Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (280)Юристам - Наукова електронна бібліотека (5)Юристам - Реферативна інформація (214)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)901.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Антонюк С.А. 
Державне регулювання розвитку приватного сектора в охороні здоров'я України на регіональному рівні: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.А. Антонюк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-теоретичне обгрунтування реалізації державного регулювання приватного сектору в охороні здоров'я України на регіональному рівні. На підставі системного підходу досліджено стан приватного сектору даної галузі, його функціонування та розвиток за ринкових умов, державне регулювання цієї сфери у період запровадження Україною європейських стандартів щодо надання медичної допомоги. Проаналізовано організаційно-правові форми та процесуальні аспекти державного регулювання розвитку приватного сектору у зазначеній галузі на регіональному рівні. Запропоновано шляхи вдосконалення державного управління системою й організаційно-правовими формами підготовки молодших медичних спеціалістів як важливої складової регулювання розвитку приватного сектору в охороні здоров'я України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Х839(4УКР)901.41 + Р11(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА344840
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Білека А. А. 
Локальні нормативно-правові акти сільськогосподарських кооперативів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / А. А. Білека ; Класичний приватний університет. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив ринкових відносин в економіці України на розвиток локального правового регулювання у сільськогосподарських кооперативах (СГК). Визначено поняття й юридичну природу локальних нормативно-правових актів цих кооперативів - Статуту та Правил внутрішнього розпорядку та виділено їх особливості. Проаналізовано види та форми локальних нормативно-правових актів СГК, виявлено спільне та особливе у правовому становищі окремих їх типів, а відповідно, і в їх локальних нормативно-правових актах. Проаналізовано чинне законодавство України у сфері регулювання аграрних кооперативних відносин, зроблено загальні висновки з проблеми дослідження та внесено конкретні пропозиції щодо вдосконалення локального нормативно-правового регулювання у СГК України за умов переходу до ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.417-328.3
Шифр НБУВ: РА381388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Бабаєв В.Ю. 
Державне регулювання розвитку обслуговуючої кооперації в аграрній сфері: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.Ю. Бабаєв ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано наукові засади державного впливу на розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації як важливої складової аграрного сектора економіки України. Наведено оцінку державного регулювання розвитку даної сфери за умов аграрної реформи. Визначено сутність понять "обслуговуюча кооперація", "аграрна реформа", "механізм державного регулювання розвитку галузі". Досліджено концепції та механізми державного регулювання розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, узагальнено вітчизняний і закордонний досвід діяльності у даній сфері. Значну увагу приділено формуванню сприятливих передумов розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, аналізу факторів, які гальмують даний процес та регуляторного впливу держави на розширення мережі сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Визначено тенденції та шляхи удосконалення механізмів державного регулювання розвитку стратегічно важливого сектора економіки. Наведено практичні рекомендації щодо підтримки розвитку обслуговучої кооперації на селі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.417.2 +
Шифр НБУВ: РА349905
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Батигіна О.М. 
Організаційно-правові питання оптового ринку сільськогосподарської продукції в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.М. Батигіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні засади, поняття, ознаки та суб'єкти оптового ринку сільськогосподарської продукції. Проаналізовано питання щодо функціонування організаторів даного ринку, виділено їх види та характерні ознаки. Розглянуто види договорів, що використовуються на оптовому ринку сільськогосподарської продукції. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.121.2 + Х839(4УКР)901.414 +
Шифр НБУВ: РА350073
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Виноградова Н.О. 
Господарсько-правові способи захисту прав акціонерів на акції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Н.О. Виноградова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено правові проблеми визначення, закріплення, застосування та реалізації способів захисту прав акціонерів на акції, визначено різновиди й особливості їх класифікації. На підставі вивчення існуючого досвіду застосування охоронних, заборонних та уповноважувальних норм права, захисних застережень у господарсько-правових договорах, а також з урахуванням досвіду та практики інших країн щодо впровадження окремих правових механізмів визначено правову природу способів захисту прав акціонерів на акції та розкрито особливості їх класифікації на різні види за окремими критеріями. Встановлено значення окремих способів такого захисту та необхідні умови їх належного функціонування. Описано правові механізми інших країн, які у разі їх належного втілення до національної правової системи дозволять вирішити актуальні проблеми правозастосовної практики. Розглянуто систему способів захисту прав і законних інтересів акціонерів у процесі набуття та пердачі прав на акції, розміщення акцій та їх обігу. Проаналізовано способи створення додаткових гарантій для всіх учасників корпоративних відносин та акціонерів зокрема. Обгрунтовано необхідність формування окремих правових механізмів та організаційних утворень, спрямованих на додаткове забезпечення належного захисту та відновлення порушених прав акціонерів на акції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.414.306 +
Шифр НБУВ: РА362668
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Галіцина Н. В. 
Адміністративно-правові засади процедури створення та функцінування товариств з обмеженою відповідальністю в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. В. Галіцина ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генезис дослідження адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності TOB у вітчизняній адміністративно-правовій доктрині та нормативного закріплення у законодавстві України. Визначено поняття адміністративної процедури за участю TOB та їх класифікаційний розподіл. Охарактеризовано реєстраційні, ліцензійно-дозвільні та контрольно-наглядові процедури за участю TOB в Україні як різновиди адміністративних процедур. Визначено зарубіжний досвід адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності TOB і сформульовано передумови й основні пріоритети його запозичення для України. Окреслено основні проблеми та перспективи розвитку адміністративних процедур створення та функціонування TOB в Україні на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)120.014 + Х839(4Укр)901.416
Шифр НБУВ: РА375104 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Гафурова О.В. 
Права та обов'язки членів сільськогосподарських виробничих кооперативів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.В. Гафурова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, вітчизняного та зарубіжного законодавства та практики функціонування сільськогосподарських виробничих кооперативів в Україні досліджено юридичні проблеми права членства, зокрема умови, порядок прийняття та підстави припинення. Розкрито зміст поняття "право на пай". Сформульовано визначення категорій "пай" і "пайовий внесок" члена кооперативу. Наведено загальну характеристику основних прав і обов'язків членів сільськогосподарського виробничого кооперативу. Доведено необхідність розробки Примірного статуту сільськогосподарського виробничого кооперативу, правил внутрішнього розпорядку та положення про оплату праці у сільськогосподарському виробництві, впровадження яких сприяє розвитку локальної нормотворчості кооперативів і належному забезпеченню прав їх членів. Особливу увагу приділено вивченню основних напрямків реалізації трудових, майнових, земельних і управлінських прав і обов'язків членів сільськогосподарських виробничих кооперативів. Проаналізовано чинне законодавство України у сфері аграрних кооперативних правовідносин та розроблено пропозиції щодо удосконалення правового регулювання прав і обов'язків членів сільськогосподарських виробничих кооперативів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.417 + Х859(4УКР)12 +
Шифр НБУВ: РА337772
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Гладкий С. О. 
Кооперативне законодавство УСРР 1920-х років (історико-правовий підхід): автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / С. О. Гладкий ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Проаналізовано становлення та розвиток кооперативного законодавства УСРР, його ідейних витоків, нормативного змісту, організаційних засад створення та реалізації, які осмислюються в контексті процесів, що визначили долю громадянського суспільства та приватного права в радянській Україні. Виявленню конкретизованих проявів закономірностей законодавчого регулювання кооперації в УСРР 1920-х рр. передують історіографічний огляд, аналіз методології, світоглядних засад і джерельної бази дослідження, найбільш специфічних елементів його понятійно-категоріального апарату, цивілізаційних рис концептуальної основи формування кооперативного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х621.147.1-3 + Х839(4УКР)901.417-1
Шифр НБУВ: РА382672 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

Видання зберігається у :


9.
Денисенко К. В. 
Корпоративні майнові відносини закритих акціонерних товариств: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / К. В. Денисенко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано норми чинного законодавства, які регулюють майнові корпоративні відносини закритих товариств. Приділено увагу дослідженню Закону України "Про акціонерні товариства" та визначено положення. Обгрунтовано доцільність збереження поділу акціонерних товариств на закритті та відкритті. Розкрито наукові підходи щодо визначення правової природи корпоративних майнових відносин закритих акціонерних товариств. Визначено особливості корпоративних майнових відносин закритих акціонерних товариств. Надано пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про акціонерні товариства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.414
Шифр НБУВ: РА371849 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Дмитрієва Ю.А. 
Просте товариство: законодавче регулювання в праві Німеччини та України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.А. Дмитрієва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне порівняльне дослідження правових механізмів регулювання діяльності простого товариства в Німеччині та в Україні. Висвітлено історично детермінований вплив societas римського приватнго права на процес виникнення та розвитку простого товариства у континентальному праві. Розкрито правову природу простого товариства у Німеччині. Проаналізовано еволюцію правовідносин між учасниками простого товариства та регулювання їх відповідальності за спільними зобов'язаннями простого товариства. Виявлено особливості регулювання діяльності простого товариства у законодавстві України. Показано відмінності у поняттєвих підходах і правовій кваліфікації договору простого товариства за національним законодавством. Досліджено рівень ефективності правового регулювання порядку укладання договору простого товариства, права, обов'язки, відповідальність, ведення спільних справ його учасниками, а також припинення та розірвання договору простого товариства. Розроблено пропозиції щодо удосконалення національного правового регулювання діяльності простого товариства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4НІМ)014.1 + Х839(4УКР)901.41 +
Шифр НБУВ: РА362105
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Заборовський В.В. 
Правова природа акцій та процедура їх конвертації в Україні та Російській Федерації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В.В. Заборовський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фундаментальні ознаки акції як різновиду цінних паперів (ЦП). Зроблено висновок про те, що акція є корпоративним ЦП. Проаналізовано цивільно-правові сутності бездокументарних ЦП, зокрема акцій. Досліджено способи захисту власників таких ЦП. Виявлено основні критерії класифікації акцій (прості акції та привілейовані акції, акції публічних та акції приватних акціонерних товариств, іменні акції й акції на пред'явника). Досліджено цивільно-правову сутність такої конструкції, як "золота акція". Подано загальну характеристику процедури конвертації акцій і способів її проведення. Сформульовано конкретні рекомендації з удосконалення законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4РОС)02 + Х839(4УКР)901.414 + Х839(4УКР)921.263
Шифр НБУВ: РА375066 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Зеліско А.В. 
Правовий статус споживчих товариств: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.В. Зеліско ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-правові та практичні аспекти законодавчого закріплення правового статусу споживчих товариств в Україні. Доведено, що чинні нормативно-правові акти містять положення регулювання статусу споживчих товариств, розроблені у період формування системи споживчої кооперації в СРСР. Зовнішні економічні та правові умови діяльності юридичних осіб приватного права на тлі прагнення України до входження в Європейське Співтовариство вимагають кардинального перегляду всіх положень законодавства, що визначають правовий статус споживчих товарів. Запропоновано нову модель правового статусу споживчих товариств, в якій враховано концептуальні підходи, що містяться в законодавстві зарубіжних країн і законодавстві Європейського Союзу про кооперативні товариства. Розкрито зміст цивільно-правових ознак, що є підставою для виокремлення споживчих товариств як окремої організаційно-правової форми непідприємницьких юридичних осіб приватного права, положення, що забезпечуватимуть діяльність споживчих товариств як самостійних суб'єктів права власності. Наголошено, що непідприємницький правовий статус споживчих товариств доцільно забезпечити врегулюванням у Законі України "Про кооперацію" норм, що передбачатимуть необхідність закріплення у статусі особливого порядку розподілу доходу такого товариства. Зокрема, статусом споживчого товариства може бути передбачено спрямування всього доходу товариства на здійснення його мети, або можливість його членів одержувати незначні виплати на пай. Наведено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства, що регулює правовий статус даних товариств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.417.1 +
Шифр НБУВ: РА359751
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Зубатенко О.М. 
Припинення суб'єктів господарювання: автореф. дис... канд юрид. наук: 12.00.04 / О.М. Зубатенко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено правові питання припинення суб'єків господарювання. Запропоновано доповнити закон статтею стосовно заборони примусової ліквідації суб'єктів господарювання, що мають стратегічне загальнодержавне або місцеве значення. Узагальнено особливості ліквідації та реорганізації таких суб'єктів. Класифіковано особливості їх ліквідації та реорганізації за різними критеріями. Запропоновано вдосконалити підстави ліквідації суб'єкта господарювання. Обгрунтовано, що його примусова реорганізація повинна проводитися на підставі рішення суду за позовами уповноважених державних органів виконачої влади, а не на підставі прямих рішень цих органів. Запропоновано ввести процедуру нагляду за діяльністю боржника, яка передуватиме процедурі розпорядження майном боржника, а також спрощену процедуру окремих категорій боржників. Запропоновано запровадити систему обов'язкового страхування відповідальності членів ліквідаційної комісії, арбітражних керуючих у випадках завдання шкоди боржникам, кредиторам та іншим особам у процесі реорганізації чи ліквідації. Обгрунтовано інші пропозиції щодо законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.414.4 + Х893(4УКР)920.9 +
Шифр НБУВ: РА358275
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Кочергіна К.О. 
Зміст організаційно-правових форм підприємницьких товариств: інтереси, функції, правові засоби: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / К.О. Кочергіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

З'ясовано соціальну та юридичну сутність організаційно-правових форм підприємницьких товариств. На підставі застосування системного підходу встановлено вплив соціально-економічних факторів на їх функціонування. Визначено зміст таких чинників, як соціальний інтерес та функціональне навантаження організаційно-правової форми підприємницьких товариств, а також правових засобів їх реалізації. Науково обгрунтовано шляхи удосконалення чинного законодавства та розроблено експериментальну модель нової організаційно-правової форми підприємницьких товариств з урахуванням сучасних економічних вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012 + Х839(4УКР)901.41 +
Шифр НБУВ: РА337745
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Кравчук В.М. 
Припинення корпоративних правовідносин в господарських товариствах: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.03 / В.М. Кравчук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2010. — 38 с. — укp.

Досліджено підстави, порядок і правові наслідки припинення корпоративних правовідносин (КП) у господарських товариствах. Запропоновано виділяти загальні та спеціальні КП. Обгрунтовано концепцію подільності корпоративних прав, за якою дані права можуть бути повними або неповними. Розглянуто різні аспекти відчуження акцій і часток в статутному капіталі, виходу, виключення з товариства, звернення стягнення на частку й інші підстави припинення КП. Обгрунтовано, що механізм виникнення та припинення КП у господарських товариствах повинен враховувати взаємозв'язок майнових і організаційних прав. Зазначено, що організаційні корпоративні права виникають у зв'язку з набуттям майнових прав. Під час припинення КП припиняються лише організаційні корпоративні права, а майнові корпоративні права перетворюються у зобов'язальні або переходять до інших осіб - набувачів частки. Внаслідок припинення КП з підстав, які не передбачають правонаступництва, частка в статутному капіталі повинна переходити до товариства, а корпоративне право учасника на частку в статутному капіталі перетворюється у зобов'язальне право вимоги до товариства виплатити дійсну вартість частки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.40 + Х839(4УКР)901.414.4
Шифр НБУВ: РА370575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Лукач І.В. 
Правове становище холдингових компаній за законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.В. Лукач ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правового становища холдингових компаній за сучасних умов. Розкрито сутність поняття та основні ознаки холдингових компаній. Визначено роль холдингових компаній у сфері господарювання, висвітлено історію їх створення в Україні. Здійснено класифікацію холдингових компаній, визначено сутність поняття та зміст холдингових правовідносин. Встановлено, що контроль є критерієм відмежування холдингових компаній від інших організаційно-правових форм. Системно досліджено порядок створення холдингових груп за умови виникнення контролю. Досліджено проблеми та обмеження корпоративного контролю холдингових компаній. Розроблено основні теоретичні та практичні положення щодо управління холдинговою групою. Розглянуто правове становище та особливості управління державними холдинговими компаніями. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавства України про холдингові компанії та практики його застосування, запропоновано нову редакцію ст. 126 Господарського кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.414 +
Шифр НБУВ: РА351225
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Масін В.М. 
Проблеми правового забезпечення розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.М. Масін ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання становлення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів за умов ринкової економіки України. Проаналізовано проблеми законодавчого забезпечення розвитку обслуговувальної кооперації у сільському господарстві. Наведено визначення понять "сільськогосподарський обслуговуючий кооператив", "аграрна біржа у формі сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу", "агроторговий дім у формі сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу", "кредитний кооператив у формі сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу". Досліджено питання правосуб'єктності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та їх окремих форм за сучасних умов. Увагу приділено вивченню питань неприбутковості даних кооперативів, сучасних тенденцій їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)12 + Х839(4УКР)901.417.2 + Х839(4УКР)901.5 +
Шифр НБУВ: РА361022
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Машуков Р.О. 
Право власності садівницького товариства та його членів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Р.О. Машуков ; Нац. акад. наук України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано національне законодавство у сфері регулювання правовідносин власності за участю садівницького товариства (СТ) і його членів, юридичної доктрини, правозастосовної та судової практики. Наведено рекомендації щодо законодавчого врегулювання відносин власності за участю СТ і його членів, здійснення та захисту їх суб'єктивного права власності. Виявлено недоліки та прогалини чинного законодавства, що спрямоване на регламентацію даних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.417 + Х839(4УКР)112.1 + Х859(4УКР)112.3
Шифр НБУВ: РА372326 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Повар П.О. 
Правове регулювання ліквідації підприємств в Україне: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / П.О. Повар ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Визначено поняття ліквідації підприємства, процедури даного процесу, здійснено їх класифікацію. Досліджено історію розвитку законодавства, особливості добровільної та примусової ліквідації прідприємств, їх підстави; особливості ліквідації підприємств за загальною процедурою, що не пов'язана з банкрутством, особливості ліквідації підприємств у разі недостатності майна для задоволення потреб кредиторів. Здійснено класифікацію органів, що здійснюють ліквідацію підприємства, залежно від порядку формування чи способу набуття повноважень, правової підстави формування, кількості осіб. Удосконалено класифікації вимог кредиторів підприємства, що ліквідується, зокрема, вимог, виявлених ліквідаційною комісією, залежно від їх безспірності (спірності), та визначення умов їх включення до переліку визнаних вимог. Дістали подальшого розвитку положення щодо визначення етапів загальної процедури ліквідації підприємств, що не пов'язана з банкрутством, а саме: установчого та підготовчого етапів, етапів задоволення вимог кредиторів, розподілу майна між учасниками підприємства (використання майна за вказівкою власника майна підприємства), державної реєстрації ліквідації підприємства.Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення деяких статей Цивільного кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.414.4 + Х839(4УКР)920.92 +
Шифр НБУВ: РА368131
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Регурецька О.В. 
Охорона прав акціонерів у цивільному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Регурецька ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу акції, правовий зміст права "на акцію" та корпоративних прав "із акції". Сформульовано визначення охорони прав акціонерів, побудовано цілісну систему охорони їх прав, надано характеристику способів правової охорони, здійснено поглиблене дослідження способів правового захисту, виявлено теоретичні та практичні проблеми захисту прав акціонерів за допомогою способів: визнання прав, витребування акції з чужого незаконного володіння. Розроблено класифікацію підстав захисту прав акціонерів, визначено співвідношення між поняттями порушення прав акціонерів і правопорушення на ринку цінних товарів. Відзначено необхідність внесення змін до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)06 + Х839(4УКР)901.414.306 +
Шифр НБУВ: РА338020
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського