Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (4)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ПЕТРАКОВСЬК$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=СЕРГІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

1.
Петраковська О. С. 
Огляд світового досвіду становлення права сервітуту / О. С. Петраковська, Ю. М. Гузченко // Містобудування та терит. планув. - 2004. - Вип. 18. - С. 52-59. - укp.

Проаналізовано міжнародний досвід еволюції права сервітуту, запропоновано загальну класифікацію ознак цього права. Обгрунтовано необхідність вивчення зарубіжного досвіду з метою впровадження в Україні єдиних правил формування, функціонування, реєстрації і скасування встановлених сервітутів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х831.103.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Петраковська О. С. 
Правове і нормативне зонування територій в питаннях встановлення обмежень на використання і забудову міських земель / О. С. Петраковська // Містобудування та терит. планув. - 2007. - Вип. 26. - С. 229-233. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано різні види районування та зонування міських територій з точки зору їх ролі у разі встановлення правового регламенту використання та забудови земель.

Проанализированы разные виды районирония и зонирования городских территорий с точки зрения их роли при установлении правового регламента использования и застройки земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н81 + Х811.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Петраковська О. С. 
Методологія управління системою землекористування великих міст : Автореф. дис... д-ра техн. наук / О. С. Петраковська; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2007. - 27 c. - укp.

Узагальнено методи формування інформаційних і структурних моделей, що описують місто як систему, обгрунтовано необхідність використання правових категорій для розробки концептуальних підходів щодо прогнозування та планування розвитку міських земель. Обгрунтовано необхідність комплексного застосування правових, планувальних, економічних, адміністративних методів і методів судочинства в процесі планування та реалізації містобудівних заходів та моніторингу земель. Визначено особливості міста як об'єкта управління, проаналізовано й узагальнено фактори, які визначають структуру землекористування на різних територіальних рівнях, запропоновано структурну модель міста як системи землекористування, первинною неподільною складовою якої визнано земельну ділянку. Обгрунтовано необхідність інтегрування містобудівної, землевпорядної та кадастрової документації в сфері управління системою землекористування на базі визначення основних завдань і повноважень: функція - право - облік. Запропоновано підхід щодо уніфікації класифікації облікових одиниць в земельному та містобудівному кадастрах. Визначено першочергові напрями та наведено рекомендації щодо коригування законодавства у сфері управління землекористуванням. Запропоновано принципово новий підхід щодо оцінки ефективності управління землекористуванням на базі співвідношення доходів і витрат, побудований на принципі збалансованості громадських і приватних інтересів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-511.2-21 + Х859(4УКР)111

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351614 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Петраковська О. С. 
Світовий досвід застосування різних прав власності на нерухомість / О. С. Петраковська, Ю. О. Тацій // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. гірн.-геол. - 2010. - Вип. 12. - С. 164-169. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено світовий досвід щодо прав власності на нерухомість та відповідальність власників при різних видах прав, а також застосування цих прав в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4/8)112 + Х839(4УКР)112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Петраковська О. 
Класифікація кадастрових систем Європи за правовими сім'ями / О. Петраковська, М. Трегуб // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2013. - Вип. 1. - С. 118-122. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Виконано дослідження кадастрових систем (КС) країн Європи залежно від правових систем. Встановлено, що деякі країни з різних причин не входили до загальної класифікації. Запропоновано доповнити загальну класифікацію залежно від сучасних тенденцій розвитку КС держав. Виконано порівняння КС Європи з відповідною системою України, встановлено переваги та недоліки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4)115 + Х002.6(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

6.
Петраковська О. С. 
Принципи формування екологічної мережі Українських Карпат на засадах стратегії Карпатської конвенції / О. С. Петраковська, Р. І. Беспалько, І. І. Казімір // Екол. безпека. - 2019. - № 1. - С. 23-31. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено роль лісів та природно-заповідних територій Буковинських Карпат та Передкарпаття у формуванні екомережі Карпатського регіону з метою збереження цінних і типових компонентів ландшафтного та біологічного різноманіття та з урахуванням основних положень стратегії Карпатської конвенції. Дослідження проведено шляхом аналізу інформації екологічного управління регіону та схеми екологічної мережі Буковини розробленою вченими. Систематизація інформації та аналіз компонентів екологічної мережі дозволили визначити роль лісових ландшафтів у формуванні структурних зон екологічної мережі. В дослідженні враховано, що формування екологічної мережі регіону здійснюється на засадах забезпечення цілісності екосистемних функцій її структурних елементів: територій природно-заповідного фонду; водних і лісових фондів; захисних насаджень та земель оздоровчого та рекреаційного призначення. Також складовими екологічної мережі розглядалися місця поширення видів і груп флори і фауни включені до Червоної і Зеленої книг України, землі екстенсивного використання і радіоактивно забруднені. В основу досліджень покладено інтегрований підхід який акумулює принципи збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, просторового планування, сталого використання лісових і водних ресурсів та управління річковими басейнами, а також систему моніторингу і оцінювання інформації про стан природного довкілля. З метою регулювання прямих та зворотних зв'язків запропонована схема гармонізації взаємодії елементів та складових екомережі Буковини. Обгрунтовано необхідність розробки на державному рівні національної програми екологічної безпеки Буковинських Карпат та Передкарпаття. Ця програма передбачає здійснення комплексу природоохоронних заходів, в першу чергу в лісах, що входять до структурних елементів екомережі, і відповідає вимогам стратегії Карпатської конвенції. Реалізація програми можлива тільки за умов фінансових гарантій з боку держави. Формування екомережі Українських Карпат на базі принципів Карпатської конвенції надає змогу ефективно реалізовувати ресурсні та природоохоронні стратегії збалансованого природокористування. Результати дослідження можуть бути використані при регулюванні правових відносин та встановленні обмежень на використання земель, які є складовою екологічної мережі Карпатського регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.8(45УКР3,3) + Х859(4УКР)02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Стандарти досудового розслідування : [наук.-практ. посіб.] / Ю. Л. Бєлоусов, В. М. Венгер, Р. М. Грига, Д. О. Гюльмагомедов, С. А. Деркач, Є. О. Крапивін, А. М. Орлеан, П. І. Пархоменко, В. В. Петраковський, О. І. Пірогова, І. А. Семак, В. В. Яворська, О. Ю. Абакумов, П. В. Демчук, В. В. Михайленко, З. У. Козлиєва, К. В. Шалота. - Київ : Юрінком Інтер, 2024. - 255 c. - укp.

Представлено розробку універсального додатку до Кримінального процесуального кодексу України, що відповідає міжнародним стандартам здійснення процесуальних дій на певній стадії кримінального процесу. Зазначено, що стандарти стосуються складання процесуальних документів, функціональних обовꞌязків учасників досудового розслідування, збирання доказів та їх обґрунтування, застосування запобіжних засобів, затримання підозрюваної особи, а також стандартів закінчення досудового розслідування. Акцентовано увагу на розробці питань застосування зазначених стандартів в умовах воєнного стану. Наголошено, що застосування стандартів поліпшить взаємодію слідчого (детектива) і прокурора, сприятиме належному функціонуванню інституту слідчого судді, а також чіткому розподілу ролей та функцій професійних учасників кримінального провадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС71531 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського