Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (52)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Реферативна інформація (32)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ю947.1-73$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

1.
Ємець Ю. І. 
Вчинення злочину неповнолітніми як обставина, що пом'якшує покарання: психолого-юридична сутність: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 19.00.06 / Ю. І. Ємець ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Встановлено, що уявлення неповнолітніх про право через вікові особливості знаходяться лише на декларативному рівні та не виступають дієвими регуляторами соціальної поведінки. Розкрито зміст профілактики злочинності неповнолітніх і, зокрема, застосування судами пом'якшення покарання як заходу впливу на делінквентність, що є нагальним у контексті вдосконалення судової практики. Узагальнено наукові підходи щодо проблеми пом'якшення покарання неповнолітнім злочинцям. Сформульовано теоретико-методологічні засади застосування пом'якшення покарання як комплексу юридично-психологічних заходів. Визначено об'єктивні та суб'єктивні труднощі, які заважають науково-обгрунтованому застосуванню пом'якшення покарання неповнолітнім. Запропоновано варіант визначення індексу "жорсткості покарання" з урахуванням неповноліття, його тлумачення та процедуру підрахування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)025.1 + Х881.9(4УКР)011.2 + Ю947.1-734
Шифр НБУВ: РА371319 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Назаров О.А. 
Гендерні особливості смислової сфери осіб, що вчинили насильницький злочин: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.А. Назаров ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено гендерні особливості ціннісно-смислової сфери осіб, засуджених за вбивство, що пов'язані з процесом сприйняття обставин власного злочину. Досліджено гендерні особливості змісту свідомого та неусвідомленого емоційного сприйняття важливих соціальних понять особами, що вчинили насильницькі злочини. Виявлено специфічні переживання, характерні для жінок та чоловіків, що вчинили вбивство, в момент, одразу після та набагато пізніше скоєного злочину. Вивчено гендерні особливості суб'єктивної картини насильницького злочину у порівнянні з об'єктивними даними за матеріалами кримінальних справ. Доведено необхідність психокорекційної роботи, спрямованої на розвиток самосвідомості, пробудження каяття, боротьбу з негативними почуттями та реконструювання ціннісної сфери у напрямку соціальної адаптації з урахуванням гендерних смислових схем. Розроблено психокорекційну програму "Вибір", здійснено її апробацію та показано ефективність застосування у виховній роботі з засудженими особами, що визнали свою вину. Наведено психолого-педагогічні рекомендації щодо проведення психокорекційної роботи пенітенціарним психологом з вбивцями з урахуванням їх гендерних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-73 + Х883.9(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА353868
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Меркулова В.О. 
Жінка як суб'єкт кримінальної відповідальності: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Меркулова ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 33 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження кримінологічних, кримінально-правових, кримінально-виконавчих проблем визначення оптимального обсягу кримінальної відповідальності, виду та розміру покарання стосовно жінки як суб'єкта даної відповідальності. На підставі аналізу корелятивних статевих відмінностей, особливостей вчинення ними злочинів корисливого, насильницького спрямування досліджено вплив психофізичних особливостей жінки на її суспільно-правову поведінку. Охарактеризовано історичні витоки особливостей кримінальної відповідальності жінок з часів Давньоруської держави до початку ХХ ст. Здійснено аналіз чинного кримінального законодавства з огляду відтворення природних статевих відмінностей під час вибору об'єкта кримінально-правової охорони, визначення форм кримінальної відповідальності, системи та видів покарання, призначення покарання за злочини ненасильницького спрямування, вбивство на сімейно-побутовому грунті. Визначено головні пріоритетні напрями реформування кримінального законодавства, підвищення ефективності окремих форм кримінальної відповідальності. Сформульовано конкретні пропозиції стосовно змісту та сутності окремих кримінально-правових норм. Розглянуто психологічні передумови, наслідки відбування жінками позбавлення волі, правові підстави їх диференціації під час відбування цього покарання, особливості умовно-дострокового та звільнення від відбування позбавлення волі вагітних і жінок, які маєть малолітніх дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011 + Х883.9(4УКР)51 + Ю947.1-73 +
Шифр НБУВ: РА325710
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Павлик О.М. 
Особливості мотиваційної сфери неповнолітніх правопорушників: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.11.06 / О.М. Павлик ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблему злочинності неповнолітніх на сучасному етапі розвитку суспільства, психологічні механізми її формування та подолання. Відзначено, що вивчення мотиваційної сфери особистості неповнолітнього з протиправною поведінкою є актуальною задачею та важливим етапом у розумінні структури особистості. Висвітлено змістово-динамічні особливості мотиваційної сфери неповнолітніх правопорушників з різною спрямованістю вчиненого злочину, залежно від віку та умов їх утримання у спеціальних установах, а також наявності кримінального досвіду. Визначено особливості мотиваційної сфери неповнолітніх правопорушників з різним рівнем перевиховання у спеціальних установах. Розглянуто питання використання диференційованих підходів під час розробки програм психолого-педагогічного впливу з метою проведення первинної та вторинної профілактики злочинності різних категорій неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734-723 + Х883.9(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА336410
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Пашко А.О. 
Особливості трансформації особистісних рис жінок в умовах позбавлення волі: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / А.О. Пашко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання трансформації особистісних рис у людей, які скоїли злочин, вплив цієї трансформації на криміналізацію суспільства та його добробут. З використанням діагностичних методик одержано емпіричні дані щодо зміни особистісних характеристик у жінок різного темпераменту та віку, які відбувають покарання. На базі математичної моделі тенденцій криміналізації суспільства використання емпіричних результатів дозволяють прогнозувати та визначати вплив негативних змін на суспільні процеси. Показано можливість удосконалення математичних моделей для прогнозування стану суспільства залежно від трансформації особистісних рис, зокрема факторів - відкритості досвіду, відповідальності, соціальної сміливості, готовності до ризику, співвідношення позитивних і негативних емоцій. Установлено взаємозв'язок між показниками індивідуальності та факторами метамоделі особистості, соціальної сміливості та готовності до ризику. Одержано кількісні показники важливих змін в емоційній сфері й особистісних характеристиках жінок, які відбувають покарання, зокрема, збільшення негативних емоцій - засмучення, розлюченності й обурення. Використання результатів дослідження дозволяє прогнозувати зміну ообистісних особливостей злочинців і людей, схильних до скоєння злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.31 + Ю947.1-73 + Х883.9(4УКР)51 +
Шифр НБУВ: РА363497
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

6.
Тарнавська Н.П. 
Профілактична діяльність вихователя приймальника-розподільника для неповнолітніх МВС України та психологічні засади її удосконалення: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Н.П. Тарнавська ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Показано можливості застосування психологічних знань у діяльності вихователів приймальників-розподільників для неповнолітніх (ПРН) МВС України. З метою підвищення ефективності профілактичної діяльності з попередження правопорушень неповнолітніх обгрунтовано вимоги до особистості вихователя приймальника-розподільника для неповнолітніх (ПРН). Встановлено психологічні особливості профілактичної діяльності вихователя ПРН за умов короткотривалого перебування неповнолітніх у ПРН. Розроблено методику вивчення діяльності вихователя ПРН, створено його професіограму та психограму відповідно до визначених критеріїв професійнозначущих якостей. Розглянуто психологічні особливості неповнолітніх, які утримуються у ПРН, як специфічні обставини, що визначають подальшу спрямованість діяльності вихователя. Здійснено функціонально-психологічний аналіз змісту та умов діяльності вихователя ПРН, охарактеризовано сучасний стан її правового регулювання. Обгрунтовано шляхи оптимізації й удосконалення профілактичної діяльності з попередження правопорушень неповнолітніми, як специфічного прояву прикладного застосування психологічних знань для конкретного напряму діяльності вихователя у системі органів внутрішніх справ. Визначено напрями та запропоновано моделі профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Розглянуто особливості психологічної допомоги неповнолітнім, які вчинили протиправні дії. Обгрунтовано необхідність удосконалення системи психолого-педагогічної підготовки та врахування вимог до особистості вихователя ПРН у процесі професійного відбору педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Ю947.3 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА349935
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

7.
Благута Р.І. 
Психологічні засади профілактики делінквентності неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / Р.І. Благута ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проведено вивчення девіантної поведінки як соціально-психологічної проблеми. Відзначено, що девіантна поведінка - це дрібні правопорушення та провина, що не є злочином, який карається за судовим порядком. З'ясовано, що стрижневим патерном поведінки підлітків-правопорушників є власне дисоціальний компонент, що полягає у дистанціюванні від суспільних стандартів поведінки. Комплексно розвинуто психологічні та правові аспекти профілактики та корекції делінквентної поведінки на досудовому етапі. Значну увагу приділено психологічній діагностиці схильності неповнолітніх до делінквентної поведінки. Розглянуто можливість використання формуючого експерименту з метою здійснення психологічної корекції делінквентної поведінки підлітків, розвитку рефлексії у підлітків як складової профілактики та корекції агресивності делінквентних підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Х883.9(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА341885
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Пряхіна 
Психологічні особливості самоактуалізації неповнолітніх, схильних до протиправної поведінки: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Наталія Олексіївна Пряхіна ; Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Х883.9(4УКР)52:Ю9
Шифр НБУВ: РА360049
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Тичина Д.М. 
Психолого-правові засади попередження корисливої злочинності дітей: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 19.00.06 / Д.М. Тичина ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено феномен корислової злочинності дітей і психологічні детермінанти, що її зумовлюють. Розроблено психолого-правові заходи запобігання їй. Визначено зміст і сутність поняття "корислива злочинність дітей", розкрито елементи її кримінологічної характеристики. Проаналізовано чинники, що впливають на вчинення дітьми корисливих злочинів. Розглянуто особливості особистості та поведінки неповнолітнього корисливого злочинця, проаналізовано сучасний стан і перспективи профілактичної та психокорекційної роботи з такими дітьми. Висвітлено напрями, зміст і особливості взаємодії заходів правового та психологічного реагування в системі загальної та індивідуальної профілактики корисливої злочинності дітей, а також розроблено психокорекційну програму та психолого-педагогічні рекомендації для підвищення ефективності її попередження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Х883.9(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА370542 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Сущенко 
Соціально-психологічні особливості особистості підлітків та молоді, схильних до протиправної поведінки: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Наталя Олександрівна Сущенко ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52:Ю9 + Ю947.1-734 + Ю983.620.2-81
Шифр НБУВ: РА359800
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

11.
Малиш 
Соціально-психологічні особливості формування особистості неповнолітніх правопорушників: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Ніна Власіївна Малиш ; Національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Ю952.2-734 + Х883.52
Шифр НБУВ: РА345558
Рубрики:

12.
Ярош О.В. 
Судово-психологічна експертиза неповнолітніх обвинувачуваних за агресивні злочини: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Ярош ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено вікові, правові та психологічні аспекти делінквентної поведінки неповнолітніх. Проаналізовано суб'єктивні й об'єктивні чинники, що детермінують формування агресивної поведінки підлітків. Розкрито сутність і специфіку проведення судово-психологічної експертизи неповнолітніх обвинувачених у скоєнні агресивних злочинів. Здійснено професіографічний аналіз і побудовано модель (психограму) діяльності судового експерта-психолога. Розроблено комплекс психодіагностичних методів дослідження неповнолітніх обвинувачених. Показано роль експерта-психолога у процесі судового слідства у справах неповнолітніх обвинувачених і визначенні міри їх покарання. Удосконалено психологічні уявлення про судово-психологічну експертизу підлітків, що скоїли агресивні злочини, розроблено рекомендації щодо забезпечення ефективності її проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Ю983.620.2-81 + Х893.9(4УКР)413.2 +
Шифр НБУВ: РА355959
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського