Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (177)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Реферативна інформація (166)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х883.9(4УКР)52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Перепелиця Т.Г. 
Соціокультурні чинники злочинної поведінки підлітків: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.06 / Т.Г. Перепелиця ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному соціологічному аналізу проблеми злочинної поведінки підлітків в контексті її детермінації соціокультурними чинниками. Розкрито зміст поняття "криміналізація" суспільства, розглянуто основні прояви цього явища, проаналізовано зв'язок між криміналізованим суспільством та його культурою. Особливу увагу приділено аналізу впливу дисфункцій основних інститутів соціалізації на виникнення злочинної поведінки підлітків. Зміст, структура, механізм та спрямованість злочинної поведінки підлітків розглядаються як продукт певного соціокультурного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.121 + Х883.9(4УКР)52
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Корчовий М.М. 
Кримінологічні проблеми боротьби зі згвалтуваннями, вчинюваними неповнолітніми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.М. Корчовий ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань теоретичного і практичного характеру, проблем боротьби зі згвалтуваннями, що вчинили неповнолітні. Визначено актуальність теми дослідження проблем боротьби зі зазначеним видом злочину. Наголошено, що за сучасних умов розбудови правової держави людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека - одна з головних проблем українського суспільства, розв'язання якої є однією зі складових діяльності правоохоронних органів та органів внутрішніх справ МВС України. Значну увагу приділено удосконаленню відомих та пошуку нових стратегічних дослідницьких підходів до попередження згвалтувань, що вчинювали неповнолітніми. Проаналізовано причини і умови, що сприяють їх вчиненню, виходячи із трьох основних аспектів: а) соціального; б) сексуального; в) психологічного, а також кримінологічної характеристики неповнолітнього гвалтівника-злочинця. Запропоновано типологію неповнолітніх статевих насильників, до основи якої покладено особистісні особливості суб'єктів статевого насильства, а також їх злочинно-сексуальна мотивація такого насильства. Розглянуто основні напрями ранньої профілактики згвалтувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)120.101.1 + Х883.9(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА309238 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Яницька Н.В. 
Групова корисливо-насильницька злочинність молоді та її попередження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.В. Яницька ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено комплекс питань щодо проблем боротьби з груповою корисливо-насильницькою злочинністю молоді. Підкреслено, що злочинність набуває в Україні все більш організованого характеру. Наголошено, що змінилася кримінологічна характеристика і структура злочинних угруповань. Доведено, що найбільш розповсюдженими злочинами, які мають корисливо-насильницьку спрямованість, є розбій, грабіж, вимагання, вбивство з корисливих мотивів. Виділено дві вікові групи злочинців: 14 - 17 та 18 - 28 років. Зазначено, що групова корисливо-насильницька злочинність молоді характеризується високим рівнем корпоративності, наявністю лідерів, які планують діяльність групи, жорсткою внутрішньогруповою ієрархією, чітким розподілом ролей та функцій між учасниками групи, конспірацією злочинної діяльності. Особливу увагу приділено розробці заходів загальносоціальної, спеціально-кримінологічної та віктимологічної профілактики групових корисливо-насильницьких злочинів молоді, удосконаленню чинного кримінального законодавства, яке встановлює відповідальність за злочини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122.017 + Х883.9(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА310720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Васильківська І.П. 
Кримінологічні аспекти сімейного виховання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.П. Васильківська ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено кримінологічні аспекти сімейно-виховного процесу. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства стосовно сімейного виховання з метою запобігання злочинам, що скоюють неповнолітні. Встановлено зв'язок недоліків сімейного виховання з протиправною поведінкою підлітка. Запропоновано класифікацію родин, які впливають на формування особистості неповнолітнього злочинця. Доведено потребу створення в масштабах усієї країни системи цілеспрямованого поліпшення умов сімейного виховання як одного з головних напрямів запобігання злочинності серед неповнолітніх. Обгрунтовано необхідність побудови даної системи на засадах поєднання загальносоціального та спеціально-кримінологічного заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА312789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Парфанович І.І. 
Організаційно-педагогічні засади виховної роботи з умовно засудженими неповнолітніми: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / І.І. Парфанович ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання організації виховної роботи з засудженими неповнолітніми, звільненими від відбування покарання з випробуванням. Визначено сутність випробування, його механізм та інституції, причетні до виховної роботи з умовно засудженими неповнолітніми. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено шляхи підвищення ефективності їх виховання. Вивчено особливості особистості умовно засуджених неповнолітніх, що дозволило розробити їх класифікацію. Удосконалено зміст виховної роботи з урахуванням особливостей особистості осіб досліджуваної категорії, наведено систему форм і методів для його реалізації. Проаналізовано механізм взаємодії прокуратури, суду, служби у справах неповнолітніх, кримінальної міліції, педагогічних, трудових колективів і сімей правопорушників щодо організації їх виховання. Визначено педагогічні умови підвищення ефективності запропонованої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.334 + Х881.9(4Укр)011.2 + Х883.9(4Укр)52
Шифр НБУВ: РА318801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Квітка Я.М. 
Попередження адміністративних правопорушень серед неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Я.М. Квітка ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано положення про те, що неповнолітні як суб'єкти опіки та піклування , володіють ознаками, які дозволяють виокремити їх в особливу соціальну групу. Проаналізовано положення щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх у міжнародних правових актах і національному законодавстві. Досліджено особливості формування системи елементів адміністративно-правового статусу неповнолітнього та визначено його поняття, як сукупність юридичних прав та обов'язків підлітків у суспільстві, реалізація яких забезпечується економічними, правовими та організаційними гарантіями. Доведено існування адміністративної делікатності неповнолітніх як самостійного явища та структурної частини делікатності у цілому. Запропоновано класифікацію форм і методів діяльності органів внутрішніх справ (міліції) щодо попередження адміністративної делікатності неповнолітніх з використанням ЕОМ. Розглянуто діяльність державних органів, створених відповідно до Закону України "Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх" та наведено конкретні пропозиції щодо удосконалення законодавчих актів, що регламентують їх діяльність. Розроблено комплексну програму, що передбачає скоординовану діяльність установ різної відомчої підпорядкованості та громадських формувань щодо попередження правопорушень неповнолітніх (на адміністративній одиниці).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА322148
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Топольскова І.О. 
Кримінально-правові та кримінологічні аспекти боротьби із втягненням неповнолітніх у злочинну або іншу антигромадську діяльність: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.О. Топольскова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблеми боротьби із втягненням неповнолітніх у злочинну або іншу антигромадську діяльність, здійснене в умовах соціально-економічного реформування України. Дослідження проведено з урахуванням регіональної специфіки цього виду злочинів, на основі чого сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінального законодавства та в цілому попереджувальної діяльності. Розглянуто методологічні аспекти дослідження комплексної кримінально-правової та кримінологічної проблеми боротьби із втягненням неповнолітніх у злочинну або іншу антигромадську діяльність. Визначено і розмежовано суспільну небезпеку втягнення неповнолітніх у вчинення злочину і втягнення у вчинення антигромадських дій. Наведено кримінологічну характеристику особистості неповнолітніх, втягнених у злочинну або іншу антигромадську діяльність та їх втягувачів. Значну увагу приділено розгляду причинового комплексу, а також способам втягнення неповнолітніх у злочинну або іншу антигромадську діяльність. Запропоновано концепцію побудови регіональної системи профілактики втягнення неповнолітніх у злочинну або іншу антигромадську діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.02 + Х883.9(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА327983
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Корецький С.М. 
Кримінологічна характеристика девіантної поведінки неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.М. Корецький ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито комплекс питань, пов'язаних з проблемами девіантної поведінки неповнолітніх за умов докорінних соціальних змін, що відбуваються в Україні. Показано, що існуючі теорії девіантної поведінки незалежно від часу і місця їх створення можуть служити теоретичним підгрунтям вирішення сучасних проблем ненормативної поведінки неповнолітніх в Україні. Доведено, що основними чинниками зазначеної поведінки неповнолітніх стали дисфункції основних інститутів соціалізації. До таких інститутів віднесено сім'ю, школу, електронні засоби масової інформації та комунікації, а також групи дозвіллєвої діяльності. Обгрунтовано необхідність створення заради консолідації діяльності суб'єктів профілактики правопорушень і злочинів серед неповнолітніх єдиної методики індивідуального кримінологічного прогнозування поведінки неповнолітніх. Описано процес створення зазначеної методики та використані при цьому теоретичні засади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА323895
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Анатольєва О.І. 
Правове регулювання боротьби з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх в УСРР у 20-х роках ХХ століття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.І. Анатольєва ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення та правове регулювання діяльності системи державних органів і громадських організацій, уповноважених вести боротьбу з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх. Охарактеризовано головні напрямки профілактики даних негативних явищ серед неповнолітніх за допомогою захисту їх прав у різних сферах життя. Акцентовано увагу на систематизації досвіду роботи з дітьми, які вже вели безпритульний спосіб життя, залишилися без нагляду дорослих, вчиняли правопорушення. Проаналізовано правові засади політики тодішнього уряду стосовно боротьби з правопорушеннями неповнолітніх виховними методами. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення правового регулювання боротьби з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх на сучасному етапі розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)61-628.3 + Х883.9(4УКР)52-1 + Х628.329(2УК)32 +
Шифр НБУВ: РА323549
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Романюк А.Б. 
Проблеми захисту неповнолітніх у кримінальному судочинстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.Б. Романюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання захисту у справах неповнолітніх у кримінальному судочинстві. Встановлено фактори, що визначають необхідність посиленого захисту неповнолітніх, розкрито зміст та значення права на захист і права на захисника. З'ясовано основне завдання захисника у даній категорії справ, визначено особливості його процесуального статусу. Розглянуто питання захисту у справах про застосування примусових заходів виховного характеру. Здійснено аналіз правових норм інституту захисту у справах неповнолітніх. Проведено дослідження ефективності захисту неповнолітніх у кримінальному процесі. Сформульовано ряд пропозицій щодо удосконалення чинного законодавства та правозастосовної практики з метою підвищення ефективності захисту неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.2 + Х883.9(4УКР)52 + Х893.9(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА330825
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Кальченко Т.Л. 
Запобігання злочинності неповнолітніх в Україні спеціальними органами та установами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т.Л. Кальченко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні проблеми організаційної та правової основи діяльності кримінальної міліції у справах неповнолітніх, шкіл та професійних училищ соціальної реабілітації неповнолітніх, приймальників-розподільників та виховно-трудових колоній для неповнолітніх, судів, притулків та інших органів і установ, що здійснюють профілактичну діяльність у межах своїх професійних обов'язків щодо злочинності неповнолітніх; визначено їх місце в системі органів державної влади, правове положення та функції. Проаналізовано систему правових норм, що визначають повноваження посадових осіб спеціальних органів і служб у справах неповнолітніх та спеціальних установ для неповнолітніх у сфері їх профілактичної діяльності. Запропоновано систему заходів загальносоціального та спеціально-криміногенного запобігання злочинності неповнолітніх, що за своїм характером і змістом є найбільш гуманними, перспективними та ефективними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.2 + Х883.9(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА328294
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Павлик О.М. 
Особливості мотиваційної сфери неповнолітніх правопорушників: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.11.06 / О.М. Павлик ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблему злочинності неповнолітніх на сучасному етапі розвитку суспільства, психологічні механізми її формування та подолання. Відзначено, що вивчення мотиваційної сфери особистості неповнолітнього з протиправною поведінкою є актуальною задачею та важливим етапом у розумінні структури особистості. Висвітлено змістово-динамічні особливості мотиваційної сфери неповнолітніх правопорушників з різною спрямованістю вчиненого злочину, залежно від віку та умов їх утримання у спеціальних установах, а також наявності кримінального досвіду. Визначено особливості мотиваційної сфери неповнолітніх правопорушників з різним рівнем перевиховання у спеціальних установах. Розглянуто питання використання диференційованих підходів під час розробки програм психолого-педагогічного впливу з метою проведення первинної та вторинної профілактики злочинності різних категорій неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734-723 + Х883.9(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА336410
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Поволоцька С.Г. 
Діяльність органів внутрішніх справ по профілактиці правопорушень серед неповнолітніх (адміністративно-управлінське дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.Г. Поволоцька ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретико-правові засади профілактики правопорушень серед неповнолітніх, систему її суб'єктів, місце та роль у ній органів внутрішніх справ. Значну увагу приділено характеристиці організаційно-правових засад профілактичної діяльності даних органів у зазначеній сфері, а саме: охарактеризовано її форми та методи, форми взаємодії органів внутрішніх справ з іншими суб'єктами профілактики, проаналізовано досвід зарубіжних країн, визначено можливості його використання в Україні. Сформульовано основні напрямки удосконалення організаційно-правових засад діяльності органів внутрішніх справ України в сфері профілактики правопорушень серед неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + Х883.9(4УКР)73 + Х819(4УКР)112.011.013.31 +
Шифр НБУВ: РА339521
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Ісаков Р.І. 
Клініко-психопатологічні та патопсихологічні особливості підлітків-правопорушників і їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Р.І. Ісаков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено клініко-психологічні та патопсихологічні особливості делінквентних підлітків. За результатами проведеного дослідження виявлено достовірні відмінності залежно від характеру скоєних ними правопорушень. Установлено збільшення кількості невротичних розладів у підлітків, які скоїли правопорушення змішаного корисливо-агресивного характеру. На підставі комплексного дослідження клініко-психопатологічних і патопсихологічних особливостей делінквентних підлітків визначено принципи та розроблено систему психокорекційної роботи з ними. Психокорекційна робота повинна мати етіопатогенетичну спрямованість і бути комплексною й індивідуально-диференційованою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-57 + Х883.9(4УКР)52 + Ю948.43-953.6-734 + Ю984.4-8 +
Шифр НБУВ: РА345109
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

15.
Благута Р.І. 
Психологічні засади профілактики делінквентності неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / Р.І. Благута ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проведено вивчення девіантної поведінки як соціально-психологічної проблеми. Відзначено, що девіантна поведінка - це дрібні правопорушення та провина, що не є злочином, який карається за судовим порядком. З'ясовано, що стрижневим патерном поведінки підлітків-правопорушників є власне дисоціальний компонент, що полягає у дистанціюванні від суспільних стандартів поведінки. Комплексно розвинуто психологічні та правові аспекти профілактики та корекції делінквентної поведінки на досудовому етапі. Значну увагу приділено психологічній діагностиці схильності неповнолітніх до делінквентної поведінки. Розглянуто можливість використання формуючого експерименту з метою здійснення психологічної корекції делінквентної поведінки підлітків, розвитку рефлексії у підлітків як складової профілактики та корекції агресивності делінквентних підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Х883.9(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА341885
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

16.
Бугера О.І. 
Проблеми використання засобів масової інформації для запобігання злочинів серед неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.І. Бугера ; Акад. адвокатури України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексну кримінологічну оцінку недоліків діяльності засобів масової інформації (ЗМІ), що сприяють виникненню злочинності серед неповнолітніх. Встановлено чинники її детермінації, виявлено зв'язок між деструктивним впливом засобів масової інформації та протиправною поведінкою неповнолітніх. Розроблено рекомендації щодо запобігання впливу ЗМІ на виникнення злочинів серед неповнолітніх на загальносоціальному та спеціально-кримінологічному рівнях. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері захисту неповнолітніх від деструктивного впливу інформаційної продукції, зокрема з елементами агресії та насильства. Запропоновано заходи загальносоціального та спеціально-кримінологічного запобігання злочинів серед неповнолітніх шляхом удосконалення діяльності засобів масової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52:Ч62 + Ч62 в2:Х +
Шифр НБУВ: РА342196
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Виговський Д.Л. 
Кримінальна субкультура в механізмі злочинності неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.Л. Виговський ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано кримінологічні та кримінально-правові проблеми негативного впливу кримінальної субкультури в суспільстві та безпосередньо на неповнолітніх. Проведено комплексне наукове дослідження кримінально-правової теорії і кримінологічних методів протидії поширенню псевдонорм та ідеології кримінальної субкультури в суспільстві. Викладено нові теоретичні положення, розглянуто проблеми негативного впливу кримінально-субкультурних псевдозаконів та ідеології, а також методи протидії даного впливу на суспільство та неповнолітніх. Обгрунтовано рекомендації щодо вдосконалення норм Кримінального кодексу України та запропоновано нову редакцію ст. 304 КК, яка встановлює відповідальність за втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + С5*671.1*4 +
Шифр НБУВ: РА347543
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

18.
Хархан О.М. 
Психологічні особливості віктимної поведінки підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.М. Хархан ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського (м. Одеса). — О., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичний та емпіричний аналіз феномена підліткової віктимності, в якому розширення сфери психологічного знання шляхом розвитку психоаналітичної психотерапевтичної практики з підлітками та їх адаптації до вітчизняної наукової традиції є структурним необхідним компонентом. Розроблено й апробовано модель психопрофілактичної та психотерапевтичної допомоги віктимним підліткам за сучасних умов. Встановлено, що віктимні підлітки, це особи, які жертвують своїм "Я" з метою їх прийняття до родинної системи. Показано вплив особливостей психологічних захисних механізмів батьків на процес дезадаптації та формування віктимності. Виявлено відмінності впливу захисних механізмів батьків і матерів або людей, які їх замінюють. Показано, що форми віктимності відповідають формам провакації можливого агресора - агресивній поведінці з вербальними та невербальними компонентами, провокативній пасивній поведінці та випадковій провокативній поведінці, що базується на інтелектуальній недостатності підлітка. Розроблено методику діагностики типу віктимності підлітків. Створено модель психотерапевтичної та психопрофілактичної допомоги травмованим підлітками. Обгрунтовано можливість ефективного застосування результатів наукового дослідження у роботі психолога-судового експерта, який визначає ступінь вини потерпілого в ситуації пережитого насильства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.620.2-81 + Ю983.402.2 + Х883.9(4УКР)52 + Ч421.331.2 +
Шифр НБУВ: РА344612
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

19.
Сущенко 
Соціально-психологічні особливості особистості підлітків та молоді, схильних до протиправної поведінки: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Наталя Олександрівна Сущенко ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52:Ю9 + Ю947.1-734 + Ю983.620.2-81
Шифр НБУВ: РА359800
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

20.
Пряхіна 
Психологічні особливості самоактуалізації неповнолітніх, схильних до протиправної поведінки: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Наталія Олексіївна Пряхіна ; Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Х883.9(4УКР)52:Ю9
Шифр НБУВ: РА360049
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського