Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>TJ=Історико-правовий часопис<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 332
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Колодяжна В. 
Становлення та розвиток інституту "право притулку" у міжнародному праві / В. Колодяжна, М. Трофимчук // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 67-72. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Висвітлено становлення та розвиток інституту права притулку та досліджено формування терміну "право притулку", охарактеризовано його зміст та значення. Здійснено аналіз міжнародних нормативно-правових актів, які регулюють відносини, пов'язані з наданням притулку. Одержано висновок, що право притулку є традиційним інститутом міжнародного права, що реалізується державою через надання особі, що зазнає переслідувань з боку іноземної держави чи групи, права на проживання на своїй території без залучення особи до кримінальної відповідальності. Єдиного міжнародно-правового акта щодо процедури надання притулку наразі немає, тому існує гостра потреба у розробці уніфікованих підходів до вирішення цієї актуальної проблеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.32-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

2.
Конончук І. 
Історичні та політико-правові аспекти виникнення і розвитку інституту конституційного контролю / І. Конончук // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 73-77. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено виникнення, становлення та розвиток інституту конституційного контролю. З'ясовано, що становлення тієї чи іншої моделі конституційного контролю в країні пов'язане з особливостями національного права, організацією державної влади та економічними, політичними й історичними умовами. Охарактеризовано специфічні ознаки американської та європейської моделей конституційного контролю. Визначено основні особливості й відмінності цих моделей. Зазначено, що утворення й діяльність Конституційного Суду України стали можливими завдяки набуттю Україною незалежності та відходу її державно-правової думки від орієнтування на радянську практику. З'ясовано, що в Україні запроваджено європейську модель конституційного контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)11-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Банк Р. 
Сучасна правова парадигма інформаційної безпеки України / Р. Банк // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 56-61. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто проблему правового забезпечення інформаційної безпеки як складової національної безпеки України. Визначено нормативно-правове закріплення інформаційної безпеки України та окреслено суттєві прогалини в законодавстві України в регулюванні цього явища. Проведено аналіз та класифікацію видів інформаційних загроз. Запропоновані деякі шляхи вирішення проблеми правового забезпечення інформаційної безпеки у контексті збереження інформаційного суверенітету України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

4.
Гороть А. 
Характеристика джерел регіонального співробітництва України в рамках Єврорегіону "Буг" / А. Гороть // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 61-67. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Здійснено аналіз основоположних актів, які започаткували розвиток регіонального співробітництва України у межах Єврорегіону "Буг". Визначено що нормативно-правова база регіонального співробітництва двох держав, особливо з другої половини 90-х років, значно наблизилась до кращих європейських зразків, що надало змогу ефективно налагодити регіональну співпрацю в межах єврорегіонів. Підсумки роботи Єврорегіону "Буг" переконливо свідчать про значний потенціал такої моделі транскордонного співробітництва, але його подальший розвиток потребує адекватних інструментів і ресурсів, у першу чергу людських та фінансових. Для того, щоб забезпечити неухильне просування Єврорегіону "Буг" вперед, необхідно вміло й ефективно задіяти усі наявні механізми та фінансові джерела.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.329(4УКР) + Х819(4)011.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Starchuk O. 
Сoncept of discrimination in family law of Ukraine: problems of definition = Поняття дискримінації у сімейному праві України: проблеми визначення / O. Starchuk, O. Yatsyniak // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 87-91. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Досліджено теоретико-правові аспекти поняття дискримінації та її заборони відповідно до національного законодавства України та міжнародних стандартів у цій сфері. Окрім цього, проаналізовано основні підходи до визначення поняття дискримінації та з'ясовано її сутність; сформульовано висновки й конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законодавства, відповідно до якого забезпечується заборона дискримінації учасників сімейних правовідносин. Доцільно адаптувати національне законодавство до міжнародних стандартів з метою викорінення усіх форм дискримінації за допомогою забезпечення учасників сімейних правовідносин необхідними знаннями й навичками, які будуть необхідні їм для захисту прав і законних інтересів у випадку порушення антидискримінаційного законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)7-4 + Х839(4УКР)70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Василевич В. 
Персонал органів та установ виконання покарань як об'єкт кримінально-виконавчої діяльності та наукових досліджень / В. Василевич, Я. Ліховицький // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 92-98. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Здійснено наукове дослідження змісту кримінально-виконавчої діяльності персоналу органів та установ виконання покарань, по результатах якого виведені основні системоутворюючі ознаки, що складають зміст даного поняття, обгрунтована необхідність зміни чинного законодавства з означених питань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)01-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Хатнюк Ю. 
Основи організації діяльності органів Національної поліції України у боротьбі з рейдерством / Ю. Хатнюк, Ю. Кіцул // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 77-81. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено проблеми організації діяльності органів Національної поліції України у боротьбі з рейдерством, зосереджується увага на основних підрозділах органів Національної поліції, їх функціях та повноваженнях у сфері незаконного захоплення майна, визначається система взаємовідносин цих підрозділів, а також забезпечення належного використання потенціалу підрозділів поліції під час проведення відповідних заходів у вказаній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.174.2 + Х883.9(4УКР)73 + Х819(4УКР)112.011-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Біленчук П. 
Правовий захист комп'ютерних програм / П. Біленчук, Л. Борисова // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 82-87. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Як продукт інтелектуальної діяльності людини, комп'ютерні програми потребують правового захисту від незаконного привласнення без дозволу осіб, які мають на них охоронні документи. Виникнення правових колізій при захисті комп'ютерних програм свідчить, що існуючого регулювання авторським правом недостатньо. Використання комп'ютерної програми без дозволу автора, невиконання умов договору є порушенням авторських прав і може бути підставою для притягнення порушника до юридичної відповідальності: цивільно-правової (ст. 431 Цивільного кодексу, ст. 52 Закону України "Про авторське право і суміжні права"); адміністративної (ст. 51-2 Кодексу про адміністративні правопорушення); кримінальної (ст. 176 Кримінального кодексу України).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331.806

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

9.
Glamazda P. 
General characteristics of the judicial system of Ukraine - Cossack Hetmanate (1722 - 1760) = Загальна характеристика судової системи України-Гетьманщини у 1722 - 1760 роках / P. Glamazda // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 51-55. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

На підставі історико-правового аналізу джерел права України-Гетьманщини, монографічної літератури та наукових праць здійснено загальну характеристику судової системи, яка діяла на території України в 1722 - 1760 рр. Визначено роль, місце та компетенцію органів, що здійснювали правосуддя у зазначений історичний період. Встановлено, що зусилля гетьманів та козацької старшини у сфері реформування судової системи були направлені на виправлення недоліків, зокрема, розгляду справ судами поза їх компетенцією, низької кваліфікації суддів сільських судів, нехтування принципом колегіальності судового розгляду тощо. Обгрунтовано, що за умов збереження такого темпу розвитку та автономії України-Гетьманщини загалом судова система могла б стати основою для створення потужної та дієвої європейської судової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-629

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Яцишин М. 
Структура та компетенція мирових судів Волинської губернії у період правління Української Центральної Ради (березень 1917 - квітень 1918) / М. Яцишин // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 22-27. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано структуру та компетенцію мирових судів Волинської губернії у період правління Української Центральної Ради (березень 1917 - квітень 1918). Розглянуто правовий статус мирових судів у досліджуваний період, а також їх роль в здійсненні судочинства. Діяльність мирового суду на Волині охоплювала широке коло правопорушень і регулювалась загальноімперськими законами та постановами Тимчасового уряду. Завдяки виваженості своїх присудів мирові судді користувалися авторитетом серед місцевих жителів, свідченням чого слугує надзвичайна завантаженість судів та всезростаючий обсяг справ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-77ВОЛ)611-629.111.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Булавіна С. 
"Захист" та "охорона": теоретичні аспекти юридичних термінів / С. Булавіна, Т. Давидова // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 27-31. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто сутність юридичних термінів, які широко застосовуються вітчизняним законодавцем: "захист" та "охорона". На основі етимологічного та термінологічного аналізу та дослідження поглядів на поняття та терміни науковців з різних галузей права зроблено висновок щодо їх нетотожності. "Охорона" і "захист" відрізняються за часовими межами застосування. Охорона діє постійно, як превенція у тому числі, а захист - в результаті порушення прав та обов'язків. Розрізняються вони і за інструментарієм, що застосовується. Охорона характеризується більш широким переліком заходів - ідеологічних, економічних, правових тощо, у той час як захист - це використання суто правових методів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х. в3 + Х8(4УКР) в3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

12.
Бойко І. 
Місце і роль кафедри цивільного права та процесу у структурі юридичного факультету Львівського університету: історія і сучасність / І. Бойко, В. Коссак, В. Кахнич // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 3-13. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Визначено місце і роль кафедри цивільного права та процесу в структурі юридичного факультету Львівського університету, проаналізовано етапи її становлення і розвитку. Значну увагу зосереджено на характеристиці розвитку наукової цивілістичної школи, розкрито наукову діяльність найбільш видатних вчених-цивілістів юридичного факультету Львівського університету в галузі цивільного права та процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х. р(4УКР-4ЛЬВ-2Л)3-1 л3

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

13.
Греченко В. 
Початки досліджень історії права Київської Русі на українських землях у 1810-х рр. / В. Греченко, О. Ярмиш // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 16-21. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проаналізовано першу публікацію з історії Давньої Русі, видана у Харкові у 1811 - 1812 рр., де також уперше на українських землях розглядалися деякі аспекти історії права доби Київської Русі. Розглянуто та оцінено науково-педагогічну діяльність професора історії Харківського університету Г. П. Успенського, який був автором цієї публікації. Його праця не була чисто історико-правовою. Вона містила не тільки елементи історико-правових досліджень, але це був певний етап у розвитку вітчизняної науки історії права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-4ХАР-2Х)47 л3 + Х2(4УКР)414-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

14.
Кудін С. 
Синергетичний підхід в структурі методології історико-правових досліджень / С. Кудін // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 40-45. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Доведено, що особливості використання синергетичного підходу зумовлені обмеженням "історичної площини" дослідження та необхідністю з'ясування впливу флуктуацій-відхилень на той чи інший сценарій "розвитку подій". Виявлено можливості синергетичного підходу при проведенні досліджень у сфері альтернативної історії права. З'ясовано, що застосування синергетичного підходу в історико-правових дослідженнях має ряд специфічних проблем: виявлення сутності обміну між "історично-правовою системою" та "навколишнім середовищем" речовиною, інформацією, енергією; обмеження використання математичних методів; пошук критеріїв розмежування об'єктивних і суб'єктивних факторів, які вплинули на вибір саме даного "сценарію подій" у точці біфуркації; розмежування самоорганізації структурних елементів системи та їх організації як наслідку управлінсько-владного втручання та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4/8),0 + Х002 в651

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

15.
Юхимюк О. 
Значення загальних принципів права у правозастосовчій діяльності міжнародних судів / О. Юхимюк // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 46-51. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено аналіз ролі загальних принципів права, визнаних цивілізованими націями, у правозастосовчій діяльності міжнародних судових інстанцій за умов динамічного зростання відповідних інституцій. З'ясовано, що правозастосовна діяльність нових міжнародних чи регіональних судових або квазісудових інституцій сприяє формуванню нового розуміння загальних принципів права та утвердженню їх вагомості у вирішенні міжнародних та міждержавних спорів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.989.1/6-2 + Х917.122-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

16.
Кравчук В. 
Історико-правові аспекти конституційних основ правового статусу суддів у міжвоєнний період (1921 - 1939 рр.) на теренах радянської України / В. Кравчук // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 31-36. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано конституційно-правові основи статусу суддів у міжвоєнний період (1921 - 1939 рр.) на теренах радянської України. Визначено фактори, що впливали на їх формування. Досліджено динаміку окремих елементів правового статусу суддів в ході розробки проектів конституційних актів. Зроблено висновок про те, що нормативні положення, що закріплювали правовий статус суддів, формально маскувалися в перших українських радянських конституціях, а принцип незалежності суддів не мав жодного практичного наповнення, оскільки процедура виборів була номінальною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)61-629-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

17.
Крисюк Ю. 
Злочин і покарання в релігійній доктрині християнства / Ю. Крисюк // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 36-40. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто відображення проблеми злочину та покарання в релігійній доктрині християнства та вплив релігійних норм на становлення й розвиток кримінального законодавства України, оскільки саме християнська релігія, будучи морально-нормативною системою, відіграла надважливу роль при формуванні і реалізації правових норм, в тому числі й кримінальних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)01 + Х881.9(4УКР)02 + Э37-115.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

18.
Чупринський Б. 
Проблеми призначення покарання неповнолітнім / Б. Чупринський // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 155-160. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено науковий аналіз проблем призначення покарання неповнолітнім особам, особливості застосування ст. 98 КК України. Проаналізовано неповнолітній вік суб'єкта злочину як обставини, що пом'якшує покарання. Зазначено про недопустимість подвійного врахування пом'якшуючої обставини при призначенні покарання. Наголошено про диференційовані види і строки покарань, які можуть призначатися неповнолітнім. Розглянуто молодий вік суб'єкта злочину як обставину, що пом'якшує покарання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

19.
Горупа Т. 
Республика Беларусь как субъект международных организаций постсоветского пространства: историко-правовой аспект / Т. Горупа // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 161-166. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Рассмотрен вопрос места и роли Республики Беларусь в современных интеграционных образованиях, обнаруживает объективные предпосылки вступления в региональные интеграционные образования постсоветского пространства конца ХХ - начала ХХI века (Содружество независимых государств, Союз России и Белоруссии, Евразийский экономический союз). Сделан вывод, что необходимость вступления Республики Беларусь в Содружество Независимых государств диктовалась необходимостью налаживания международного сотрудничества суверенным государством с бывшими советскими республиками. Создание Союза России и Белоруссии объясняется политической необходимостью, в основе которой лежала воля народов этих стран по более тесному сотрудничеству и выход на более высокий уровень интеграции. Причинами вступления Республики Беларусь в Евразийский экономический союз являются экономические, политические и социальные причины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.2-74(4БІЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

20.
Кондратішина В. 
Щодо деяких шляхів підвищення ефективності індивідуального запобігання злочинам в Україні / В. Кондратішина // Історико-прав. часоп.. - 2017. - № 1. - С. 145-150. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуті питання, що стосуються змісту діяльності неспеціалізованих суб'єктів, зокрема адвокатури, щодо індивідуального запобігання злочинам в Україні, визначені основні проблемні моменти та сформульовані науково обгрунтовані заходи стосовно їх вирішення по суті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського