Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (840)Юристам - Наукова електронна бібліотека (7)Юристам - Реферативна інформація (410)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х809(4Укр)62$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Грушанська Н.І. 
Правові засади депутатської етики (на досвіді парламенту України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.І. Грушанська ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено правовим засадам депутатської етики на досвіді парламенту України, визначенню поняття та сутності інституту депутатської етики, дослідженню його формування, системи, структури та джерел. Аналізуються нормативно-правові основи етики парламентарія зарубіжних країн, України в умовах нинішнього етапу розвитку державності, формулюються пропозиції щодо її вдосконалення. Визначається коло існуючих проблемних питань етичної поведінки народного депутата України та основні шляхи їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62 + Ю715.495
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Журавльова Г.С. 
Конституційні засади становлення і розвитку парламентаризму в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Г.С. Журавльова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію писвячено питанням конституційного регулювання організації і діяльності Верховної Ради України. В ній досліджуються проблеми теорії і практики парламентаризму. Закцентовано на змісті принципу поділу влади в контексті ідеології парламентаризму. Запропоновано концепцію періодизації передісторії та історії парламентаризму в Україні. Концептуальний характер мають також досліди щодо визначення понять парламенту, парламентаризму і законодавчої влади, а також щодо класифікації парламентських функцій і визначення їх змісту. В дисертації викладені і обгрунтовані конкретні пропозиції щодо удосконалення конституційного регулювання відповідної сфери суспільних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Веніславський Ф.В. 
Конституційні основи взаємовідносин законодавчої та виконавчої влади в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ф.В. Веніславський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 22 с. — укp.

Досліджено механізм взаємовідносин законодавчої та виконавчої гілок державної влади України. Розкрито поняття та елементи конституційно-правового механізму взаємовідносин гілок державної влади, розглянуто теоретичні та практичні проблеми, що стосуються забезпечення оптимальної побудови та ефективного функціонування державного механізму України, проаналізовано причини виникнення, предмет, структуру та динаміку конфліктів між законодавчою та виконавчою гілками державної влади, запропоновано організаційно-правові процедури їх вирішення. Сформульовано концептуальні положення та обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правових актів, які визначають конституційно-правовий статус органів законодавчої та виконавчої гілок державної влади в Україні, закріплюють форми та методи їх взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)62-93 + Х809(4Укр)64
Шифр НБУВ: РА311012 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Федоренко Г.О. 
Законодавча влада в системі розподілу державної влади в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Г.О. Федоренко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти принципу розподілу влади як важливої ознаки правової держави та необхідної передумови становлення законодавчої влади парламентського типу в Україні. Узагальнено історичний розвиток становлення засад народовладдя та розподілу влади в Україні. Розглянуто систему законодавства України, що регулює організацію та діяльність Верховної Ради України, а також практику його застосування. Значну увагу приділено механізму здійснення представницької функції Верховної Ради. Викладено авторську концепцію розуміння призначення та місця законодавчої влади у системі розподілу державної влади в Україні. Запропоновано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності діяльності Верховної Ради України, удосконалення механізму її взаємодії з іншими органами державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-91
Шифр НБУВ: РА311399 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Закоморна К.О. 
Інститут омбудсмана як засіб забезпечення прав і свобод людини та громадянина (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.О. Закоморна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено причини зародження та етапи еволюції інституту омбудсмана, а також виявлено його сутність та зміст. Визначено мету діяльності, основні завдання та функції зазначеного інституту. На підставі порівняльно-правового аналізу конституційно-правового статусу омбудсмана та досвіду його практичної роботи у зарубіжних країнах проаналізовано специфіку функціонування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також запропоновано шляхи удосконалення його діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)62-93
Шифр НБУВ: РА309762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Журавський В.С. 
Теоретичні та організаційно-правові проблеми становлення і розвитку українського парламентаризму: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01; 12.00.02 / В.С. Журавський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 36 с. — укp.

Вперше в науковій вітчизняній літературі вивчено умови впровадження в Україні бікамерального парламенту та здійснено комплексну правову оцінку його позитивних і негативних результатів. Досліджено місце та роль українського парламенту в конституційній системі влади України, запропоновано якісно нові механізми та правові чинники вдосконалення існуючої форми правління та підвищення ролі українського парламенту в системі органів державної влади. На базі значної кількості емпіричного матеріалу та результатів його критичного політико-правового аналізу обгрунтовано оптимальний обсяг парламентської компетенції, напрями поліпшення реалізації парламентом України законодавчої та контрольної функції парламенту. З гуманістичних позицій досліджено соціальне призначення українського парламенту за умов становлення правової держави, запропоновано науково обгрунтовані рекомендації щодо зміцнення його представницьких функцій, передбачено відповідний інструментарій для досягнення даної мети. Одним з нових концептуальних положень є також визначення нагальних соціально-економічних проблем. У контексті реалізації вимог зміцнення парламентаризму в Україні вироблено комплекс конкретних прикладних пропозицій, реалізація яких сприятиме зміцненню політико-правої бази законодавчої влади, підвищенню ролі парламенту у житті суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА315444 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Залюбовська І.К. 
Парламентський контроль за діяльністю органів виконавчої влади як засіб забезпечення законності у сфері державного управління: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.К. Залюбовська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено відносини у сфері діяльності органів виконавчої влади. Розглянуто причини низької ефективності деяких форм парламентського контролю та способи їх оптимізації. Акцентовано увагу на поняттях "засоби забезпечення законності в сфері державного управління", "парламентський контроль за діяльністю органів виконавчої влади". Запропоновано рекомендації щодо удосконалення законодавства України стосовно врегулювання контрольних повноважень Верховної Ради України та посилення законності у сфері діяльності органів виконавчої влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)62-93
Шифр НБУВ: РА317084 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Авсєєвич В.П. 
Верховна Рада у конституційному процесі в Україні. 1990 - 1996 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Авсєєвич ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано роль і діяльність Верховної Ради України у процесі розробки та прийняття Конституції України в 1990 - 1996 рр. Висвітлено основні етапи конституційного процесу в Україні, політичну боротьбу навколо основних положень нової Конституції, формування ключових конституційних положень, взаємодію та боротьбу різних гілок влади щодо основних положень Конституції. Доведено вирішальну роль парламенту та сформованих ним робочих органів у розробці та прийнятті положень Основного Закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)62 + Т3(4Укр)64-5
Шифр НБУВ: РА318615 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Кузьменко О.А. 
Контроль за виконанням Державного бюджету України як функція управління: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.А. Кузьменко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми визначення місця контролю за виконанням Державного бюджету України в системі функцій державного управління. Висвітлено організаційно-правовий механізм здійснення контрольної функції. Проаналізовано процес формування та розвитку системи органів державного контролю у бюджетно-виконавчій сфері за умов побудови демократичної правової держави. Розглянуто теоретичні та практичні питання удосконалення інституту юридичної відповідальності за порушення бюджетного законодавства України. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавчої бази для регулювання діяльності Рахункової палати України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)1 + Х809(4Укр)621
Шифр НБУВ: РА317877 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Мосюкова Н.Г. 
Історія парламентської системи в Україні (1990-1998 рр.): Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Г. Мосюкова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження взаємозалежності та взаємовпливу суспільно-політичного життя, виборчого законодавства, виборчої кампанії та характеру діяльності парламенту. Всебічно проаналізовано особливості суспільно-політичного життя, встановлено причинно-наслідкові зв'язки змін виборчого законодавства, виявлено особливості кожного з законів про вибори за вказаний період, визначено напрямки змін виборчого законодавства. Узагальнено фактори, що впливають на хід і результати виборчої кампанії, розглянуто ступінь впливу кожного з них на вибори, що відбувалися в Україні в 1990-ті рр. Встановлено причини і напрямки структурної еволюції парламенту, формування фракцій, досліджено динаміку взаємодії Верховної Ради з політичними партіями України, визначено критерії оцінки її діяльності, виявлено фактори, які перешкоджали більш ефективній роботі. Встановлено, що, незважаючи на поступове посилення виконавчої влади впродовж 1990-х років, в Україні збереглася певна рівновага між законодавчою та виконавчою гілками влади. Враховуючи досвід парламентської діяльності 1990-х рр., зроблено висновок щодо подальших напрямків законотворчості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)62-9 + Х2(4УКР)64-511.126 +
Шифр НБУВ: РА328092
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Григорук Н.Г. 
Конституційно-правовий статус народного депутата України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.Г. Григорук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено конституційно-правовий статус народного депутата України як уособлюючого інституту представницької демократії та всієї системи парламентаризму, розглянуто теоретичні та практичні проблеми його реалізації. Запропоновано визначення поняття народного депутата України, надано його дефінітивну характеристику за суттю, змістом та формою. Встановлено та проаналізовано основні критерії класифікації повноважень, форм роботи, гарантій, відповідальності народного депутата України, охарактеризовано структуру його конституційно-правового статусу. Досліджено взаємозв'язок між окремими елементами та механізм реалізації конституційно-правового статусу народного депутата України, з урахуванням діючих конституційних норм наведено пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 +
Шифр НБУВ: РА331557
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Приходько Х.В. 
Представницька функція Верховної Ради - парламенту України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Х.В. Приходько ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано наукове обгрунтування представницької функції Верховної Ради України як напряму та виду її діяльності, проаналізовано правову суть і зміст даної функції. Висвітлено ознаки представницької функції, охарактеризовано механізм її реалізації Верховною Радою України. Визначено суть понять: "функції Верховної Ради України", "представницька функція Верховної Ради України", "механізм реалізації представницької функції Верховної Ради України". Проаналізовано еволюцію концепції народного представництва. Розглянуто повноваження Верховної Ради України у здійсненні представницької функції та проаналізовано основні складові змісту цієї функції. Охарактеризовано види форм її реалізації, а також елементи механізму здійснення представницької функції Верховної Ради України. Визначено роль народних депутатів і фракцій її реалізації. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень у конституційне законодавство щодо вдосконалення конституційного статусу Верховної Ради України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-9 +
Шифр НБУВ: РА331981
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Барабаш Ю.Г. 
Парламентський контроль в Україні: проблеми теорії та практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ю.Г. Барабаш ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу та інституціональний механізм парламентського контролю, висвітлено його принципи та функції, розглянуто види, форми і стадії, а також правовідносини в даній сфері. Визначено місце контрольної функції в системі основних напрямків діяльності Верховної Ради України. Проаналізовано такі форми парламентського контролю, як парламентські слухання, імпічмент Президента України, оголошення недовіри Кабінету Міністрів України, парламентське розслідування та запропоновано напрямки їх удосконалення. Розглянуто форми контрольної діяльності народного депутата України та внутрішнього парламентського контролю. Охарактеризовано діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Рахункової палати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-93 +
Шифр НБУВ: РА329080
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Ганжа Н.В. 
Теоретичні проблеми регламенту Верховної Ради України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.В. Ганжа ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Визначено суть понять "Регламент Верховної Ради України", "функції Регламенту Верховної Ради України", "реалізація (застосування) Регламенту Верховної Ради України", "механізм реалізації Регламенту Верховної Ради України", "конституційно-правова відповідальність за порушення норм Регламенту Верховної Ради України". Проаналізовано порядок прийняття Регламенту парламенту України, внесення до нього змін (регламентарний процес) та його стадії. Запропоновано концепцію структури Регламенту, складовими частинами якої є преамбула, основна частина, заключні положення. Визначено критерії класифікації функцій Регламенту Верховної Ради України за роллю, способами й засобами, сферами впливу. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства, яке регулює діяльність парламенту України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-3 +
Шифр НБУВ: РА330168
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Марцеляк О.В. 
Конституційно-правовий статус інституту омбудсмана: світовий досвід та українська модель: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Марцеляк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 35 с. — укp.

Уперше комплексно розглянуто правову природу конституційно-правового інституту омбудсмана, проаналізовано його характерні риси, елементи статусу, функції, місце в механізмі держави. Запропоновано авторські визначення омбудсмана, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, функцій омбудсмана, форм його діяльності. Висвітлено етапи становлення цього інституту у світі та надано його характеристику в країнах Східної Європи та СНД. Проаналізовано різноманітні моделі омбудсманів. Розкрито концептуальні засади правового статусу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Наведено пропозиції щодо подальшого удосконалення нормативно-правової основи статусу українського омбудсмана з метою підвищення ефективності його контрольно-наглядової та правозахисної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931 + Х809(4/8)62-931 +
Шифр НБУВ: РА332197
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Погорєлова З.О. 
Законодавчий процес в Україні: проблеми теорії і практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / З.О. Погорєлова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення законодавчого процесу та проведено його відмежування від споріднених понять (законотворчий процес, законодавча діяльність). Удосконалено класифікацію принципів даного процесу, наведено перелік і розкрито зміст спеціальних принципів (стабільності законодавства, законності законодавчого процесу, його доступності, наукової обгрунтованості, плановості, системності та прогнозованості, ефективності та послідовності, надійності, професійності учасників). Розкрито зміст критеріїв оцінки законодавства щодо його відповідності Конституції України та діючому праву, конституційним принципам і вимогам правової держави, принципам формування інститутів права, міжнародним договорам України та принципу мінімальної достатності права. На основі порівняльно-правового аналізу та вітчизняного досвіду сформульовано рекомендації щодо раціоналізації процесу розробки законопроектів на всіх його етапах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-91 +
Шифр НБУВ: РА329386
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Петрів І.М. 
Конституційно-правові засади організації та діяльності Ради національної безпеки і оборони України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.М. Петрів ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні проблеми національної безпеки, організації та діяльності вітчизняних органів її забезпечення, встановлено особливості функціонування даних структур у зарубіжних країнах, проаналізовано діяльність Ради національної безпеки і оборони України. Наведено визначення поняття "національна безпека", охарактеризовано її складові, встановлено конституційно-правовий статус Ради національної безпеки і оборони України, принципи її формування та функціонування, здійснено класифікацію основних функцій даної організації. Проаналізовано діяльність органів національної безпеки з використанням військово-політичної моделі держави. Запропоновано концепцію реформування структури органів національної безпеки та Ради національної безпеки і оборони України, наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства про національну безпеку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 +
Шифр НБУВ: РА331941
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Штепа С.О. 
Роль Верховної Ради України у вирішенні етнополітичних проблем Криму: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / С.О. Штепа ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження ролі Верховної Ради України у вирішенні гострих етнополітичних проблем Автономної Республіки Крим. Проаналізовано сучасну етнополітичну ситуацію у Криму, визначено основні етнополітичні проблеми півострова та можливості їх розв'язання. Діяльність Верховної Ради України розглянуто у контексті етнонаціональної політики української держави та у зв'язку з регіональними особливостями формування політико-правового поля в Криму. З'ясовано роль Верховної Ради України у вирішенні проблем раніше депортованих народів. Проаналізовано взаємодію парламенту України й регіональної влади та органів місцевого самоврядування Криму, розглянуто етнополітичні проблеми його розвитку. Наведено пропозиції щодо підвищення ефективності діяльності Верховної Ради України у вирішенні гострих проблем етнонаціонального розвитку Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(4УКР-6КРМ) + Х809(4УКР)62-9:(4УКР-6КРМ) +
Шифр НБУВ: РА331568
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

19.
Совгиря О.В. 
Правовий статус парламентської опозиції (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Совгиря ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано зміст понять парламентської опозиції та опозиційного Кабінету Міністрів в Україні. Досліджено розвиток політико-правової думки щодо становлення концепції парламентської опозиції. Здійснено теоретико-правове обгрунтування поняття "парламентська опозиція" в конституційному праві України. Проаналізовано правовий статус парламентської опозиції в зарубіжних країнах. Розглянуо питання становлення та перспектив правового регулювання статусу парламентської опозиції в Україні. Встановлено її права, обов'язки та ступінь відповідальності. Розроблено проект закону щодо визначення правового статусу парламентської опозиції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА336649
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Убері Т.П. 
Конституційно-правовий статус парламентарів України та Грузії (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Т.П. Убері ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено порівняльний аналіз статусу парламентарів України та Грузії на підставі конституцій і законів двох держав. Проаналізовано історію становлення інституту парламентаризму, визначено та вивчено складові елементи статусу парламентарів. Зроблено спробу визначення поняття парламенту, конституційно-правового статусу парламетаря, прав і обов'язків, гарантій діяльності та конституційно-правової відповідальності народного депутата. Здійснено класифікацію прав і обов'язків, а також гарантій діяльності членів парламенту. Наведено пропозиції щодо змін і доповнень до чинного законодавства України та Грузії, яке регулює їх конституційно-правовий статус. Зауважено, що результати дослідження можуть бути використані під час викладання курсів "Конституційне право" та "Парламентське право", а також у законотворчій діяльності щодо вдосконалення чинного законодавства України та Грузії, що регулює статус парламентарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 + Х809(5ГРУ)624 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА338096
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського