Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (594)Юристам - Наукова електронна бібліотека (23)Юристам - Реферативна інформація (439)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х879(4УКР)2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Лукашева Н.М. 
Вимоги до працівників за трудовим правом України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Н.М. Лукашева ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено систему вимог до працівників за трудовим правом України. Вперше наведено класифікацію вимог до працівників, на підставі якої запропоновано впорядкувати термінологію, яка використовується в законодавстві про працю для позначення окремих видів вимог до працівників. Обгрунтовано пропозицію щодо надання Довіднику кваліфікаційних характеристик працівників значення нормативно-правового акта. Запропоновано включити до Кодексу законів про працю положення, які б формулювали загальні правила щодо вимог до здоров'я працівників та порядку проведення медичних оглядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)25 +
Шифр НБУВ: РА350478
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Кохан Н.В. 
Гарантії трудових прав працівників та шляхи їх удосконалення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Н.В. Кохан ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито суть понять та класифіковано гарантії здіснення трудових прав працівників. Проаналізовано правове регулювання гаранатій даних прав у актах зарубіжного законодавства. Досліджено співвідношення юридичних гарантій з гарантійними та компенсаційним виплатами. Розподілено гарантії у сфері праці залежно від стадії розвитку трудових правовідносин. На підставі даного критерію досліджено гарантії, що забезпечують виникнення трудових правовідносин і проблеми їх реалізації. Удосконалено правове регулювання гарантій, що забезпечують виконання працівниками їх обов'язків. Досліджено правові проблеми реалізації гарантій, що забезпечують зміну трудових правовідносин. Запропоновано шляхи вдосконалення юридичних гарантій, які забезпечують їх припинення. Сформульовано моделі правових норм, що повинні регулювати трудові права працівників у новому Трудовому кодексі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА362393
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Островерх А.М. 
Гарантійні та компенсаційні виплати за законодавством України в умовах ринкової економіки: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / А.М. Островерх ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні проведено комплексне дослідження особливостей правового регламентування гарантійних і компенсаційних виплат працівникам і розроблено рекомендації щодо удосконалення даного правового інституту. Запропоновано визначення категорій "гарантії" і " компенсації", "гарантійні виплати" і "компенсаційні виплати", проаналізовано їх співвідношення між собою та з іншими юридичними поняттями. Удосконалено систему гарантійних і компенсаційних виплат за законодавстовом про працю України. Зроблено висновок про безпідставність включення у Закон України "Про оплату праці" положень про гарантійні та компенсаційні виплати. Удосконалено визначення поняття відрядження як поїздки працівника за наказом (розпорядженням) роботодавця на певний строк для виконання своєї трудової функції в інший населений пункт поза межами його постійного місця роботи. Уперше доведено необхідність розробки та прийняття нових Правил про умови праці працівників закордонних дипломатичних установ України, розроблено їх структуру. Уперше доведено необхідність поширення гарантій для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків на працівників, обраних на виборні посади, та донорів. Наведено пропозиції щодо удосконалення системи гарантійних виплат членам виборчих комісій. Обгрунтовано доцільність внесення до законодавства положень про забезпечення грантійних виплат працівникам-донорам за рахунок коштів лікувальних установ і виплати компенсації особам, усуненим від здачі крові за медичними показаннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА367299
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Бурак В.Я. 
Єдність і диференціація правового регулювання трудових відносин робочого часу, часу відпочинку і заробітної плати на підприємствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.Я. Бурак ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Розглядаються поняття єдності і поняття диференціації правового регулювання трудових відносин, основні передумови їх існування. Аналізуються основні риси єдиного і дифренційованого правового регулювання відносин робочого часу, часу відпочинку і заробітної плати. Досліджуються проблеми оптимального співвідношення централізованого і локального регулювання трудових відносин відповідно до ринкових перетворень суспільства. Особлива увага приділяється визначенню кола відносин робочого часу, часу відпочинку і заробітної плати, які підлягають єдиному, а також диференційованому правовому регулюванню. Обгрунтовуються конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення трудового законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)2
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Амелічева Л.П. 
Забезпечення безпеки праці як умови трудового договору: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.П. Амелічева ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено юридичну природу, ознаки понять у сфері трудового права, зокрема, безпеку праці як умову трудового договору, право працюючих на безпеку праці в об'єктивному та суб'єктивному значеннях. Обгрунтовано доцільність внесення змін і доповнень в чинне законодавство про працю та в законопроект Трудового кодексу України з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1 + Х879(4УКР)24 +
Шифр НБУВ: РА360728
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Ваганова І. М. 
Запобіжні заходи у трудовому праві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / І. М. Ваганова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні питання запобіжних заходів (ЗЗ) у трудовому праві України за умов переходу держави до ринкової економіки. ЗЗ розглянуто як передбачені трудовим законодавством оперативні примусові заходи, що застосовуються з метою припинення або запобігання неправомірній поведінці чи іншим шкідливим наслідкам, а також мінімізації впливу правопорушень або інших негативних чинників і забезпечення життя, здоров'я та безпеки працівників. Залежно від способу впливу вирізнено заходи організаційного характеру (відсторонення від роботи, попередження щодо непродуктивного використання працівниками робочого часу, тимчасове зупинення роботи виробництва, підрозділів або окремих працівників) і матеріального характеру (позбавлення працівників заохочувальних виплат, запобігання розкраданню майна роботодавця, недопущення працівників до роботи на підприємство під час страйку). Наведено рекомендації щодо удосконалення чинного вітчизняного трудового законодавства та правозастосовної практики з питань використання ЗЗ у трудовому праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)251.3
Шифр НБУВ: РА378214 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Кінаш Ю.Я. 
Засоби адміністративного примусу у сфері забезпечення безпеки у вугільних шахтах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.Я. Кінаш ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2003. — 17 с. — укp.

Проведено всебічний аналіз засобів державного примусу, інших адміністративно-правових засобів забезпечення безпеки робіт у вугільних шахтах. Запропоновано підхід до розв'язання проблем, що виникають у цій сфері. Визначено правову природу та встановлено роль засобів примусу в системі заходів правового забезпечення безпеки даних робіт. Сформульовано завдання адміністративної відповідальності у цій сфері. Проаналізовано суть зазначеної відповідальності як властивого українському адміністративному праву засобу примусу, що забезпечує безпеку робіт у вугільних шахтах. Визначено роль адміністративно-попереджувальних та засобів адміністративного припинення у сфері її забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122 + Х879(4УКР)24
Шифр НБУВ: РА326942
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Баклан О.В. 
Контрольно-наглядова діяльність та адміністративний примус в сфері охорони праці (на матеріалах підрозділів державного нагляду за охороною праці Головного штабу МВС України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Баклан ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання, пов'язані зі здійсненням контрольно-наглядової діяльності в сфері охорони праці та особливостями застосування заходів адміністративного примусу, в тому числі у зв'язку зі скоєнням у даній сфері адміністративних проступків. Висвітлено основні організаційно-правові засади та зміст контрольно-наглядової діяльності в сфері охорони праці в системі органів МВС України. Проаналізовано чинні нормативно-адміністративні джерела щодо здійснення контрольно-наглядової діяльності в цій сфері та особливості їх застосування в діяльності відповідних підрозділів органів внутрішніх справ, розглянуто проблеми, прв'язані з підвищенням результативності зазначеної діяльності. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України з питань регулювання суспільних відносин, що встановлюються у сфері охорони праці в процесі здійснення контрольно-наглядової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)24 + Х819(4Укр)012.8
Шифр НБУВ: РА317018 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Калмиков Д. О. 
Кримінальна відповідальність за експлуатацію дітей: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Д. О. Калмиков ; Акад. адвокатури України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості дії положень КК України, розглянуто основні аспекти малозначності експлуатації дітей. Проаналізовано кримінальну відповідальність за готування до експлуатації дітей і за замах на експлуатацію дітей. Вивчено питання, пов'язані з покаранням за експлуатацію дітей та призначенням покарання за цей злочин. Здійснено дослідження підстав для звільнення від кримінальної відповідальності та звільнення від покарання за експлуатацію дітей. Внесено пропозиції щодо вдосконалення чинного КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115.013 + Х879(4УКР)242
Шифр НБУВ: РА379936 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Конопельцева О. О. 
Медичний огляд як елемент фактичного складу виникнення, зміни та припинення трудових правовідносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О. О. Конопельцева ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Висвітлено призначення медичного огляду (встановлення фізичної придатності працівника до виконання певної роботи) та його завдання (визначення ступеня стану здоров'я працівника, його відповідності показникам і вимогам, потрібним для якісного виконання роботи, а також своєчасне виявлення хвороби та впровадження заходів щодо зменшення ризиків погіршання здоров'я працівника). Визначено мету медичного огляду, яка полягає у виявленні загальних захворювань, які протипоказані для продовження роботи, динамічному спостереженні за станом їх здоров'я, виявленні початкових форм професійних хвороб, своєвчасному вжитті профілактичних і реабілітаційних заходів щодо відновлення їх працездатності, визначенні стану здоров'я (реставрації його показників) і можливості продовження виконання працівником своєї трудової функції, а також вирішенні в індивідуальному порядку питання щодо можливості продовжувати роботу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)20 к + Х879(4УКР)24: р
Шифр НБУВ: РА381420 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Сімутіна Я.В. 
Методи регулювання заробітної плати на сучасному етапі (правові проблеми): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Я.В. Сімутіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми методів правового регулювання заробітної плати за ринкових умов, а також викладено рекомендації, спрямовані на забезпечення їх ефективності у новому Трудовому кодексі України. Визначено поняття заробітної плати як категорії трудового права, розглянуто її основні ознаки, що допомагають відрізнити заробітну плату від інших видів виплат на користь працівника, а також винагороди за цивільно-правовими договорами. Обгрунтовано рекомендації щодо розмежування понять методів, способів та рівнів правового регулювання заробітної плати. Досліджено основні державні гарантії в оплаті праці, зокрема, мінімальна заробітна плата, мінімальні норми та розміри оплати праці за відхилень від нормальних умов праці, обмеження відрахувань із заробітної плати за розпорядженням роботодавця. Доведено роль договірного способу регулювання оплати праці за сучасних умов, висвітлено проблеми її колективно- та індивідуально-договірного регулювання. Сформульовано моделі правових норм, присвячених договірному регулюванню в новому Трудовому кодексі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА350742
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Попович Є.М. 
Нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Є.М. Попович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Уточнено поняття: "нагляд за дотриманням трудового законодавства", "контроль за дотриманням законодавства про працю", "нормативно-правовий акт у сфері нагляду та контролю за дотриманням трудового законодавства". Визначено особливості нагляду та контролю за дотриманням трудового запконодавства та з'ясовано й удосконалено специфіку діяльності спеціально уповноважених органів. Визначено предмет нагляду за дотриманням законодавства про працю України. Проаналізовано та поглиблено принципи контролю й обгрунтовано напрямки удосконалення нормативно-правового забезпечення нагляду за дотриманням трудового законодавства. Досліджено особливості діяльності прокуратури стосовно цього нагляду. Надано пропозиції щодо удосконалення чинних нормативно-правових актів у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)2 + Х891.9(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА327622
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Бойченко Г.М. 
Особливості правового регулювання пільгового забезпечення працівників в умовах ринкової економіки: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Г.М. Бойченко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено історичні передумови й особливості правового регулювання пільгового забезпечення працівників за умов ринкової економіки, наведено його соціально-правову характеристику й обгрунтовано об'єктивну необхідність впровадження. Розкрито сутність, специфіку та мету правового регулювання пільгового забезпечення працівників. Встановлено зв'язок між правовим регулюванням пільгового забезпечення й диференціацією правового впорядкування трудових відносин. Вперше аргументовано, що суб'єктні підстави правового регламентування забезпечення працівників пільгами можуть бути основними та додатковими. Запропоновано визначення пільг у трудовому праві, проаналізовано їх співвідношення з суміжними правовими явищами. Обгрунтовано доцільність поділу пільг залежно від об'єму пільгового забезпечення на основні та додаткові. Удосконалено універсальну класифікацію підстав правового регулювання пільгового забезпечення працівників. Вперше комплексно обгрунтовано необхідність впровадження заходів, спрямованих на удосконалення правового регулювання пільгового забезпечення працівників за умов ринкової економіки. Наведено рекомендації щодо удосконалення трудового законодавства України у сфері правового регламентування забезпечення працівників пільгами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)2 + Х819(4УКР)15 +
Шифр НБУВ: РА368914
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Свічкарьова Я.В. 
Особливості правового регулювання праці в акціонерних товариствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Я.В. Свічкарьова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено корпоративну природу акціонерних товариств (АТ) та її вплив на правовий статус працівників-акціонерів, єдність та підстави диференціації у правовому регулюванні праці в АТ, співвідношення законодавства про працю, спеціального законодавства, статутів та внутрішніх положень АТ. Проаналізовано особливості правового статусу працівників-акціонерів та визначено підстави виникнення трудових правовідносин працівників АТ. Розглянуто правову природу, особливості укладання та розірвання трудового договору, суміщення професій (посад), сумісництва, відсторонення від роботи, притягнення до матеріальної та дисциплінарної відповідальності одноособового виконавчого органу, голови та членів колегіального виконавчого органу і спостережної ради. Внесено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, яке регулює працю в АТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)2 + З839(4УКР)014.14 +
Шифр НБУВ: РА327299
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Селезень С.В. 
Особливості припинення трудового договору за п. 2 ст. 41 Кодексу законів про працю України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / С.В. Селезень ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості припинення трудового договору за п. 2 ст. 41 КЗпП України. Доведено, що у разі розірвання трудового договору за вказаною підставою як додатковою слід ураховувати сукупну наявність таких умов: безпосередність обслуговування грошових, товарних і культурних цінностей як зміст трудової функції працівника; доведену наявність винних дій працівника, що спричинили або могли призвести до майнового збитку; втрата роботодавцем довіри до працівника. З метою забезпечення правомірності розірвання трудового договору обгрунтовано необхідність дотримання порядку звільнення. Проаналізовано правові гарантії та механізми захисту прав працівників, що можуть бути звільнені за п. 2 ст. 41 КЗпП. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення положень чинного законодавства про регулювання трудового договору, запропоновано механізми їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)20 +
Шифр НБУВ: РА369661
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Юшко А.М. 
Переведення на іншу роботу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / А.М. Юшко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

По-новому розкрито відмінності між переведенням та іншими правовими явищами, що межують з ним (переміщення, зміна істотних умов праці). Розглянуто можливість тимчасового переведення на іншу роботу без згоди працівника у виняткових випадках (стихійні лиха, епідемії, епізоотії, виробничі аварії тощо), наголошено на необхідності збереження у КЗпП відповідної норми. Вперше визначено, що ротація кадрів - це особливий вид переведення на іншу роботу певних категорій працівників, який застосовується як засіб боротьби з корупцією. Запропоновано передбачити у законі строк, протягом якого працівник повинен стати до роботи на новому підприємстві у разі переведення за погодженням між керівниками підприємств. Доведено, що зміна кваліфікації (розряду, категорії, класу) є переведенням на іншу роботу. Обгрунтовано необхідність уніфікації строку, протягом якого допускається переведення працівників на іншу роботу внаслідок негативних результатів атестації. Сформульовано пропозиції стосовно доцільності встановлення у законодавстві норми про тимчасові переведення групи працівників на інше підприємство (лізинг робочої сили). Розвинуто питання щодо форми отримання згоди працівника на переведення та обгрунтовано висновок про встановлення у КЗпП норми, яка б передбачала обов'язкову письмову форму даної згоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА321046 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Волошина С. М. 
Правове регулювання безпеки і гігієни праці: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / С. М. Волошина ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено поняття та зміст інституту безпеки та гігієни праці. Проаналізовано всесвітні універсальні й європейські стандарти безпеки та гігієни праці та проведено їх порівняльно-правовий аналіз із законодавством України. Досліджено основні сучасні тенденції розвитку інституту безпеки та гігієни праці у зарубіжних країнах. Розроблено пропозиції щодо удосконалення національного законодавства у сфері безпеки та гігієни праці та відповідних положень проекту Трудового кодексу України з урахуванням міжнародних стандартів і позитивного законодавчого досвіду зарубіжних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)24
Шифр НБУВ: РА385974 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Мовчан А.О. 
Правове регулювання відносин із добору кадрів у ринкових умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / А.О. Мовчан ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми, взаємопов'язані з правовим регулюванням механізму добору кадрів, юридичними гарантіями соціально-трудових прав у відносинах з добору кадрів. Розрито суть поняття, ознаки таких відносин, їх місце у предметі трудового права, відмінності відносин з добору кадрів від відносин з працевлаштування. Проаналізовано правове регулювання механізму добору кадрів. Увагу приділено організаційно-правовим формам добору кадрів, а також юридичним гарантіям соціально-трудових прав у відносинах з добору кадрів. На підставі результатів проведеного дослідження сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення трудового законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)20 п +
Шифр НБУВ: РА363613
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Кравцов Д.М. 
Правове регулювання відносин по розслідуванню та обліку нещасних випадків на виробництві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Д.М. Кравцов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито поняття нещасного випадку на виробництві, визначено його кваліфікуючі ознаки, розроблено класифікацію нещасних випадків, визначено обставини, на яких повинні грунтуватись висновки комісії про характер нещасного випадку і його наслідки. Досліджено причини нещасних випадків та запропоновано засоби боротьби з ними. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства про охорону праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)24 +
Шифр НБУВ: РА327300
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Радіонова-Водяницька В. О. 
Правове регулювання відносин у сфері праці в разі банкрутства роботодавця: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. О. Радіонова-Водяницька ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Доведено, що інститут банкрутства має міжгалузевий характер і поєднує норми цивільного, господарського, адміністративного та трудового права. Установлено, що міжнародні акти передбачають дві системи захисту матеріальнизх інтересів працюючих у випадку банкрутства роботодавця: привілейоване задоволення вимог вивільнюваних працівників щодо заробітної плати, гарантій і компенсацій, передбачених трудовим законодавством, і створення гарантійних страхових фондів. З'ясовано переваги та недоліки кожної з названих систем. Банкрутство розглянуто як соціальний ризик, імовірну небезпеку погіршення добробуту працюючих внаслідок нездатності роботодавця задовольнити їх вимоги за грошовими зобов'язаннями, обов'язковими платежами та соціальними програмами. Удосконалено аргументи стосовно виділення основних моделей систем гарантування трудових прав працівників у випадку банкрутства роботодавця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 + Х879(4УКР)23
Шифр НБУВ: РА379905 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського