Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (31)Юристам - Реферативна інформація (30)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х001.411$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Бульба О.Ю. 
Конституційно-правові аспекти реалізації принципу поділу влади в Україні: національна традиція та сучасність: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Ю. Бульба ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну конституційно-правову проблему становлення принципу поділу державної влади, з'ясовано співвідношення його закріплення в Конституції України та практичної реалізації у сучасній Україні. Здійснено конституційно-правовий та історико-теоретичний аналіз суті, змісту, вимог принципу поділу влади, створення механізму його реалізації у сучасній демократичній державі. Запропоновано концепцію, згідно з якою універсалізація принципу не знімає питання своєрідності його реалізації у країнах з неусталеною демократичною державно-правовою традицією, з нетривалим досвідом державотворення. Завдяки проведеному дослідженню встановлено національні особливості втілення на практиці принципу поділу влади. Визначено тенденції його реалізації у різні історичні часи української державності. Виявлено суперечності, наявні за умов конституційно-правового закріплення існуючої моделі поділу державної влади. Запропоновано нові підходи до моделі реалізації поділу влади на конституційно-правових засадах. На підставі компаративного аналізу досліджено особливості реалізації принципу поділу влади в Україні, державах-учасницях СНД, країнах Центральної та Східної Європи, в яких мав місце період політичних трансформацій після соціалістичного режиму. Вміщено тезу, що для реалізації принципу поділу влади необхідне його утвердження на рівні Конституції України, змістовне наповнення принципу, створення механізму стримувань і противаг. Наведено тлумачення принципу поділу влади між трьома гілками й іншими суб'єктами. Розглянуто українську модель поділу влади у контексті реально діючих моделей, запроваджених у цих країнах. Установлено, що в Україні може бути реалізована модель поділу влади як президентсько-парламентської так і парламентсько-президентської республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.411 + Х809(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА358616
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Протасова В.Є. 
Парламентсько-президентська республіка: сутність, особливості, різновиди: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Є. Протасова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади парламентсько-президентської форми державного правління. Наведено визначення поняття "форма державного правління". Визначено місце та роль форми державного правління в системі елементів форми держави. Встановлено критерії класифікації республіканської форми державного правління. Проаналізовано історію формування теорії поділу державної влади, розглянуто сучасні підходи щодо його тлумачення. Описано моделі поділу державної влади у різних республіканських формах державного правління. Розкрито сутність і правові ознаки змішаної республіки, визначено термінологічні еквіваленти її різновидів. Охарактеризовано основні етапи розвитку, визначено сутність та особливості президентсько-парламентської республіки. Обгрунтовано умови виникнення та правові ознаки парламентсько-президентської республіки, розглянуто особливості її втілення в конституційних моделях різних держав. Досліджено процес конституційного реформування в Україні в період незалежності. Проаналізовано основні напрями удосконалення моделі державно-владної організації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.312 + Х001.411 +
Шифр НБУВ: РА355994
Рубрики:

3.
Бабенко К.А. 
Принцип поділу державної влади та сучасні проблеми його реалізації в Україні (конституційно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.А. Бабенко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено генезис теорії поділу державної влади та способи її концептуального осмислення у класичній та сучасній науці конституційного права. Визначено сутність даного політико-правового поняття, з'ясовано його значення у процесі побудови демократичної та правової держави. Розглянуто основні конституційні гарантії, що дозволяють здійснювати поділ повноважень між законодавчою, виконавчою та судовою гілками влади та ефективно взаємодіяти, забезпечуючи цілісність функціонування системи державної влади. Встановлено характерні особливості реалізації теорії поділу влади у перехідних політичних системах, досліджено правові аспекти балансу влади та базові політико-правові інститути, за допомогою яких органи різних гілок державної влади здійснюють взаємовплив та взаємодію. Виявлено основні напрями критики теорії поділу влади, запропоновано таку модель реалізації даної теорії, яка дозволяє знизити рівень конфліктності між окремими гілками влади. Досліджено специфіку діяльності органів конституційного правосуддя, встановлено їх роль та значення у процесі функціонування гілок державної влади, забезпечення пріоритету Конституції та дотримання принципу поділу влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.411 + Х809(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА331512
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Жук Н.А. 
Стримування і противаги в системі поділу влади в Україні (загальнотеоретичні проблеми): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.А. Жук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс загальнотеоретичних проблем, пов'язаних з виникненням, розвитком, функціонуванням стримувань і противаг в системі поділу влади. Сформульовано визначення базових понять опорно-категоріального апарату теорії стримувань і противаг. Визначено ознаки та зміст системи взаємного стримування між гілками влади. Розглянуто фактори, що обумовлюють специфіку дії стримувань і противаг. Виявлено закономірності розвитку систем поділу влади за умов різних форм правління. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення системи забезпечення рівноваги між гілками влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)6 + Х001.411 +
Шифр НБУВ: РА344691
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Матвєєв С. В. 
Юридичний механізм взаємодії органів державної влади в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. В. Матвєєв ; Луган. держ. ун-т внутр. справ ім. Е.О. Дідоренка. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історіографічні аспекти розробки категорій "влада", "державна влада", "механізм державної влади" й "юридичний механізм взаємодії органів державної влади" на основі аналізу Конституції України 1996 р., поточного законодавства України та деяких інших країн, міжнародних правових актів, соціологічних, історичних, політологічних досліджень, наукових праць вітчизняних і зарубіжних авторів співвідношення державної та політичної влади. Опрацьовано термінологічне визначення механізму державної влади, окреслено межі його системи та функціональний вимір його структури. Визначено поняття, ознаки, структура юридичного механізму взаємодії органів державної влади та розглянуто принципи взаємодії органів державної влади між собою. Розлянуто визначальні аспекти функціонування державною механізму України за умов глобалізації, визначено основні напрями вдосконалення принципу поділу влад у механізмі взаємодії органів державної влади в Україні та подальшого реформування механізму взаємодії органів державної влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.411 + Х809(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА383564 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського