Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (28)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х809(4АВС)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

1.
Найдич М. А. 
Мережа структур та законодавство щодо молодіжної політики Австрії / М. А. Найдич // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2012. - № 20. - С. 98-101. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто молодіжну політику Австрії, державні структури національного, регіонального та місцевого рівнів, що займаються питанням молоді в країні. Визначено основні закони, які регулюють діяльність державних органів влади в молодіжній політиці. Проаналізовано діяльність неурядових і приватних організацій, що займаються молодіжною проблематикою. Досліджено питання соціального захисту молоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф75(4АВС) + Х809(4АВС)342

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


2.
Гриб Н. П. 
Конституції Австрії та Австро-Угорщини і їх застосування у Галичині (1848 - 1918 рр.) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. П. Гриб; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2013. - 20 c. - укp.

Проведено системне історико-правове дослідження конституцій Австрійської імперії та Австро-Угорської монархії 1848, 1849, 1850 і 1867 рр. та особливостей їх застосування в Галичині. З’ясовано основні етапи та досліджено головні напрями конституційного розвитку в Австрії та Австро-Угорщині у другій половині XIX ст., а також чинники, які впливали на нього та спричиняли особливості конституційної правотворчості. Розвиток австрійського та австро-угорського конституціоналізму показано як історико-правовий процес у контексті розвитку австрійської державності та права, трансформації абсолютної монархії у дуалістичну парламентську, державного (публічно-приватного) права у конституційне (публічне), монархічної державної традиції у демократичну. Обгрунтовано вплив історичного австрійського конституціоналізму на державну та правову традицію народів Австрійської імперії та Австро-Угорської монархії, зокрема українців, на розвиток громадянських і політичних прав, парламентаризму, самоврядування. Виділено особливості австрійського конституціоналізму, обумовлені суспільним життям багатонаціональних Австрійської та Австро-Угорської імперій. Показано суперечливий характер конституційного процесу, втілення у конституційному процесі панівних правових ідей, зокрема відмови від федералізму як форми державного устрою на користь дуалізму. Висвітлено становлення основних ознак австрійських конституцій - вищої юридичної сили, установчої ролі, стабільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4АВС)1-1 + Х809(4АВС-9ГАЛ)5-512 + Т3(4УКР331)5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403633 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Ременяк О. 
Між централізмом і федералізацією. Австрійська модель децентралізації публічної влади / О. Ременяк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 855. - С. 361-366. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано конституційні реформи, що були зумовлені необхідністю реформування державно-правового устрою Австрійської імперії після революції 1848 - 1849 рр. і завершилися утворенням дуалістичної Австро-Угорщини. З'ясовано сутність і фактори конституційних реформ. Встановлено, що пошук моделі конституційного устрою тривав кілька десятиліть, коливаючись від моделі широкої федералізації країни до посилення централістських тенденцій. Обгрунтовано думку, що створення дуалістичної монархії поряд із наданням обмеженої автономії провінціям, було тим компромісним варіантом децентралізації влади, на який погодилась правляча династія, прагнучи забезпечити стабільність держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4АВС)7-6 + Х2(4АВС)5-620.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського