Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (226)Юристам - Наукова електронна бібліотека (11)Юристам - Реферативна інформація (196)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=АЛЬОШИН$<.>+<.>A=ДМИТР$<.>+<.>A=ПЕТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

1.
Дмитрієв А.І. 
Вестфальський мир 1648 року і сучасне міжнародне право: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / А.І. Дмитрієв ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Доведено, що мир і безпека людства можливі лише за умови існуючого, історично детермінованого універсального міжнародного правопорядку, ідея встановлення якого виникла в процесі роботи Вестфальського конгресу 1643 - 1648 рр. та була реалізована шляхом підписання Оснабрюцького та Мюнстерського договорів 1648 р. На прикладі державно-правового устрою Священної Римської імперії німецької нації проаналізовано модель монополярного європейського правопорядку як попередника вестфальської конфігурації міжнародного права. Запропоновано концепцію існування лабільної системи впливових сил та держав у Європі XVII ст. Показано місце та роль Московської держави, а також запорізького козацтва та народів Закарпаття у зазначеній лабільній системі. Уперше у вітчизняній науці міжнародного права висвітлено правові засади того універсального правопорядку, який стабілізував міжнародні відносини у XVII - XVIII ст. Зроблено висновок щодо наявності "вестфальських" коренів таких інститутів міжнародного права як міжнародно-правове визнання, мирні способи розв'язання міжнародних спорів, відповідальність у міжнародному праві, гарантії виконання міжнародних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.699 "1648" + Х91 г(0)5 + Т3(0)43-683.7 +
Шифр НБУВ: РА325871
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Дмитрасевич Н. О. 
Внутрішній та міжнародний аспекти легітимації радянської влади в Україні в 1917 - 1922 рр.: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. О. Дмитрасевич ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз процесу легітимації радянської влади в Україні у 1917 - 1922 рр. Визначено основні засади й особливості формування системи радянського права в Україні. З'ясовано правовий статус, структуру, функції органів законодавчої, виконавчої та судової влади, структур державного контролю, виявлено специфіку їх формування та функціонування. Розкрито важелі та механізми партійного впливу на формування та діяльність представницьких, виконавчих, судових і правоохоронних органів влади республіки та визначено їх роль у становленні тоталітарного режиму в Україні. Обгрунтовано висновок, що внутрішня легітимність радянської влади досягнута завдяки використанню правлячим режимом традиційних і специфічних засобів легітимації влада. Доведено, що зовнішньополітична активність уряду УСРР у 1920 - 1922-х рр. сприяла перетворенню Української радянської держави на реально функціонуючий суб'єкт міжнародного права. Науково обгрунтовано й аргументовано, що легітимація радянської влади в Україні набула усіх формальних і неформальних атрибутів, відтак легітимність радянського уряду стала реальністю як усередині УСРР, так і за її межами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-3 + Х910.142.9(4УКР)61 + Х2(4УКР)612-523.4
Шифр НБУВ: РА380944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Дмитренко Г.В. 
Державне управління процесами адаптації податкової системи України до вимог Європейського Союзу: Автореф. дис... кадн. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Г.В. Дмитренко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження процесу адаптації податкової системи України до вимог і умов Європейського Союзу (ЄС). З'ясовано, що основна стратегічна мета податкової політики - утворення в державі стабільної податкової системи для забезпечення достатнього рівня надходжень платежів до бюджетів різних рівнів, ефективного функціонування економіки країни, формування справедливого підхіду щодо оподаткування всіх категорій платників податків, створення сприятливих умов подальшої інтеграції України до світового співтовариства. Зроблено висновок, що стабільність податкового законодавства за умов євроінтеграції сприяє впровадженню помірного податкового навантаження на платників, забезпечує надійний захист їх прав і гарантій, подальше підвищення економічного розвитку, істотно впливає на спрощення процедури адміністрування податків та зменшення порушень і зловживать у сфері ухилень від їх сплати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х915.232.5-94 +
Шифр НБУВ: РА332244
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Дмитрик О.О. 
Зміст та класифікація фінансових правовідносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Дмитрик ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суттєві та несуттєві ознаки фінансових правовідносин, розкрито зміст даних правових зв'язків. Визначено напрямки та зміст фінансової діяльності держави. Запропоновано визначення централізованих і децентралізованих фондів як об'єктів фінансових правовідносин. Розроблено пропозиції щодо конкретних змін нормативно-правових актів, зокрема, варіанти статей Бюджетного кодексу України, які закріплюють правовий режим функціонування фондів держави. Наведено обгрунтовану класифікацію фінансових правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)-4 + Х819(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА324554
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Альошин Д.П. 
Кримінальна відповідальність за розкрадання, вчинені у співучасті: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.П. Альошин ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Вперше розглянуто становлення та подальший розвиток інституту співучасті у розкраданнях на підставі аналізу джерел вітчизняного кримінального права. Запропоновано класифікацію спільних дій залежно від їх характеру та обсягу, а також часу виконання у процесі вчинення розкрадань. Розвинуто наукові положення щодо кваліфікації групових злочинів. Аргументовано, що до розкрадань, вчинених за попередньою змовою групою осіб, слід відносити випадки спільного виконання та співучасть з розподілом ролей у процесі здійснення єдиного для групи злочинного наміру. Удосконалено загальне визначення злочину, вчиненого за попередньою змовою групою осіб. Доведено, що попередня змова та попередня організованість як ознака організованої групи не тотожні поняття. Розглянуто поняття стійкості як об'єктивної ознаки організованої злочинної групи, під якою пропонується розуміти здатність групи до тривалого функціонування та успішної протидії заходам, вжитим правоохоронними органами з метою викриття групи та притягнення її учасників до кримінальної відповідальності. На відміну від позиції законодавця аргументовано висновок, що група може бути визнана організованою не тільки у випадках об'єднання для вчинення двох або більше злочинів, але навіть і одного злочину, якщо останній охоплюється поняттям злочинної діяльності. Наведено визначення поняття злочинної організації, чинне законодавче визначення якої не дає можливості для чіткого розмежування з організованою групою. Комплексно досліджено окремі проблеми співучасті щодо розкрадань залежно від засобу оволодіння чужим майном, а також особливостей законодавчої конструкції деяких складів злочинів проти власності. Розроблено рекомендації щодо подальшого удосконалення кримінального законодавства України та правозастосовної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)116.017 +
Шифр НБУВ: РА322837
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Дмитришин В.С. 
Набуття та передання авторських прав на комп'ютерні програми: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.С. Дмитришин ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено законодавство у сфері авторського права з метою одержання науково обгрунтованих і вірогідних результатів та рекомендацій щодо способів, форм, порядку й особливостей набуття та передання фізичними та юридичними особами немайнових і майнових прав на комп'ютерні програми. Установлено, що нормативно-правова база у цій сфері потребує вдосконалення в частині, що регулює правовідносини у сфері набуття та передавання прав на комп'ютерні програми. Наведено визначення поняття "комп'ютерна програма". Запропоновано розширити підстави набуття прав на твори та коло суб'єктів права інтелектуальної власності. Наголошено на необхідності посилити захист прав інвестора (роботодавця, замовника) на службові комп'ютерні програми, створені на замовлення. Уточнено зміст поняття ліцензії, передбачено можливість укладання письмового або електронного документа, зокрема, шляхом прийняття однією стороною умов, встановлених іншою. Наведено визначення понять "використання твору" та "вичерпання прав" за першого продажу чи іншого передання права власності на примірник твору. Наведено рекомендації щодо загальних положень і специфічних умов, які доцільно відображати в ліцензійних договорах на використання комп'ютерних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331:З970 +
Шифр НБУВ: РА359749
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Дмитренко Г. В. 
Організація і здійснення державного контролю в Україні (фінансово-економічні аспекти): автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Г. В. Дмитренко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано підходи до підвищення ефективності реалізації державного фінансового контролю на основі формування дієвих фінансово-економічних (податковий, казначейський, бюджетний) механізмів. Охарактеризовано критерії ефективності державного фінансового контролю та доведено, що для підвищення його ефективності необхідно внести суттєві зміни в методологічне забезпечення проведення перевірок (ревізій, державного аудиту). Запропоновано модель контролюючої діяльності для формування нового стилю державного управління з урахуванням процесів його децентралізації. Розроблено низку науково-практичних рекомендацій щодо вдосконалення державного фінансового контролю та ряд системних заходів, що дозволяють органам влади стабілізувати фінансово-бюджетну дисципліну на місцевому рівні. Визначено напрями удосконалення системи державного фінансового контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071 + У9(4УКР)261.8
Шифр НБУВ: РА380778 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Дмитрушко В.М. 
Парламентаризм в Україні другої половини XIX ст. - 1920 р.: історіографія: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.М. Дмитрушко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Зазначено, що ідея парламентаризму в українській суспільно-політичній думці пройшла тривалий процес еволюції, зазнавши трансформацій відповідно до історичних реалій. Перші її витоки сягають у XIX ст., коли у працях українських вчених, публіцистів більш чітко почали окреслюватися засади парламентаризму, а також конкретизувалися умови їх впровадження до практики. Розглянуто історіографію, джерела та методологію дослідження. Виявлено, систематизовано та проаналізовано джерела та літературу з проблеми стану висвітлення історії становлення українського парламентаризму протягом другої половини XIX ст. - 2006 р., здійснено їх класифікацію. Проаналізовано й обгрунтовано основні історіографічні етапи накопичення знань про історію українського парламентаризму у науковій, науково-публіцистичній літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-1(4УКР)52/61 + Х2(4УКР)5-523.1 + Х2(4УКР)611/612-523 +
Шифр НБУВ: РА351377
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Дмитренко О. А. 
Право фізичної особи на власні персональні дані в цивільному праві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. А. Дмитренко ; Акад. прав. наук України, НДІ приват. права і підприємництва. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено наукові положення про об'єкт, поняття, правову природу та зміст права фізичної особи на власні персональні дані. Досліджено еволюцію становлення ідеї про персональні дані як об'єкт окремого суб'єктивного права, їх ознаки, властивості й інформаційний режим. Визначено співвідношення між правом на персональні дані й іншими особистими немайновими правами. Обгрунтовано, що зміст права на персональні дані становлять правомочність "благообладання", правомочність "благовикористання" та правомочність захисту. Сформульовано низку пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)03 + Х849(4УКР)117
Шифр НБУВ: РА373581 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Дмитрук І. М. 
Правові відносини між учасниками бюджетного процесу на місцевому рівні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. М. Дмитрук ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний науково-теоретичний аналіз правових відносин між учасниками бюджетного процесу на місцевому рівні. Визначено особливості правових категорій "бюджет", "бюджетні правовідносини", "правове регулювання бюджетних правовідносин", "бюджетні повноваження", "бюджетні права", "учасник бюджетних правовідносин", "самодостатність" громади. Сформульовано авторське визначення "правове регулювання відносин між учасниками бюджетного процесу" та "самодостатність" адміністративної одиниці. З'ясовано проблеми правового регулювання бюджетних правовідносин, що складаються на місцевому рівні. Проаналізовано взаємозв'язок між суб'єктами вказаних відносин, запропоновано класифікацію учасників бюджетного процесу за сферами діяльності та за групами бюджетних прав, розкрито сутність інституту повноважень учасників бюджетного процесу. Запропоновано законодавчо затвердити термін "самодостатність". Розглянуто порівняльну характеристику між бюджетними правовідносинами згідно з національним законодавством, а також законодавством Російської Федерації та Польщі з метою вивчення позитивного досвіду та внесення пропозиції щодо удосконалення національного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-92 + Х829(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА384612 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Альошина О.І. 
Провокація злочину (кримінально-правове дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.І. Альошина ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено кримінально-правове дослідження провокації злочину. Розглянуто історико-правовий аспект розвитку правових норм, що регулюють відповідальність за провокацію злочину. Проаналізовано міжнародно-правові норми та законодавство зарубіжних країн у сфері протидії провокаційній діяльності. Проведено дослідження провокації злочину у межах інституту співучасті, здійснено її співставлення з окремими видами співучасті. Визначено об'єктивні й суб'єктивні ознаки провокації злочину. Встановлено особливості кримінально-правової оцінки провокації злочинів, здійснених службовими особами правоохоронних органів. Досліджено обставини, що виключають відповідальність та пом'якшують покарання за провокацію злочину. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства у сфері регулювання відповідальності за провокацію злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)017.2 +
Шифр НБУВ: РА354274
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Дмитрієва Ю.А. 
Просте товариство: законодавче регулювання в праві Німеччини та України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.А. Дмитрієва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне порівняльне дослідження правових механізмів регулювання діяльності простого товариства в Німеччині та в Україні. Висвітлено історично детермінований вплив societas римського приватнго права на процес виникнення та розвитку простого товариства у континентальному праві. Розкрито правову природу простого товариства у Німеччині. Проаналізовано еволюцію правовідносин між учасниками простого товариства та регулювання їх відповідальності за спільними зобов'язаннями простого товариства. Виявлено особливості регулювання діяльності простого товариства у законодавстві України. Показано відмінності у поняттєвих підходах і правовій кваліфікації договору простого товариства за національним законодавством. Досліджено рівень ефективності правового регулювання порядку укладання договору простого товариства, права, обов'язки, відповідальність, ведення спільних справ його учасниками, а також припинення та розірвання договору простого товариства. Розроблено пропозиції щодо удосконалення національного правового регулювання діяльності простого товариства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4НІМ)014.1 + Х839(4УКР)901.41 +
Шифр НБУВ: РА362105
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Дмитриченко І.В. 
Розмежування морських просторів між прибережними державами у міжнародному морському праві: теорія і практика: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І.В. Дмитриченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові принципи морської делімітації та розглянуто практику прибережних держав у контексті здобутків ІІІ конференції ООН з морського права. Зазначено, що рішення Міжнародного Суду ООН і міжнародних арбітражів суттєво впливають на розвиток права морської делімітації. Проаналізовано значення релевантних обставин і справедливих принципів у делімітаційному процесі. Доведено, що результати даного дослідження можуть використовуватись прибережними державами у переговорах щодо правового оформлення морських кордонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.522 + Х912.3 +
Шифр НБУВ: РА323419
Рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського