.В. Новохатська ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто значення й особливості застосування порівняльно-правового методу у дослідженні майнових відносин подружжя. У порівняльному аспекті досліджено систему правового регулювання даних відносин та її складові, а саме: законне та договірне регулювання. Проаналізовано питання регулювання відносн подружжя з приводу певних об'єктів їх майнових прав: сімейного будинку, плодів і доходів, "доходів від кар'єри", грошових вкладів. Проведено комплексне порівняльне дослідження договірного регулювання майнових відносин подружжя у період шлюбу та на випадок його припинення. Сформульовано теоретичні висновки та надано науково обгрунтовані рекомендації щодо вдосконалення цивільного та сімейного законодаства України, механізму договірного регулювання подружніх відносин у майновій сфері, правозастосовної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)733.2 + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА344124
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Сафончик О.І. 
Правове регулювання припинення шлюбу в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.І. Сафончик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто генезу соціального інституту шлюбу, встановлено його значення у сучасному сімейному праві. Проаналізовано питання припинення шлюбу в контексті нового цивільного, сімейного та цивільно-процесуального законодавства. Проведено комплесне дослідження правовідносин, які виникають між подружжям та іншими особами у зв'язку з припиненням шлюбу, обгрунтовано необхідність формування нового підходу щодо врегулювання шлюбно-сімейних правовідносин і удосконалення юридичного інструментарію для їх оформлення. Визначено особливості, підстави, порядок здійснення та правові наслідки припинення шлюбу з урахуванням сучасних законодавчих змін. Проаналізовано історичний розвиток соціального інституту припинення шлюбу, здійснено порівняльне дослідження підходів щодо його регулювання на різних етапах формування. Наведено пропозиції щодо удосконалення шлюбно-сімейного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)735.3 +
Шифр НБУВ: РА332263
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Глиняна К.М. 
Правове регулювання розлучення за сімейним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / К.М. Глиняна ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст поняття, визначено характерні ознаки й особливості правового регулювання розлучення в Україні протягом XX ст. та на сучасному етапі розвитку законодавчої бази. Обгрунтовано необхідність створення нового підходу щодо регулювання шлюбно-сімейних відносин та удосконалення юридичного інструментарію для їх оформлення. Проаналізовано правове регулювання процесу розлучення у більш широкому значенні, ніж розірвання шлюбу, з урахуванням чинних норм сімейного, цивільно-процесуального законодавства та законодавства, що регулює діяльність органів РАЦС. Визначено зміст поняття, форм і видів розлучення. Розкрито сутність і досліджено розвиток інституту розлучення. Розглянуто порядок реалізації права на розлучення за чинним законодавством України. Показано особливості встановлення правового статусу подружжя в процесі та після реалізації права на розлучення у сімейному праві України. Визначено загальні й особливі тенденції у правовому регулюванні розлучення на різних етапах розвитку суспільства. Здійснено дослідження інституту розлучення в історичному розвитку. Проведено порівняльне вивчення особливостей правового регулювання розлучення на різних етапах розвитку правової системи держави. Послідовно проаналізовано поняття та види розлучення, розглянуто його особливості залежно від виду шлюбу. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення окремих норм сімейного, цивільно-процесуального законодавства та законодавства про органи РАЦС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)735.3 +
Шифр НБУВ: РА346120
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Кожевнікова В. О. 
Правове регулювання укладення шлюбів громадянами України у державах Європейського Союзу та їх визнання в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. О. Кожевнікова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що законодавство усіх даних держав ЄС застосовує класичні колізійні прив'язки lex loci celebrationis щодо форми укладення шлюбу та lex patriae відносно матеріальних умов. З'ясовано, що у чинному внутрішньому законодавстві України не існує поняття "визнання шлюбу", а юридична доктрина міжнародного приватного права не дає її наукового визначення. Надано визначення та розуміння даного поняття, та запропоновано повернутися до раніше існуючої в сімейному законодавстві України дефініції "визнання шлюбів", замість чинної "дійсність шлюбів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х934
Шифр НБУВ: РА373574 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

11.
Глиняний В.П. 
Правове становище заміжньої жінки від стародавнього до новітнього часу: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.П. Глиняний ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 36 с. — укp.

Проведено комплексний історико-теоретичний аналіз становлення та розвитку правового становища заміжньої жінки в різних країнах від стародавнього до Новітнього часів. Зроблено узагальнююче дослідження таких способів укладання шлюбу, як викрадення, купівля, розглянуто місце дочки в сім'ї як доказ первісного безправного становища заміжньої жінки, а також з'ясовано наслідки невільного та вільного шлюбу, які дають змогу вивчити роль договору в розробці сімейного права. Встановлено становище жінки як предмет договору. Розглянуто правове становище заміжньої жінки у зв'язку зі спільністю та роздільністю майна подружжя, яке виявляє особисте становище дружини та вдови-опікунки. Проаналізовано фактори, які вплинули на покращання правового становища заміжньої жінки, в тому числі розлучення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)-624 + С5*643.22*423.21 + Т3(0)0-297 +
Шифр НБУВ: РА321408
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Болховітінова А.Б. 
Припинення шлюбу за законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.Б. Болховітінова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено припинення шлюбу в судовому й адміністративному порядках внаслідок смерті одного з подружжя й оголошення його померлим. Сфомульовано доктринальне визначення поняття "припинення шлюбу". Вдосконалено правові підходи до визначення змісту поняття "розірвання шлюбу", встановлено співвідношення зазначених понять. Обгрунтовано необхідність уніфікації підстав судового розірвання шлюбу, введення заборони на пред'явлення позову про розірвання шлюбу особою, яка вчинила протиправну поведінку, визнання недійсним шлюбу, ускладненого особою, оголошеною померлою. На підставі аналізу науково-теоретичних проблем правового регулювання припинення шлюбу сформульовано конкретні рекомендації щодо вдосконалення законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)735.3 +
Шифр НБУВ: РА363800
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Кляпець О.Я. 
Психологічні чинники вибору молодою людиною цивільного шлюбу: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.Я. Кляпець ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Визначено психологічний зміст цивільного й традиційного шлюбу та специфіку шлюбного вибору молоді, досліджено процес формування шлюбно-сімейних стосунків. Показано, що здійснення оптимального вибору форми шлюбно-сімейних стосунків особистістю є передумовою задоволеності шлюбом. Встановлено, що для кожного типу особистості залежно від її індивідуально-психологічних властивостей вибір однієї з форм шлюбно-сімейних стосунків є більш оптимальним. Виявлено, що психологічними чинниками здійсення молоддю оптимального вибору цивільного шлюбу є такі психологічні особливості як локус контролю, рівень розвитку рефлексії та спрямованість на самоактуалізацію обох партнерів. Розроблено засоби психологічної допомоги у здійсненні молоддю оптимального вибору форми шлюбно-сімейних стосунків. Показано, що запропонована тренінгова програма є ефективним шляхом розвитку здатності до здійснення оптимального вибору форми шлюбно-сімейних стосунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956 + Х839(4УКР)732.2 +
Шифр НБУВ: РА333531
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Малютіна І.П. 
Родинно-шлюбні взаємини українців у контексті правової культури (др.пол. XVI - XVIII ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / І.П. Малютіна ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Виділено та порівняно основні параметри правової культури українського народу в історико-юридичних пам'ятках, етнологічних дослідженнях, судових і архівних документах, фольклорі та літературних творах. Визначено й описано основні феномени проявів родинно-шлюбних взаємин у традиційній правовій культурі на різних рівнях соціальної та правової реальності, а також і на рівні окремих особистостей в Україні XVI - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-519 + Т3(4УКР)4-2 + Х2(4УКР)4-623.7 +
Шифр НБУВ: РА368847
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Бондаренко Н.О. 
Розвиток прав жінок УРСР: національний та міжнародний аспекти (1917 - 1991 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.О. Бондаренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено сучасні методологічні підходи щодо вивчення прав жінок та способів їх реалізації за різних політико-правових доктрин. Здійснено поглиблений аналіз стану дослідження даної наукової проблеми у вітчизняній історіографії. Охарактеризовано положення української радянської Конституції 1919 р., 1929 р., 1937 р. та 1978 р. як базові норми розвитку основних прав і свобод жінок. Проаналізовано законодавчі акти 1917 - 1991 рр. щодо нормування політичних, шлюбно-сімейних, трудових та освітніх прав жінок. Розглянуто процес формування міжнародного співробітництва та охарактеризовано міжнародно-правові зобов'язання України як члена ООН у сфері захисту прав жінок, набутих державою у 1945 - 1991 рр. Оцінено ефективність здійснюваної в УРСР державної політики щодо законодавчого забезпечення прав жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х620.322.1(2УК) + Х911.41 +
Шифр НБУВ: РА332911
Рубрики:

16.
Онишко О.Б. 
Становлення і розвиток сімейного права Другої Речі Посполитої (1918 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Б. Онишко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему становлення та розвитку сімейного права Другої Речі Посполитої у 1918 - 1939 рр. З'ясовано особливості застосування шлюбно-сімейних правових норм, відповідно до чинних нормативних актів, залежно від об'єднаних регіонів. Охарактеризовано основні інститути сімейного права, такі як шлюб, розлучення, сепарація, особисті немайнові та майнові права й обов'язки подружжя, батьків і дітей. Виявлено особливості укладення, розірвання шлюбу, визнання шлюбу недійсним залежно від віросповідання подружжя. Проаналізовано основні умови укладення шлюбних договорів, охарактеризовано права та обов'язки батьків і дітей, що виникли їз шлюбної та позашлюбної спорідненості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ)61-623.7 +
Шифр НБУВ: РА367628
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Бикова О.Ю. 
Укладення та розірвання шлюбу за законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.Ю. Бикова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання, пов'язані з регулюванням процесів укладення та розірвання шлюбу. Розглянуто умови та порядок вступу у шлюб, визначено підстави для визнання його недійсним або неукладеним. Проаналізовано особливості правового регулювання заручин. Розкрито правову природу шлюбу, проаналізовано проблеми його розірвання державним органом реєстрації актів цивільного стану та за рішенням суду. Сформульовано рекомендації щодо удосконалення положень чинного сімейного законодавства, що регулює порядок укладення та розірвання шлюбу. Зокрема розроблено пропозиції щодо внесення змін до СК та КТМ України, а також Закону України "Про органи реєстрації актів громадського стану" та інших нормативно-правових актів. Проаналізовано зарубіжний законодавчий досвід правового регулювання укладення та розірвання шлюбу й обгрунтовано необхідність прийняття Закону України "Про акти цивільного стану".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА339490
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Форманюк В.І. 
Формування Візантійської системи шлюбно-сімейного права (IV - VI ст.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01. / В.І. Форманюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості формування візантійської (греко-римської) системи шлюбно-сімейного права, період становлення якого припадає на IV - VI ст. і поділяється на два етапи: греко-римське право "доюстиніанової доби" та візантійське право доби Юстиніана. Визначено специфіку місця шлюбно-сімейного права у структурі візантійської культури, його світоглядне підгрунтя, чинники та засади формування. Охарактеризовано стан джерел, розуміння шлюбу, умови його укладення та припинення, стосунки між подружжям. Досліджено характер трансформацій, що відбулися у той час на підгрунті класичного римського права, а також ті докорінні зміни, яких інститут шлюбу зазнав у період правління Юстиніана та під впливом християнської ідеології. Обгрунтовано закономірність такого розвитку візантійського шлюбно-сімейного права та наявність подібних тенденцій у формуванні аналогічних інститутів в Україні, які мають бути враховані в процесі законотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44-622.3
Шифр НБУВ: РА313244 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Ульяненко О.О. 
Шлюбний договір у сімейному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Ульяненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Досліджено поняття шлюбного договору. Висвітлено основні етапи розвитку законодавства про регулювання майнових відносин подружжя, порядок укладення шлюбного договору, його зміст і динаміку. Надано характеристику нововведень нового Сімейного кодексу України щодо шлюбного договору, визначено їх позитивні риси та недоліки, визначено співвідношення даного з цивільно-правовими договорами, передбаченими в ЦК України. Значну увагу приділено виявленню недосконалих положень СК України, внесено пропозиції щодо допрацювання норм, які визначають коло суб'єктів шлюбного договору, межі врегулювання майнових відносин цим договорам, порядок внесення змін до шлюбного договору, правові наслідки його недійсності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА326212
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського