Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (166)Юристам - Наукова електронна бібліотека (75)Юристам - Реферативна інформація (324)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)Юристам - Електронні колекції (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ЮРИСТІВ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Циверенко Г. П. 
Адміністративно-правове забезпечення здійснення народного волевиявлення в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Г. П. Циверенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

На основі наукових праць юристів, інших фахівців українського та зарубіжного законодавства, матеріалів адміністративної практики розкрито зміст, механізми та форми застосування норм адміністративного права, які слугують підгрунтям забезпечення здійснення народного волевиявлення, значення адміністративної відповідальності за порушення виборчих прав громадян, юридичні та практичні аспекти проблем застосування цього інституту. Викладено обгрунтовану концептуальну схему наукових і прикладних положень, спрямованих на вдосконалення адміністративної відповідальності за проступки, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення. Запропоновано зміни до законодавства про адміністративну відповідальність з метою вдосконалення правового захисту виборчих прав громадян. Обгрунтовано доцільність прийняття Виборчого кодексу України, який би повною мірою регулював відносини, що виникають у сфері забезпечення здійснення народного волевиявлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х809(4УКР)526
Шифр НБУВ: РА382766 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


2.
Христинченко Н. П. 
Адміністративно-правові засади діяльності юристів в міліції: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. П. Христинченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові засади діяльності юристів у міліції. Запропоновано характеристику історичних джерел виникнення та становлення їх діяльності. Розглянуто системний аналіз сутності юридичної діяльності міліції й окреслено суб'єкт її реалізації. Проаналізовано стан наукових розробок і визначено існуючі проблеми діяльності юристів у міліції з метою їх конкретизації та дослідження. Визначено місце та роль діяльності юристів у міліції за сучасних умов. З'ясовано особливості адміністративно-правового забезпечення практичної діяльності юристів у міліції, визначено форми та методи діяльності юристів у міліції та розроблено пропозиції щодо їх вдосконалення. Встановлено сутність та уточнено значення державного та громадського контролю, нагляду за юридичною діяльністю міліції, надано пропозиції щодо підвищення їх дієвості, визначено місце та значення кадрового, матеріально-технічного, фінансового й інформаційного забезпечення діяльності юристів у міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011 п
Шифр НБУВ: РА377582 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Головатий С.П. 
Верховенство права: ідея, доктрина, принцип: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Головатий ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 44 с. — укp.

Досліджено верховенство права як доктрину конституційної теорії та принципи юридичної практики. Розкрито значення цієї доктрини для теорії та практики новітнього українського конституціоналізму на основі теоретичної спадщини античних мислителів, средньовічної пам'ятки права Великої Хартії 1215 р., класичних авторів теоретиків європейського лібералізму епохи Просвітництва, на базі доробку представників наукової школи природного права, з використанням політико-юридичних документів стосовно Американської та Французької революцій XVIII ст, праць основоположника доктрини верховенства права англійського професора Алберта Вен Дайсі (XIX ст.), на підставі аналізу її розвитку у другій половині XX ст. у межах конституційної теорії англосаксонської та континентально-європейської систем права. Досліджено зміст юридичного принципу верховенства на основі доробку інституційних і експертних органів ООН (Міжнародної комісії юристів), Ради Європи, ЄС та з урахуванням тлумачної діяльності Європейського Суду з прав людини в Страсбурзі. Досліджено питання зародження верховенства права в Україні та труднощі цього процесу, зумовлені спадщиною російської культурної традиції, наслідками марксизму-ленінізму та догматизмом юридичного позитивізму радянського зразка. Запропоновано тлумачення верховенства права як засадничий принцип новітнього українського конституційного права, а також докорінно відмінний від панівного у вітчизняній науці погляд на природу українського засадничого акта - Конституції 1996 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002в + Х8(4УКР)в +
Шифр НБУВ: РА361125
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Бедь В.В. 
Використання адвокатом-захисником психологічних знань у кримінальному процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / В.В. Бедь ; Нац. акад. внутр. справ МВС України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Висвітлюються теоретичні і прикладні аспекти проблеми використання психологічних знань адвокатом-захисником для підвищення ефективності кримінального процесу. На основі праць юристів, психологів та досліджень автора розкриваються суть психологічного пізнання у кримінальному процесі, його юридичні й психологічні передумови, аналізуються особливості застосування психологічних знань адвокатом. Здійснена психологічна характеристика адвокатської діяльності та її вимог до особистості, на основі проведеного дослідження розроблена психограма адвоката-захисника. Викладено рекомендації і пропозиції щодо психологічного забезпечення адвокатської діяльності, яке повинне здійснюватись по таких напрямах : 1) залучення адвокатом різних форм психологічного пізнання (використання можливостей психологічної консультації, висновків судово-психологічної експертизи, взаємодія з фахівцем-психологом); 2) безпосереднє використання психологічних знань адвокатом, який отримав психологічну підготовку. Остання передбачає розвиток загальної психологічної культури та формування спеціальної психологічної підготовленості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)16
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Татаров О.Ю. 
Відновлення провадження та проведення розслідування у справі за нововиявленими обставинами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Ю. Татаров ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та правові проблеми застосування інституту перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами. На підставі результатів аналізу наукових праць юристів та інших фахівців українського й зарубіжного законодавства, матеріалів слідчо-прокурорської практики розкрито сутність і значення перегляду судових рішень, що набрали законної сили, розглянуто юридичні та практичні аспекти проблем застосування даного виду перегляду. Обгрунтовано концептуальну схему наукових і прикладних положень, спрямованих на удосконалення процесу перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами. Запропоновано зміни до кримінально-процесуального законодавства й інших нормативних актів щодо безпосереднього розслідування даних про нововиявлені обставини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)783.1 +
Шифр НБУВ: РА349876
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Медицький І.Б. 
Вплив соціальних факторів на злочинність в умовах становлення незалежної Української держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.Б. Медицький ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив соціальних факторів на динаміку та структуру злочинності за умов здобуття та розвитку Україною державної незалежності. На підставі вивчення наукових праць юристів, дослідження вітчизняного законодавства та результатів анкетування розкрито зміст найважливіших процесів, які відбувалися у суспільстві за останнє десятиліття й їх взаємозв'язок з криміногенною ситуацією в державі. Наведено пропозиції щодо реалізації заходів загальносоціального та спеціально-кримінологічного профілактичного впливу на злочинність з метою зменшення її рівня. Запропоновано доповнення до чинного законодавства України щодо прийняття нормативно-правових актів з метою запобігання розвитку злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА348632
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Бабенко В.В. 
Доказування в господарському процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.В. Бабенко ; Акад. прав. наук України, НДІ приват. права і підприємництва. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні аспекти доказування в господарському процесі. На підставі теоретичних здобутків вчених-юристів різних історичних періодів, аналізу чинного законодавства України висвітлено основні етапи розвитку доказового права, розкрито поняття, зміст, предмет доказування в господарському процесі. Визначено елементи доказування, види доказів і критерії їх оцінки. Розглянуто елементи судової експертизи. Особливу увагу приділено питанням правового статусу суб'єктів доказування, визначенню їх прав, обов'язків і ролі в процесі. Охарактеризовано правовий режим засобів доказування в господарському процесі. Виявлено прогалини і колізії в чинному законодавстві з даних проблем і запропоновано шляхи їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4Укр)14 + Х892.19(4Укр)189.4 +
Шифр НБУВ: РА351931
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Могілевський Л.В. 
Єдність і диференціація правового регулювання трудових відносин працівників органів внутрішніх справ України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.В. Могілевський ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено соціально-правову характеристику й історичні витоки єдності та диференціації правового регулювання трудових відносин працівників органів внутрішніх справ (ОВС). Обгрунтовано необхідність проведення диференціації правового регулювання даних трудових відносин. Проаналізовано різні точки зору вчених-юристів на понятійний апарат і підстави диференціації правового регулювання трудових відносин. Досліджено проблеми оптимального співвідношення єдиного та диференційованого регулювання трудових відносин працівників ОВС. Визначено основні риси єдиного та диференційованого правового регулювання прийому на службу, робочого часу, часу відпочинку, трудової дисципліни та заробітної плати працівників ОВС. На підставі аналізу диференціації правового регулювання їх трудових відносин узагальнено та систематизовано її підстави. Запропоновано визначення понять внутрішньовідомчої диференціації. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинних та розробки нових нормативно-правових актів з питань співвідношення єдності та диференціації правового регулювання трудових відносин працівників ОВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.210.6 + Х879(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА355755
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Рибачук А.В. 
Застосування педагогічних технологій у процесі фахової підготовки майбутніх юристів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.В. Рибачук ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито роль сучасних педагогічних технологій у фаховій підготовці майбутніх юристів, досліджено досвід і перспективи їх використання в юридичних ВНЗ України, запропоновано засоби інтенсифікації навчального процесу. Обгрунтовано визначення поняття "педагогічна технологія". Розроблено й експериментально перевірено педагогічні умови ефективного застосування педагогічних технологій, якими є активізація професійної мотивації навчання, застосування методів інтерактивного навчання, використання мультимедійних засобів. Розроблено модель застосування педагогічних технологій у фаховій підготовці майбутніх юристів, запропоновано методи вивчення їх впливу на розвиток професійних умінь і навичок студентів. Визначено рівні, критерії та показники ефективності використання педагогічних технологій у процесі фахової підготовки майбутніх юристів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8 р(4УКР)3-34 +
Шифр НБУВ: РА370089 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Васюк О.В. 
Інформаційно-бібліографічне забезпечення юристів в умовах формування правової держави: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / О.В. Васюк ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст основних понять "документний потік з правознавства", "бібліографічна інформація з правознавства" та "система інформаційно-бібліографічних ресурсів з правознавства"). Проаналізовано документний потік з правознавства, виявлено його типово-видовий склад. З'ясовано закономірності концентрації-розпорошення публікацій у даній галузі. Проаналізовано інформаційні потреби юристів за умов формування правової держави, а також систему інформаційно-бібліографічних ресурсів з правознавства, що складається з підсистем перспективної, поточної та ретроспективної бібліографічної інформації. Запропоновано шляхи для удосконалення системи забезпечення інформаційно-бібліографічними джерелами галузі правознавства за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч735.22:Х + Ч239.9:Х + Х8(4УКР)ф2 +
Шифр НБУВ: РА325428
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

11.
Рижиков В.С. 
Методика формування економічної культури у процесі підготовки майбутніх юристів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.С. Рижиков ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано та розроблено структуру і зміст економічної культури у професіограмі сучасного юриста. Розроблено методику формування економічної культури майбутнього юриста. Удосконалено терію моделювання процесу професійної підготовки юриста, зокрема, методику аналізу селекції гіпотез формування прийняття та реалізації рішень за складних умов діяльності. Конкретизовано аспекти теорії ігор щодо вибору сюжету та розробки сценарію рольової гри у процесі професійної підготовки фахівців юридичної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8 р(4УКР)3:У + Ч481.357 +
Шифр НБУВ: РА343976
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Бєляков К.І. 
Організаційно-правове та наукове забезпечення інформатизації в Україні: проблеми теорії та практики: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / К.І. Бєляков ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Проаналізовано процес переходу до інформаційного суспільства з погляду проблем організаційного та правового забезпечення, зміни наукових парадигм, їх впливу на юриспруденцію та практику соціального управління. Викладено основи інноваційного наукового напряму в юридичній науці - правничої інформаціології. Охарактеризовано, що інформаціологічна теорія права є реалізацією ідей вчених-юристів відносно інтеграції наукових знань про інформаційні процеси в правовій науці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х840 + Х849(4УКР) + З811в2 +
Шифр НБУВ: РА366311
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

13.
Василенко О.В. 
Організація самостійної роботи студентів заочної форми навчання вищих навчальних закладів юридичного профілю: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Василенко ; АПН України. Ін-т пед. освіти і освіти доросл. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему організації самостійної роботи студентів заочної форми навчання у ВНЗ юридичного профілю. Проаналізовано стан дослідження проблеми у педагогічній теорії та на практиці, особливості організації самостійної роботи майбутніх юристів заочної форми навчання. Розроблено й обгрунтовано модель організації самостійної роботи даних студентів у три етапи, спрямованої на підвищення рівня їх готовності до самостійного навчання, оволодіння юридичними знаннями, уміннями та навичками, формування професійно значущих якостей. Визначено й обгрунтовано педагогічні умови, що сприяють підвищенню ефективності самостійного навчання студентів-юристів заочної форми навчання, а саме: урахування індивідуальних особливостей студентів, наявність підготовчого етапу організації самостійної роботи, якісне навчально-методичне забезпечення з урахуванням специфіки навчання на відстані, забезпечення ефективного контролю самостійної роботи студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: ЧЧ481.267 + Х8 р31(4УКР)6-267 +
Шифр НБУВ: РА358171
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Кобець О.В. 
Особливості категоріальної структури правосвідомості юриста: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Кобець ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

На базі системного підходу виділено й обгрунтовано комплекс вимог до професійної компетентності та професіоналізму юристів. Побудовано психограму, яка базується на характеристиці якостей, що відповідають багаторівневій ієрархічній структурі психіки. Застосування комплексу методів професійного відбору згідно зі структурою розробленої психограми дозволяє визначити основні професійно важливі якості працівника органів прокуратури, а саме: мотиваційно-цільові, інтелектуальні, комунікативі, регуляторні. Розроблено структурно-функціональну модель організації правової поведінки юриста - працівника прокуратури. Виявлено фактори фахового становлення правосвідомості прокурора. Розкрито соціальну та суб'єктивно-психологічну детермінацію категоріальних структур правосвідомості професіонала - прокурора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 +
Шифр НБУВ: РА353046
Рубрики:

15.
Пелипчук С.М. 
Педагогічні умови формування суб'єктності майбутніх юристів у процесі вивчення психолого-педагогічних дисциплін: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.М. Пелипчук ; Ін-т пед. освіти і освіти дорос. АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні засади формування та розвитку суб'єктивності у майбутніх юристів у вищому навчальному закладі (ВНЗ) у процесі вивчення ними психолого-педагогічних дисциплін. Визначено його концептуальну засаду - гуманістичну філософію освіти, основною ідеєю якої є суб'єктивність студента за навчально-виховного процесу. Виявлено сучасний зміст понять "суб'єкт" і "суб'єктність" щодо особистості майбутнього юриста у контексті вимог сучасних гуманістичних концепцій навчання. За результатами проведеного формувального експерименту запропоновано умови формування та розвитку суб'єктності у майбутніх юристів у ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8 р(4УКР)3-35:Ю9 + Ч481.328 + Ю952.2 +
Шифр НБУВ: РА349998
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

16.
Булгакова І.В. 
Правове регулювання перевезення вантажів залізничним транспортом в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.В. Булгакова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Уперше комплексно досліджено теоретичні та практичні аспекти перевезень вантажів залізничним транспортом. На підставі теоретичних досліджень учених юристів різних історичних періодів та аналізу чинного законодавства досліджено питання кола учасників перевізного процесу, їх правовий статус, планування процесу перевезення вантажів, визначення транспортного залізничного договору як правової форми господарських зв'язків, пов'язаних з перевезенням вантажів. Досліджено правову природу, значення, порядок укладання, зміст договору перевезення вантажів залізничним транспортом. Розроблено пропозиції щодо удосконалення правового регулювання зазначених перевезень. Внесено пропозиції щодо змін і доповнень до чинного законодавства України, проведення систематизації законодавства, яке регулює залізничні перевезення вантажів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.9 +
Шифр НБУВ: РА326187
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Невзоров І.Л. 
Принцип законності в правозастосувальній діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Л. Невзоров ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу історіографічних джерел знайдено нові докази того, що поняття "законність" у вітчизняній юридичній літературі широко використовувалось у науковому обігу вже у другій половині ХІХ ст. На матеріалах робіт вітчизняних вчених-юристів вперше показано динаміку розвитку вчення про законність у другій половині ХІХ ст. - 1920-х рр., яке залежить від існуючого у суспільстві політичного режиму, соціальної цінності того права, якому воно служить. Визначено специфічні ознаки законності як принципа права. Досліджено питання про структурні елементи законності, її цілі, об'єкт впливу, функції. Законність обгрунтовано як провідну правову вимогу суворого та неухильного дотримання та виконання або застосування норми права. На підставі результатів аналізу законності як правового принципу, що поширюється на юридичну реальність, розглянуто загальність та універсальність, унаслідок чого законність не визначає конкретного та певного варіанта поведінки у процесі правореалізації. Встановлено належність принципу законності до числа принципів-законоположень, які відрізняються від інших принципів, зафіксованих у чинному законодавстві, тим, що вони не є формально визначеними та не мають класичної структури (гіпотези, диспозиції, санкції) та є нетиповими нормативними приписами. З позиції гуманістичного, а не інструментального підходу до аналізу особливостей принципу законності у правозастосуванні виокремлено її формальні та змістовні аспекти. Доведено, що одним із найважливіших завдань правозастосувальної діяльності є розмежування на практиці на базі закону протилежних юридично значимих інтересів. Аргументовано, що однією із важливих і дійових гарантій захисту прав і свобод людини у правовій державі повинен бути юридичний механізм, який регламентує питання конфлікту публічних і приватних інтересів у процесі правозастосування, особливо тоді, коли закон дає підстави тлумачити його зміст в інтересах держави та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х002.4 +
Шифр НБУВ: РА322946
Рубрики:

18.
Макушев П.В. 
Професійна правосвідомість і правова культура дільничого інспектора міліції (шляхи формування і удосконалювання): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / П.В. Макушев ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Розкрито суть понять "правосвідомість", "правова культура", "професійна правосвідомість" юристів, співробітників ОВС та дільничих інспекторів міліції на підставі узагальнення та критичного аналізу положень філософії, соціології, культурології, психології та відповідних висновків правових наук. Уперше визначено об'єктивні чинники становлення та еволюції правосвідомості та правової культури. Впроваджено науково обгрунтовані, практично ефективні конкретні рекомендації щодо шляхів, форм і методів формування та вдосконалення даних категорій у дільничих інспекторів міліції. Доведено провідну роль соціально-економічних, політичних, психологічних, етичних і правових чинників формування професійної правосвідомості та правової культури в процесі індивідуальної з ними роботи. Наведено пропозиції та доповнення до проекту Наказу МВС "Про організації індивідуальної роботи з дільничими інспекторами міліції". Запропоновано модель професійно-правової культури дільничого інспектора міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.4 +
Шифр НБУВ: РА329913
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Каламаж Р.В. 
Психологія формування професійної Я-концепції майбутніх юристів: автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.07 / Р.В. Каламаж ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка НАН України. — К., 2010. — 45 с. — укp.

Досліджено проблему формування професійної Я-концепції майбутніх юристів як основи їх професійного розвитку. Розкрито методологічні засади дослідження за допомогою аналізу, співвіднесення та синтезу різних планів (особливості, специфіки, вимоги юридичної діяльності до особистості та професійно-значимих якостей юристів. Проаналізовано сучасні підходи до дослідження професійної свідомості та професійної Я-концепції майбутніх фахівців. Запропоновано поняття професійної Я-концепції майбутніх юристів як складного багаторівневого особистісного утворення, що інтегрує цінності юридичної діяльності, юридичної спільноти й особистісні цінності суб'єкта навчально-професійної діяльності. Розроблено теоретичну модель професійної Я-концепції майбутніх юристів. Визначено змістові складники її когнітивного, емоційно-оцінного та поведінкового компонентів, проведено їх емпіричне дослідження на репрезентативній вибірці. Обгрунтовано критерії та показники рівнів розвитку професійної Я-концепції майбутніх юристів під час їх навчання у ВНЗ, виявлено особливості її поетапної динаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю947.29 + Х8п(4Укр): Ю94
Шифр НБУВ: РА375398 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

20.
Ковальчук О.М. 
Розвиток теорії права у Київському університеті в ХІХ - на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему розвитку теорії права у Київському університеті в ХІХ - на початку ХХ ст. Досліджено основні етапи розвитку теорії права з моменту заснування юридичного факультету до 1920 р. Встановлено, що найбільше її піднесення тісно пов'язане зі статутами 1833 р. та 1863 р. На підставі аналізу та систематизації першоджерел та архівного матеріалу в контексті загального розвитку світової науки права здійснено комплексне дослідження правових ідей і поглядів учених-юристів Київського університету, доведено оригінальність їх підходів до багатьох питань теорії права, що дозволяє зробити висновок про створення вченими правових шкіл, течій, напрямків, які відрізнялися від широковідомих західноєвропейських. Надано характеристику ролі вчених юрфаку Київського університету в розвитку загальної теорії права, а також показано сучасне значення їх ідей для правової культури України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0в78 + Х2(4Укр-2к)5 + Ф1(4Укр)5
Шифр НБУВ: РА318424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського