Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (45)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)Юристам - Автореферати дисертацій (1)Юристам - Електронні колекції (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=РАДА$<.>+<.>A=ВЛАДИМИР$<.>+<.>A=ВИКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

1.
Раданович Н.  
Міжнародно-судові засоби імплементації Європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод / Н. Раданович // Право України. - 1999. - № 12. - С. 36-39. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Рабінович П. М. 
Європейська конвенція з прав людини: проблеми національної імплементації (загальнотеоретичні аспекти) : Пр. Львів. лаб. прав людини і громадянина / П. М. Рабінович, Н. М. Раданович; Акад. прав. наук України, Наук.-дослід. ін-т держ. буд-ва та місц. самоврядування. - Л. : Астрон, 2002. - 192 с. - (Дослідж. та реф.; Вип. 4). - укp.

Наведено загальнотеоретичну характеристику національної імплементації міжнародних договорів про права людини, національної імплементаційної правотворчості, розкрито її передумови та стадії. Висвітлено проблеми забезпечення відповідності національного законодавства вимогам Конвенції про захист прав та основних свобод людини. Проаналізовано вплив рішень Європейського суду з прав людини на національну імплементацію конвенції про захист її прав і основних свобод. Описано властивості та види національного імплементаційного правотлумачення.

Приведены общетеоретическая характеристика национальной имплементации международных договоров о правах человека, национального имплементационного правотворчества, раскрыты его предпосылки и стадии. Освещены проблемы обеспечения соответствия национального законодательства требованиям Конвенции о защите прав и основных свобод человека. Проанализировано влияние решений Европейского суда по правам человека на национальную имплементацию конвенции о защите его прав и основных свобод. Описаны свойства и виды национального имплементационного правотолкования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.2324-383.1 + Х911.368(4)-383.1 + Х809(4УКР)3-383.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70485/с.1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Чернов В. В. 
Формування медичної автоматизованої інформаційної системи для впровадження медичного електронного паспорта громадянина України: технічні вимоги та принципи взаємодії її елементів / В. В. Чернов, І. Л. Владимировський, В. М. Голота, П. С. Родський, Л. Ю. Бабінцева // Мед. інф-ка та інженерія. - 2009. - № 2. - С. 43-50. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто питання про створення в Україні державної медичної автоматизованої інформаційної системи з метою впровадження медичного електронного паспорта громадянина України. Представлено основні принципи побудови системи, взаємодії її елементів, технічні вимоги, що висуваються до них, а також надано структурну схему системи. Акцентовано увагу на створенні комплексної системи захисту інформації, визначенні рівнів прав доступу до інформації, ідентифікації та аутентифікації в системі користувачів цієї інформації. Обгрунтовано необхідність забезпечення можливості взаємодії системи, що розробляється, з іншими інформаційно-телекомунікаційними системами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. с51 + З970.41 + Х819(4УКР)14 ф:З970

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


4.
Раданович Н. М. 
Національна імплементація міжнародних договорів щодо прав людини: загальнотеоретичне дослідження (на матеріалах впровадження конвенції про захист прав і основних свобод людини) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. М. Раданович; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2000. - 19 c. - укp.

Досліджено загальні особливості національної імплементації міжнародних договорів про права людини на основі аналізу наукової літератури у галузі прав людини, міжнародно-правових актів, практики діяльності міжнародних (європейських) правозастосовчих органів, національного законодавства України та інших країн. Сформульовано низку положень і рекомендацій, спрямованих на вдосконалення законодавства і судової практики щодо забезпечення виконання на національному рівні міжнародно-правових зобов'язань держави у галузі прав людини (насамперед, Конвенції про захист прав і основних свобод людини).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310309 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Радаві Жаліль 
Імплементація міжнародних стандартів з прав людини в національний правопорядок Тунісу : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Радаві Жаліль; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2000. - 21 c. - укp.

Досліджено імплементацію міжнародних норм з прав людини у національному правопорядку Тунісу. Проаналізовано правову природу імплементації міжнародних стандартів з прав людини у загальному міжнародному праві, становлення та розвиток даного процесу у внутрішньому правопорядку держави. Велику увагу приділено висвітленню специфіки форм та засобів імплементації конвенційних норм у сфері прав людини у законодавство цієї країни. Розкрито суттєві елементи імплементації міжнародних стандартів у сфері громадянських і політичних прав у конструкційні та інші правові норми Тунісу. Праналізовано конституційно-правові гарантії забезпечення у державі міжнародних стандартів у сфері громадянських та політичних прав. Висвітлено характер та особливості встановлення у внутрішньому праві Тунісу відповідальності за порушення громадянських і політичних прав. Надано характеристику інституційних механізмів країни у сфері контролю за дотриманням громадянських та політичних прав.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.39(6ТУН)-383.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309797 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Владимирова В. І. 
Теорія і практика формування правової культури майбутнього вчителя (педагогічно-правовий аспект) : монографія / В. І. Владимирова. - Кіровоград, 2010. - 251 c. - укp.

Розкрито теоретичні та практичні аспекти правової культури майбутнього вчителя у навчально-виховній діяльності вітчизняних педагогічних навчальних закладів у період 1917 - 2002 рр. На основі архівних, монографічних матеріалів, наукової літератури даного періоду, вивчено та систематизовано важливі теоретичні проблеми формування правової культури майбутнього вчителя. Розкрито взаємозв'язки правової та педагогічної культури в історії філософсько-педагогічної думки. Обгрунтовано теоретичні положення щодо формування правової культури майбутнього вчителя.

Раскрыты теоретические и практические аспекты правовой культуры будущего учителя в учебно-воспитательной деятельности отечественных педагогических учебных заведений в период 1917 - 2002 гг. На основе архивных, монографических материалов, научной литературы данного периода, изучены и систематизированы важные теоретические проблемы формирования правовой культуры будущего учителя. Раскрыты взаимосвязи правовой и педагогической культуры в истории философско-педагогической мысли. Обоснованы теоретические положения относительно формирования правовой культуры будущего учителя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 р + Х8 р(4УКР)3-3 + Ч489.511.352.26 + Ч33(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА730931 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Радайде Д. С. 
Правові засади організації митних установ Півдня України на прикладі Таврійської губернії (кінець XVIII - початок XX ст.) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Д. С. Радайде; ВР Україна, Ін-т законодавства ВР України. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено проблеми становлення та розвитку митних установ Півдня України на прикладі їх організації та діяльності в Таврійській губернії. Визначено, що правові засади діяльності митних установ, що наприкінці було розповсюджено на землі Таврійської губернії, це закладено ще на початку XVIII ст. Основними нормативно правовими актами, що регулювали діяльність митних установ стали митні статути, а саме - 1755 р., 24 червня 1811 р. прийнято статут митного управління з європейської торгівлі, та митний статут 1819 р. Митні установи у регіоні створені в Керчі, Феодосії, Севастополі, Балаклаві, Євпаторії, Ялті, Перекопі, Генічеську, Єніколі. Зазначено, що у різний час вони підпорядковувались Феодосійському та Керченському митним округам. На прикінці XIX ст. увійшли до Південного митногу округу з центром у Одесі. Основними напрямами діяльності митних установ Таврійської губернії були: цензурний нагляд, контроль за перетином кордону, боротьба з контрабандою, стягування акцизів, різної форми та контроль за товарами, митне та грошове регулювання, регулювання каботажного судноплавства. Окреме місце займає організація діяльності митних установ в надзвичайних ситуаціях - в ході підготовки та ведення воєн у XIX - початку XX ст. Важливу роль у діяльності митних установ зіграла утворена у 1782 р. прикордонна митна варта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-8ТАВ)51/52-622.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407272 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Владимиренко С. В. 
Кримінально-правова характеристика погрози або насильства щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов'язок : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / С. В. Владимиренко; Акад. адвокатури України. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Вивчено проблеми кримінально-правової характеристики погрози або насильства щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов'язок. Захищено теоретичні положення, що стосуються кримінальної відповідальності за погрозу або насильство щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов'язок. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки цього злочину. З нової точки зору сформулевано таку ознаку потерпілого від злочину, передбаченого статтею 350 КК України, як виконання громадського обов'язку. Стверджено необхідність уніфікації термінології в КК України, зокрема, запропоновано у відповідних статтях термін "близькі родичі" замінити на термін "близькі", як у статті 350 КК України, та авторське трактування терміна "близькі". Уточнено та по-новому сформульовано зміст поняття погрози щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов'язок. Стверджено, що основними та загальними ознаками злочинного впливу на майно службової особи чи її близьких або щодо громадянина, який виконує громадський обов'язок, є: втрата цим майном ціннісних властивостей, обмеження його використання за призначенням, неможливість відновлення. Проаналізовано проблемні питання співвідношення погрози або насильства щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов'язок, з суміжними злочинами КК України. Запропоновано внесення змін до КК України з метою його удосконалення. Зокрема, запропоновано нову редакцію статті щодо погрози або насильство щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов'язок, у КК України та інші кримінально-правові норми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)125.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418780 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Хом'яченко С. І. 
Принципи судового процесу як засоби забезпечення його якісності, поваги до суддів / С. І. Хом'яченко, І. В. Владимиренко // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2018. - № 1. - С. 80-86. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - проведення аналізу принципів судового процесу, оцінки їх відповідності європейським стандартам, практиці Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Дослідження та оцінка принципів (основних засад) судового процесу, принципів - як системоутворюючих чинників. Сукупність цих властивостей утворює якість судового процесу. Принципи - це основні засади, загальні вимоги до побудови та діяльності (розвитку) того чи іншого об'єкту (системи), суттєві характеристики, що відповідають за правильне функціонування системи, без яких вона не виконувала б свого призначення. Сукупність принципів судового процесу утворюють, детермінують його якість. Обговорено забезпечення гарантій для виключення будь-якого обгрунтованого сумніву стосовно безсторонності суду потрібно, переходити до уніфікації судової практики, вводити (поступово) прецедентне право.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

10.
Інтеграція правової системи України в європейський простір: стан та шляхи розвитку : монографія / В. Г. Гриценко, Є. Ю. Соболь, Л. Т. Рябовол, В. М. Кондратенко, Т. М. Мілова, О. М. Окопник, В. М. Супрун, О. А. Сокуренко, С. І. Поляруш, С. Д. Чернік, В. І. Владимирова, К. Є. Трошкіна; ред.: В. Г. Гриценко, Є. Ю. Соболь. - Кропивницький : ПОЛІМЕД-Сервіс, 2018. - 336 c. - Бібліогр.: с. 301-336 - укp.

Комплексно проаналізовано особливості інтеграції правової системи України в Європейський простір. Розкрито питання обгрунтування філософсько-правових, концептуальних засад євроінтеграційного процесу та безпосередньої адаптації національного законодавства до законодавства ЄС. Висвітлено основні вектори зближення національної системи права із сучасною європейською системою права. Розглянуто процес формування й удосконалення системи законодавства шляхом її адаптації до європейського. Охарактеризовано етапи й основні напрями адаптації законодавства України до законодавства ЄС. Увагу приділено становленню інституту європейського громадянства, системі гарантування конституційного ладу України. Розглянуто правовий статус Конституційного Суду України в контексті вітчизняної реформи правосуддя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829356 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Владимиров М. В. 
Державна влада в контексті політичної модернізації суспільних відносин : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / М. В. Владимиров; Національна академія державного управління при Президентові України, Харківський регіональний інститут державного управління. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Теоретично обґрунтувано роль і функцій державної влади в процесі політичної модернізації суспільних відносин в Україні. З'ясовано змістовні ознаки поняття "державна влада". Визначено, що державна влада є багатогранним соціальним явищем, у межах якого зосереджена велика кількість суспільно-політичних смислових відбитків і навантажень. Cистематизовано змістовні ознаки державної влади як суспільно-політичного феномену, зокрема доведено, що державна влада, перш за все, виступає відповідним соціальним досвідом, який є результатом становлення та розвитку суспільних відносин. Теоретично обгрунтовано й доведено, що модернізація є частиною загального процесу трансформації, коли перетворення відбуваються в усіх основних компонентах соціальної системи, зокрема, економічній, правовій, політичній сферах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)63

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451370 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Конституційні аспекти судової реформи в Україні : матеріали наук.-практ. конф., 24-25 берез. 2011 р. / ред.: А. М. Бойко, Л. А. Луць, В. Т. Нор, Н. М. Раданович; упоряд.: Ю. В. Ничка, Н. В. Стецик; Львівський національний університет імені Івана Франка, Проект Агентства США з міжнародного розвитку "Україна: верховенство права", Спільна Програма Ради Європи і Євросоюзу "Прозорість та ефективність судової системи України". - Львів : ФОП Кундельський Г.Л., 2011. - 231 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Обговорено напрями завершення реформування судової системи України представниками суддівського корпусу, політиками, науковцями, авторитетними міжнародними експертами та громадськістю. Визнано, що повна судова реформа неможлива без внесення змін до конституції. Зрозуміло, що складні конституційні питання судової реформи потребують більше часу і відповідного конституційного процесу, який має бути прозорим, відкритим із залученням всіх ключових сторін. Розглянуто конституційний статус судді та умови формування суддівського корпусу в Україні та проблемні питання формування суддівського корпусу. Окреслено проблеми відсторонення судді, обвинуваченого у вчиненні посадового злочину, від посади. Схарактеризовано місце, роль та функції прокуратури в системі органів державної влади України та роль, функції та місце прокуратури в конституції України. Виокремлено роль прокуратури у системі кримінального судочинства: потреба у системному підході. Наголошено на легітимність прокурорських органів у демократичному суспільстві, яке засноване на принципі розподілу влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865289 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
XVI Міжнародна студентсько-аспірантська наукова конференція "Актуальні проблеми прав людини, держави та правової системи", 24-25 квітня 2015 року : тези доп. / ред.: А. М. Бойко, О. К. Марін, Ю. В. Репета, П. Ф. Гураль, В. М. Коссак, Л. А. Луць, В. Т. Нор, П. Д. Пилипенко, П. М. Рабінович, Н. М. Раданович, Б. Й. Тищик, О. О. Сосула, І. А. Угриновська, М. Я. Яцура; Львівський національний університет імені Івана Франка, Національна академія правових наук України. - Львів : Юрид. ф-т Львів. нац. ун-ту ім. Івана Франка, 2015. - 333 c. - укp. - англ. - пол.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855803 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського