Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (21)Юристам - Реферативна інформація (45)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ф052$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

1.
Малкіна Г.М. 
Взаємодія виборчої і партійної систем: світовий досвід та проблеми України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.М. Малкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Шляхом політико-правового порівняльного аналізу виборчих і партійних систем розглянуто закономірності їх взаємодії у розвинутих західноєвропейських країнах, а також особливості цієї взаємодії в Україні. З'ясовано суть, особливості та механізми застосування різних типів виборчих систем у світовій практиці державного будівництва, закономірності впливу виборчої системи на стан і характер партійної системи з урахуванням форми державного правління. Досліджено трансформацію виборчого законодавства та еволюцію партійної системи в сучасній Україні, особливості їх взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф022.2 + Х805.2 + Х809(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА330137
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

2.
Шкурат І.В. 
Становлення та розвиток політичних виборів в Україні (управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.01 / І.В. Шкурат ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття виборчих технологій як сукупності засобів і методів виборювання, оновлення та утримання політичної влади в демократичному суспільстві, а також поняття "технологія" як механізм управління й організації суспільного життя стосовно політичних виборів. Систематизовано існуючі підходи та запропоновано власну класифікацію виборчих технологій за ознаками: використовуваний інструментарій та методологія; масштаб виборів; ціль виборчої компанії; ступінь включеності в управлінські процеси; "антитехнології" або "брудні" виборчі технології. Запропоновано положення, що політичні вибори - це правова форма завоювання та оновлення представницьких інститутів влади. Розвинуто також положення: ключовий інститут легітимації існуючої політичної системи й політичного режиму; соціальна технологія демократичного суспільства, що сприяє підвищенню ефективності державного управління, механізм політичного безпеки держави. Зазначено, що у державотворчому процесі демократичного суспільства політичні вибори є механізмом реалізації прав громадян на участь в управлінні державою. Відзначено, що ефективність виборчих технологій за сучасних умов українського суспільства залежить від наявності команди професіоналів; матеріально-фінансових реурсів, організаційної структури, доступу до засобів масової інформації, підтримки впливових людей, морально-вольових якостей політичного лідера. Визначено, що виборча система України пройшла шлях від мажоритарної абсолютної більшості до змішаної відносної більшості. Доведено, що виборча система, виборчі правила, процедури та інші заходи й методи, які застосовуються під час виборчої компанії як управлінський інструментарій, впливають на стабільність політичної системи й розвиток демократизації в країні та залежать від чіткості й виваженості правових норм, рівня політико-правової культури учасників виборчого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Х809(4Укр)526.2
Шифр НБУВ: РА319094 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського