Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (63)Юристам - Реферативна інформація (56)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ф51(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Ніколаєв О. А. 
Адміністративно-правове регулювання у сфері міжнаціональних відносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. А. Ніколаєв ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 16 с. — укp.

Визначено особливості механізму адміністративно-правового регулювання у сфері міжнародних відносин, основні пріоритетні напрями розвитку та реформування в цій сфері. Розглянуто державну систему суб'єктів регулювання, досліджено завдання, функції, принципи, форми та методи адміністративно-правового регулювання у сфері міжнародних відносин. Обгрунтовано та сформульовано пропозиції щодо підвищення його ефективності та вдосконалення чинного законодавства шляхом приведення діючих нормативно-правових актів відповідно до міжнародних норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-9 + Ф51(4УКР)
Шифр НБУВ: РА383320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Липчук О.І. 
Інституційні засади реалізації прав етнонаціональних меншин в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.І. Липчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено питання політико-правового забезпечення життєдіяльності етнонаціональних меншин у сучасній Україні. Розглянуто певні концептуальні підходи зарубіжних і вітчизняних політологів і правознавців до аналізу проблеми захисту прав національних меншин, з'ясування суті поняття "етнонаціональна меншина". Досліджено основні етапи, особливості формування й еволюції вітчизняної нормативно-правової системи захисту та гарантування прав етнонаціональних меншин, їх конституційно-правового статусу, організаційно-правових форм інституціалізації, базуючись на головних принципах і положеннях міжнародного права. Проаналізовано новітні тенденції в міжнародному законодавстві та головні проблеми українського законодавства у сфері захисту прав національних меншин, різні механізми їх реалізації. Увагу приділено провідній ролі держави та її інститутів як інтегрувального фактора забезпечення даних прав у суспільстві перехідного типу. Розглянуто конституційно-правові аспекти забезпечення прав етнічних спільнот на національно-культурну автономію та політичне представництво в органах влади. Визначено об'єктивні передумови й основні політико-правові механізми гарантування належного представництва національних меншин в органах влади та місцевого самоврядування. Доведено необхідність подальшого зміцнення політико-правових засад захисту та забезпечення прав національних меншин у контексті формування ефективної системи суспільно-державного регулювання етнополітичних процесів і міжнаціональної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363926
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Асланов С.А. 
Політико-правові засади державної етнонаціональної політики в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / С.А. Асланов ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення державної етнонаціональної політики (ДЕП) як невід'ємної складової внутрішньої політики держави, спрямованої на регулювання сфери етнонаціональних відносин і процесів з метою формування політичної нації, забезпечення гармонійного розвитку всіх її складових. Виявлено характерні риси формування та реалізації ДЕП. Визначено її українську модель як демократичну, проте політично поляризовану, фрагментарну, невизначену щодо вектора етнонаціонального й етнополітичного розвитку. Встановлено невідповідність інституційної структури ДЕП її сучасним завданням. Запропоновано шляхи оптимізації відповідно до національного законодавства та міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Х809(4УКР)341
Шифр НБУВ: РА373882 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Кузьменко В.Б. 
Правове регулювання міжнаціональних відносин в Радянській Україні у 1917 - 1939 р.р.: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.Б. Кузьменко ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання міжнаціональних відносин у чотирьох важливих суспільних сферах (політично-управлінській, соціально-економічній, соціально-культурній і сфері охорони суспільного порядку). Акцентовано увагу на проблемах формування й особливостях застосування відповідної нормативно-правової бази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4Укр)6 + Х620.322.2(2Ук) + Х809(4Укр)341-1 +
Шифр НБУВ: РА370897 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Дівак В.В. 
Сепаратизм як феномен сучасної політики: політологічні та правові аспекти: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В.В. Дівак ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття сепаратизму як суспільно-політичне явище та феномен сучасної політики. Показано його особливості на сучасному етапі світового розвитку, проаналізовано окремі методи нейтралізації його проявів. Доведено, що сепаратизм - об'єктивне суспільно-історичне та політико-правове явище, тому не може мати однозначного позитивного або негативного значення та відповідного наукового оцінювання. Показано, що за умов, коли існують два суперечливі процеси - глобалізація та сепаратизм, можливе посилення сепаратистських рухів у регіонах, багатих на природні ресурси, однак паралельно відбуватимуться світові інтеграційні процеси через нестачу самовідновлювальних ресурсів. Розкрито основні методи боротьби з сепаратистськими рухами, що прямо залежать від рівня демократичності політичних режимів. Проаналізовано особливості проявів сепаратизму в Україні та визначено запобіжні механізми нейтралізації таких проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Ф031.1 + Х809(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА373895 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського