Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (201)Юристам - Наукова електронна бібліотека (10)Юристам - Реферативна інформація (164)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ФЕДОРЧУК$<.>+<.>A=НАЗАР$<.>+<.>A=БОГДАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

1.
Назар Ю.С. 
Взаємодія територіальних органів внутрішніх справ із місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у профілактиці адміністративних правопорушень: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.С. Назар ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємовідносини, що виникають між територіальними органами внутрішніх справ і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування під час профілактики адміністративних правопорушень. Охарактеризовано взаємодію суб'єктів на регіональному та місцевому рівнях у системі профілактики адміністративних правопорушень. Розглянуто питання використання організаційно-правових форм управління за умов взаємодії територіальних органів внутрішніх справ (ОВС), місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування з метою координації профілактичної діяльності правоохоронних громадських формувань. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення структури та форм взаємодії територіальних ОВС з місцевими органами виконавчої влади й органами місцевого саморядування стосовно профілактики адміністративних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.019 + Х819(4УКР)011.2-93 +
Шифр НБУВ: РА348427
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Назаров Д.В. 
Гармонізація законодавства України з законодавством Європейського Союзу в регулюванні праці молоді: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Д.В. Назаров ; Східноукр. нац. ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено гармонізацію національного законодавства з законодавством ЄС щодо реалізації трудових прав молоді. Проаналізовано розвиток трудового законодавства, а також первинне та вторинне законодавство ЄС. За результатами порівняльного аналізу зроблено висновок про часткову відповідність національного законодавства до європейьких норм. Проаналізовано існуючі та визначено авторські дефініції таких понять, як "молодь", "молоді працівники-мігранти". Виявлено прогалини та розбіжності у нормативно-правових актах з охорони праці молоді, проведення медичних оглядів, питань робочого часу, часу відпочинку та оплати праці.З метою гармонізації національного законодавства з трудовим законодавством ЄС обгрунтовано доцільність внесення змін до законодавчих актів України та проекту Трудового кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)836 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА367194
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Назаров О.А. 
Гендерні особливості смислової сфери осіб, що вчинили насильницький злочин: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.А. Назаров ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено гендерні особливості ціннісно-смислової сфери осіб, засуджених за вбивство, що пов'язані з процесом сприйняття обставин власного злочину. Досліджено гендерні особливості змісту свідомого та неусвідомленого емоційного сприйняття важливих соціальних понять особами, що вчинили насильницькі злочини. Виявлено специфічні переживання, характерні для жінок та чоловіків, що вчинили вбивство, в момент, одразу після та набагато пізніше скоєного злочину. Вивчено гендерні особливості суб'єктивної картини насильницького злочину у порівнянні з об'єктивними даними за матеріалами кримінальних справ. Доведено необхідність психокорекційної роботи, спрямованої на розвиток самосвідомості, пробудження каяття, боротьбу з негативними почуттями та реконструювання ціннісної сфери у напрямку соціальної адаптації з урахуванням гендерних смислових схем. Розроблено психокорекційну програму "Вибір", здійснено її апробацію та показано ефективність застосування у виховній роботі з засудженими особами, що визнали свою вину. Наведено психолого-педагогічні рекомендації щодо проведення психокорекційної роботи пенітенціарним психологом з вбивцями з урахуванням їх гендерних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-73 + Х883.9(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА353868
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Федорчук Н.Б. 
Захист прав та законних інтересів потерпілого від злочину в кримінальному судочинстві англо-американської системи права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Н.Б. Федорчук ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Зроблено спробу здійснити дослідження стану захисту прав та інтересів жертв злочину у кримінальному судочинстві англо-американської системи прав на прикладі Великобританії та США. За результатами аналізу ролі жертв злочину, їх правового статусу та механізмів прав та інтересів жертв злочину в цих державах запропоновано шляхи вирішення проблемних завдань у сфері захисту прав та інтересів потерпіплих від злочину в Україні. Запропоновано концепцію здійснення ефективного захисту таких прав та інтересів, змодельовано проекти норм для доповнення та вдосконалення українського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Вел)17 + Х893.9(7США)17 +
Шифр НБУВ: РА351864
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Назаренко Д.О. 
Кримінальна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Д.О. Назаренко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми кримінальної відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду. У історичному аспекті розглянуто законодавство у даній частині. Визначено місце суспільних відносин, що регулюють нормальну діяльність підрозділів міліції щодо запобігання рецидивній злочинності. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу злочину. Запропоновано нові зміни та доповнення до ст. 395 КК України. Обгрунтовано пропозиції щодо підвищення ефективності здійснення адміністративного нагляду органами внутрішніх справ. Сформульовано рекомендації щодо вдосконалення зазначеної статті КК України, запропоновано її нову редакцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112,031 + Х881.9(4УКР)128 +
Шифр НБУВ: РА361004
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Назаркін О.А. 
Методика навчання спеціальної автомобільної підготовки курсантів вищих навчальних закладів системи МВС України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.А. Назаркін ; Укр. інж.-пед. акад.. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано, розроблено й експериментально перевірено методику навчання спеціальної автомобільної підготовки курсантів вищих навчальних закладів системи МВС України шляхом впровадження проблемно-ситуативного навчання. Доведено, що розроблена методика сприяє якості професійної підготовки співробітників ОВС за умов урахування екстремального характеру правоохоронної діяльності. Акцентовано увагу на формуванні надійності професійно важливих знань, навичок і вмінь, ціннісно-орієнтаційної зрілості особистості, адаптаційних здібностях, умінні володіти собою за будь-яких умов, умінні адекватно оцінювати ситуації та приймати відповідальні рішення за екстремальних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01р3:О + О3р(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА343756
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Назаренко О.А. 
Міжнародні договори України в системі джерел конституційного права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.А. Назаренко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано сучасну систему джерел конституційного права України та досліджено міжнародні договори України. Розкрито сутність та ознаки міжнародних договорів України як джерел конституційного права України, проблеми їх співвідношення з Конституцією та законами України. Показано, що включення до національної системи права міжнародних договорів збільшує кількість принципів і норм, якими врегульовані конституційно-правові відносини у таких сферах, як: права та свободи людини та громадянина, громадянство, статус апатридів, біженців, національні меншини, мова національних меншин, місцеве самоврядування, форми безпосереднього волевиявлення. Запропоновано класифікацію міжнародних договорів України - джерел конституційного права України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)-3 + Х914.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344588
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Назаренко Я. М. 
Номінаційна (установча) функція Верховної Ради України: проблеми теорії та практики: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Я. М. Назаренко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Проведено системний аналіз конституційного законодавства та практики функціонування парламентів в зарубіжних країнах і з'ясовано можливість впровадження відповідного досвіду у конституційну доктрину України. Визначено правову природу, а також місце та роль номінаційного напряму діяльності українського парламенту в системі його основних функцій. Проаналізовано чинну конституційно-правову базу, що регламентує участь ВР України у формуванні внутрішньо-парламентських структур, органів виконавчої та судової влади, а також державних інституцій, які організаційно не належать до жодної з гілок державної влади. Виявлено наявні прогалини та суперечності у чинному законодавстві, що регулює номінаційні повноваження вітчизняного законодавчого органу, сформульовано конкретні пропозиції щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-9
Шифр НБУВ: РА379386 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Назаров В.В. 
Обмеження конституційних прав людини в кримінальному провадженні: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Назаров ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 36 с. — укp.

Розкрито сутність і визначення обмеження конституційних прав. Висвітлено мету, ознаки, підстави, принципи обмеження. Проведено розмежування між обмеженням і порушенням конституційних прав людини. Визначено слідчі дії та заходи процесуального примусу, у разі проведення чи застосування яких найбільш обмежено права людини. Досліджено механізм контролю та нагляду за законністю й обгрунтованістю обмеження конституційних прав людини. Проаналізовано кримінально-процесуальне законодавство західних держав, а також міжнародні й європейські нормативно-правові акти, що регулюють обмеження конституційних прав людини в кримінальному провадженні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3:Х893 + Х893.9(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА368861
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Назаренко П.Г. 
Особливості провадження досудового слідства у кримінальних справах за участю іноземців: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / П.Г. Назаренко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Наведено рекомендації щодо удосконалення кримінально-правового законодавства України та практичного його застосування, підвищення ефективності дії кримінально-процесуальних норм. Розкрито суть поняття правового статусу іноземних громадян, проаналізовано загальноправові та диференційовані статуси іноземців (привілеї та імунітети). Визначено зміст прав і гарантій іноземців у кримінальному судочинстві (КС) під час запровадження досудового слідства (ДС). Описано особливості захисту та представництва, застосування норм кримінально-процесуального права (КПП) до іноземців, які беруть участь у КС, а також провадження окремих слідчих дій за їх участю. Досліджено проблеми, які виникають у процесі застосування норм КПП за умов провадження ДС за участю іноземних громадян. Розглянуто підстави та зміст міжнародного співробітництва України та його вплив на кримінально-процесуальне законодавство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)72 + Х911.14(4УКР) + Х916.83 +
Шифр НБУВ: РА342774
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Назаров І.В. 
Правовий статус Вищої ради юстиції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / І.В. Назаров ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано правовий статус Вищої ради юстиції, її природу, завдання та місце у механізмі державної влади України. Досліджено повноваження Вищої ради юстиції, порядок і форми її взаємодії з іншими державними органами й органами суддівського самоврядування у процесі формування суддівського корпусу, розглянуто її дисциплінарні повноваження стосовно суддів і прокурорів. Сформульовано пропозиції щодо оптимізації порядку формування та зміни складу, структури цього органу, забезпечення незалежності й об'єктивності членів Вищої ради юстиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-601 +
Шифр НБУВ: РА338095
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Федорчук О.М. 
Правові основи захисту прав і законних інтересів платників податків в адміністративному порядку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Федорчук ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2003. — 20 с. — укp.

Описано динаміку історичного формування сучасного інституту захисту прав і законних інтересів платників податків, розкрито його внутрішній зміст, теоретичні основи та нові можливості врегулювання податкових конфліктів. Проаналізовано зміст та правову природу адміністративно-правового статусу різних категорій платників податків. Розглянуто систему гарантів захисту прав платників податків, висвітлено зміст її елементів, питання правового забезпечення діяльності підрозділів та посадових осіб Державної податкової служби України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х829(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА328055
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Федорчук .Д.Е. 
Режим прямого іноземного інвестування (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.04 / .Д.Е. Федорчук ; НАН України. Ін-т економіко-правових досліджень. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття прямих іноземних інвестицій, головною ознакою яких є можливість іноземного інвестора здійснювати управлінський контроль за підприємством на території іншої країни. Проаналізовано режим прямого іноземного інвестування з урахуванням його змістових елементів, визначено його види. Уточнено поняття державних гарантій здійснення іноземного інвестування, надано рекомендації щодо приведення окремих гарантій у відповідність із Конституцією та вимогами міжнародного права. Досліджено природу та зміст юридичних понять "режим прямого іноземного інвестування", "пряма іноземна інвестиція", "гарантія здійснення інвестиційної діяльності", "інвестиційні стимули", "інвестиційні пільги", "обмежувальні інвестиційні заходи, пов'язані з торгівлею". Досліджено режим прямого іноземного інвестування відповідно до угод Світової організації торгівлі та в межах Європейського співтовариства. Проаналізовано питання захисту прав інвесторів, зокрема обгрунтовано доцільність запровадження в Україні принципу захисту легітимних очікувань прямих іноземних інвесторів. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавтсва з метою вдосконалення режиму прямого іноземного інвестування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА328002
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Назаров І. В. 
Судові системи країн Європейського Союзу та України: порівняльно-правовий аналіз: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.10 / І. В. Назаров ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено понятійний апарат проблематики та сформульовано визначення термінів "судова система", "принципи побудови судової системи", "суд". Доведено історичне значення принципу єдності судової системи та необхідність його використання в будь-якій державі незалежно від ступеня спеціалізації судів, форм державного устрою, розміру території як одного з факторів забезпечення єдності держави в цілому. Розроблено систему змін до нового законодавства України для його зміцнення. Проведено аналіз історичних етапів становлення судових систем України та європейських країн, принципів їх побудови. Класифіковано судові системи європейських країн за критерієм перебування у складі ЄС або ступеня близькості до входження до його складу. Запропоновано концепцію подальшого реформування судової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х891.9(4УКР)1 + Х999.891
Шифр НБУВ: РА382701 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

15.
Федорчук О.С. 
Формування у майбутніх правознавців навичок професійного застосування інформаційно-комунікаційних технологій: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.С. Федорчук ; Ін-т пед. освіти і освіти доросл. АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено проблему формування навичок застосування інформаційно-комунікаційних технологій у процесі навчання та у майбутній професійній діяльності правознавців. З'ясовано суть педагогічного поняття "фахово-інформатична компетентність правознавця" та виділено його структурні компоненти. Визначено, обгрунтовано та реалізовано у навчальному процесі педагогічні умови формування навичок застосування інформаційно-комунікаційних технологій майбутніх правознавців. Визначено критерії та виділено рівні сформованості складових фахово-інформатичної компетентності. Запропоновано організацію навчального процесу. Експериментально доведено ефективність педагогічних умов формування фахово-інформатичної компетентності майбутніх правознавців. Результати дослідження впроваджено в навчальний процес певних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8р(4УКР)3-3ф + Х849(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА364965
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Назаренко Р.І. 
Характеристика кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Р.І. Назаренко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і прикладних питань виникнення, розвитку та реалізації кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження. Розкрито зміст, об'єкт, коло суб'єктів кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження та юридичні факти, що викликають їх появу, проаналізовано місце процесуальних відносин у механізмі правового регулювання. З'ясовано співвідношення кримінально-процесуальних відносин з іншими видами правових відносин (кримінально-правовими, адміністративно-процесуальними, прокурорсько-наглядовими). З урахуванням сучасних поглядів і теоретичних концепцій кримінально-процесуального права, положень Конституції України, чинного законодавства, окремих положень відомчих нормативних актів розглянуто специфіку кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження та запропоновано шляхи удосконалення зазначеного виду правових відносин. Досліджено процесуальні й організаційні форми взаємодії державно-владних суб'єктів, які ведуть кримінальний процес. Сформульовано й аргументовано пропозиції та рекомендації щодо внесення змін і доповнень до чинного та проекту нового КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722
Шифр НБУВ: РА314892 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського