Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (17)Юристам - Реферативна інформація (80)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)013$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

1.
Шуміло І.А. 
Відповідальність за порушення законодавства про захист конкуренції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.А. Шуміло ; НАН України. Ін-т економ.-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Комплексно проаналізовано особливості юридичної відповідальності за антиконкурентні правопорушення. Конкретні правовідносини розглянуто як комплексні господарські правовідносини, що складаються з організаційних (регулятивних та охоронних) і абсолютних немайнових правовідносин. Надано загальну характеристику антиконкурентних правопорушень як правових підстав юридичної відповідальності та проаналізовано їх види. Розглянуто систему заходів юридичної відповідальності за вчинення антиконкурентних правопорушень, обгрунтовано основні напрямки підвищення ефективності штрафних і компенсаційних господарсько-правових санкцій. Сформульовано ряд конкретних пропозицій щодо вдосконалення національного законодавства про захист економічної конкуренції, які можуть бути використані у законотворчому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.26 + Х839(4УКР)207
Шифр НБУВ: РА313945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Кущ Л.І. 
Господарсько-правове регулювання виробництва та торгівлі лікарськими засобами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Л.І. Кущ ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано визначення понять виробництва лікарських засобів, їх оптової та роздрібної торгівлі як видів господарської та основних складових фармацевтичної діяльності. Проаналізовано законодавче забезпечення галузі, обгрунтовано пропозиції щодо його удосконалення. Зроблено класифікацію та встановлено правовий статус суб'єктів, що здійснюють дані види діяльності, визначено форми організації виробництва та торгівлі лікарськими засобами. Конкретизовано правові засоби забезпечення державної підтримки, ліцензування виробництва та торгівлі лікарськими засобами, а також ціноутворення. Запропоновано напрями удосконалення правового регулювання питань відповідальності за порушення законодавства про виробництво та торгівлю лікарськими засобами. Наведено пропозицію щодо прийняття закону України про фармацевтичну діяльність, наголошено на доцільності включення до його складу окремих розділів, що регламентують економіко-правові засади виробництва та торгівлі лікарськими засобами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013:Р + Х819(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА332053
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Безух О.В. 
Захист від недобросовісної конкуренції у сфері промислової власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Безух ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено шляхи захисту від недобросовісної конкуренції об'єктів промислової власності у діяльності держави, інших уповноважених осіб з метою припинення недобросовісної конкуренції у господарській діяльності. Здійснено комплексний аналіз норм законодавства, правового явища "недобросовісна конкуренція", співвідношення захисту від недобросовісної конкуренції з іншими об'єктами промислової власності, існуючих правових засобів захисту прав та інтересів суб'єктів господарювання від недобросовісної конкуренції. Зроблено висновок, що захист використання інтелектуальних продуктів у господарській діяльності від недобросовісної конкуренції має кумулятивний характер. Встановлено, що одночасно можуть існувати два види конфліктуючих суб'єктивних прав, зокрема: право виключного використання об'єктів промислової власності у господарській діяльності на підставі реєстрації та право їх переважного використання на підставі пріоритету та захисту від недобросовісної конкуренції. Запропоновано зміни до Законів України "Про захист від недобросовісної конкуренції", "Про захист економічної конкуренції".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.26 + Х881.9(4УКР)123.5
Шифр НБУВ: РА315090 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Кулішенко В.С. 
Захист від неправомірного використання ділової репутації суб'єктів господарювання у конкуренції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.С. Кулішенко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2003. — 17 с. — укp.

Уперше здійснено комплексний аналіз захисту від неправомірного використання ділової репутації суб'єктів господарювання в конкуренції з точки зору його правових засобів. Визначено її основні ознаки як виду недобросовісної конкуренції. Сформульовано наукове визначення поняття "неправомірне використання ділової репутації суб'єкта господарювання у конкуренції". Надано характеристику та зазначено специфіку чотирьох видів неправомірного використання даної репутації суб'єктів господарювання: неправомірного використання чужих позначень, рекламних матеріалів та упаковки; неправомірного використання товару іншого виробника; копіювання зовнішнього вигляду виробу; недобросовісної порівняльної реклами, та установлено підстави юридичної відповідальності, у тому числі такі елементи цього правопорушення як введення або імовірність введення в оману споживачів і змішування або можливість змішування з господарською діяльністю конкурента. Охарактеризовано різногалузеві види юридичної відповідальності за неправомірне використання ділової репутації суб'єктів господарювання в конкуренції. Зроблено конкретні висновки та наведено пропозиції щодо удосконалення Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.260.6 +
Шифр НБУВ: РА325112
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Кашинцева О.Ю. 
Правова охорона знаків для товарів і послуг в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.Ю. Кашинцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено комплексний аналіз правової природи знака для товарів і послуг, правовідносин, що виникають під час розробки, реєстарції та введення знака у господарський обіг, також економічні, соціально-культурні та етичні аспекти забезпечення правової охорони прав і законних інтересів суб'єктів права на знак. Основну увагу приділено розробці пропозицій щодо удосконалення законодавства у галузі промислової власності та їх теоретичному обгрунтуванню. Результатом дослідження стало введення пропозицій щодо змін у вітчизняне законодавство і, зокрема, відмінного від чинного поняття "знака для товарів і послуг", введення поняття "колективного знака", "загальновідомого знака", також понять "асоціативність знака", "третіх осіб як суб'єктів суміжних прав на знак для товарів і послуг", а у правову літературу - "принципу моральності знака", поняття "спорідненої компанії", "неправомірного паралельного імпорту", "контрафакції","санатора знака".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)39 + Х839(4Укр)013.230.6
Шифр НБУВ: РА309535 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Халаїм Н.О. 
Правова охорона промислових зразків в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Н.О. Халаїм ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено комплексний правовий аналіз промислового зразка, правовідносин, що виникають з приводу патентної охорони промислового зразка, зокрема у разі надання та здійснення права на промисловий зразок, а також правові аспекти функціонування та запобігання порушенням виключного права на промисловий зразок у сфері господарювання. Основну увагу приділено розробці пропозицій щдля удосконалення законодавства у галузі промислової власності та їх теоретичному обгрунтуванню. Результатом дослідження стало введення пропозиції щодо змін у вітчизняне законодавство, і, зокрема, відмінного від чинного поняття "промислового зразка", "введення в господарський оборот виробу, виготовленого із застосуванням запатентованого промислового зразка", розробка попереджувальної ухвали, а у правову літературу - змісту права та функцій патенту на промисловий зразок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.23 + Х839(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА313592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Черемнова А.І. 
Правове регулювання комерційної реклами в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / А.І. Черемнова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено нормативну базу рекламної діяльності в Україні, а також розкрито поняття комерційної реклами та її ідентифікації. Детально проаналізовано правове регулювання відносин учасників рекламної діяльності, загальні обмеження стосовно реклами та спеціальні вимоги щодо окремих її видів, особливості законодавчих вимог до рекламування деяких видів продукції. Значну увагу приділено державному регулюванню та саморегулюванню реклами, недобросовісній рекламі та санкціям за порушення законодавства про рекламу. Сформульовано пропозиції з метою удосконалення чинного Закону України "Про рекламу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.261
Шифр НБУВ: РА311457 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Янкова О.С. 
Правове регулювання статутного фонду комерційних організацій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.С. Янкова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

Сформульовано визначення поняття статутного фонду підприємства як категорії, яка відбиває наявність матеріальної бази учасника комерційного обігу. Обгрунтовано доцільність запровадження до господарського законодавства України категорій заявленого та сплаченого даного фонду, а також здійснення державної реєстрації комерційної організації за наявності сплаченого капіталу у встановленому законом розмірі, не пов'язаної з виконанням кожним учасником обов'язку передати первинний внесок. Значну увагу приділено способам закріплення у правових нормах мінімальних розмірів статутних фондів комерційних організацій. Вперше сформульовано загальні принципи формування зазначеного фонду комерційної організації. Розглянуто необхідність змін у порядку оцінювання переданого учасниками майна. Встановлено доцільність створення єдиного порядку формування даного фонду для комерційних організацій сфери виробництва, а також обігу товарів та послуг. Запропоновано механізм контролю за майновим станом комерційної організації протягом усього періоду її існування. Доведено необхідність ліквідації комерційних організацій, чисті активи яких протягом певного періоду є нижчими за встановлений законом мінімальний розмір статутного фонду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)013.22
Шифр НБУВ: РА310067 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Пацурківський Ю.П. 
Правовий режим майна суб'єктів підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.П. Пацурківський ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз правового режиму майна суб'єктів підприємницької діяльності, правовідносин, що виникають в процесі формування майна, його використання та направлення на нього стягнень кредиторів. Основну увагу приділено з'ясуванню юридичної природи правового режиму майна суб'єктів підприємництва, його сутності, особливостям і тенденціям розвитку. Визначено поняття правового режиму майна, виділено форми правового режиму майна суб'єктів підприємницької діяльності, розроблено науково-теоретичні положення стосовно вдосконалення правового статусу суб'єктів підприємницької діяльності, механізму направлення стягнень на їх майно. На підставі аналізу законодавчих та інших правових актів з питань правового режиму майна, практики розгляду судами спорів сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання майнових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.22 + Х839(4УКР)11
Шифр НБУВ: РА314405 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Демченко Т.С. 
Проблеми гармонізації законодавства України про товарні знаки з міжнародно-правовими нормами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.С. Демченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Надано загальну правову характеристику товарних знаків, висвітлено зміст основних умов надання їм правової охорони, визначено шляхи вирішення проблемних питань, пов'язаних з отриманням, використанням та захисом прав на товарні знаки в Україні. Запропоновано юридичне визначення колективного, сертифікаційного, загальновідомого та знаменитого знаків. Обгрунтовано необхідність законодавчого запровадження поняття недобросовісності заявника, розкрито суть та межі здійснення права заборони. Визначено основні напрямки захисту прав власників товарних знаків в Інтернеті. Надано конкретні пропозиції та рекомендації, спрямовані на вдосконалення системи правової охорони товарних знаків в Україні та проведення її у відповідність до основних міжнародних стандартів і вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х933.5 + Х839(4УКР)013.23 +
Шифр НБУВ: РА322324
Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

11.
Марков В.І. 
Створення та реєстрація суб'єктів підприємництва недержавного сектору економіки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.І. Марков ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичний і практичний зміст державної реєстрації (легалізації) суб'єктів підприємницької діяльності (СПД) як правового явища. Запропоновано визначення майнової бази господарювання СПД як майнового комлексу даного виду підприємницьких структур. З'ясовано співвідношення СПД та його майнового комплексу як загального та часткового. Встановлено та розмежовано юридичні факти виникнення СПД та їх послідовність. Наведено негативну оцінку ліквідації первинних органів державної реєстрації СПД. Виявлено відсутність залежності володіння господарською правосуб'єктністю від наявності статусу юридичної особи. Удосконалено визначення моменту завершення державної реєстрації та процедури легалізації СПД. Уточнено юридичну природу корпоративних відносин, а також відносин власності. Визначено співвідношення статусів СПД. Сформульовано пропозиції щодо попередження виникнення фіктивного підприємництва, тінізації та криміналізації економіки. В науковий обіг введено поняття "спеціальні процедури, пов'язані з державною реєстрацією СПД". Наведено пропозиції щодо удосконалення правового забезпечення формування та реєстрації СПД недержавного сектору економіки. Розмежовано сфери дії Цивільного та Господарського кодексів України та спеціального закону щодо державної реєстрації СПД та інших суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013 + У9(4УКР)0-131.1 +
Шифр НБУВ: РА334007
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Коломієць О.О. 
Цивільно-правове регулювання діяльності фізичної особи - підприємця: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Коломієць ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Зроблено висновок про те, що поняття підприємництва є багатоаспектним, його можна аналізувати як соціальне явище, правове та економічне поняття. Доведено доцільність прийняття спеціального Закону України "Про підприємницьку діяльність фізичних осіб", який має урегулювати відносини щодо обмеження прав фізичних осіб на здійснення підприємницької діяльності, встановити можливість призупинення даної діяльності, зокрема, у випадку призову підприємця на строкову військову службу, визначити порядок реалізації права власності фізичної особи - підприємця на єдиний майновий комплекс (підприємство), його спадкування, призначення управителя даного об'єкта права власності. Запропоновано з метою захисту прав осіб, які з релігійних підстав не зареєстровані у державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, провадити їх державну реєстрацію як суб'єктів підприємницької діяльності надання без довідки про включення до даного реєстру. Обгрунтовано необхідність перегляду підстав припинення підприємницької діяльності, у зв'язку з цим запропоновано провадити скасування державної реєстрації фізичної особи - підприємця у наступних випадках: визнання фізичної особи недієздатною, померлою, банкрутом; у зв'язку зі смертю фізичної особи; у випадках, коли до підприємців застосовано санкції за провадження діяльності, що суперечить законодавству, несвоєчасне повідомлення про зміну свого постійного місця проживання, неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларації, документів бухгалтерської звітності, що вимагаються законодавством, та у встановлений державними органами строк порушення не були усунені. Доведено необхідність визнання за спадкоємцями права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс і надання їм права відчужувати даний об'єкт, провадити його поділ (виділення) або використовувати його у підприємницькій діяльності у випадку, коли спадкоємці зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності. Аргументовано доцільність включення до об'єктів права власності фізичних осіб - підприємців комерційного знаку, який не може відчужуватися та передаватися у спадщину, та обов'язку підприємця у випадку зміни прізвища, імені провадити зміну найменування комерційного знаку. Обгрунтовано висновок про те, що скасування державної реєстрації фізичних осіб - підприємців, на відміну від скасування державної реєстрації юридичних осіб, не є підставою для припинення дії договорів, укладених у процесі підприємницької діяльності, за винятком договорів, предметом яких є виробництво продукції, торгівля товарами, виконання послуг (робіт), які потребують ліцензування, а також зовнішньоекономічних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.211 +
Шифр НБУВ: РА323208
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського