Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (7)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>GRR=7США$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

1.
Конах В.К. 
Забезпечення інформаційної безпеки держави як складової системи національної безпеки (приклад США): Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / В.К. Конах ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уточнено зміст поняття інформаційної безпеки, визначено її місце та роль у системі забезпечення національної безпеки. Проведено комплексне дослідження процесів становлення, розвитку та трансформації системи забезпечення інформаційної безпеки США як однієї з суттєвих складових національної безпеки. Запропоновано періодизацію розвитку системи забезпечення інформаційної безпеки США, розглянуто основні засоби її формування та реалізації (адміністративно-організаційні, законодавчо-нормативні, технічні). Показано місце та роль інформаційних операцій та війн у процесі формування державної політики США. Визначено основні тенденції розвитку та трансформації концептуальних засад урядової політики США у сфері інформаційної безпеки після подій 11 вересня 2001 р. Досліджено реформування розвідувального співтовариства та проаналізовано нові напрямки НДДКР в інформаційній сфері. На підставі результатів наукового дослідження розроблено рекомендації щодо удосконалення системи забезпечення інформаційної безпеки в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7США)64 + Х849(7США)04 + Ц1,8(7США) +
Шифр НБУВ: РА339407
Рубрики:

2.
Федорчук Н.Б. 
Захист прав та законних інтересів потерпілого від злочину в кримінальному судочинстві англо-американської системи права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Н.Б. Федорчук ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Зроблено спробу здійснити дослідження стану захисту прав та інтересів жертв злочину у кримінальному судочинстві англо-американської системи прав на прикладі Великобританії та США. За результатами аналізу ролі жертв злочину, їх правового статусу та механізмів прав та інтересів жертв злочину в цих державах запропоновано шляхи вирішення проблемних завдань у сфері захисту прав та інтересів потерпіплих від злочину в Україні. Запропоновано концепцію здійснення ефективного захисту таких прав та інтересів, змодельовано проекти норм для доповнення та вдосконалення українського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Вел)17 + Х893.9(7США)17 +
Шифр НБУВ: РА351864
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Катеринчук М.Д. 
Імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки (політико-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.Д. Катеринчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Досліджено імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки, політико-правовий аналіз даного законодавства. Вивчено історію становлення та розвитку імміграційного права США; запровадження якісних обмежень на в'їзд та перебування іноземців, виникнення візової системи, системи в'їзних преференцій та її модифікацій. Проведено дослідження особливостей імміграційного права США на сучасному етапі. Розглянуто державні установи, які регулюють процеси імміграції у державі. Приділено увагу ролі судового прецеденту в формуванні імміграційного законодавства США. Розкрито сутнісні сторони змін у імміграційній політиці останнього часу. Висвітлено механізм імміграційного законодавства як інструмента здійснення державної політики Сполучених Штатів Америки, спрямованої на посилення супердержави як лідера на міжнародній арені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(7США)112.033 + Х911.14(7США)
Шифр НБУВ: РА312384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

4.
Бойко О.В. 
Інститут президентства в Україні і США (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Бойко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльно-правове дослідження становлення та еволюції інституту президентства в Україні та США. Проаналізовано причини заснування поста президента в цих країнах. Досліджено фактори, що сприяли формуванню специфічних рис українського й американського президентства. Порівняно процедуру виборів президентів України та США, вступ їх на посаду та усунення з неї. Визначено особливості правового статусу президентів даних країн, досліджено компетенцію президентів у аспекті їх взаємовідносин з парламентами. Запропоновано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки щодо досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 + Х809(7США)612 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА329683
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

5.
Черняк Є.В. 
Конституційна юстиція Сполучених Штатів Америки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Є.В. Черняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз місця та ролі судового конституційного контролю у правовій системі США, з'ясовано основні тенденції розвитку та сучасного стану інституту конституційної юстиції США. Установлено характерні ознаки судового конституційного контролю та сформульовано визначення конституційної юстиції США. Досліджено взаємозв'язок судового конституційного контролю з компонентами правової системи США, а саме: принципом розподілу державної влади, судового преценденту. Здійснено порівняльний аналіз рішень Конституційного Суду України та судових прецендентів, створених Верховним судом США. Проаналізовано правову природу окремої думки судді Конституційного Суду України та Верховного суду США. Визначено основні тенденції практики Верховного суду США щодо тлумачення Конституції США, контролю за діяльністю органів законодавчої та виконавчої влади, а також контролю за дотриманням конституційних прав і свобод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7США)11 +
Шифр НБУВ: РА334479
Рубрики:

6.
Мішина Н.В. 
Муніципальне управління в США та в Сполученому Королівстві Великобританії і Північній Ірландії: порівняльно-правове дослідження: Автореф. дис. канд... юрид. наук: 12.00.02 / Н.В. Мішина ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено стислу історичну характеристику розвитку муніципального управління на території Сполученого Королівства та США, відомості про особливості муніципальних систем та інформацію про системи органів муніципального управління в цих державах. Проаналізовано компетенцію муніципальних органів, фінансові засади та організаційні форми управління в США та Сполученому Королівстві. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства України про місцеве самоврядування з урахуванням досвіду даних держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.81 + Х819(7США)011.2 + Х819(4ВЕЛ)011.2 +
Шифр НБУВ: РА321776
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

7.
Калашников В.М. 
Організація регіональної влади в Британських колоніях Північної Америки (XVII - XVIII століття): Автореф.дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Калашников ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Вивчено органи влади Британської Америки, що виникли у трьох регіонах - південному, північному та середньо атлантичному. На широкій джерельній базі, з урахуванням здобутків світової історико-правової науки виявлено чинники регіоналізації "ранніх США" (1607 - 1775 рр.). Встановлено, що процеси організації та функціонування органів керування, колоніальних асамблей та судових установ пов'язано з формуванням права колоній. Показано залежність організаційних форм влади регіонів від правових традицій метрополії та місцевих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(7США)4-621 + Т3(7США)4-5 +
Шифр НБУВ: РА323011
Рубрики:

8.
Самотуга А.В. 
Особисті права і свободи людини у США та їх захист поліцією: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / А.В. Самотуга ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Систематизовано сучасні підходи до конституційних особлистих особистих прав і свобод людини, визначено їх структуру, місце в загальній системі прав і свобод та їх гарантії. Досліджено передумови становлення і розвитку даних прав і свобод у США, охарактеризовано особливості їх гарантій. Проаналізовано конституційно-правовий механізм захисту поліцією США зазначених прав і свобод. Висвітлено історичні та правові аспекти, функції, форми і методи діяльності, особливості відповідальності поліції США за діяльність щодо захисту конституційних особистих прав і свобод людини. Запропоновано зміни до законодавства України та шляхи використання досвіду поліції США в діяльності органів внутрішніх справ щодо захисту констиційних прав і свобод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7США)3 + Х819(7США)112.011.028 +
Шифр НБУВ: РА352897
Рубрики:

9.
Барабаш Б.А. 
Політичні інститути та конституційне право штату Теннессі (США): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Б.А. Барабаш ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження конституційно-правового статусу інститутів політичної системи штату Теннессі у складі американської федерації. Розглянуто історичні, політичні та правові фактори, які впливали на процес становлення федералізму у США. Висвітлено ідеї про юридичну невизначеність норм Конституції США 1787 р., які обумовлюють гнучкий характер взаємин федерації та штатів. Наведено характеристику основних етапів конституційного розвитку штату Теннессі. Проаналізовано особливості інституціоналізації його політичних партій і лобістських організацій. Показано специфіку конституційно-правової регламентації виборчої системи штату Теннессі, визначено роль Генеральної Асамблеї у формуванні його законодавчої бази. Розкрито зміст конституційних принципів здійснення судочинства, висвітлено сучасні тенденції розвитку відносин органів державної влади та місцевого управління у даному штаті. Обгрунтовано значення місцевого управління штату Теннессі у створенні владної вертикалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7США-4) + Ф3(7СПО-4)12 +
Шифр НБУВ: РА363418
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Савченко А.В. 
Порівняльний аналіз кримінального законодавства України та федерального кримінального законодавства Сполучених Штатів Америки: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / А.В. Савченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Наведено результати комплексного та системного порівняльно-правового дослідження кримінального законодавства України та федерального кримінального законодавства США. Проаналізовано основні етапи й особливості їх історичного розвитку, наведено характеристику джерел формування. Розкрито сутність українських та американських кримінально-правових норм щодо злочину, покарання та суміжних з ними інститутів, а також окремих груп суспільно небезпечних посягань, які входять до сфери регулювання Особливої частини кримінального законодавства. Проаналізовано судову практику та положення досліджуваної правової доктрини в Україні та США. Обгрунтовано можливість використання позитивного американського досвіду у сфері вітчизняного нормотворення. Наведено рекомендації щодо удосконалення національного кримінального законодавства й правозастосовної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)-30 + Х881.9(7США)-30 + Х999.881 +
Шифр НБУВ: РА335322
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

11.
Полянський Є.Ю. 
Призначення покарання за кримінальним правом США: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Є.Ю. Полянський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 17 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження питань щодо призначення покарання за кримінальним правом США. На базі методології сучасної теорії кримінального права з застосуванням діалектичного й інших наукових методів досліджено систему призначення покарання, обгрунтовано її визначення та склад. Наведено визначення теорії призначення покарання й аргумент щодо доцільності її виокремлення з загальної теорії покарання. Вивчено генезис доктрини та проаналізовано федеральну систему призначення покарання у США, побудовану за принципом жорсткої формалізації санкцій. Наведено визначення федеральних Керівництв з призначення покарання. Надано порівняльну характеристику систем призначення покарання окремих юрисдикцій США. Надано пропозиції щодо реформування законодавства України про призначення покарання з урахуванням досвіду призначення покарання в США. Запропоновано нову редакцію ст. ст. 51,52, 56, 63, 65, 69 Кримінального кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(7США)02 +
Шифр НБУВ: РА350602
Рубрики:

12.
Вдовина Г.А. 
Розвиток філософії права в ХХ ст. (англо-саксонська традиція): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Г.А. Вдовина ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Вперше здійснено комплексний аналіз економічних, політичних та інших соціальних факторів, які обумовили основні поворотні моменти розвитку англо-американської правової доктрини XX ст. Запропоновано підхід класифікації шкіл і напрямків філософії права відповідно до трактування ними співвідношення між правом, правовими цінностями та суспільними реаліями. Удосконалено характеристику живого права як ціннісного орієнтиру для правотворчості. Уточнено визначення основних ціннісних категорій природного права, зокрема: "справедливість" і "невід'ємні права людини". Розвинуто ідею поєднання теорії природного права, яка визначатиме цілі правового розвитку та соціологічної юриспруденції, що розроблятиме механізм реалізації даних цілей. Проаналізовано основні ідеї, які характеризують англо-американську філософію XX ст. в цілому та з'ясовано їх вплив на сучасному етапі розвитку правової науки. Охарактеризовано загальні тенденції розвитку філософії права у країнах англо-саксонської правової сім'ї. Встановлено наявність необхідного чергування періодів панування правового позитивізму та періодів відносної переваги теорії природного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(7США)6 + Х002,0 + Х0 в7 +
Шифр НБУВ: РА320946 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

13.
Сабецький Б.В. 
Становлення і розвиток правового регулювання трудових відносин у США: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Б.В. Сабецький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Виявлено зміст правового регулювання трудових відносин в США. Встановлено конкретно-історичні умови, за яких змінювалося правове регулювання трудових відносин. Проаналізовано суть і висвітлено шляхи застосування доктрини "таємної змови", процедури "належного судового розгляду", судового припису "інджакшн" і законодавчих актів, за якими встановлювались порядок створення та діяльності робітничих організацій, укладення колективних та індивідуальних договорів, тривалість робочого часу, визначалась оплата та умови праці. Розглянуто еволюцію засобів правового регулювання трудових відносин у США. З'ясовано особливості судових прецедентів у регулюванні трудових відносин. Охарактеризовано еволюцію федерального та штатного законодавства, що регулювало створення та діяльність професійних спілок. Проаналізовано зміни у провідних інститутах трудового, цивільного й адміністративного права. Виявлено й охарактеризовано зміни функцій держави США щодо політики запобігання страйковій боротьбі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(7США)-1
Шифр НБУВ: РА318438 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

14.
Пильгун Н.В. 
Становлення та розвиток конституційного права в рішеннях Верховного Суду США (історико-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.В. Пильгун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено неперервність, історичну обумовленість і поступовість у розвитку норм американського конституційного права, визначено принцип розподілу влади, висвітлено правові засади американського федералізму, розкрито сутність основних прав і свобод особи та громадянина. Розглянуто зміст норм конституційного права, проаналізовано еволюцію його змін протягом більш ніж двохсотрічної історії розвитку США у рішеннях Верховного суду. Проаналізовно історичні умови формування норм конституційного права, його цілісності та стабільності. Визначено вплив принципу розподілу влади на гілки і сформованої на цих засадах системи стримувань і противаг на відносини між самими федеральними структурами влади та федеральними структурами й структурами штатів. Розглянуто особливості формування відносин між штатами та федерацією, які визначаються Верховним Судом на підставі конституційного тлумачення. Досліджено процес формування Верховним Судом США принципу рівності громадян перед законом з урахуванням існуючих у даний період поглядів та ідей в американській правовій системі та суспільстві. Розкрито сутність судової доктрини "належної та незалежної процедури", що регламентує право недоторканності особи та житла. Обгрунтовано роль і значимість практики Верховного Суду США щодо права "виконавчого привілею" президента та його недоторканності щодо судового переслідування. Розглянуто підхід Верховного Суду США щодо узгодженості демократичних принципів організацій влади США з основними правами й свободами людини та громадянина. Проаналізовано вплив рішень Верховного Суду США про тлумачення положень законів на загальне й прецедентне право.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7США) + Х881.9(7США)0-383 + Х891.9(7США)111.1-383 +
Шифр НБУВ: РА335319
Рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського